Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledao John Wick 4, moram da priznam ne znam sta sam gledao :)
Ne dopada mi se uopste, jednostavno kao igrica, meni licno film nema srvhu cak ni u domenu zabave.
U svakom slucaju po mom misljenju prvi deo je najbolji.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-29-13-32-29-33_0a156e521caef1694fb53a7dad489d44.jpg
    Screenshot_2023-05-29-13-32-29-33_0a156e521caef1694fb53a7dad489d44.jpg
    108.2 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20230529_133310.jpg
    IMG_20230529_133310.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 44
@SickMF Majstore jel kapiraš da je to link do WebArchive sajta a ne do IMDB-a? (i da zato Benchmark-a forum URL preview radi kako treba)

Gde je WebArchive server "scrape"-ovao i "screenshot"-ovao IMDB stanicu?


Ko je sledeći da proba da me ubedi kako nisam u pravu? 😂😂😂
 

Ko nije pogledao preoruka da to ucini.
 
@SickMF Majstore jel kapiraš da je to link do WebArchive sajta a ne do IMDB-a? (i da zato Benchmark-a forum URL preview radi kako treba)

Gde je WebArchive server "scrape"-ovao i "screenshot"-ovao IMDB stanicu?


Ko je sledeći da proba da me ubedi kako nisam u pravu? 😂😂😂
Što ne stavi makar u spojler, sad više niko neće da se upeca.:cautious::)
 
@SickMF Majstore jel kapiraš da je to link do WebArchive sajta a ne do IMDB-a? (i da zato Benchmark-a forum URL preview radi kako treba)

Gde je WebArchive server "scrape"-ovao i "screenshot"-ovao IMDB stanicu?


Ko je sledeći da proba da me ubedi kako nisam u pravu? 😂😂😂
Ne kapiram😛
 
Pa vidim da ne kapiraš :D

http://web.archive.org/

Služi da čuvanje web stranica, primerno smišljeno za slučaj kad original nestane sa interneta da eto na archive.org sajtu imaš kako je to izgledalo u nekom konkretnom momentu u prošlosti.
Tipa sad napraviš "screenshot" MTS ponude paketa i onda dođeš 2026. i zapitaš se "koliko beše koštalo to isto 2023." i odeš na WebArchive sajt i nađeš sve sačuvane (koje je bilo ko nekad napravio) verzije stranice koja te zanima i od dostupnih "screenshot"-ova tražiš datum /mesec / godinu koja teče zanima.

Ili kako je nekad (u martu 2018.) izgledao Benchmark forum pre promene platforme:

http://web.archive.org/web/20180320203108/http://forum.benchmark.rs/

@Der Schnitter je keširao IMDB stranicu za North by Northwest film i ovde okačio link do te "kopije". Na engleskom je zato što je WebArchive takvu tražio. Benchmark forum preview čudo samo prosto pravi preview sadržaja WebArchive stranice.

Jel sad jasnije?
 
Poslednja izmena:
Bilo mi je jasno odmah, nisi video koji je smajli?
 
Samo što taj post nema veze s drugim koji je nastao posle tvog komentara, ili stvarno misliš da je neka mudrost da se zna šta je webarchive😉
Nego, šta bi, niko nije probao da odgleda Arizonu koju sam predložio pre neki dan?
 
Pa za prosečnog korisnika Benchmark foruma u 2023. godini često treba objašnjavanje i šta je URL, šta je IP adresa...

Cela ova diskusije oko IMDB previews na forumu samo ide u korist toga. Da se nešto lepo objasni kako i zašto i još 5 puta dođe random korisnik da "dokaže" da nije tako jer vidi piše "The Batman".
 
Pa za prosečnog korisnika Benchmark foruma u 2023. godini često treba objašnjavanje i šta je URL, šta je IP adresa...

Cela ova diskusije oko IMDB previews na forumu samo ide u korist toga. Da se nešto lepo objasni kako i zašto i još 5 puta dođe random korisnik da "dokaže" da nije tako jer vidi piše "The Batman".
Umesto "Der Batman".:LOL:
Zato postoji opcija da se pribeleži koja poruka a može i cela strana za slučaj da ispari. Imam tvojih ~10 komentara pa kad naiđe neko da istražuje zašto preferiramo nemački, mogu da mu dam nešto da čita. Čisto da se ne umaraš kucajući sve iznova.;)
 
Pa za prosečnog korisnika Benchmark foruma u 2023. godini često treba objašnjavanje i šta je URL, šta je IP adresa...
Kolega mod ubacio link ka tvom prvom postu gde si analizirao situaciju oko linkova.
Sve sto si napisao je tacno. Malo smo (pre)zauzeti privatnim zivotima, no cim se stigne, Kutija ce resiti geoIP problem foruma.
Inace svaka cast na zivcima...
 
The mother, ono, ogledao sam celi film. 🤡
 
John Wick 4,bolje da sam ta tri sata gledao u zid, bolje bi potrošio vreme... A odgledao sam sve prethodne delove i mislio sam da kapiram foru, ali ipak ne.
Takodje, samo sto ja sad ovo pisem posle sat vremena i kad sam ga iskljucio. Razumem ja akcija i sve to ali toliko scena sa reakcijom “ma da, vazi, kako da ne”. Gde raznorazne profi ubice mase sa oruzijem ko da su nadrogirani. Itd… Prva tri dela su ok, ovaj cetvrti je u rangu sa FF 7,8,9,10…
 
Izgleda da sam ja jedini koji misli da su sva 4 dela sa G-dinom Wick smeće .Odgledao sva 4 dela za 3 dana.Čovek pobi ceo kontinent ,pada sa visokih zgrada i ladno ustaje i nastavlja ( T1000 iz terminatora bi mu zavideo ) , usporene borbe deluju kao u domu penzionera gde protivnici čekaju u redu da ih Mr.Wick utepa , priče ni nema.I najcudnija stvar koja mi je baš smetala je Keanuovo čudno da upotrebim blažu reč smešno trčanje .Guglao sam da vidim da li boluje od nekih bolesti kukova ali nisam našao ništa na tu temu. Kada se setim Commando i Rambo 4tog dela i mislio sam da tamo preteruju .Ovo je skroz nova dimenzija preterivanja.Keanu je iz meni omiljenog Matrixa stekao veliko poštovanje i primetio sam neke forice koje su se provlačile iz Matrixa kroz Wickov svet ali ...nemam ocenu .Ne znam čak ni sa kojim filmom da ga uporedim ,fazon svi ga jure da ga ubiju vuče na Jason Bourne franšizu ali ono je filmčina bar prva 3 dela su bez greške .Kada ovakvi filmovi dobijaju tako dobre ocene onda mogu misliti koliko je nisko pala cela filmska industrija .Drzacu se ja serija i dalje jer su dobri filmovi prava retkost zadnjih 10tak godina .
 
JW4 Ljudilo mozga odgledao juče čukicu, jako ali jako sam se napregao da ugasim gangule za budalaš i onda sam mogao da gledam. Slepac i zvonca su mi gotiva odgledaću do kraja ali znam da dva i nešto sata kad odem kod svetog Petra neće da mi se računaju.
 
@fain2daniel nisi jedini, samo što su prethodna tri gledljiva. Brate,volim akcione filmove, ali ovo ne znam jel film ili igrica, ili koji je djavo :) Za prvi moram reći da mi je skroz ok.
@emaremare za ovo će ti računati :)
 
Smaknuća svuda unaokolo, nigde masovnih paničnih reakcija prolaznika, nigde pandura, nigde novinara a vi se čudite?
John (Baba Yaga) Wick = Thomas (Neo the One) Anderson
Mislio sam da će Stahelski (diskretno) obelodaniti u četvrtom nastavku ali očito planira da snima još. Izaći će on iz ormara kad tad ili će ga neko izvući.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno