Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Film koji se dugo pominjao kad je krenula korona, bio sam ga nabavio da ga tad gledam i zaboravio na njega

Impresivna glumačka postava i sasvim solidan film.
Онда ти можда ово буде одговарало... давно сам га гледао, али се сећам да је оставио позитиван утисак на мене.

Uz ovaj ruku pod ruku ide i ovo ostvarenje:

 
Jel problem da stavite na kojem streaming servisu ide film/dokumentarac/serija? Bice korisno kao i sama preporuka
 

Prilozi

  • Screenshot_20231106_111026_Trakt.jpg
    Screenshot_20231106_111026_Trakt.jpg
    111.1 KB · Pregleda: 8
Posto ne gledam trejlere, niti istrazujem ikada ista pre gledanja filma.. samo zanr i ocena na imdb...
Ovaj naslov je bio 6.3/10 kada sam ga gledao juce,
2K ocena, pride nije bio tv film, strejt to dvd/torrent ili slicno...
Ali "pogledah ga da ne biste morali Vi". Mada nije bas sve tako cisto...

Hell.House.LLC.Origins.The.Carmichael.Manor.2023.1080p.WEB-DL

Prvo dobre vesti, film jeste creepy, bas. I to mnogo vise nego zacetnici zanra "blair witch, paranormal acitivity...". Vise je creepy, ok.

Lose vesti:
Ne znam odakle da pocnem, od cudnih uglova snimanja, tj. okretanja kamere glavnih likova, pa do sve tehnicki nemogucih stvari... mislim na telefoniju, wifi, poruke... ako ne radi net niti ima mobile data niti mobilnog signala, ne rade ni poruke hebemu zivot,
ali nekako u filmu rade kad zatreba radnji.
Sve je prevara u filmu, naravno, kao i aliensi sa history channela, ali ima nekoliko momenata koji su jezivi do neba. To ne opravdava gore navedenu ocenu,
jer posle skontah da se radi o docu-wannabe serijalu koji vec ima par filmova.
Bolje jeste od Asylum productions, ali daleko , dalekoooo od ocene na imdb.
Mozda je 10K dolara danasnjih ulozeno u film, sa sve sendvicima za ekipu...

3/10 +1 za creepy scene.
4/10
 
Poslednja izmena:

Nije svaki dan Božić mislim da najbolje sublimira značaj ovog filma.
Mislim ne možeš posle fantastičnog Drive samo godinu kasnije da sa istim glumcem sa gotovo istim kinematografskim konceptom postigneš isti efekat...
Ako zaboravimo na ovaj neuspeli deja vu momenat, film nije toliko loše ostvarenje. Prevashodno je odličan za ambijentalni užitak, znači ugašena svetla, ide atmosferom uz ovo sivo vreme, ne traje duže od 90 minuta i ispunjava dovoljno za pogledati ga. Narativno je više ispao osakaćen nego sveden, može se reći na momente iritantno inhibiriran. Rajan Gosling nekako dobro iznosi ovu čudnu ulogu, to je jedino što se prepoznaje iz njegove prethodne uloge.

Drive svakako jeste bio film za svakoga, a ovaj baš i nije, jer traži određenu dozu tolerancije naspram njegove dinamike i prezentacije.
 
^ u kad sam ovo gledao flashback, nije los filmic
 
AI ce nam uredjivati zivote... hoce, ali tek kada ne budem morao da kliknem na imdb link na benchu.
Da bih video kako se na eng zove film.
Kutija, "ugradi" AI da prevede automatski na engleski.. nikako na srpski, tu ce vec bude zabune u temi :LOL:

Reptile 2023
Odlicna moralna pouka, ali zivimo u dijametralno suprotnom svetu nazalost...
6.5/10
 
Poslednja izmena:
E i ja sam našao "blago". Poredeći šta danas prikazuju na TV-u, ovo je od neprocenjive vrednosti. Taman mi popravi raspoloženje.
Gde si nasao i ima li nase titlove moze na pm. Citao sam knjigu i urnebesna je.
 
Bio ovaj film pre neki dan na TV, komendija :p. Meni bio onako, malo parodije, malo humora, nista posebno.
 
Ne samo drive, blade runner i sl... meni Ryan G. (Dziiii) ne lezi nikako. Nekako mi mrtav...
Ali sudeci po ocenama njegovih filmova, koje su obicno visoke (cak i barbie) vrv imam neki drugi probelm sa njim, njegovm glumom, otkud znam vise...
Ne cenim ga nimalo kao glumca inace, nisam gledao nijedan dobar film sa njim, ali ikada.
Ok, mozda sam ljubomoran sto je ozenio Evu Mendez....
 
Poslednja izmena:
Ne samo drive, blade runner i sl... meni Ryan G. (Dziiii) ne lezi nikako. Nekako mi mrtav...
Ali sudeci po ocenama njegovih filmova, koje su obicno visoke (cak i barbie) vrv imam neki drugi probelm sa njim, njegovm glumom, otkud znam vise...
Ne cenim ga nimalo kao glumca inace, nisam gledao nijedan dobar film sa njim, ali ikada.
Ok, mozda sam ljubomoran sto je ozenio Evu Mendez....
Nisi gledao The United States of Leland, Half Nelson, Lars and real girls, Blue Valentine? To su njegovi najbolji filmovi. Nazalost snimani pre 15-20 god.
 
Mozda gresim, ali on meni "glumi" kao pod nekim sedativima.
Nije cool kao Klint Istvud, nego nekako cudno glumi, ne mogu da to objasnim
 
Dobar je epitet "sedatiran" 😄

Meni je Rajan tip glumca o čijoj glumi nikad ne razmišljam a gotivim njegove filmove. I stvarno izgleda sedatirano ali meni ne na loš način, mene recimo on svojom pojavom, licem i onim blagim osmehom podseća na Mona Lizu. 😂
 
Pogledah večeras na HBO "ovo"


Kakvo smeće od filma po svim pitanjima (scenario, gluma, CGI scena na kraju...)

A nekad su na HBO davali bar pristojne filmove dok ovo više izgleda kao nešto što je deo SyFy opusa...

Btw pošto je išlo direktno zeznuh se i ne pogledah ocenu pre filma mada je i po njoj ovaj film i više nego precenjen.
 
Iskreno nemam pojma niti želim da znam bilo šta više o tom filmu - i ovo što sam video je a way too much...
 
Nisi gledao The United States of Leland, Half Nelson, Lars and real girls, Blue Valentine? To su njegovi najbolji filmovi. Nazalost snimani pre 15-20 god.
Izostavio si Blade Runner 2049.

Znade li neko hoće li biti trećeg prednastavka Aliena, tj. hoće li se priča zaokružiti i nadovezati na Prometheus i Covenant?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno