Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Često ljudi takvim glupostima čiju "poentu" u stvari definitivno ne razumeju daju visoke ocene jer ih je blam da sami sebi priznaju pravu istinu o filmu bojeći se da ne ispadnu glupi jer nisu razumeli takvo umetničko remek delo. Onda krene lančana reakcija davanja visokih ocena i na kraju jedan takav film završi sa tako visokom ocenom.
To je ložana na A24 produkcijsku kuću. Kao oni su neki umetnički talas u Holivudu. Većina njihovih filmova ima visoke ocene na imdb i RT.
 
Dzon Vik 4 nek bude 7/10 zbog 70 % filma

Dobra akcija. Sem onih stepenica na kraju, gde se prevrce 150 puta , 16 puta ide gore dole nikako do vrha ajde bre . Kao sto su razvukli film maksimalno a mogao je bar 20 min kraci da bude. Umiranje Baba Jage je moralo bolje, ono je "lame".
 
Odličan film da se malo ispere Holivud, preporuka
 
Prvo sam obrisao, jer sam mislio da se radi o mrtvoj kraljici
A onda sam skontao da misli na Tinu Turner.. zato sam obrisao, pogresno sam protumacio
Long live Tina!
I ziv nam bio Mel Gibson!
 
NIkad nije kasno kada je namera dobra!
A tvoja je bila cista, i dobra.
 
Ne znam cija je ideja da imdb linkuje na nemackom, ali nekako je pogresno!
Kutija brate prijatelju, intervenisi! Ne mere vise 'vako!
Dok ne rese BUG, kacite linkove kroz link... ovo autolinkovanje sada je svetogrdje (svakom ko ne zna nemacki, a nismo grci pobogu..)
Ovo je klasican clickbait, (moram da kliknem da bih video naziv filma na engleskom)

EDIT:
premestite gde treba post, ali ovo bas traje dugo
 
Poslednja izmena:
Moguće da sam pomešao. Svejedno, dobar film.
 
Ево коначно Одгледах и ја, иако сам планирао да идем још док је била премијера... Ове акционе сцене са по 30 - 40 минута без прекида задихаше и мене док лежим на кревету, а камоли главне "јунаке" филма који не стају. Баш га претераше са тим силним нелогичностима. Типа погину 1560 људи а нигде да се појаве пандури нит ико, ако ово боде очи мени што генерално волим акционе филмове, могу мислити како је овима што не воле. Оно што је сјајно у филму је све што претходи овим мучним акционим секвенцама, а то су разговори међу ликовима, сценографија, кадрови који су феноменални. Споредна глумачка екипа је толико добра да ми је Кијану био један од лошијих овде (можда и зато што је 4.део па је буквално његова једна иста фаца и расположење у сваком делу већ сморило). Јесте подугачак пост али је дугачак и филм(скоро 3 сата), као и цела франшиза, па заслужује детаљније образложење.
8/10 од мене, јер као и у претходним деловима, и овде много ствари заслужује 10/10 али онда опет шакетање без много реалности, смисла, удави човека па не видим у тим деловима више од 6-ице.
На крају Џон Вик остаје свето писмо међу акционим филмовима и сви фанови овог жанра морају ово погледати. А који нису, има и за њих много врхунског материјала у овом филму.
 
Jel' sam ja lud ili sta, ali "kapitel 4"??
Sto je najgore, uloge i sinopsis jesu na engleskom...
Pa hebemu mu zivot, jedna od najposecenijih tema na forumu... a naslovi na nemackom (izvini Duke).
Sort that shit Kutija, bode oci, a i zivce! 🤝
 
Ево коначно Одгледах и ја, иако сам планирао да идем још док је била премијера... Ове акционе сцене са по 30 - 40 минута без прекида задихаше и мене док лежим на кревету, а камоли главне "јунаке" филма који не стају. Баш га претераше са тим силним нелогичностима. Типа погину 1560 људи а нигде да се појаве пандури нит ико, ако ово боде очи мени што генерално волим акционе филмове, могу мислити како је овима што не воле. Оно што је сјајно у филму је све што претходи овим мучним акционим секвенцама, а то су разговори међу ликовима, сценографија, кадрови који су феноменални. Споредна глумачка екипа је толико добра да ми је Кијану био један од лошијих овде (можда и зато што је 4.део па је буквално његова једна иста фаца и расположење у сваком делу већ сморило). Јесте подугачак пост али је дугачак и филм(скоро 3 сата), као и цела франшиза, па заслужује детаљније образложење.
8/10 од мене, јер као и у претходним деловима, и овде много ствари заслужује 10/10 али онда опет шакетање без много реалности, смисла, удави човека па не видим у тим деловима више од 6-ице.
На крају Џон Вик остаје свето писмо међу акционим филмовима и сви фанови овог жанра морају ово погледати. А који нису, има и за њих много врхунског материјала у овом филму.
Намерачио сам се данас да погледам. Жена и син друга смена, таман када дођем с посла да одгледам. Још и кућевни биоскоп да одврнем... 🤗
 

Meni lični bolji od 3. dela. Iako je traje skoro 3 sata nije dosadan. Naravno da bi ste uživali u filmu zaboravite na logiku. Mislim da je ocena 8 na imdb malo nategnuta od strane fanova ali nek im bude.
Ono što bih najviše istakao je fotografija i scenografija. Nisam skoro gledao neki film da tako HDR toliko dolazi do izražaja.
 
To je fora sto je film iz 1987, a ja tesko mogu da nadjem na netu i neke pesme iz devedesetih da su uopste postojale. Ovaj drugi, dokumentarni je izasao 1996 i moguce da su ga tad preimenovali, da ne komplikuju.
On topic.
Cuvari galaksije - moglo je bez prpblema da se skrati bar za pola sata, ima gluposti koje je Gan gurao bez potrebe. Sto je jedan od kriticara rekao, kao da je hteo celu plejlistu da ubaci u film, sto malo usiljeno deluje. Po meni losije od prvog dela, ali gledljivo, posebno ako nemate velika ocekivanja.
Dzon Vik - gledao ubrzano. Mnogo su mi duge one scene borbe gde pucaju u odela i nista se ne desava.
 
Everything, everywhere, all at once
Одличан филм, глума, ефекти, сценарио, све на високом нивоу. Врло емотиван филм.

The curious case of Benjamin Button
Бред Пит дефинитивно нема лош филм, раније га нисам волео (пре 20 година 😁), био сам у фазону "лепи плавушан, шта он има да понуди" али сам се жестоко зезнуо. Баш добар филм, уживао сам, пролетело ми је два и по сата. И прелепа Кејт је супер одиграла.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno