Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Unbearable Weight of Massive Talent
Sto rece @emaremare , na trenutke deluje kao da je krs ali generalno je gledljiv film koji je pre svega omaz Kejdzovoj karijeri u kome ce prevashodno uzivati vise fanovi koji su upoznati sa referencama njegovim filmovima.
Generalno kao film - 6/10

Everything Everywhere All At Once
Neki ocekuju Matrix fazon ali ovo je vise komedija/drama sa odlicnim specijalnim efektima i koreografijom borbi koja je "pocast" akcionoj kinematografiji Hong Konga 80tih, zahvaljujuci pre svega "Short Round-u". Deluje da su u nekom trenutku odustali od ozbiljne price i krenuli u over the top zezanje (sa namernim "wtf trenucima") - zbog cega mi deluje da je kraj bio zbrzan i poruka koja je u pozadini filma gubi na tezini.
Morao sam da ga odgledam iz 2 sedenja tako da je na kraju (prevashodno zbog specijalnih efekta i par kull momenta) nekih 6.5/10
 
Color out of space - izuzetno loše. Ne postoji ništa dobro u ovom filmu. Čak je i Kejdž očajan.
 

Pogledao danas... realno sve sto je iza nas i treba da ostane u proslosti... :) Lepo je bilo podsetiti se,al verovatno bih u 1986. dao mnogo vecu ocenu :D Ovako 6/10
 
Oxygen (2021)
Prijatno sam iznenađen. Film "one person-one room". Izuzetno zahtevan za raditi i prenosi paniku preko ekrana. Sjajan film.
7/10
The Fountain (2006)
Takođe jedan od filmova koje gledam svake godine. Izuzetno filozofski, višeslojan film sa velikim porukama i emocijama. Vizuelno savršen, gluma maestralna. Nije za svakoga.
Ovaj film volim da zovem filmskom poezijom.
Ne plaši se smrti, sve je ciklus. Remek delo.
10/10
 
Poslednja izmena:
Neka posti, ima taj luksuz. 😊
Ali radi, izlazi "The Whale" vrlo brzo.
Uskoro ću obnoviti takođe Mother! i Noah.
 
Meni i nije baš u stilu Black Swan, Fountain, Mother! Svakako preporuka ako ga nisi gledao.
 
Osecanja,emocije... od prvog do poslednjeg minuta filma,ravna linija... 6/10
 
Jubilej! Pola veka od čuvenog ostvarenja legendarnog zmaja.

Epska borba dve legende, jedan je morao da izgubi a nažalost revanš nije bio moguć u ovom životu.

Sretne li mačke...:giggle:
 
Одгледах Mandy (2018), добар и истрипован филм, Кејџ покидао. Нисам љубитељ хорора, али овај је стварно добар. Препорука.
 
Neko je iznad skoro predlozio i poslusah ga... :D

Iako mi je dosta provala ostalo u secanju,zaista sam uzivao u svakoj sekundi filma,cije i trajanje je idealno :) Idealan povratak u detinjstvo.i super parodija :D 7/10 PREPORUKA za sve koji imaju volje da se prisete bas svakog detalja
 
Audition je meni jedan od najboljih horora koje sam u životu gledao, a gledao sam ih mnogo. Ne očekuj neku dinamiku, film je "slow burn", ali vredi ga ispoštovati ako voliš takve filmove. Treba obraćati pažnju na dijaloge, jer čak i kad se ne tiču same radnje, dotiču neke zanimljive teme. Nije baš za preporučiti čista srca, jer se neće svakome svideti, ali znam dosta ljudi koji ga svrstavaju u remek dela.
 
I ne mora, meni je čak film bio intenzivniji doživljaj, mada je šteta ne pročitati bilo šta od Rju Murakamija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno