Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Већи део филма тешко смеће, али има неких ствари доста лепо снимљено, а и крај је коректан мада предвидив. Килавих 5/10.
 

Ponovo neocekivani zanr za mene (za jedno slovo pogresno sam procitao naslov) :cool: ,al se ne kajem. Dobar film,kao miks (jos usporenijeg) Dzoni Vika (iz cetvorke) i pobesnelog Maksa ;) I jos trajanje 90 minuta. Idealno. A slozio bih se i sa ocenom sa IMDBa,sedmica,ali jaka sedmica
 
Ja sam reprizirao Heat (1995)

https://m.imdb.com/title/tt0113277/

Skoro smo ga spominjali, u smislu da se sećam da mi se onomad nije baš svideo, sad mogu da potvrdim da je utisak isti. Ne mogu da nađem reči za Paćinovo preglumljavanje i kreveljenje, a ni ostali baš nisu briljirali. Tempo mi je isto problematičan, dijalozi nekako smarački, pogotovo te deonice sa Paćinom. Generalno slab film, a pretenciozan do bola, gomila krimi akcijaša iz devedesetih niže produkcije ga šije po svim kriterijumima.

Eastern Promises mu je isto dobar iz tog perioda

Meni je to baš dobar film, a uglavnom čitam slabe kritike.
 
Dva koja mi dugo ostaše na listi za gledanje. Uvek je poželjno pogledati ocenu i opis radnje da ne bi kasnije žalili što ste se zaj*****.
Nešto kao Sci-Fi iz 50-ih godina tipa Rat svetova, samo življih boja. Sem toga sve je na nivou 50-ih, uključujući specijalne efekte. Nisam fan toga jer bi i Sci-Fi filmovi iz 50-ih bili bolji da su imali današnju tehnologiju. Da li je ovo neki omaž tadašnjim filmovima ili prosto približavanje tog vremena današnjoj publici, ne znam. Svejedno, nije mi se dopao ali za trud im dajem 5.
Ovo delo je stvarno od neprocenjive vrednosti. Trebalo bi ga negde duboko zakopati na 1000 godina a i autora s njim, čisto da im vrednost još malo naraste.
 
Da, mora postojati neki reper.. dal' to bio imdb rank, ili zdrav razum,
Ti nisi poslusao nijedan od ta 2, cak mislim da nisi ni pogledao nijedan od njih... i zato dobijas orden loseg trolovanjai! (y) :ROFLMAO:

Voleo bih da cujem ostatak dna liste za gledanje... ako je tu Heat, imas celu moju paznju! :love:
 
Poslednja izmena:
Imam u tintari fioku kompletnog zaborava i preko noći ću odložiti ta dva filma u nju, drugi posebno, bez većih muka.

Ovaj sam pogledao preksinoć i svakim gledanjem mi ispada sve bolji.
 
Odličan

 
Imam u tintari fioku kompletnog zaborava i preko noći ću odložiti ta dva filma u nju, drugi posebno, bez većih muka.

Ovaj sam pogledao preksinoć i svakim gledanjem mi ispada sve bolji.
download.jpg
Film, poezija!
 
The Unknown Woman/La Sconosciuta 2006
triler;drama;misterija
Uzbudljiv i napet italijanski psihološki triler koji je režirao Đuzepe Tornatore.
Priča preti mladu Ukrajinku Irinu (Kseniya Rappoport) koja dolazi u Italiju tražeći novi početak.Sračunato i sa skrivenim motivom ona se ubacuje u imućnu italijansku porodicu Adaker gdje obavlja posao kućne pomoćnice.Na samom početku je vidljivo da je ona opsednuta ovom porodicom i da postoji nešto čudno u njenom odnosu prema njihovoj ćerki Tei.Ona je žena sa tajanstvenom prošlošću koja je progoni i koje želi da se oslobodi i živi miran život.Kako se priča razvija,otkrivaju se šokantne tajne koje vode ka uzbudljivom finišu.Film je pun napetosti i neočekivanih preokreta,sa upečatljivom režijom,vrhunskim snimanjem i uvjerljivom glumom.
 
Nada: "I'm giving you a choice: either put on these glasses or start eatin' that trash can." (moj omiljeni + ono što sledi posle)

Nada: "You know, you look like your head fell in the cheese dip back in 1957."

Frank: "I've walked a white line my entire life, I'm not about to screw that up."
Nada: "White line's in the middle of the road, that's the worst place to drive."

Frank: "Listen, man, I don't like anyone following me if I don't know why they are."
Nada: "Well, I don't join up with anyone, unless I know where they're going."

Cop: "Where did you get those sun glasses?"
Nada: "From the Tooth Fairy."
Šteta samo za brata Nadu, pojma nisam imao da je rano otišao. Nije imao nekih drugih većih uspeha u glumi ali mi je bio jako simpatičan lik.
 
Pogledah i ja JW-C4...

Na pola filma me pita zena "Kako ce da se zavrsi? Ovo postade dosadno."

A i ja se tu negde smorih do tada samo pucnjava i ubijanje...
 

Yeah...

Najslabiji od sve dece.
Meni deluje kao repriza 3. dela samo slabija. Ne znam da li samo meni, ali ovaj Gun fu kako ga zovu ovde deluje prilično lošije, manje kreativniji, ili prosto dosadi nakon toliko odgledanih sekvenci.
Kao najinteresantniju eventualno bih izdvojio
akciju snimanu iz ptičije perspektive koja je podsećala na igrice tog žanra malo.
Predugo traje, već na sat i po budeš zasićen i ostatak filma gledaš bez neke uloženosti.
 
The Collini Case/Der Fall Collini
2019 kriminalistički;drama;triler;ratni
Napeti njemački pravosudni triler zasnovan na bestseleru Ferdinanda von Schiracha koji je objavio 2011 godine,bavi se naizgled jednostavnim slučajem hladnokrvnog ubistva industrijskog magnata Hansa Majera,ali intriga filma nije u saznanju ko je počinio zločin nego zašto je to učinio.
To će biti zadatak mladog i neiskusnog advokata Kaspara (Eliyas M'Barek) koji ima težak zadatak pošto osumljičeni Fabricijo Kolini (Franco Nero) odbija saradnju.Slučaj je još komlikovaniji kad advokat saznaje da je ubijena osoba njegov drugi otac ljubazan i poštovan čovjek koji se brinuo o njemu u nedostatku biološkog oca.To saznanje ga stavlja u moralnu i etičku dilemu zadatka odbrane ubice od svog drugog oca.Kaspar svoj posao shvata ozbiljno neće mu trebati dugo da otkrije da se iza ovog slučaja ubistva krije složena mreža zavjera,ćutanja i nepravde.
Film postavlja pitanja o pravdi,moralu i tajnama koje nas progone.
 
nije poenta teme da opisujete filmove nego da dajete ocene i/ili ukratko napišete utiske
 
Kada se neko potrdudi da napise opis film bar znam da film vredi.
Vecina filmova koje ovde ljudi ocenjuju su tesko smece, apple, netflix, i amazon produkcije.
francuska, italijanska, ili spanska produkcija su krem de la krem za to...

Da budem u skladu sa temom...

gledao sam AIR koji ste toliko nahvalili, film nije ni za dvojku.

Film je kao o najki brendu a zapravo je celih dva sata filma posveceno koliko je najki ulozio novca da pridobije Jordana, i to mu ugovorila keva. :rolleyes:
 
gledao sam AIR koji ste toliko nahvalili, film nije ni za dvojku.

Film je kao o najki brendu a zapravo je celih dva sata filma posveceno koliko je najki ulozio novca da pridobije Jordana, i to mu ugovorila keva. :rolleyes:
👏👏 👏

A to ko sta gleda... takav je trend :) Eto ja pogledao Sisu :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: i na drugom forumu neko napisao da je pogledao


koji ga asocira na Sisu,i odmah sam se bacio da ga pogledam.Tek kad sam startovao vidim da je Netflix,medjutim,nemam problem sa tim klasifikacijama,al Sisu mi je ipak ostavio mnogo jaci utisak. Za Krv i zlato 6.5/10.
 
Ma gledam i ja sve, zato i kažem da su tu uglavnom loši filmovi a oni na žalost dominiraju
 
Ma gledam i ja sve, zato i kažem da su tu uglavnom loši filmovi a oni na žalost dominiraju
Ustvari,mozda je i do nas... do godina... kad pogledam neke filmove koji su mi kao malom ostali u secanju sad su vise nego losi,a opet i danasnjoj omladini su aktuelni naslovi top,al kad nakupe godina tek onda ce videti koliko je ustvari sadasnjost smesna. Ja sam uspevao provuci par starih naslova klincima,i za sad je Pobesneli Maks ostavio najjaci utisak.Spremio sam im i ovaj


al nikako da im naslov i prica privuku paznju :)
 
Tetris od filma o video igrici koji kreće fenomenalno preko špijunskog trilera ... gde Nintendo executivi beže od KGB-a do raspada SSSR. Kako je neko dok su pisali scenario gutao pečurke a nije super Mario.

Sve u svemu zanemarujući politizaciju priče solidan film. Ali stvarno preterali su sa nekim glupostima.
 
Ima li neki noviji španski film da je dobar, tipa La cara oculta, Invisible guest, Krive crte božije da preporuci?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno