Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je pesma na 1:05?
Film izgleda kao reklama za neko osiguranje.
Ozbiljno , samo mutirajte i mozete cuti voice-over "Kada vas je briga za vase najmilije i kada i sami ostarite - na vas misli vasa {osiguravajuca kuca ovde}"

Totalna hiper-produkcija sa ovih prostora i ni jedan jedini kvalitetan ili originalan film/serija da se desi u poslednjih 15 godina.
 
Mocvara prva sezona, Senke, zena gleda svake godine Miris kise na Balkanu, ja pogledao par epizoda i ono nije lose
Slazem se hiper-produkcija je napravila haos
 
House of Gucci
Odlican film. Vidjam po komentarima da ima neke falinke pa mu valjda zbog toga ocena slabasna, meni nista nije bolo oci tako da dva i pol sata uzivanja. 9/10

Anna
Neka med i mleko devojcica postavlja na svoje mesto CIA i KGB agente 5/10
 
Kao sto rekoh,dobar je sedijal... ovaj peti po redu nije bas najbolji,al ni najlosiji,tu su negde po kvalitetu svi. Treci i cetvrti su mi nekako najfilmskiji,al generalno su svi na isti kalup (npr.polazak avionom na pocetku filma :D) i veoma predvidivi. Al ok,ne zalim sto sam pogledao ovih 5 komada i ako se ne varam,ostao samo jos jedan... doci ce i on na red i onda se vracam Dr.Strangeu i Black Adamu :ROFLMAO:
 
The Pale Blue Eye
Zanimljiv pomalo razvučen film ,da nije Bejla verovatno bih ga zaobišao u moru raznoraznih filmova .Drago mi je sto nisam .Drži pažnju ,Bejl sjajan kao i uvek . 7/10
 
Konacno pre par dana pogledah Boyhood, koji je jedno milion puta bio opcija za gledanje, ali nikako da dodje na red.

Meni je film bas legao. Veoma jedinstven zbog nacina snimanja i iako nema neku konkretnu radnju koje se drzi (ako ne racunamo temu odrastanja), bio mi je veoma zanimljiv, onako bas drzi paznju iako je sporiji film. Iako traje oko 2:40, nisam bio u fazonu kad ce vise kraj.
Film dosta nekako podseca kao da je neka mini serija od tipa 8 epizoda od po 20 minuta.

Svakako za preporuku za svakog ko voli dramu/porodican film sa po malo komedije.
 
The Pale Blue Eye
Zanimljiv pomalo razvučen film ,da nije Bejla verovatno bih ga zaobišao u moru raznoraznih filmova .Drago mi je sto nisam .Drži pažnju ,Bejl sjajan kao i uvek . 7/10
Bejl je otaljao tezgu, i nije mučenik on kriv što je dobar i kad otaljava, a realno uz ovakav siromašan i nemaštovit scenario pun rupa i nije bolje mogao.
Primedbe na rupe i nedoslednosti u radnji su:

uglavnom vezane za, kako će se ispostaviti ključni događaj - silovanje Bejlove ćerke zbog kojeg se ona kasnije u psihičkom rastrojstvu i ubila, a to su:
  • bukvalno je nemoguće da 1830. godine dama ide sama i bez pratnje i na ples i sa plesa,
  • bukvalno je nemoguće da se za ovakav događaj u ovako malom mestu ne sazna (pogotovo jer su učesnici vojnici, a žrtva strankinja (tek doseljena u ovaj kraj)),
  • bukvalno je nemoguće da otac (proslavljeni pandur) odmah nakon što je ćerka krvava dobauljala do kolibe ne preduzme sve što može bilo lično bilo kroz institucije, a da je preduzeo ćerka bi mu verovatno bila živa, a vinovnici bi bili povešani koliko odmah,
  • prilično je nemoguće da bi vojnici, koji su suštinski kadeti, ma koliko bili "besni" i "zagoreli" ugrožavaju svoj život na ovaj način jer na ovoj akademiji nisu tek u prolazu već za duži vremenski period, minimum četiri godine, a verovatno i nakon završetka školovanja,
  • ako već i jesu retardi, prilično je nemoguće da bi o tom aktu sami uspeli da oćute bez hvalisanja (jer su retardi), pa bi se za sve brzo saznalo,
  • kao što se i saznalo na kraju jer, jelte o tome sve zna lokalna krčmarica (!?!) - verovatno joj Bejl rekao posle opštenja (ali zašto bi to uradio ako već prethodno ništa nije preduzeo legalno niti je ikom išta o tome ispričao?), a posebno je glupo da ona poverenu tajnu (koju je valjda čuvala onoliko) sad odjednom odaje,
  • kad krene osveta, ponašanje vinovnika je potpuno nelogično, jer oni svakako znaju šta su učinili, koga su silovali, i ko ima motiv da obesi njihovog druga u zločinu,
  • uopšte nisam skontao kada je Bejl imao vremena da obesi i osakati drugog vinovnika, obzirom da ga je prvo oterao od Poa, a onda sa Poam pio u kafani do jutra, a ujutro ovog našli obešenog i osakaćenog (?),
  • i ovako može u nedogled, jer onu glupo-okultnu paralelnu radnju filma tek treba ismevati...

Uglavnom ocena 4/10 samo jer gotivim Bejla i drago mi je da je zaradio koji dinar, pa makar i snimajući ovaj bulšit.
 
Sve to stoji i tvom komentaru ,ja sam krastavac zaboravio da napišem u svom komentaru da je za ovaj film ipak "mozak na pašu switch " potreban fazon kao i 99% Netflix materijala .
 
Jos jedan dosadan arts film o
toksicnoj ljubavnoj vezi izmedju 2 muskarca
koji ce pobrati brojne globuse,medvede,labude itd..Za preskociti,iako ga mnogi hvale 2/10.
 
@sky007 nije to tema, nisi dobro skontao. Ali stoji da je na momente dosadan.
Njih dvojica simbolizuju rat, onaj koji se vodi iza brda, kao i svaki drugi rat. Sve što rade jedan drugom, i posledice toga su aluzija na pravi rat i zaraćene strane.
 
E da, dobro me podseti na Banshees. Gledao ga i ja nedavno i iskreno ne vidim zasto ga toliko hvale ljudi.
Mislim, film jeste originalan, jesu ovi dobro odglumeli, ali to je otprilike to. Radnja se previse razvlaci, likovi su mi potpuno antipaticni, brdo nekih sacuvaj me boze desavanja, ili su kao omg ili su smaranje, a mahom je smaranje. Imam osecaj kao da su mogli da ga snime za nedelju dana plafon.

Highlight filma mi je
magarac i jedino gde me je "pogodio" film je kad je magare preminulo.
 
Pa onaj film iz 2009. sto uzeo brdo oskara (Kamerunova bivsa zena producent) ja ne znam nekog ko ga je odgledao, uglavnom smo svi gasili posle pola sata ali jbga antiratni film ovo ono.
 
Главни лик је уједно и најлошији глумац у филму, остало је коректно скроз, последњи разговор у филму одлично урађен, није много фалило да буде одличан филм..
6,5/10
 
The Pale Blue Eye mnogo dosadan film, mracan, 3/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno