Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
+1
Dobre preporuke.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Odgledaj kec jer spada u kultne "hidden gem" komedije, bolji je dosta od dvojke (koja je kao sto rekoh fan service i ima par scena koje su omaz upravo kecu). Kec ih je stavio na mapu (cela ta ekipa "pandura" je u stvari stand-up grupa komicara).


Takodje sumnjam da je neko iz moderacije na Benchu ovu foru sa "mjau mjau mjau" cenzurom pokupio upravo od njih - iz legendarne scene upravo iz Super Troopers 1.


Odgledao i prvi deo. Hvala na preporuci ali nije popravilo utisak.
 
1. Pandorum - veoma VEOMA potcenjen film. Meni licno u top 15 sf-a ikada a pritom ako gledas kao triler/akcija varijantu, jos vise je na listi, Bukvalno ide u tvoj opis (mracan, akcija)

2. Event Horizon - ovaj film je jedan od najboljih SF-ova ali nije za obicnog coveka. Ima slojevite poruke kroz ceo film, koje se kriju iza popkorn akcije, i govori dosta o teologiji, ljudima, svesti, dobru i zlu. Mracan, vise horor nego akcija

3. Edge of Tomorrow - aliens & robots + Dan Mrmota, ako do sad nisi odgledao, mozda i najbolji Tomislavljev film. Mracan nekih 10%, uz dosta akcije i humora

4. Minority report - Odlicna triler/akcija bez vanzemaljaca ali sa veoma veoma originalnom pricom i idejom, vredi pogledati ako nisi

5. Oblivion - isto Tomislav Kruz, nema vanzemaljaca ali je trippy i mracan, u smislu da te tera na neka razmisljanja

Ako nisi alergican na Anime, tu su Ghost in the Shell i Akira kao dva filma koja bi ti bila idealna da te uvedu u svet Anime-a i celog tog tripa, posto su japanci mozda i najkreativniji ljudi na svetu, al kad neko prvo nacrta strip, i neko drugi to napravi u crtani

Odlična lista.
Može još da se doda i
Predator
Predators
Prometheus
Alien vs Predator 1
Pitch black
Riddik - svi filmovi
Ima koliko hoćeš, samo je malo kvalitetnih
 
^ može da se doda i Sunshine
Takođe jedan od podcenjenijih filmova a zapravo je veoma odlično ostvarenje

Moon i The Gattaca takođe
 
Poslednja izmena:
Odlicne preporuke ali Event Horizon je obavezno stivo. To bi prvo odgledao s obzirom na opis upita. Mračan si-fi...
 
1. Pandorum - veoma VEOMA potcenjen film. Meni licno u top 15 sf-a ikada a pritom ako gledas kao triler/akcija varijantu, jos vise je na listi, Bukvalno ide u tvoj opis (mracan, akcija)

2. Event Horizon - ovaj film je jedan od najboljih SF-ova ali nije za obicnog coveka. Ima slojevite poruke kroz ceo film, koje se kriju iza popkorn akcije, i govori dosta o teologiji, ljudima, svesti, dobru i zlu. Mracan, vise horor nego akcija

3. Edge of Tomorrow - aliens & robots + Dan Mrmota, ako do sad nisi odgledao, mozda i najbolji Tomislavljev film. Mracan nekih 10%, uz dosta akcije i humora

4. Minority report - Odlicna triler/akcija bez vanzemaljaca ali sa veoma veoma originalnom pricom i idejom, vredi pogledati ako nisi

5. Oblivion - isto Tomislav Kruz, nema vanzemaljaca ali je trippy i mracan, u smislu da te tera na neka razmisljanja

Ako nisi alergican na Anime, tu su Ghost in the Shell i Akira kao dva filma koja bi ti bila idealna da te uvedu u svet Anime-a i celog tog tripa, posto su japanci mozda i najkreativniji ljudi na svetu, al kad neko prvo nacrta strip, i neko drugi to napravi u crtani

I Uruk

Sve sam ih vec gledao, hvala na preporuci, odlicni filmovi.

Gledam i anime, nije problem. Ghost in the shell sam odgledao skoro ceo, Akiru nisam.
 
Poslednja izmena:
Akira ti je ono, must watch. Bez obzira na ukus, postace ti top 10 stvari koje si odgledao u zivotu. Ima malo gore-a i krvi ali nismo mi srbi jos uhvatili ovaj svetski "uvredjen sam svime" model, nadam se

Sto se SF-a tice napominjem filmove o kojima se prica - i moj stav o njima, da li vredi gledati ili ne. Retko koji danas film ubada u centar, a neki koji su na top listama raznim uopste ne opravdavaju taj status



District 9 - jako tezak, i jako dobar film. Sta god bih rekao je spoiler, ko voli dramu + SF film je obavezan

Snowpiercer - Treba odgledati kao stvar poznavanja filmske kulture, ja licno nisam odusevljen ali je svakako film koji ostavlja utisak

Ex Machina - nisam odusevljen. Nesto opasno fali u filmu al ne znam sta. Ubise jedno vreme sa ovom malom, u svemu je bila godinu dana, jos joj sa Djoganijem fali duet

Looper - mozda bi tacniji naslov bio Plot-holer, izvikan, overrated

Marsovac - epic fantazija, veoma jak taj efekat porodicnog filma punog nade i borbe i slicno

Interstellar - Posle True Detective-a, Matthew McConaughey je zaista zasluzio da se stavi na pjedestal najboljih glumaca, ali je hajp presao na ovaj film neopravdano - okej je, to je to

Arrival - licno nisam ljubitelj Deus Ex Machina zapleta, pogotovo ako ga izvuku iz du*eta

Source Code - jos jedna varijacija na GroundHog Day, ne samo da je dobra rezija, i sama ideja, vec je Gyllenhaal savrsen u glavnoj ulozi

Predestination - brutalan film koji je ipak malkice preterao u nekim stvarima/temama. Ono kad si odusevljen filmom al opet te nesto muchi

Annihilation - za izbegavanje. Odlicna ideja, odlicni glumci, odlican setting, upropasceni rezijom
 
Annihilation (2018)

Dobra ideja koja je imala potencijal za mnogo više, ali zadnja trećina filma mi je pokvarila utisak. Ništa više od solidnih 6/10.
 
Pa odredjene scene pred kraj (zajedno sa muzikom) su jedino sto vredi u tom filmu :) Sve ostalo je upropasceno.

Looper je jedan od najgorih ''SF'' koje sam gledao, posebno u odnosu na hajp. Da sam naleteo na taj film sa ocenom 5 ili 6/10 na imbd, bez hajpa, mozda bih imao bolji utisak, ovako sa se samo iznervirao. A u to vreme su ubili u pojam sa filmovima gde glumi Joseph G.L

Event Horizon mi je promakao nekako do sada.
Sunshine je ok
sve dok se na kraju ne pretvori u losu epizodu mocnih rendzera :d
 
Poslednja izmena:
Meni How it Ends uopste nije los, nije ni Tau (obradovao sam se kad sam video Micka).

Meni lezi netflix produkcija i mislim da zasluzuju da ih placam svaki mesec :)
 
Akira ti je ono, must watch. Bez obzira na ukus, postace ti top 10 stvari koje si odgledao u zivotu. Ima malo gore-a i krvi ali nismo mi srbi jos uhvatili ovaj svetski "uvredjen sam svime" model, nadam se

Sto se SF-a tice napominjem filmove o kojima se prica - i moj stav o njima, da li vredi gledati ili ne. Retko koji danas film ubada u centar, a neki koji su na top listama raznim uopste ne opravdavaju taj status



District 9 - jako tezak, i jako dobar film. Sta god bih rekao je spoiler, ko voli dramu + SF film je obavezan

Snowpiercer - Treba odgledati kao stvar poznavanja filmske kulture, ja licno nisam odusevljen ali je svakako film koji ostavlja utisak

Ex Machina - nisam odusevljen. Nesto opasno fali u filmu al ne znam sta. Ubise jedno vreme sa ovom malom, u svemu je bila godinu dana, jos joj sa Djoganijem fali duet

Looper - mozda bi tacniji naslov bio Plot-holer, izvikan, overrated

Marsovac - epic fantazija, veoma jak taj efekat porodicnog filma punog nade i borbe i slicno

Interstellar - Posle True Detective-a, Matthew McConaughey je zaista zasluzio da se stavi na pjedestal najboljih glumaca, ali je hajp presao na ovaj film neopravdano - okej je, to je to

Arrival - licno nisam ljubitelj Deus Ex Machina zapleta, pogotovo ako ga izvuku iz du*eta

Source Code - jos jedna varijacija na GroundHog Day, ne samo da je dobra rezija, i sama ideja, vec je Gyllenhaal savrsen u glavnoj ulozi

Predestination - brutalan film koji je ipak malkice preterao u nekim stvarima/temama. Ono kad si odusevljen filmom al opet te nesto muchi

Annihilation - za izbegavanje. Odlicna ideja, odlicni glumci, odlican setting, upropasceni rezijom

Marsovac je zvanično klasifikovan kao mjuzikl/komedija, znam da zvuči suludo :D
 
Cold skin dobar

šteta što nisu objasnili ko su riboliko pleme
 
Antman and the Wasp, zaboravih da napisem, odlican za mene(doduse velikog fana Marvel filmova, meni je i Black Panther koji je ovde pljuvan bio dobar), humor odmeren, u odnosu na Justice League koji sam gledao nekoliko dana pre toga, barem za dve klase bolji film.

8.5/10.
 
Ja cu ovih dana obnoviti Nolanovog Betmena. Neprevazidjena remek dela.
 
Naravno, to su kvalitetni Batman filmovi, od Afleka mi se zeludac okrece..
 
Odgledao The holy mountain,ovo je jedan od filmova za koje nisam siguran da li mi se svideo ili je bio težak treš, da li sam izgubio 2h ili puno dobio tumačeći svaku scenu i šta je Jodorovsky hteo da kaže i koju poruku nosi svaka scena.Nije za svakoga, skroz specifičan film... bez ocene i preporuke.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Jel moguce da ljudi tako misle, jos jedan drugar mi je to rekao... kako je moguce da vam je poenta tako proletela pored glave :) Da nije takav kraj i dalje bi bio vrh film, sa takvim krajem je bukvalno savrsen..
 
Odgledao The holy mountain,ovo je jedan od filmova za koje nisam siguran da li mi se svideo ili je bio težak treš, da li sam izgubio 2h ili puno dobio tumačeći svaku scenu i šta je Jodorovsky hteo da kaže i koju poruku nosi svaka scena.Nije za svakoga, skroz specifičan film... bez ocene i preporuke.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Vrlo analiticno sve posmatram, znakove na zgradama ljude na ulici recenice u pasusu. Cak i preterujem i trazim znacenje u svemu.

Kod Holy Monuntaina sam posle 3 scene skapirao da to ovde nece da pije vodu i prepustio se audio vizuelnom tripu koji na kraju meni porucuje ono sto i Ready Player One porucuje. Realnost nema zamenu.

Tu negde od Holy Mountaina sve manje i manje konzumiram digitalu i bas mi fino [emoji16]

P.S. samo sto Jodorovski po mom misljenju to porucuje ne samo za "virtuelno" u to vreme TV nego i za bavljenje teskim pitanjima/problemima i resavanje istih religijskim i okultnim pristupom. Naravno tu je i suptilno ismevanje nekih stvari.

Naravno ovo je moj dojam nekome drugom sve ovo moguce znaci nesto peto. Zato je ona Lynchova zlatna - svako treba film da dozivi na svoj nacin.
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da ljudi tako misle, jos jedan drugar mi je to rekao... kako je moguce da vam je poenta tako proletela pored glave :) Da nije takav kraj i dalje bi bio vrh film, sa takvim krajem je bukvalno savrsen..

Upravo tako. Kraj mi je i ostavio dobar utisak na film. Kao sto kazes, bez toga bi bilo dobro ali ne tako dobro.
 
Odgledao The holy mountain,ovo je jedan od filmova za koje nisam siguran da li mi se svideo ili je bio težak treš, da li sam izgubio 2h ili puno dobio tumačeći svaku scenu i šta je Jodorovsky hteo da kaže i koju poruku nosi svaka scena.Nije za svakoga, skroz specifičan film... bez ocene i preporuke.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Baci pogled i na dokumentarac Jodorowsky's Dune ukoliko nisi, ujedno i preporuka za sve ljubitelje Dine i SF-a uopste.
 
Jel moguce da ljudi tako misle, jos jedan drugar mi je to rekao... kako je moguce da vam je poenta tako proletela pored glave :) Da nije takav kraj i dalje bi bio vrh film, sa takvim krajem je bukvalno savrsen..

+1
Bez ovakvog zavrsetka filma, film bi bio nula. A u stvari poslednjih par scena je cela poenta filma.
 
Jel moguce da ljudi tako misle, jos jedan drugar mi je to rekao... kako je moguce da vam je poenta tako proletela pored glave :) Da nije takav kraj i dalje bi bio vrh film, sa takvim krajem je bukvalno savrsen..

Ovo ni meni nije jasno mada sam zalbe na kraj ''cuo'' samo u ovoj temi :)
Upravo takav kraj, zajedno sa suptilnim detaljima u ''Coherence (2013)'' stilu, cine ovaj film jos boljim.

Da li je jos neko procitao kritiku za famozno ''Tiho Mesto'' u jucerasnjem Bljuc-u? :)
Pa to je tragikomedija, sad mi je jasno zasto tako glupi, suplji i losi filmovi imaju sve vise ocene, lik se predstavlja kao kriticar a nije bio u stanju da isprati ni ocigledne detalje i informacije koje bi primetilo i dete od 7 godina a brojne rupe, gluposti, nelogicnosti naravno nije ni pomenuo, bitno je da je film ocenio kao sjajan, najbolji horor :d
 
Poslednja izmena:
Lik je negde pročitao da i drugi "kritičari" tako misle, pa mu je lakše da pliva niz vodu nego da napiše svoje iskreno mišljenje, plašeći se da u tom slučaju ne ispadne glup.

Meni su od tih "kritičara" gori oni koji veruju tim kritikama i onda po svaku cenu traže nešto čime bi ubedili sebe kako je taj "kritičar" bio u pravu jer sumnjaju u svoje mišljenje i svoju impresiju - drugim rečima, neko drugi im definiše da li je nešto dobro ili ne.
 
Jel moguce da ljudi tako misle, jos jedan drugar mi je to rekao... kako je moguce da vam je poenta tako proletela pored glave :) Da nije takav kraj i dalje bi bio vrh film, sa takvim krajem je bukvalno savrsen..

Ja ne volim te "šta bi bilo kad bi bilo" filmove....ili odradi film kako treba ili ga nemoj ni snimati

Poenta da će likovi iz filma i dalje da vode svoje "savršene" života pune laži i da se prave kako ništa od toga nije istina kod mene nema prolaz
 
tumblr_inline_ov16ugSqAW1um2rc6_540.gif
 
Poslednja izmena:
Ja poceo da ponovo pogledam Denzelove najbolje

Training Day - razbio ulogu. Tezak ali mnogo dobar film

The Hurricane - jedna od najboljih drama koje sam gledao

Inside man - cudan film, mozda je najbolji preformans imao Clive Owen koji je 90% filma odglumio sa carapom na glavi

Equilizer - kakav bi matorac voleo svako od nas da bude, pa sve i da nisi masina za ubijanje top cija agent
 
Са Дензелом нема промашаја. Човјек толико добро глуми да би и од најгорег сценарија и режије својом глумом подигао филм на врхунски ниво. Један од дефинитивно најбољих глумаца у историји филмографије, за мене сигурно најбољи.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno