Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bolji mi je sa Harvi Kejtelom.
Navodno nije remake ili nastavak ali suštinski je isto tako da si suštinski u pravu... u suštini.:)

cini mi se da je bio dobar i Wild at Heart (jel to bese ono sa uzbenika?)
Raising Arizona druže. Smeši ti se povratak u školsku klupu.;)

Pre neko veče pogledao film "The Firm" sa Kruzom i znam da će neki vešala ili giljotinu da mi crtaju ali mišljenja sam da je i on otišao u tešku krajnost. Stalno glumi opake "Die Hard" tipove, ranije je bio raznovrsan sa "običnim" ulogama. Ovo što danas snima mi se ne dopada.
Palite baklje ali... Ethan Hunt must die so Tom can live again.:devilish:
 
Poslednja izmena:
Изгледа Батлер чуо да се Брус Вилис повлачи па решио да му преотме улоге у оваквим "остварењима".
На једвите јаде гледљиво чак и за фана old school акционих филмова, као што сам ја😢
5/10 само јер се Батлер потрудио за разлику од осталих "јунака"...
 
Odgledao Top Gun u bioskopu, običan, nije Imax. Ako nemaš prevelika očekivanja, ovaj film je sasvim OK. Ima akcije, loženja, nema veze sa stvarnošću, ali kvalitetno odrađeno.
Deo su uzeli iz Star Wars, IV epizode, ali dobro
gađanje ventilacije toliko vuče na Zvezdu smrti i use the Force, a SU-57 i piloti u crnom na Tie Fighters
zanimljivo je ovo na početku gde se Kruz zahvaljuje što smo dali pare za film, takođe, tu se vidi koliko je ostareo, a u toku filma ga drže poprilično dobro - filteri ili neka druga magija, ne znam.
 
Navodno nije remake ili nastavak ali suštinski je isto tako da si suštinski u pravu... u suštini.:)


Raising Arizona druže. Smeši ti se povratak u školsku klupu.;)

Pre neko veče pogledao film "The Firm" sa Kruzom i znam da će neki vešala ili giljotinu da mi crtaju ali mišljenja sam da je i on otišao u tešku krajnost. Stalno glumi opake "Die Hard" tipove, ranije je bio raznovrsan sa "običnim" ulogama. Ovo što danas snima mi se ne dopada.
Palite baklje ali... Ethan Hunt must die so Tom can live again.:devilish:
au da, bas sam omasio... davno se gledalo, pa sam sada sve izmesao... The Firm mi stoji vec neko vreme kao opcija za gledanje, ali sam bas nesto utanjio sa filmovima, pa tek to ne moze da dodje na red.
 
"The Weekend Away" (2022) iliti "Vikend u Hrvatskoj"
Skroz okej napet triler film sa mnoštvom tvistova i obrtaja. Skroz, skroz okej.
6/10
 
Nisi video da mu je 4.4 ocena?!

brate pogledaj ovom ocenu... 8.3
pogledah ga malopre... medju top 5 gluposti u zadnjih 20 godina sto sam pogledao.... 3/10
 
Pa pazi, iz mog dugogodisnjeg isustva, imdb ocena je precizna u 99 od 100 slucajeva. Iskreno, koliko se secam u zadnjih nekoliko godina samo sam se jednom prevario, i to skoro, bila je serija u pitanju. Ali ako preko 100 000 ljudi kaze da je nesto vredno ocene 8.3, a ti mu das 3/10 onda mozda treba da se ti zapitas koliko razumes taj film ili uopste bilo kakvo delo. Ne kazem, mozda si ti u pravu, a 100 000 ljudi nije, ali taj slucaj se retko desava. Svakako, nije svaki film ili serija ili knjiga za svakoga. Imas ljudi koji ce i za remek dela kinematografije da kazu da je djubre, ne osudjujem.
 
Slažem se sa Tobom.
Upravo zato nisam ni hteo da ocenim film već ga prekinuo ubrzo jer mi stvarno nije legao.
 
Kejdž je loš do osrednji glumac
Objektivno, Kejdž je odličan glumac, uz to i svestran. U Face/Off kao Kastor Troj blista, u Leaving Las Vegas pocepao, mislim i da je osvojio Oskara, što moraš priznati, teško da loš do osrednji glumac može dotle dobaciti. Takođe odličan i u Wild At Heart, ne zna se ko je bolji, on ili Lora Dern, pa The Cotton Club… uglavnom stariji filmovi.
sa još gorim filmovima (ok možda na ovu moju ocenu utiče i neverovatna količina smeća koju snima, pa zatrpa pokoji dobar film), od kojih većinu ni ne bi snimao da nije ujke.
Tačno. U poslednjih 20 godina, nije snimio kršten film.
Ne znam šta se desilo, ali sve sranje za sranjem.
Tako da što se filmova tiče, tu se već slažem sa kategorizacijom “loši do osrednji”.
Iskreno, pre loši. 😁
 
Pa pazi, iz mog dugogodisnjeg isustva, imdb ocena je precizna u 99 od 100 slucajeva. Iskreno, koliko se secam u zadnjih nekoliko godina samo sam se jednom prevario, i to skoro, bila je serija u pitanju. Ali ako preko 100 000 ljudi kaze da je nesto vredno ocene 8.3, a ti mu das 3/10 onda mozda treba da se ti zapitas koliko razumes taj film ili uopste bilo kakvo delo. Ne kazem, mozda si ti u pravu, a 100 000 ljudi nije, ali taj slucaj se retko desava. Svakako, nije svaki film ili serija ili knjiga za svakoga. Imas ljudi koji ce i za remek dela kinematografije da kazu da je djubre, ne osudjujem.
Posle OVOGA im slepo verujem. 💪🇷🇸
 
bate pogledaj ovom ocenu... 8.3
pogledah ga malopre... medju top 5 gluposti u zadnjih 20 godina sto sam pogledao.... 3/10
Za aktuelne filmove ne treba gledati ocenu i imati realna očekivanja.
Nakon par godina (još bolje decenija) e to je već nešto drugo, što reče kolega može meni da se ne svidi film zbog ovog ili onog ali ako mu je nakon toliko vremena visoka ocena položio je ispit.
 
Шта ја знам, гледам оцену оквирно. Рецимо комедије браће Фарели су мени углавном урнебесне, а имају слабе оцене, осим Green book, који има врло високу оцену, а мени није ништа посебно. Дешавало ми се да погледам филм на ТВ-у, баш ми се свиди, и после видим да има слабу оцену. Очигледно да немам исти укус као IMDB заједница. Углавном.
 
Color out of space
Color out of space je po meni najbollja adaptacija Lovecraftovog dela. Ima rupa i nelogičnosti u scenariju istina,ali efekti i soundtrack su vrhunski odrađeni. Inače kod tog filma su podeljeni utisci,polovina kaže da je očajan,a druga da je odličan(druga polovina su Lovekraftovi fanovi)
 
Ocend na IMDB imaju veze i sa tim ko je auditorijum koji ih ocenjuje, nekim njihovim iskustvom, onog šta ocenjuju u filmu etc.

Sasvim je normalno da moj ukus, kao nekog od 45+ godina, koji je odrastao uz filmove 80-ih i 90-ih u bioskopima i ranijih dekada na TV (neko rekao VHS) koji su se zasnivali na nekim drugim kvalitetima, neće da se poklopi sa ukusom većine tinejdžera koji se lože na CGI a koji određeni film ocene silnim devetkama i desetkama! A ja mu baš na osnovu kvaliteta i kvantiteta prethodno odgledanih filmova ne bih dao ni trojku jer sam IMO video mnogo boljih, zabavnijih, kvalitetnijih...
 
Naravno. Npr The Unbearable Weight of Massive Talent nekome ko ne zna detalje zitija Nikolasa Kejdza i nema neki sentiment od ranije, bice porilicno glup ili bar nejasan fim.
 
Žitije Nikolasa Kejdža. 😆
Zvuči mnogo moćno, priznajem. 😆😆
Evo ja kao ogroman ljubitelj Lavkrafta nisam hteo da gledam "Boje izvan svemira" ali ga danas gledam. Ili ću vam se zahvalili ovde il' ću kažem da sam pojeo g. Treće nema. 😆
 
Žitije Nikolasa Kejdža. 😆
Zvuči mnogo moćno, priznajem. 😆😆
Evo ja kao ogroman ljubitelj Lavkrafta nisam hteo da gledam "Boje izvan svemira" ali ga danas gledam. Ili ću vam se zahvalili ovde il' ću kažem da sam pojeo g. Treće nema. 😆
Uf ja sam slucajno na tv nabasao i bio mi je bas ono cudan, na onoj cudnoj granici sjajan i smeće. Posle gledanja mi je bio šajze ali kad se slegao mi je bio dobar.
 
Žitije Nikolasa Kejdža. 😆
Zvuči mnogo moćno, priznajem. 😆😆
Evo ja kao ogroman ljubitelj Lavkrafta nisam hteo da gledam "Boje izvan svemira" ali ga danas gledam. Ili ću vam se zahvalili ovde il' ću kažem da sam pojeo g. Treće nema. 😆
Као неко ко има маратон Кеире Најтли илити Натали Портман, чисто сумњам да ће ти се свидети😀
 
Ali takođe kao neko ko obožava književnu fantastiku i horor i kao neko ko ima i tetovažu posvećenu Lavkraftu kriterijumi su mi visoki bili povodom ovog filma. Film je skroz, skroz okej. Manu mu ne želim tražiti. U filmu se takođe pojavljuje Nekronomikon a posebno me je oduševilo pojavljivanje knjige Vrbe od Blekvuda. Lavkraft je Vrbe smatrao najboljom pričom strave ikada napisanu.
Kejdž sasvim na nivou, čak je i odličan.
7,2/10
 
"The Weekend Away" (2022) iliti "Vikend u Hrvatskoj"
Skroz okej napet triler film sa mnoštvom tvistova i obrtaja. Skroz, skroz okej.
6/10
Priroda i lepote grada - 8/10 (premalo kadrova mora)
Ostalo - 2/10

Nivo naše (svih jugoslovena) gluposti pa smo razvalili zajedničku državu - beskonačan
 
Матрикс: Ускрснућа
Шта сам ја пустио да гледам, браћо мила. Катастрофа. Ово су требали да назову Матркс: ремастеред. Бледа копија првог дела. Бедних 2/10 од мене после сат времена гледања.
 
Matrix: Recycled, šteta što ga ne odgleda do kraja. Dirljive scene ujedinjenja Triniti i Nea, kao i trenutak kad Triniti konačno raširi svoja krila i poleti...:cry:
 
Одгледао јесам, са неких 15-ак минута прекида када сам изашао из собе. Остајем при оцени, Упропастили су онакав филм.
 
Odgledao danas "Ne diši" 1. i 2. deo
Ja oduševljen filmovima samo jako kratko traju po 1h i 30min. deo
 
Одгледао јесам, са неких 15-ак минута прекида када сам изашао из собе. Остајем при оцени, Упропастили су онакав филм.
Pa kad su uspeli/le da upropaste sebe, što ne bi i svoje filmsko ostvarenje.

Odgledao danas "Ne diši" 1. i 2. deo
Ja oduševljen filmovima samo jako kratko traju po 1h i 30min. deo
Jesu li to ovi?
 
Матрикс: Ускрснућа
Шта сам ја пустио да гледам, браћо мила. Катастрофа. Ово су требали да назову Матркс: ремастеред. Бледа копија првог дела. Бедних 2/10 од мене после сат времена гледања.
Evo nesto da se "resetujes" od Matrixa...Naravno ako nisi gledao... Po meni nesto najbolje od Taike Waititi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno