Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, pogledao sam u nizu 65, Tetris i Last Kingdom.
Tetris je od ova tri za tri koplja bolji (iako nije ništa posebno), druga dva su objektivno bezveze.
 
Jeste Tetris bolji od 65, ali zato 4. nastavak 65... znam, jadna je fora (y)
 
Da, pogledao sam u nizu 65, Tetris i Last Kingdom.
Tetris je od ova tri za tri koplja bolji (iako nije ništa posebno), druga dva su objektivno bezveze.
Objektivno i Tetris je bez veze ponajviše zbog načina na koji je sve to prezentovano a što je učinjeno da se popali ova USA mlađarija koja ne zna ništa o dobu hladnog rata, kako su dobri Ameri (ponovo) sravnili zeznuli zle Ruje - a gde ćeš bolji tajming od ovog.
 
Ovih dana sam pogledao dva podosta razlicita ali opet slicna filma :

Inherit the Wind (1960) kao i Wings of Desire (1987).

Oba filma karakterise zanimljiva postavka, odlicna gluma i pristojna rezija. Istovremeno, oba filma su tematski nedoreceni, prepotentni meandri koje karakterisu poprilicno razocaravajuci raspleti i zaključci. Wings of Desire malo vise udara na efemerno i filozofsko shvatanje u kome se i sam gubi, ponavljajuci jednostavne ideje bez da ih dalje razradi, dok Inherit the Wind pokusava da ostane prizemljen u stvarnosti (kako je baziran na istinitom dogadjaju) ali sebi daje poprilicno umetnicke slobode u interpretaciji/izmeni zarad dramskog efekta i pristrasnosti.

Filmovi jesu zanimljivi donekle, i mozda ih vredi pogledati, ali da imam vremeplov mislim da bih prosto sebi ustedeo ta 4 sata i posvetio ih necemu drugome. Ocena za oba filma 6.5/10, uglavnom zbog glume i pocetnog zapleta/ideje.
 

Ant-Man and the Wasp: Quantumania 7.3/10

Nije los ( u odnosu na vecinu marvela posle End Game je dobar ) a opet nije ni nesto spec.
Avendzersi Infiniti var i End gejm postavili visoko lestvicu pa sve posle toga dodje meeeh
 
https://www.imdb.com/title/tt23219684/ Novi film omiljenih junaka iz detinjstva.Ovaj deo dosta kvalitetniji od proslog koji je izasao pre par godina jer je i uradjen na foru serija koje smo gledali 90ih...Ovog puta se vracaju glumci iz tog vremena i omiljeni rendzeri iz tog doba (sem Kimberli nazalost)...Kao sto rekoh film je uradjen u fazonu serije iz tog vreme i traje sat vremena sto je i sasvim dovoljno za opustanje ....Jedino sto me je nerviralo u mocnim rendzerima je favorizovanje Rite kao negativca umesto Zeda koji mi ima vecu perspektivnu :)
 
Има и добрих и лоших ствари. Добро је да је ово мешавина Star Wars - a и Avatara у квантном свету, па има лепо снимљених ствари и добрих ефеката, лоша ствар је што је сценарио написао неко из одељења IV - 3 отприлике. Такође улога Била Мареја у овом филму је толико лоша (да не употребим грубљу реч) да и ту одмах оцена мање.
Доста им 5 /10.
Јесте срамота што сам тек сад одгледао(на листи је бар 10 година), али већу нелагоду нисам у животу осетио гледајући неки филм. То је и била поента филма па је препорука за млађе генерације, ово ће сваког натерати на размишљање...
 
Citizen X (1995)
Jedan od boljih koje sam pogledao u poslednje vreme. Zanimljiv od pocetka do kraja, nema dosadnih i bespotrebnih scena.
Ocena 8.2/10
 
Sling Blade 1996
drama
Sling Blade je topla emotivna priča o Karlu Childersu,čovjeku sa intelektualnim poteškoćama koji izlazi iz mentalne institucije nakon 25 godina.Nakon što se vratio u svoj rodni grad,Karl pokušava pronaći svoje mjesto u društvu i pomoći ljudima koje sreće na svom putu,ali njegova prošlost ga nastavlja progoniti.Ovo izvanredno filmsko remek djelo režirao je Billy Bob Thornton koji je takođe glumio Karla u filmu i osvojio nagradu za najboljeg glumca na festivalu u Kanu za svoju ulogu.Film je dobio brojne nagrade među kojima i Oskara za najbolji adaptirani scenario.Ako volite emotivne i karakterno slojevite filmove,siguran sam da će vam se Sling Blade svidjeti.
Ocjena 8,5/10
 
Reprizirah HEAT, gore od toga ne moze
Nijedna zajednicka scena sa .. ma nebitno.
Meni je taj film bio (pre 20 god) sr***, i ostao.
Ne izvlaci ga cak ni citat "kada osetis vrelinu, imas 30s.." sve mi nekako BS.

6/10
mozda cak i 5/10, ali nekako sve fejk ez f... bolji je de niro nego pacino!
nijedna zajednicka scena... sta Vam to govori...
bolje je al pacino odradio, ali se ni robert nije mnogo trudio.
Jedan je car, ali se preziva na amadeus :love:
 
Poslednja izmena:
Pogledah Ghosted (2023)
Gledljiva limunadica, malo razvucen ali moze da prodje, 5.5/10.
 
Reprizirah HEAT, gore od toga ne moze
Nijedna zajednicka scena sa .. ma nebitno.
Meni je taj film bio (pre 20 god) sr***, i ostao.
Ne izvlaci ga cak ni citat "kada osetis vrelinu, imas 30s.." sve mi nekako BS.

6/10
mozda cak i 5/10, ali nekako sve fejk ez f... bolji je de niro nego pacino!
nijedna zajednicka scena... sta Vam to govori...
bolje je al pacino odradio, ali se ni robert nije mnogo trudio.
Jedan je car, ali se preziva na amadeus :love:
Nisi ti odgedao taj film.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno