Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tajlandski horor: Shutter (2004)
Ocena 8/10
Gledanje obavezno nocu, sluske na glavu ( na max se podrazumeva). Preporuka da po prvi put film gledate sami. Tako sam i ja. A drugo, trece... gledanje sa drustvom... Gledanje njihovih faca dok po prvi put "dozivljavaju" film je neprocenjivo. 😜
 
Tajlandski horor: Shutter (2004)
Gledanje obavezno nocu, sluske na glavu ( na max se podrazumeva). Preporuka da po prvi put film gledate sami. Tako sam i ja. A drugo, trece... gledanje sa drustvom... Gledanje njihovih faca dok po prvi put "dozivljavaju" film je neprocenjivo. 😜
Phe, na mene nije ostavio takav utisak ... dao bih mu jedva 6.

Ali definitivno, reakcije su drastično drugačije sa ... iskustvom. Leptiricu sam gledao kad sam bio klinac, i za to vreme je bila AU. Atmosfera, ideja ... Što neko reče imao sam noćne more dugo nakon toga.
Nakon odgledanih svih kultnih tog žanra i mnogo iz beton produkcije, utisak može da mi ostavi samo dobra horor komedija. Zapravo kvalitet samog filma, glume ...

Kad pomenuste Insidious James Wan ima stvarno kvallitetan opus.
 
Sad vec preteraste... :D ocigledno je da horori ne izazivaju isti efekat kao pre par decenija... Ustvari nijedan zanr vise nije kao nekad,ni komedije vise nisu smesne....a licno mi je najzalije Westerna,jer je nemoguce naleteti na neki novi sa smekom (kostimi,scenografija,pejzazi,muzika) onih starih westerna
 
Nažalost da, mada kad pomenu vesterne od novijih mi je recimo sasvim korektan bio uhhh sad ne mogu da mu se setim imena, crni lovac na ucene sa prijateljem nemcem koji se sveti robovlasnicima (naslov beše osveta i njegovo ime, tako nešto)

Ali stari vesterni i glumci .... neprevaziđeno.
 
The Conjuring 2013 - leti vreme.
Sad vec preteraste... :D ocigledno je da horori ne izazivaju isti efekat kao pre par decenija... Ustvari nijedan zanr vise nije kao nekad,ni komedije vise nisu smesne....a licno mi je najzalije Westerna,jer je nemoguce naleteti na neki novi sa smekom (kostimi,scenografija,pejzazi,muzika) onih starih westerna
Pre par decenija smo imali po par decenija manje. Još se sećam užasa i gledanja Evil Dead iz 1981 ili Variola Vere 1982.
 
Poslednja izmena:
Nažalost da, mada kad pomenu vesterne od novijih mi je recimo sasvim korektan bio uhhh sad ne mogu da mu se setim imena, crni lovac na ucene sa prijateljem nemcem koji se sveti robovlasnicima (naslov beše osveta i njegovo ime, tako nešto)

Ali stari vesterni i glumci .... neprevaziđeno.
Djangova osveta od Tarantina.
 
Pa od novijih, mada više nije tako nov posto je star 15ak godina… 3:10 to Yuma.

Isto tako True Grit. Oba naravno imaju i svoje prvobitne verzije.

Takodje u dobrom sećanju mi je i Assassination of Jesse James sa Pitom.

Moram da pogledam Hostiles sa Bale-om.
 
Uh da, par decenija manje ... Vreme leti, čini mi se kao da je bilo pre 5-6god
Demonska Potera (Seraphim Falls). Nije klasič;an vestern ali subjektivno odličan film. Dao bih mu veću ocenu nego na imdb.
Pirs po meni super izneo ulogu u kojoj nismo naviikli da ga gledamo
 
Sustina je da horor mora da se gleda nocu, sa ugasenim svetlom i tisinom, a dobrim zvukom. Dakle, da ne trce mala deca okolo, skacu, vicu, da ne gledate preko dana i tako.
Jedan isti horor je noću, sa ugasenim svetlom i dobrim zvukom, 3 puta strasniji od istog horora koji se gleda preko dana, sa smanjenim tonom i sl.
 
Mračna soba noću kada svi spavaju - slušalice na max i netflix serija The haunting of hill house .2018 imao sam traume kao evo 40+ odrasla osoba 😂😂 .
Posle te serije sam i digao ruke od horora kompletno .
Obavezno ogledati ko nije ali u idealnim uslovima naravno , jaču horor seriju nisam gledao ni ne nameravam 😀.
edit : nije tema o serijama znam ali je horror dilema o kojoj se zbori već nekoliko strana 😀
 
Sustina je da horor mora da se gleda nocu, sa ugasenim svetlom i tisinom, a dobrim zvukom. Dakle, da ne trce mala deca okolo, skacu, vicu, da ne gledate preko dana i tako.
Jedan isti horor je noću, sa ugasenim svetlom i dobrim zvukom, 3 puta strasniji od istog horora koji se gleda preko dana, sa smanjenim tonom i sl.
Ajde, pa da se šlogiram...
U srednjoj se Alone in the Dark igrao tako i ništa bilo zabavno, a sad po danu i brightness na 100ku pa se pokočim kad iskoči karakondžula.
 
Sustina je da horor mora da se gleda nocu, sa ugasenim svetlom i tisinom, a dobrim zvukom.
Pa ovo se valjda podrazumeva :D
Upravo zavrsih
Sve vreme mi se mota po glavi da sam ovo vec gledao,ili je mozda bio neki drugi film po pecinama.U sustini dopao mi se film,ali vise kao kvalitetno odradjen... jednostavno ne volim kad film deluje jeftino u scenografiji. Inace ovo je vise avantura nego neki strasni horor.Cela prica definitivno ostavlja utisak i za pamcenje je,ali nije film koji ce prestraviti nekog.Slazem se i sa ocenom,mozda i 7.5/10 i PREPORUKA,ali kao sto rekoh vise kao avantura.Spremio sam Conjuring od celih 25Gb,ali ako bude mlak kao i ovaj,vise vas ne slusam za preporuke (mislim,gledacu vase filmove,al sam :D)
 
Cudo da ga jos niko nije preporucio(ili ja nisam primetio)Dobar horor/slasher,iskreno u zadnje vreme sta se sve snima ovaj je skroz ok.7/10
 
Pogledao Loganov beg posle sigurno više od 40 godina... ostao mi je u sećanju samo u fleševima. Au kakva trešina, kakva "gluma"... ako ništa, sigurno sam video najjadniju uloga u karijeri Pitera Justinova.
 
Nekako priči o hororima nedostaje Kockica.

Odledao drugi deo mamma mia sa boljom polovinom odlično za opuštanje pre gore spomenuti film.
 
Efekti jesu zastareli ali ja sam sve te filmove gledao i devedesetih kao klinac a i povremeno imam naviku da ih obrnem jer su kvalitetno odrađeni i nije sve u efektima.

A i vi ste se mnogo razmazili sa animacijama i efektima, verujem sad da pogledate i Avatara iz 2009 rekli bi, ma to je zastarelo 😁
Šta tek da kažemo za npr Terminator 1, Alien iz 1979, Jaws...
Abbyss, The Thing, The Frighteners,…
 
Meni iskreno treba da pustim najstrasniji moguci horor jednoj osobi, koja sad siri pricu da su joj horor filmovi nista posebno. Pa cak i ako joj licno zavrsim u narucju,necu se buniti :D :D
Ukapirao sam da ti treba pomoć… da završiš u naručju,
pa rekoh da i ja malo zapljunem. Da lakše sklizneš. ;)
 
Ocena 6.5/10
Ovo nije horor 🤓. Ovo je lep film.
Jedan mali indie SF. Mozda vec vidjena prica o distopijskoj buducnosti. Film nije za svakoga. Spor... vizuelno prelep. Preporuka za ljubitelje nezavisnih (indie) filmova.

A kad vec govorim o indie SF filmovima setih se ovog:
Ocena 8/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno