Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Guardians of the Galaxy je odličan film kao što je YIFY HD. Neki su pričali da treba da se uzme kao zajebancija... Moglo bi kad ne bi sami sebe uzimali previše ozbiljno i patetišući na svaka dva minuta od starta. Priča ne postoji, svi likovi su dosadni. Humor ne postoji takođe, nebrojano otrcanih gluposti koje ne znam kome su smešne. Dva sata i nijednom se nisam ni nasmešio. Jedna scena da kažemo da je bila simpatična je mali Groot koji igra na kraju. Inače Vin-ova definišuća uloga, neverovatna fizička transformacija. Svi će naravno ovo đubre da zaborave za par godina, ali ga trenutno brane kao remek delo.
Očekivao sam bar par dobrih šala i malo zanimljive akcije. Ali je akcija copy-paste iz svakog drugog super heroj krša, iskreno, kada počnu scene, ne bih znao ni da kažem koja je iz kog filma koliko je repetativno.

HISHE je naravno u par minuta daleko zabavniji i smešniji, nego ovo u dva sata. Pri tome slobodno možete da gledate i pre filma, nije da će da pokvari priču.
 
Poslednja izmena:
Deciji film, covece. Nema potrebe za dubokom analizom. Realno 6,5/10
 
Mislio na to da ce 3i deo biti bolji od gospodara, barem tako trailer deluje, no videcemo.
Prva 2 dela ne mogu ni da prismrde gospodaru
 
Ja trilogiju Gospodara gledam kao jedan film, isto tako i Hobita.
 
Ajd i ja da kažem nešto...

Čuvari galaksije je vreme sporta i razonode. Žanrovski je fantazija+akcija+komedija, ne SF, pa i ne treba očekivati neku ozbiljnost od filma. Svakako, doživljaj pri gledanju filma je potpuno subjektivno-individualan, stoga je stvarno bezrazložno medjusobno se ubedjivati o kvalitetu filma, osim možda o tehničkim detaljima(produkcija, efekti, gluma, zvuk i sl.). Svakako je super za porodično, ili gledanje sa ortacima uz trovanje kokicama i onim bombonicama što daju pride u ušću.

Interstellar. Tačka. Meni (opet lično) možda najbolji film u poslednjih nekoliko godina, a jedan od najboljih SF svih vremena. Dobro pitanje za gledaoca svakog filma je: Da li je došao da gleda film zbog emotivnog užitka, ili da mu nadje bar neku manu, da bi pokazao kako se dobro razume u današnju filmsku produkciju. Mene je potpuno razvalio. Jedina zamerka na film je, nažalost, opet naše okruženje. Nemamo IMAX bioskop, za koji je ovaj film prevashodno namenjen.
 
Cinjenica je da je Peter Jackson bio izuzetno veran knjizi (ko je citao vise puta, i pogledao produzene verzije LOTR-a zna o cemu pricam, najsitniji detalji) dok je Hobbit pravljen iskljucivo teatralno, sa namerom da se obori Box Office. Ali vredi sacekati poslednji deo, jer je Bitka 5 armija nesto sto Hobbit ne dodiruje toliko, koliko je to jedan velicanstven dogadjaj u samom Tolkinovom univerzumu.

Ja kao preveliki fan knjiga smatram da je ekranizacija svega ovoga, i LOTR i Hobbit, fenomenalna stvar. Sa druge strane kapiram ljude kojima se ekranizacija ne svidja jer je pravljena "vesela" i kao akcioni film, jer je Tolkinov svet zapravo mracniji i sumorniji od GoT-a, i kada bi neko napravio dugogodisnju Silmarilion seriju, Martin bi delovao kao mala beba po pitanju smrti i ubijanja bitnih likova u prici, prema Tolkinu.
 
Meni su Hobiti daleko losiji od Gospodara, a svi ih dizu u nebesa.
 
Meni su i jedan i drugi odlični ...
Jedva čekam 12. decembar zbog novog hobita :)
 
Evo ovako, posto je ovo cesta tema na dosta foruma, verujem da bi imala i neku prikladnost u ovoj bench clubbing sekciji pored postojecih tema o aktivnostima korisnika bencha.

Obavezna pravila postovanja (posto se teme o filmu neslavno zavrse):
- krace ocenjivanje filma, moze brojcano, moze u par kracih recenica a naravno moze i kombinovano oba, ako neko zeli da docara zbog cega takva i takva ocena;
- bez ikakve siroke diskusije o filmu, dakle, moze jedan ili eventualno 2 odgovora na neciji post i neka se zavrsi na tome, sve ostalo se brise ili eventualno kaznjava od strane moderatora;
- obavezno koristite SPOILER tagove. Ako niste sigurni da je nešto spoiler, svakako ga stavite.
Ispostujmo pravila, jer topic je blizu trajnog lock-a.

Takodje koristite report, a ne odma whine na topicu cima stvarate jos veci off.
 
Hobiti, sa sve onim gay douchebag mejkapom Dwarf-ova nisu ni da prođu pored LoTR, to je činjenica. Reciklaža fantazi sveta do iznemoglosti, odgledao ih jednom i to je dovoljno. LoRT bar mogu s vremena na vreme da repriziram.
 
Poslednja izmena:
Moraću da odgovorim u spoileru:
Nisi razmisljao o reakcijama kada za par sati tvog života odgledas pola zivota svojih najbližih?
Tačno je da postoje šupljine u fizici, ali one postoje u svim SF filmovima. Zašto se niko nije žalio na fiziku u Star Wars?
Prvo što mi je zapalo za oko je zbog čega su Zemlju napustili u dvostepenoj raketi, da bi kasnije koristili lander koji bez problema sleće na planete sa većom gravitacijom? Ipak je ovo film i ne treba tražiti dlaku u jajetu. Nijedan film nema realnu fiziku.

Pa film su izvikali kao nesto sto je super prikazana fizika a ono samo par lepih kadrova i gomile promasaja...pazi glupost, oni se spustaju na planetu na kojj su talasi kilometrima viskoi i ne znaju to, proputovase celu glaxiju ali kad slecu na nepoznatu planetu nema ni obicnog skeniranja.. pa ti talasi se vide odakle hoces cak i pre nego su sleteli mogli su da ih uoce.....sve je tako banalizovano samo su koristili kadrove postojece tehnologije kako bi to kao licilo na nesto sto ima smisla a nema...i to sa lenderom je smesno, sto je najgore on ga upali i odletese ladno sa planete a ovamo lansiraju se staurn V raketom sa zemlje...bez veze...ne trazim dlaku u jajetu ali nedovrseni proizvodi me bas iritiraju...ili radis kako treba ili ne...guradians of the galaxy bar ne pretenduju ana nista vise od super heroja i to je onda ok ali inerstellar on od pocetka puca na visoko..dal je drama dal je fizika dal je sf sta li je...i na kraju nista po malo...
 
U Guardiansima likovi disu u svemiru, pa to nema ni kod Duska dugouska. :D

Mislim da trazite dlaku u jajetu, kad ste se vec tako raspricali u spoilerima.
 
U Guardiansima likovi disu u svemiru, pa to nema ni kod Duska dugouska. :D

Mislim da trazite dlaku u jajetu, kad ste se vec tako raspricali u spoilerima.
Gde disu? zamalo se ugusise i zaledise tamo, i nije bio duboki svemir...:d
 
Interstelar 9.5/10

Sjajan film, izuzev par predvidivih scena, jako jako dobra prica
 
Upravo zavrsio sa gledanjem Guardians of the Galaxy na BluRay-u. Ocena: 9.5/10 Film je bio dobar, mislim da se isplatilo cekanje. Dok sam gledao imao sam osecaj da se malo zurilo sa pricom. Sve u svemu, odlican film, jedva cekam
nastavak
.
 
District 9

8/10

Svo vreme do danas su me traileri i odvratni reklamni poster odvracali da pogledam ovaj jako dobar film.
Jedva cekam drugi deo.
 
Wikusa tj. Sharlto Copley možeš pogledati i u Europa Report, još jedan SF o svemirskim istraživanjima.
 
Jel gledao neko Serena? Gleda mi se ali su ga tako nagrdili u opisima na IMDB da mi se ne pocinje.
 
U Guardiansima likovi disu u svemiru, pa to nema ni kod Duska dugouska. :D

Mislim da trazite dlaku u jajetu, kad ste se vec tako raspricali u spoilerima.

Haha ti si malo prespavao neke delove filma :)
 
Lucy, nije toliko los, makar je ona u njemu

Scarlett-Johansson-scarlett-johansson-8836700-1920-1200.jpg
 
Sin City: A Dame to Kill For, gori je od prvog, ali i dalje gledljiv. Bolji od Guardians of the Galaxy. Ako ni zbog čega drugog, zbog Evinog tela, kojeg ima na pretek potpuno golog, i nečeg što bi se reklo da nosi nešto preko. Dođe kao B-side originala.
 
Predestination

Dobar 8/10.

Radjen po Heinleinovoj kratkoj prici, koju upravo citam... sve fazone su skinuli iz price, pa su je malo nagojili. Glumica je extra odradila posao...
 
Full Metal Jacket (1987) - film ce vas nauciti da gledanje studija b, pinka, i rts-a transformisace vas u bezumne zombije lisene sposobnosti nezavisnog delovanja ovaj da indoktrinacija unistava sve pred sobom poput biblijskih skakavaca ukoliko se ne prekine samo izlaganje njoj.

inace, film krasi vrhunska muzika (uhvacen duh vremena) i sjajna fotografija u zelenim nijansama, dok je (sumorna) realnost ratovanja vrlo verno oslikana, sto se moze videti u jednoj jedinoj recenici, koju izgovara preziveli vojnik nad palim saborcem: Bolje on nego ja!

Ukoliko se klasici mogu ocenjivati, ocena B+ (jer cini mi se da film nije bas za mladje)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno