Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa druge strane Nightcrawlera, koji je tematski vrlo slican,
Eto ja sam taj smor od filma jeeedva jednom pogledao i neću sigurno nikad više ;)
Joker-a nisam još uvek gledao... nisam fan glumca inače plus izbegavam da odmah trčim da gledam toliko hajpovane filmove. I Oskar je odavno postao antipreporuka za gledanje...
 
JF jeste odličan glumac, ali je mene onaj usiljeni smeh užasno nervirao i bas mi je iritantno loše zvučao. Ne znam, mozda je to tako namerno odrađeno, ali je meni bas smetalo.

PS meni lično vec neko vreme oskar nije referenca za najbolje filmove, pogotovo kad su krenuli da uslovljavaju kojekakvim inklužnima i ostalim.
Oскар није референца, то стоји. Али главни глумац је био у реду, немам неке замерке за њега. Сценарио и режија су ми доста танки, глумац је што се мене тиче добар, а можда могу да кажем и одличан.
То му дође нешто као Дара из Јасеновца, - сви глумци су јако добри и изнели су јако добро све. А филм ми и није оставио неки утисак.
Дневник Дијане Будисављевић ми је некако бољи.
 
Ne bih bio toliko siguran oko toga da li jeste referenca ili nije.
Poslednjih par oskara koje su dobili glumci su bili i vise nego zasluzeni. Izuzetaka ima, i ljudi u zavisnosti od toga vagaju koliko je ziri u pravu ili nije.
Ali bi svi trebali da se vodimo jednim pravilom - ukoliko je glumac ulogom uspeo da vas odusevi, ili rastuzi , ili iznervira ili cak zamisli ( primer Mekkonahjua iz True detective na primer) ili mozda sve nabrojano, onda je uradio djavolski dobar posao i izneo ubedljivu glumu.
Pricao sam skoro sa kolegenicom koja misli da pokojni Heath Ledger nije zasluzio oskara za mozda i najboljeg Jokera do dana danasnjeg.
Argument joj je bio da ju je nerviralo sto stalno tokom filma lize usne...
Celu pauzu nisam mogao da joj dokazem da mu je uloga takva, da je Nolan zeleo da tako glumi i da je ovaj to jednostavno podigao na jos veci nivo jer hoce to od traume koju je kao klinac doziveo lik.
 
Mrljate o tom Jokeru već par stana a kao dobri ste pioniri 🤔. Joaquinu je ta uloga prirodno legla jer on inače ima tu neku bolesnu harizmu koju je vrhunski izneo još u Gladijatoru.
Da se vratim na temu Leave the world behind jako dobar .Kakvi kadrovi ,muzika podloga,onaj Esmail zna svoj posao .Jako zanimljiv i drži tenziju do kraja .8/10
 
Eto ja sam taj smor od filma jeeedva jednom pogledao i neću sigurno nikad više ;)
Joker-a nisam još uvek gledao... nisam fan glumca inače plus izbegavam da odmah trčim da gledam toliko hajpovane filmove. I Oskar je odavno postao antipreporuka za gledanje...
Uglavnom ne ulazim u tudja misljenja i slicno, ali si me sad bas zacudio za Hoakina.. ja ga cenim vrlo, s obzirom da je po meni licno najbolji method glumac sadasnjice, ne znam sta da ti kazem.
OK, ne prija ti... i to je to.

Hoakin niti je bolestan, niti ima dignut nos... svi koji su radili sa njim su rekli da je dusa od coveka
 
@srkiller Ja nisam ni komentarisao njegove glumačke kvalitete ;) Samo sam napisao da nisam fan, a nisam fan pre svega jer me njegova fizička pojava iritira (počevši od onog ožilja na ustima) i neki njegovi manerizmi me "trigeriju"... Znači bukvalno mi sad na prvu loptu ne pada pamet ni jedan film osim "Her" gde sam mogao da ga tolerišem u glavnim ulogama.
Dodatno mi se baca pegleda na njega u paru sa Rooney Mara...

Kao što ne mogu da podnesem ni Philip Seymour Hoffman (tako da zamisli kako sam "uživao" kad sam gledao "The Master" gde su i on i Hoakin :D :D , od tog filma me još više nervira :D :D ) i Tom Noonan i Jane Lynch i naravno apsolutno preodvratnu Elisabeth Moss. Prosto su mi fizički odbojni i asociraju me na neke druge osobe iz stvarnog sveta i ne mogu da ih gledam.
 
Ma nema potrebe da se iko mrzi, ja licno ne volim influensere,i ne mrzimih , jer su oni filteri taloga drustva recimo.
Jer ako je vec dno dna, dotaknimo ga sto pre, to bolje po Zerg rasu! ovaj terran, ljudsku rasu...
 
Ja isto ne mrzim ali postoje neki glumci koji kod mene izazivaju trenutnu averziju da pogledam filmove u kojima glume (pomenuta Elizabet Mos recimo) a razlozi mogu biti različiti.
 
imam i ja glumce koje ne mogu da gledam... ali takve teme ne pipam...
ALi ajmo sad recimo, neka svako napise koji ga glumac (ne domaci naravno) nervira, i zbog cega, ostace u sklopu i pravilima teme svakako.
 
Ma nema potrebe da se iko mrzi
Ne mrzim nikoga, to je prejaka reče... Ne simpatišem ih, antipatične su mi njuške i prosto u skladu sa tim izbegavam da ih gledam po 2 sata. Plus mi informacije o Joker filmu nisu ulivale naročito želju da gledam taj film... prosto nije se poklopilo sa raspoloženjem i nisam pogleda i to je to. Ne znači da neću nikad pogledati, samo znači da nikad neću žuriti i da ću uvek radije pogledati nešto drugo što nije "psihološka studija" ili šta god.
 
Osim pomenutih od strane @shamanNS ne mogu da gledam filmove/serije gde glume brat Bena Afleka(Kejsi valjda),lik sto je glumio Openhajmera(zato ne gledam cuvenu seriju) kao i onaj Walton Goggins zbog kojeg nisam gledao seriju Pravednik iako mi je Timoti Olifant gotivan lik.
 
Ja trenutno izvodim experiment kontra toga: testiram koliko drugo vremena / koliko epizoda ću izdržati da gledam za mene apsolutno najgori žanr na svetu (mjuzikl) ako je jedina pozitivna stvar u celoj seriji simpatična (jako :) ) glavna glumica. Dakle, krenuo sam da gledam "Zoey's Extraordinary Playlist".


Za sad uspeo 2 epizode da pogledam :D :D (ajd što pevaju, al kad krenu i da igraju / plešu svi... brate :D :D :D )
onaj Walton Goggins
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Znači nisi ga gledao u ulozi trandže u Sons of Anarchy seriji? :D
 
Jao, sad sam se setio.... Bill iz filma kill bill... taj glumac mi je tako isao na q da ne mogu da objasnim.
Srecom, "zavrsio je" okacen od kais, u ormaru.... znam da mu je brat glumio u Dexteru!
Ali njega nisam voleo nikada... bio mi je jednostavno antipatican.

E o toj vrsti antipatije sada pricamo, tako da rokajte samo..
Pirmer: Adam Scott, pa nastavite sami
 
Sonatine (1993), ocena 9/10
Cure (1997), ocena 8/10

Oba ova japanska filma su MUST WATCH.
Zahtevaju fokus, nisu limunada od filmova, ali izuzetno nagrađuju to.
Ekstremna preporuka.
 
Od mlađe garde Adam Driver.
Lik je negledljiv.
Ne odbija me toliko sama njegova pojava mada ona konjska faca iritira, već lik veze nema sa glumom.

Ista priča Gal Gadot i Jada Smith.

Njihove filmove izbegavam, pa da su najbolji na svetu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno