Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledajte prilog 389585
Veoma zanimljiv mali indie sf filmcic. 90 min je tako brzo proletelo. Film se sastoji iz tri poglavlja (delova). Prvi deo me je tako brzo prikovao za ekran, mozda zato sto mi je pomalo slican sa kultnim " The Man from Earth" (dug razgovor nekoliko ljudi na samo jednoj lokaciji). Drugi deo je mozda i malo slabiji deo filma. Nije toliko los kao ostali delovi filma ali mnogi ce se mozda pomalo smoriti jer ovo nije film za svakoga. Tema filma mozda nije originalna ali je aktuelna itekako. Treci deo filma je savrsenstvo.
Finale 👌. Preporuka: Nikako ne gledati trailer niti istrazivati nesto o filmu.
Ocena 8/10.

E fala na dojavi, baš mi pasovalo.
 
Oko 25-30 godina je prošlo od poslednjeg gledanja i opet mogu reći da mi je najbolji film o Arturu i njegovim vitezovima.
Tek sad kontam da ima tu dosta kasnije poznatih glumaca poput Patrika Stjuarta, Lijama Nisona, Gabrijela Birna i tada zanosne Helen Miren.
Karmina Burana je prisutna, nešto što mi je ostalo u sećanju jer sam je prvi put čuo upravo gledajući ovaj film. A i ona scena u jezeru gde izranja ruka sa mačem, bila neka reklama 90-ih "Ekskalibur" za auto alarm.:)
 
Air 2023 - 8.5 od mene, mnogo mi se dopao
 
Who Am I/Kein System ist sicher 2014
crime;drama;mystery;sci-fi;thriler
Izvanredan njemački film koji miješa akciju,dramu i triler elemente.Film govori priču o Benjaminu,mladom stručnjaku za računare koji se pridružuje grupi hakera pod nazivom "Clay".Benjamin vrlo brzo postaje zvjezda u grupi koji želi da dokaže svoju moć tako što će srušiti velike korporacije i vladine organizacije.Međutim,Benjaminova avantura postaje opasna kada otkrije da je Clayova prava misija mnogo mračnija nego što je on zamišljao.U glavnoj ulozi briljira Tom Shilling koji sa lakoćom održava pažnju publike svojim realističnim i veoma ubjedljivim portretiranjem Benjaminove borbe za samopouzdanje i identitet.
Sveukupno,ovaj film pruža ne samo veoma dobro ispričanu priču,već i odličan kvalitet produkcije.
 
Ovo je falilo benchu, originalni i nadahnuti non-spoiler sizhe!
Jedino ocena fali...(mada si je verbalno opisao)?

Guy Ritchie's the covenant
Jos jedno u moru ratnih americkh filmova, ali sa dobrom ljudskom porukom.
6/10
 
Čovek ne priča nego radi posao a to je jedini ispravan način, jer baš kao u Terminator kecu sve preko 100 reči je čist višak i ruši magiju :)
Siguran sam da nikad neće postati franšiza (eventualno još jedan nastavak) i što se mene tiče to mu je dodatni plus.
 
ISUS je filmcina.
Nije typo, kada bolje pogledas...
vise vasrksava nego JFC, ali je tako dobro uklopljeno i zadovoljavajuce i pravedno, da nema mesta nekoj logici, nego prostom zadovoljavanju pravde...
Rane, isus je imao manje i plice rane nego on!
sve u filmu je stilizovano do te mere da ti se zgadi (svabe sa onim frizurama i istaknutim celjustima, do zarobljenih zena koje na kraju, kao u nekom Tarantinovom filmu konacno dobijaju satisfkaciju... pride je kamera vrhunska, glumac nepoznat a izneo pola filma na ledjima..)
I naravno da nemu tu nastavka, covek je unovcio cek na kraju filma, sta ce mu vise u zivotu (jos malo preostalom) jos drndanja :)
ISUS (2022)
8/10
 
Poslednja izmena:
^Teško đubre od filma. U opasnoj konkurenciji krš Ričijevih filmova poslednjih deceniju ubedljivo "najbolji".
 
^Teško đubre od filma. U opasnoj konkurenciji krš Ričijevih filmova poslednjih deceniju ubedljivo "najbolji".
Meni je bio dobar.

Modernizovana verzija do sada milion puta ispričane priče,sa nekim od najboljih filmskih muzičkih sekvenci godinama u nazad (Old hunter, The politics and the life (ona obrada Velške narodne pesme)...

Edit: Mislio sam na pesmu The Devil and the Huntsman, ne Old hunter. Šta Bloodborne uradi čoveku. ;)
 
Poslednja izmena:
Air po meni odličan, 8/10
 
The Silence/Das letzte Schweigen 2010
crime;drama;triler
Film je uspješna adaptacija kriminalističkog romana Jan Costin Wagnera i režirao ga je Baran Bo Odar,napravljen je izuzetno dobro pametno i drugačije.
Radnja filma prati dva slučaja ubistava mladih djevojaka u različitim vremenskim periodima,a koji su se dogodili u malom njemačkom gradu.Dvadeset tri godine nakon prvog zločina,novi slučaj koji podsjeća na prvi potresa grad i prisiljava nadležne da otvore istragu koja će otkriti mračne tajne.
Film je napet,intenzivan i dobro osmišljen,a uvjerljiva gluma daje dubinu likovima i doprinosi atmosferi filma.
Priča o opsesiji,o postojanosti gubitka o tome kako nas djela prošlosti proganjaju.
Ocjena 8,5/10
 

Boleština!

Opis paganskih običaja(ima sličnih i u našem starom folkloru), jedna nezdrava veza dvoje mladih, nezdravi odnosi između prijatelja, neki lepi kadrovi.... 2 i po sata boleštine...
351k ljudi koji su glasali na imdb i dali "ovome" ocenu 7.1?!

Nikome ne preporučujem da gleda ovu totalno morbidnu glupost.
 

Boleština!

Opis paganskih običaja(ima sličnih i u našem starom folkloru), jedna nezdrava veza dvoje mladih, nezdravi odnosi između prijatelja, neki lepi kadrovi.... 2 i po sata boleštine...
351k ljudi koji su glasali na imdb i dali "ovome" ocenu 7.1?!

Nikome ne preporučujem da gleda ovu totalno morbidnu glupost.
Dao sam ocenu 1. Neviđen hajp je bio pri izlasku filma. Neviđena wannabe umetnička glupost.
 
Često ljudi takvim glupostima čiju "poentu" u stvari definitivno ne razumeju daju visoke ocene jer ih je blam da sami sebi priznaju pravu istinu o filmu bojeći se da ne ispadnu glupi jer nisu razumeli takvo umetničko remek delo. Onda krene lančana reakcija davanja visokih ocena i na kraju jedan takav film završi sa tako visokom ocenom.
 
Često ljudi takvim glupostima čiju "poentu" u stvari definitivno ne razumeju daju visoke ocene jer ih je blam da sami sebi priznaju pravu istinu o filmu bojeći se da ne ispadnu glupi jer nisu razumeli takvo umetničko remek delo. Onda krene lančana reakcija davanja visokih ocena i na kraju jedan takav film završi sa tako visokom ocenom.
Ovde ni reditelj filma nije skontao poentu. :ROFLMAO:
 
Najgore što su mu dali pare da snimi novi film.

 

Boleština!

Opis paganskih običaja(ima sličnih i u našem starom folkloru), jedna nezdrava veza dvoje mladih, nezdravi odnosi između prijatelja, neki lepi kadrovi.... 2 i po sata boleštine...
351k ljudi koji su glasali na imdb i dali "ovome" ocenu 7.1?!

Nikome ne preporučujem da gleda ovu totalno morbidnu glupost.
Samo jos jedan dokaz da su imdb ocene cista glupost.
 
The Covenant, prosečan film koji se ničim specijalnim ne izdvaja od mora drugih sa istom tematikom, američka ratna patetika, kliše.
Mogao je komotno da bude kraći, brdo nekih bespotrebnih scena, glas glavnog glumca me iritirao kroz ceo film. Film je baš tanak što se tiče mnogih stvari. Imam utisak da je ceo film snimljen na nečijem ranču i Arizoni sa minimumom sredstava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno