Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pasje popodne odličan

Kakva je glumčina Al Paćino. Osvrćući se na Karlitov put kao da je to totalno drugi čovek, jeste 18 godina razlike ali ipak, svaka mu čast.
 
Каква филмчина! Одувао ме је! Ралф Фајнс одличан, главна глумица одлична. И ко лутка је 😍
Узбудљив, непредвидив, поучан. Дуго нисам гледао филм са више узбуђења и пажње. Не знам зашто га напљувасте, мени је за сваку похвалу. И није баш хорор, што је мени плус, али има елемената. Неко га је скоро поменуо овде, у позитивном контексту, па рекох ај да пробам. Фајнс ми се свидео у филму In Bruges и од тада га баш готивим.
Нешто колико се сећам, The Whale ме је померио доста, само у спектру тужнијих осећања, такође предобар филм, Фрејжер покидао.
Да се вратим на фабулу радње 😁, The Menu, велика препорука за оне који нису гледали.
Pasje popodne odličan

Kakva je glumčina Al Paćino. Osvrćući se na Karlitov put kao da je to totalno drugi čovek, jeste 18 godina razlike ali ipak, svaka mu čast.
Dog day afternoon, помиње се у филму Swordfish са Траволтом и Џекменом, у Траволтином уводном монологу, мораћу да га одгледам једном, Паћино легенда.
 
Poslednja izmena:
Овај филм има једно 16 верзија и ископирали га отприлике на сваком континенту по једном, нису се мучили ни име да промене. Овај конкретно је Холандски, а пошто нисам гледао Амерички који је најкасније изашао ово ми дође стварно одлично, а богами и женска екипа је на нивоу.
7,5/10
 
Posle ne znam koliko godina, reših da pogledam ponovo korejskog Oldboja i odem chat bota da pitam u vezi filma jer pola toga sam zaboravio. U fazonu mu kažem pucaj sa sve spojlerima, a kaže ne može! Mora specijalno da se naglasi da hoćeš takvu vrstu odgovora i aj, složim ja tu pitanje, a on se tako nalupao oko ključnih stvari u filmu (videh nakon gledanja), mislim se, ma i ja budala što sam te i pitao. Nebitno. Pogledam film i ne mogu reći da sam razočaran, ali nisam ni bio nešto ushićen na kraju. Ima momenata, ali sad kad pogledam nikako mi nije za najveću ocenu koju sam mu dao tada. Možda nekih 7/10 i definitivno mi nije najbolji korejski film koji sam gledao.
 

Kakav šou od filma, od mene jaka sedmica.
 
Posle ne znam koliko godina, reših da pogledam ponovo korejskog Oldboja i odem chat bota da pitam u vezi filma jer pola toga sam zaboravio. U fazonu mu kažem pucaj sa sve spojlerima, a kaže ne može! Mora specijalno da se naglasi da hoćeš takvu vrstu odgovora i aj, složim ja tu pitanje, a on se tako nalupao oko ključnih stvari u filmu (videh nakon gledanja), mislim se, ma i ja budala što sam te i pitao. Nebitno. Pogledam film i ne mogu reći da sam razočaran, ali nisam ni bio nešto ushićen na kraju. Ima momenata, ali sad kad pogledam nikako mi nije za najveću ocenu koju sam mu dao tada. Možda nekih 7/10 i definitivno mi nije najbolji korejski film koji sam gledao.
Meni Oldboy nikad nije bio ni u prvih pet korejskih filmova revange tematike...
 
Jbte, još će ljudi početi da pitaju chat-a (ako već i nisu) kako da smuvaju neku ribu…
Fani, koz ic tru!
Uvek pocinju sa "How to... i zavrsavaju sa... savladati neki nepremostiv problem!"
:ROFLMAO:
Saveti gotovo uvek pocinju da odes u neki bar!
A znamo kako pocinju vicevi, pile prelazi ulicu, rabin/hodza/kardinal sa erekcijom ulazi u bar...
 
Dobar je bio Old Boy, ali samo prvi put.
Isto kao i dezurni krivci.

Napisi nam tu top listu, ako ti ne bude tesko.
I ja bih voleo da pogledam, a pogotovo drugar koji se pali na Koreanke.
:)
Evo
1, 3, 4, 6, 8 i 9 (ne obavezno tim redosledom) pa tek onda 2... Ostale nisam gledao. Lady vengance je ženski Oldboy međutum dosta uverljivija priča...
 
Evo
1, 3, 4, 6, 8 i 9 (ne obavezno tim redosledom) pa tek onda 2... Ostale nisam gledao. Lady vengance je ženski Oldboy međutum dosta uverljivija priča...
Gledao sam sva tri filma (doduše davno), i stvarno nisam stekao utisak bilo kakve povezanosti među njima osim osvete kao centralne radnje.

Uglavnom, evo možda neko ko nije gledao bude želeo da gleda redosledom.

Screenshot_20230629_103347_Chrome.jpg
 

Nešto kao Pad crnog jastreba, u arapskoj izvedbi njihove ratne dramatizacije bazirane na događajima koji su krenuli naopako. Nije nikakav biser od ratnog filma, ali jeste nabijen sa dosta vizuelno jakih scena i specijalnih efekata, u stilu južnokorejske ratne dramaturgije. Dosta pucačine u tom smislu iz jakih uglova, posebno bih izdvojio 5 minuta Apača koji "roštilja" u svojoj sceni.
Zabavan ratni film, ako ništa skup i intenzivan za ono šta nudi.
 
A još da je jača glumačka postava ostavio bi dublji trag ovako će da prodje nezapažen.
 
Film je ok, drži pažnju ali vuče malo više na (američku) desnu propagandu.
Od tih "jeftinih" i po radnji (sedimo u prostoriji i pričamo) i po budžetu, The Man From Earth je neprevaziđen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno