Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ste fanovi fenomenalne Kate Winslet i sviđa vam se Čitač, onda obavezno pogledajte još jedan stariji Pero
498F7B39-7AB5-4937-9857-F75F2243E287.jpeg
Takođe zaslužuje visoku ocenu. Od mene 8/10
 
Čitanje je način života, za mene je potreba kao što pijem vodu ili idem u teretanu.
Uvek se nađe vremena za čitanje... Nije to nikakvo šiljenje ega. :)
Knjiga je knjiga i uvek će biti ali postoje samo dva slučaja gde je film bolji od knjige- The Prestige i Fight Club.
Slažem se za Fight Club i dodajem "Kvaka 22".
 
@Shomi22
Pero sam gledao baš jako davno i ne znam kakav bi utisak danas ostavio na mene posle toliko vremena, samo znam da sam ga svima preporučivao. Možda se i ponovo pogleda...
 
Catch 22 i Fight Club - bolji su filmovi od pisanih pandana? Blasphemy 😁 Šalim se, poštujem, ali se ne slažem ama nikako.

Kad sam već tu, šta sam gledao od filmova... A da, rekoh da protraćim malo vremena i to sam upravo i uradio: The Night House
Vredan gledanja, nije.
 
Catch 22 je serija,i spada u onaj novi žanr,nit je komedija nit je drama

Edit ,vidim da ima film (nisam znao za njega)
 
Karaula - film kida. Pogledao sinoc po ko zna koji put. Uvek me odusevi. Preporuka.
 
Catch 22 je serija,i spada u onaj novi žanr,nit je komedija nit je drama

Edit ,vidim da ima film (nisam znao za njega)
offtopic: Serija je tek žali svega uloženog u nju, ne uspeva da prenese ni 1% od knjige. Tu dolazimo do glavnog problema, po meni je apsolutno nemoguće prenesti na platno humor i ludačku atmosferu iz knjige.
 
Odgledao once iz 2007 na preporuku, prosek film. Dobar soundtrack. Vidim dobre komentare i za reader, spreman je za veceras.
 
Odgledao Once... Iz vasih opisa sam vise očekivao. Meni je onako. Muzika je dobra, a film solidan.
Podsetio me na remek delo Richarda Linklater-a Before Sunrise i nastavke Before Sunset, Before Midnight.
Ko nije gledao, maksimalna preporuka od mene. Posebno ako vam se svideo Once.


A ko nije gledao, kuriozitet je da su sva tri dela sa istim glumcima i snimani u razmacima od 9 godina, pri cemu je i u filmu proteklo isto toliko vremena. Trilogija za 10.
 
Uhvatila me neka nostalgija, pa počeh ponovo da izvlačim iz naftalina blockbustere iz vremena kad sam nabavio prvi video rekorder i gledao po 5 filmova dnevno, a uz put i da edukujem klince (doduše, već su omatorili), pošto me teraju da im svako veče preporučim nešto da valja. Valjda se i njima smučila ova nova produkcija.

Pa, s obzirom da je filmska industrija u deficitu dobrih, da ne kažem iole vrednih, filmova poslednjih nekoliko godina, ne bi bilo loše da se podsetimo nekih starih dobrih ostvarenja, Odgledao ponovo Rain Man posle 30-godina. Pa ako je neko slučajno propustio, posebno mlađi naraštaji, imate preporuku od mene. Da ne gubite vreme na kojekakve Squid Game-ove i ostale gluposti.
21045FC9-9EDD-4293-ACC4-4A034774C0DE.jpeg
 
Odgledao Once... Iz vasih opisa sam vise očekivao. Meni je onako. Muzika je dobra, a film solidan.
Možda su ti očekivanja pokvarila stvar.
Once je snimljen za 17 dana sa budžetom od 200 hiljada evra i obe glavne uloge su naturščici. Tu je njegova glavna snaga i glavna slabost.
 
The reader odlican, hvala na preporuci.

Sam film generalno ima dosta rupa ali kad se sve sabere ostavlja dobar utisak!
 

Juče čitao neki čalanak o "američkim nomadima" pa se pominje i ovaj oskarovac. Da nije bilo čitanja tog članka ne bi me zaintrigiralo uopšte da pogledam film. Sve u svemu nije loše pogledati ga, a nije loše istražiti nešto o tome čisto da vas ne odbije i da udarite na "fast forward".
 
Нови Бонд 6.7/10
Изгубио је мало(мало више) тај чувени бондовски шарм, протежирање женских афро-агената јасно сугерише у ком ће правцу серијал ићи. Крејгу јесте време за пензију и вероватно је боље одрадио улоге него што многи мисле, укључујући и мене. Наравно увек се мало провуку и тренутно-будућа дешавања у свету тако да све је углавном - очекивано.
 
Brza ocena filmova odgledanih u poslednjih nekoliko dana:

2/10➡
b10b73a20b.jpg.webp


9/10➡
a2841f5f0a.jpg.webp
5/10➡
6c264911c1.jpg.webp


7/10➡
4b0ebd8128.jpg.webp
7/10➡
f8f4ce3da2.jpg.webp
 
E, da umalo da zaboravim na Angel Heart iz 1987.
Sećam se da sam ga odgledao 2 puta u nedelju dana. Tek posle drugog puta, pomislim u sebi dobaaar. Valjda ga nisam ukapirao prvi put.:unsure:
AF7CCA6B-379D-4DDF-8118-8430CC38F34C.jpeg
 
Nedavno bacio sat i po života na Titane.
Jutros gledao Lamb film i nisam ponovio istu grešku i prekinuo ga. Jednaka boleštija.
Angel Heart je legendarni film, obožavam ga. De Niro maestralan kao i Miki Rurk.
 
Kad reče legendarni, greota bi bilo ne spomenuti Dances With Wolves iz tog vremena.
D8840AEC-4734-4B2B-9CE3-8DCE4D43672C.jpeg
Osvojio je čak 7 oskara i imao ko zna koliko nominacija.
Film koji je Kevina Costnera lansirao u nebesa iako je pre toga blistao u Revenge uz Madeleine Stowe (samo kad se setim, kakva je to ribetina bila, vredi pogledati film makar zbog nje) i legendarnog Anthony Quinn-a
4D7F99BC-E7EA-4A7B-9A09-1696C2F23C34.jpeg
A kad smo već kod Costnera za kraj poslastica The Untochables.
Ludačka glumačka ekipa.
155EC1D6-B5BE-466A-A52B-6AB04ECD0D30.jpeg
Sve navedene filmove sam do sada gledao bar po 5 puta, tako da ih toplo preporučujem, onima koji su ih slučajno propustili, a i onima koji nisu, da ponove gradivo.:)
E, to su bile ‘80-e i početak ’90-ih. Hit do hita.
 
Poslednja izmena:
Demonic (2021) 1/10

Po prvi put u životu sam izašao iz bioskopa sa projekcije. Scenario bi mi bio "onako" da imam recimo 15 godina, dijalozi bi mi bili zanimljivi da imam 10, a od VR animacija odradjenih u ovom filmu imao bih blam čak i da je 2002. godina.

Kako je ovo prošlo screening i kako je završilo u bioskopima, Bog će ga znati.

Jezivo.
 
Demonic (2021) 1/10

Po prvi put u životu sam izašao iz bioskopa sa projekcije. Scenario bi mi bio "onako" da imam recimo 15 godina, dijalozi bi mi bili zanimljivi da imam 10, a od VR animacija odradjenih u ovom filmu imao bih blam čak i da je 2002. godina.

Kako je ovo prošlo screening i kako je završilo u bioskopima, Bog će ga znati.

Jezivo.

Slažem se. Ja sam ga zato gledao kod kuće.
Najtužnija činjenica je da je ovaj čovek režirao OVAJ film.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno