Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Neka mentolka je ladno napisala ljubavni roman o klosarima kanibalima. I onda se nasao jos veci mentol da to snimi :LOL:
Snimljen u stilu: imamo 300$ i nesto horsa. Timotiju majmunku su dali hors, a partnerku mu nasli izgleda... u obliznjem raspalom fast fudu, prva koja je uskocila u dampster dajving dobila je ulogu. Oboje ih vozi pajdo, ne znaju ni sta pricaju ni sta rade, sto na momente zabavlja.
Tu je i sjajni Mark Rylance koji izgleda da samo hoce da objavi javnosti da je pedofilicar stari, a niko mu ne veruje.
 
Zanimljiva istinita prica o prvom Afro-Americkom pilotu Americke mornarice. Veliki sam zaljubljenik u avijaciju tako da sam uzivao gledajuci F8F Bearcat i F4U Corsair.
Ocena: 7/10
 
"Sanak za uljepšavanje? Taj bi morao sanjati tisuću godina." :LOL:
Aufr...?! Čudesna šuma i posle toliko godina još paše. Jeza me još hvata, ne u onoj meri, kad krenu scene u i oko dvorca Kaktus cara. Muzika sasvim odgovarajuća.
Sve super osim samog kraja i izlaska iz ormara.:sneaky:
Našao sam englesku verziju: The Elm Chanted Forest. Može i titl da se uključi, zanimljivo je.

Čarobnjakov šešir se nije proveo najslavnije, kao što obično biva s nastavcima. Nema slikara, glavnog baje iz prethodnog filma, kao ni lije. Mali honorar, zauzeti drugim projektima, šta god. Glavnu scenu preuzeo Joda i Brižit Bardo.

Sve u svemu - sjajno. Bilo nekad, sad se samo uvozi.:(
Muzika je na mestu. Najbolje mi leži deo kad krtica kopa tunel dok Krvnik silazi niz stepenice.:cool:
Pesme su dobro ispale ali je teško razaznati pojedine reči. Evo par...

Nije li ovo Bobi Farel sa cicama iz grupe Boni M?:unsure::giggle:


I ova je zarazna. Ne mogu da se otmem utisku da me podseća na neku drugu numeru...:unsure:
Jedna zanimljivost:
Unlike Cudesna suma (1986) (which did managed to have a US release), this movie never made it outside of its home country for unexplained reasons. Peter Fernandez was working on an English dub for this film, but was refused by American Distributors, possibly due to the some of the female fairies are topless (even though they weren't designed with nipples on their chest) or the scene where Mrazomor gets stabbed in the chest by the Sword of Salvation, which was found too dark for Western viewers, mostly children, as many of animated films were rated G in the US during that period and feared this would earned a PG rating.
 
Baš sam pre nekoliko nedelja skidao Čarobnu šumu i Čarobnjakov šešir sa sinhronizacijom, kolega me zamolio da mu nađem to za njegovo dete.
 
Ocigledno je manjka iole gledljivih filmova unazad godinu i po... stoga evo jedan zlata vredan iz 21/22, i to domaci!
Inace ne gledam domace filmove (ali nikad), ali ovaj sam morao zbog gospodina imenjaka :)))... i i nisam zazalio
Nebesa (2021)
8/10
 
Najzad odgledao Tenet.
Meni dobar iako ima dosta rupica.
 
Ja ne mogu da se nakanim nikako da ga pogledam posle toliko krtika vezanih za njega.
 
Tenet ima režim gledanja :)
Prvi put samo pogledaš. Posle toga nadješ na netu objašnjenje svega što nisi shvatio. I onda puštaš drugi put i uživaš u filmu.
 

ponovo zbog klinje,da mu pravim drustvo... i posle ovog filma shvatim da nikad nisam gledao Isterivace duhova (n) Gledam sad na imdb... nekako mi prejaka ocena,film i uz brdo efekata mi deluje nekako jeftino... rekao bih da samo na momente odredjene scene imaju prodju,al realno nekih 6 ili 6.5/10. Ono o cemu sad razmisljam,da l pogledati originalna ostvarenja!? Odluka je na 50:50.
 
Originalni su tada bili dobri....doduše gledao sam ih u bioskopu "Kozara" i išao sam u osmi razred....
 
Deliverance (1972)
Odlican film, i dalje...

Vecina filmova iz 80-tih je probijanje FXa na velike ekrane, koji danas izgledaju full cringe.
Kao i gore pomenuti Ghostbusters.. cista nostalgija, nista vise.
Ima tu izuzetaka, ali kapiram da ce kolege same da jave koj su to naslovi.. ghostbusters sigurno nije jedan od... koje bih ubacio na "pusto ostrvo" kolekciju.
Bill Murraya bih poveo na to ostrvo, ali ne bi on mene :D
 
Ima tu izuzetaka, ali kapiram da ce kolege same da jave koj su to naslovi.. ghostbusters sigurno nije jedan od... koje bih ubacio na "pusto ostrvo" kolekciju.
Pa nikad ga nisam ni gledao jer sam smatrao da ni u to vreme gledanje nece biti spektakl,da je vise marketing odigrao ulogu.A ovo sto sam veceras pogledao ide u prilog tome. Cak i Jurassic park iako je bolji nego sto sam mislio,ipak ni na sekund ne postoji zal u smislu "sto ovo ranije nisam gledao".Tako da cu Isterivace preskociti,tj.ne vracam im se
 
Jos da sednes u stojadina iz '78-e i kazes kako je nikakav auto...
Da si gledao kada je trebalo, drugacije bi pisao.

Sto se tice Teneta, film lezi ljubiteljima teorijske fizike.
Ko ne gotivi takva naucna polja, tesko da ce mu se svideti film.
 
Efekti jesu zastareli ali ja sam sve te filmove gledao i devedesetih kao klinac a i povremeno imam naviku da ih obrnem jer su kvalitetno odrađeni i nije sve u efektima.

A i vi ste se mnogo razmazili sa animacijama i efektima, verujem sad da pogledate i Avatara iz 2009 rekli bi, ma to je zastarelo 😁
Šta tek da kažemo za npr Terminator 1, Alien iz 1979, Jaws...
 
Nebitno Stojadin ili Reno 4,necemo sad o tome :D Nego treba mi pomoc od vas iskusnih filmskih vukova :D Dajte mi predlog za neki najstrasniji horor :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno