Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Saw X"
Apsolutno fenomenalan film. Odušev.
Sve na mestu, svaki detalj. Sve, sve, sveeee.
Tobin Bell aka Jigsaw, uz Doug Bradleya, apsolutno opravdano ima status živog Boga horor kinematografije. Apsolutna preporuka.
10/10
Kanda ću morati ponovo da obrnem ceo serijal...

Do pre pet-šest godina sam ceo Saw omnibus gledao bar jednom godišnje...

Posle toga odgledam samo aktuelne filmove, i Saw 1 sa svremena na vreme...

Mislim da sam propustio ovaj Spiral kao prikvel (ili mi nije ostao u sećanju), i naravno ovaj poslednji Saw X...

@emaremare gledaj sve, nema nekih baš epohalno loših filmova u tom serijalu, pogotovo za anašnje standarde...
 
Kanda ću morati ponovo da obrnem ceo serijal...

Do pre pet-šest godina sam ceo Saw omnibus gledao bar jednom godišnje...

Posle toga odgledam samo aktuelne filmove, i Saw 1 sa svremena na vreme...

Mislim da sam propustio ovaj Spiral kao prikvel (ili mi nije ostao u sećanju), i naravno ovaj poslednji Saw X...

@emaremare gledaj sve, nema nekih baš epohalno loših filmova u tom serijalu, pogotovo za anašnje standarde...
Ma gledao sam do 6 i onda mi ortak spojlivao 7icu i od tada nisma gledao. Mada po ocenama vidim da su krševi ove što sam preskocio. 7,8 i 9
 
Killers of the Flower Moon (2023)
3/10
Odavno nisam pogledao nesto gore od ovoga, dosadno, sporo, previse naivno, Dikaprio daleko ispod svog nivoa, prosto mu ne lezi uloga, De Niro odlican ali sve ostalo ispod svakog nivoa
 
Mission Impossible solidan sa par lepih turističkih destinacija, nuklearnom podmornicom i AI. Ostalo ću zaboraviti za dva dana.
 
Ljudi moji koje smece ovaj Saw X. Sokiran sam kolicinom gluposti i nebulozama. Naterao sam se da odgledam do kraja cisto da vidim do kolike gomile ****** mogu da se istovare....
Ne gledati!
 
Ni meni se nije svideo Saw X. Samo prvi deo zaslužuje pohvale. Definitivno više ne gotivim taj "gore" horor.
Posle Testere odgledah Talk to Me (2022).
Ovo je horor. Zanimljivo je da na IMDB deli skoro istu ocenu sa Saw X, od gojeg je po meni na nmogo višem nivou i rado bih ga ponovo odgledao.
 
Samo sam cekao kad ce da krene red pljuvanja po Saw X. Obicno kad krene red pohvala npr prvih nedelju dana, onda krene red "pljuvacine" :D
 

Meni je fantastičan. Koliko mi je Irishman bio naporan i meh, toliko me je ovaj oduševio, a otišao sam na film sa stavom da mi se sigurno neće svideti.

Film definitivno nije za svakoga, što se videlo i sinoć u bioskopu, gde je nekih 5-6 ljudi napustilo projekciju u IMAX-u. Ali za istinske ljubitelje drame, film će biti fantazija. Kadrovi, likovi, dijalozi, muzička podloga, apsolutno sve odaje onaj dobri utisak epic filma. Da li je film spor? Pa jeste, ko očekuje 3h konstante akcije, ne treba da gleda ovo, ali ko je ljubitelj filmova koji kvalitetno grade radnju, neće biti razočaran.

Jedina mana mi je malko slabija 3/4 filma, ali zato finale poentira fenomenalno.

Od mene 9/10 i preporuka da se film gleda u bioskopu, jer je ovo jedan od onih filmova koje čovek treba videti na velikom platnu, gde maestralna kamera i ambijent dolaze do izražaja. Plus, lično, lakše podnesem 3h filma u udobnosti bioskopa, nego kod kuće, gde imam tonu distrakcija 😁
 
Dobro je, sutra treba da ga gledam tamam sam se smorio sa komentarima do sada.
 
Od pre neki dan može se na HBO MAX-u pogledati horor film "Papin egzorcista" za nekog ko voli da gleda tu vrstu filma rekao bih odličan horor. Iskreno nisam imao neka preterana očekivanja ali do kraja ipak sam se inenadio pričom i efektima, na kraju pohvalio bih Russell Crowa u ulozi Gabriela egzorciste. Od mene sve preporuke...

 
Ni mene nije oduševio Saw X. Ostalo mi je nekih 20 minuta do kraja da odgledam verovatno nisam nista propustio. Nije mi držao pažnju. Nekome će svideti ovo svakako, ali meni su bolji drugi delovi.

Stvarno je kriza što se tiče horor filmova. Toliko su se ispraznili sa idejama, da zadnjih 4-5 godina ništa ne izlazi da valja. Pa nas onda bombarduju sa Insidious 1, 2, 3, 4.... (verovatno do beskonacnosti) sa onom babetinom.. Annabelle 1,2,3...6...1000, sad vidim da su popularni i isterivaci đavola po milioniti put, Saw po ko zna koji put, pa The Nun dogurace pretpostavljam do milionitog dela. Ovi filmovi su toliko postali kliše, toliko predvidljivi i izlizani da bas nemam nikakvu želju da ih gledam. Odgledas jedan, odgledao si svaki. Što se tiče ovoga žanra, jedan ili dva OK filma izadju godišnje i to je to. Pre nisi mogao da nastizes da ih ogledaš koliko ih je bilo. RIP horor filmovi
 
Каква хебена трилогија, 9.5/10.
Трећи део ми је увек некако био најлошији, али је уствари најреалнији, данас ми је био најбољи од сва три дела, зашло се већ у неке озбиљне године. Одавно сам ја у озбиљним годинама, него све нешто контам, живот је пред тобом, има форе, кад оно трт 😁
 
Каква хебена трилогија, 9.5/10.
Трећи део ми је увек некако био најлошији, али је уствари најреалнији, данас ми је био најбољи од сва три дела, зашло се већ у неке озбиљне године. Одавно сам ја у озбиљним годинама, него све нешто контам, живот је пред тобом, има форе, кад оно трт 😁
Jedinstveni Linklejter!
 
Meni je trenutno utisak i to da su sva tri dela dobri filmovi a nijedan ne traje preko dva sata što samo pokazuje kako su nekad znali da naprave filmove bez praznog hoda, filera i tri sata tokom kojih se ili ukočiš u bioskopskom sedištu ili umreš od dosade.
 
Jel se zna zašto razvlače filmove na 2 plus? Npr ovaj mission imposible je imao neke scene koje veze s vezom nemaju, tj. nepotrebne su. A manje bi ih kostao i angazman glumaca a i troskovi snimanja tih scena. Jel im se prava na filmove posle mozda plaćaju po minutima ili ima neko drugo pojašnjenje?
 

Iako se ishod filma zna bukvalno od prvog sekunda, film mi je mnogo bolji nego sto sam ocekivao. Lepi kadrovi, iznenadjujuce raznovrsni dozivljaji glavne glumice, jeste da ima malo i nerealnih momenata, al generalno super mi legao film. I kraci je od 2h. 6.8/10
 
Archive 2020

Zanimljiv i spor sci-fi (ako to može da se navede u istoj rečenici 😁), ima vajb pomalo filma Ex Machina, preporučujem 7/10.

Ps. Naleteo slučajno na HBO Max dok sam listao šta ima od sci-fi da se gleda.
 
Mislim da mi je ovo ubedljivo najvece razocarenje sto se horora tice u poslednjih 5-10 godina.

Meni je bio ok...
Realno, ne možeš iz pričice od 20tak strana izvući bog-zna-kakvu radnju, ali, ponavljam meni je odabir glumaca (najviše dečaka Lukasa), generalno gluma, scene i fotografija, pogotovo muzika, bila baš baš korektna. Naravno efekti i sam dizajn čudovišta je skromniji, ali prihvatljiv... Kraj jeste malo antiklimaks, ali otvorena je opcija za nastavak...

Ako ti je ovo loš horor šta reći za Viking Wolf ?
 
Каква хебена трилогија, 9.5/10.
Трећи део ми је увек некако био најлошији, али је уствари најреалнији, данас ми је био најбољи од сва три дела, зашло се већ у неке озбиљне године. Одавно сам ја у озбиљним годинама, него све нешто контам, живот је пред тобом, има форе, кад оно трт 😁
Secam se kada sam sa devojkom gledao taj film (Before sunrise) u bioskopu, mislim da je bila Zvezda, vise nego prazna sala...zavrsio se film i jedan par ispred nas izlazi i momak kaze devojci, "ovo je poslednji put da si ti birala film" :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno