Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fabelmans.

Dosta mlako, ocekivao sam dosta od Spilberga pogotovo sto je film skoro autobiografski, mnogo akcenta na Michelle Williams koja je ovde posebno iritantna, nekako je uspela biti iritantnija nego u proslim filmovima..

Banshees of Inisherin

Nebuloza od filma totalna, film bukvalno nigde ne ide, u kom paralelnom univerzumu bi se ljudi ovako ponasali, nista apsolutno nema smisla i nemamo skoro nikakav uvod zasto se tako ponasaju niti ikakav zakljucak konkretan na kraju.. bas razocaravajuce od ovakve ekipe..
 
Na osnovu kojih kriterijuma li ja pustam filmove :unsure::ROFLMAO:


Vrati se Dr.Strandze sve ti je oprosteno :ROFLMAO: Ne znam sta bih rekao za ovaj film,na momente zanimljiv,na momente uspavljujuc i dosadan. Tematski slican doktoru s tim da je Strandze 5x dinamicniji. Glumci u ovom filmu sa sve onim sesirima me podsecaju na neke nase :D Kome su "carobni stapici" bas fetis nek pogleda,kome nisu moze i preskociti :D 4.5/10
Pogledajte prilog 371608
Pogledajte prilog 371614
Moj favorit, najbolji ikada. Tradicionalno ga pogledam negde početkom decembra kad padne sneg, sad okasnio prilično jer sam kasno skontao da ga neće biti (Jenki pohlepnici sav pokupili, ni 10 zrna da nam ostave :cautious:). Volim sneg i rado ga se sećam, plus ovaj film. A koliko sam primetio isto i Spilberg i Tarantino.:)
Nije mi bitno koliko je/nije istorijski tačan, kako može metak da kasni sekundu-dve posle zvuka pucnja, kako može neko prvi da skoči sekund ranije pa sekund kasnije da doskoči kao drugi, kako dugogodišnji pijanac može da trči vertikalno, kako nije bilo helikoptera, NLO-a i sl.
Špijunski film, naši nemački prijatelji, 2 superstara, par zgodnih cica, lep dvorac, odlična muzika Rona Gudvina savršeno uklopljena... Meni savršen, što god ko mislio. Ne čudi što sam isto pao i na RtCW kao najbolju igru ikada.:cool:
koji je najkvalitetniji fajl,a da ima i prevod? Voleo bih ga i ja ponoviti,vec sam i zaboravio 90% filma
 
Nebuloza od filma totalna, film bukvalno nigde ne ide, u kom paralelnom univerzumu bi se ljudi ovako ponasali, nista apsolutno nema smisla i nemamo skoro nikakav uvod zasto se tako ponasaju niti ikakav zakljucak konkretan na kraju.. bas razocaravajuce od ovakve ekipe..
U tome i jeste poenta:

Film je jedna velika metafora rata. I upravo to nebulozno ponašanje simboliše pogubljenost suprotstavljenih strana u ratu i spremnost na svakakve poteze protiv dojučerašnjih prijatelja/komšija/sunarodnika...
Znači rat kroz prizmu dva čoveka, koja su do juče bili prijatelji
 
U tome i jeste poenta:

Film je jedna velika metafora rata. I upravo to nebulozno ponašanje simboliše pogubljenost suprotstavljenih strana u ratu i spremnost na svakakve poteze protiv dojučerašnjih prijatelja/komšija/sunarodnika...
Znači rat kroz prizmu dva čoveka, koja su do juče bili prijatelji

Ali..

Skoro uopste se ne pominje rat, nesto kao u pozadini se desava, jako je malo akcenta na tome da bi ja povezao rat uopste ikako sa filmom.. bas nekako nejasno odradjeno, nemoj to sto si citao "explanation" posle filma :)
 
Pa ima naznaka onako ovlaš dve tri situacije baš diskretno. Mada ima tu jos dosta drugih stvari ali jeste to osnova njihovog odnosa. Na primer na odnos Kalma kao nekog ko je kultivisaniji od Paridza ili kako vec bese idiotski mu ime sam gledao kao kod nas lokalne pijance po selima i npr. ucitelja koji nije uspeo u zivotu pa se vratio u zavicaj. To bi bio sjajan domaci film, ali kod nas bi to bilo puno vulgarnosti. Npr Gagi Jovanović kao lokalac i Tihomir Stanić kao profa koji ga ignoriše, ali bez prstiju (umesto toga neke kokoške i prasići). Meni je taj njihov intelektualni jaz zanimljiviji od osvrta na bratoubilačke ratove.
 
Ako ste to povezali i zakljucili samo gledajuci film, bez trazenja dodatnih informacija posle filma onda svaka cast :)
Poceo mi je sjajno film i bas sam bio zaintersovan zasto je ovaj tako naglo odlucio da se vise ne druzi s njim, i imalo mi je smisla da kao ne zeli vise da traci svoje vreme sa glupakom i kako je svestan svoje smrtnosti, taj deo je mogao mnogo bolje da se razradi, ali onda film nije otisao nigde posle toga, a ta kao metafora sa ratom je totalna nebuloza izvinite.. :)
 
koji je najkvalitetniji fajl,a da ima i prevod? Voleo bih ga i ja ponoviti,vec sam i zaboravio 90% filma
Ne znam tačno na šta misliš, oštrinu slike? Pa, imam DVD 5 sa rezolucijom 720x576 i dobar je na monitoru. Na TV-u ne bi baš dobro ispalo. Da ga ponudim nekolicini likova sa ovog foruma, prosipali bi se po podu.
Sa današnjim TV uređajima razvučenim preko pola zida 576p ne dolazi u obzir. Minimum minimuma više nije ni 720 već 1080p. Neki bi zahtevali 4k :giggle: a koliko je realno postići super oštru sliku na filmu snimljenom pre više od pola veka.
Ako se nađe negde 1080p to je to a prevod... Ima CRO a SRB da se traži po netu. Gledao film na Pink Classic-u i nije toliko loš ni slikom ni prevodom samo ono "Brodsvord zove Deni Boja"... uh. Da je snimano 20 godina kasnije bilo bi Del Boja. Zato pustim radije engleski titl, ima više smisla.
 
The Menu ...kakva nebuloza od filma .Početak obećava ali posle pola sata se može i ugasiti .Da nije Fiennesa u filmu verovatno bi ga i ugasio .Zbog njega ocena 3/10,ovako bi bila 0/10 i za zaobići .
 

Uz klince... Pinokio mi bolji 🙃
 
Ja Mačka gledao u bioskopu 😁 , deca isla na neki rodj ja uzeo kartu sebi, jedan ćale me gledao kao idiota...mislim se .....

Ima ovaj Where Eagles Dare u full kvalitetu ne znam za prevod. Javljam kad ga pustim, zvuci zanimljivo.
 
Ma da, uz klince.:sneaky: Nije sramota ako voliš crtaće, tj. animirane filmove.;)
Pa mogu bez problema da pogledam i animirane filmove,al sam vise za Strumpfove.Iskreno ova macka mi se nije dopala,pustih neki kvalitetniji snimak,pa me i glava pocela boleti od silnog blestavila,da klinci nisu imali volju da teraju do kraja,verovatno bih ga prekinuo
Ima ovaj Where Eagles Dare u full kvalitetu ne znam za prevod. Javljam kad ga pustim, zvuci zanimljivo.
Pretpostavljam da je 1080!?
 
Ima. Ja odgledao pre neki dan po ko zna koji put. Top 10 ratnih filmova ako zanemarimo neke budalaštine tipa koje je već neko spomenuo ovde.
 

Prilozi

  • screenshot00001 (1).png
    screenshot00001 (1).png
    2.1 MB · Pregleda: 109

Nije loše, drži pažnju. Od mene 7.
 
@emaremare imam plejer ali mislim da nesto nece... nikad nisam imao video recorder (y)
 
Кинески "Кум" само са пандурима као главним актерима. Хронологија од које те боли глава од силног шалтања из прошлости у садашњост од првог до последњег дела и на крају расплет и "tuying loose ends" Што би рекли Амери, још бољи. Сваки од филмова заслужује између 7 и 8 али цела трилогија је тако добро урађена и смишљена да сваки догађај и разговор на крају има смисла и захтева 150% сконцентрисаност приликом гледања. Сама драж да је овај филм стар 20 година а да је право ремек дело доприноси коначној оцени за целу трилогију.
9/10 и браво!
 
Ako ste to povezali i zakljucili samo gledajuci film, bez trazenja dodatnih informacija posle filma onda svaka cast :)
Bravo!!! Film je bezvezan. Totalno. Ono sto valja je fotografija, pejsazi...pa i gluma. A prica...katastrofa. Ono kad autori naprave nesto nebulozno, pa onda pocinje spinovanje tipa...to je metafora, to je aluzija na ovo ili ono (odmah se setim cuvene Kusturicine ribe) ...pa ako neko kaze ono sto zaista misli o tom delu, krecu price nije to za tebe, ti to ne razumes... ;)

Za ovaj film - to je prica o prijateljstvu. :D Pa...to je prica o usamljenosti, pa onda to je prica o ratu, a rat se pominje bukvalno par puta, onako usput.

A kakva je propaganda u vezi filma govori i nagrada koju je dobio na Zlatnom Globusu - Nagrada za najbolju komediju. :D Jednostavno, morali su nesto da mu daju. Kao i Marsovcu (Met Dejmon) kada su dali istu nagradu pa se Ridli Skot zalio - Pa zasto, pa ovo nije komedija...
 
ako si gledao Departed, kao cenim većina, američki remake, dosta stvari je isto ili slično
Гледао давно, наравно..
Сем легендарне глумачке екипе, остало сам и позаборављао.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno