Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle 8 epizoga SW + rogue one zapitao sam se dokle će više bežati ? [emoji4]
Bojim se da ću pre otići sa ovoga sveta nego li oni završe sa svojom pobunom[emoji41]

Dok nam se ne ogadi, sa svim mogucim nastavcima, spinoff-ovima i serijama i animiranim serijama...
I ovako je vec poprilicno izgubilo smisao, ali opet nateram sebe da odgledam po automatizmu jer sam fan originalne trilogije...
 
Searching 2018, zanimljiv, ono bitno je odrađeno malo na brzinu
 
To ima 3 tv filma (cini mi se 3), sve jedan za drugim, na to sam i ja mislio. Odlicni su.
Da, koliko sam upucen ima 3 svedska, ali je ovaj novi zapravo po knjizi koja ide posle prve tri po kojima su snimane svedske verzije. Inace ima i prvi film u engleskom/americkom izdanju the girl with dragon tattoo koji je odlican.
 
Bumblebee - Ko gotivi prethodne transformerse,svidece mu se i ovaj filmcic.
Nista specijalno, 5/10.
 
Po mom misljenju, bar za ocenu bolji od svih koje je radio Majkl Bej.
Eventualno je prvi deo na tom nivou. Usudio bih se reci da nema Turturovog lika i njegove interpretacije da bi to bio dobar film...
 
Da, koliko sam upucen ima 3 svedska, ali je ovaj novi zapravo po knjizi koja ide posle prve tri po kojima su snimane svedske verzije. Inace ima i prvi film u engleskom/americkom izdanju the girl with dragon tattoo koji je odlican.
Milenium triologija je to originalna svedska i odlicna je.

Ako se ne varam Naomi Rapace se tu istakla. Tacnije vecina nas je prvi put tu gledala.
 
Journeys end - 6.5/10

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da je srece da su od pocetka krenuli sa G1 dizajnom. Sto rece neko, konacno mozemo da vidimo transformerse u sirokom kadru i da ih raspoznajemo. Sem toga ispod prosecan film rekao bih. Puca na nostalgiju 80-tih, ali po meni slabo gde poentira.

5/10

Smorio sam se jos na pocetku posle scene sa Cliffjumper-om (koji je takodje sjajno izveden i skroz prepoznatljiv
 
Todos lo saben 2018 Jakih 7/10

Dosta dobar španski psihološki triler iranskog reditelja sa francuskom sinhronizacijom, tako da i ne deluje loše kako Penelopa romandžara francuski, ali u principu mi smeta. Ipak volim da čujem domicilni jezik, kod bilo kog filma van engleskog govornog područja. Tema filma dosta eksploatisana, što mu ne umanjuje draž, mada je ovde fokus više preusmeren na uzorčnosti u odnosu na sam događaj koji se zbio. Savršen početak i fino otvaranje filma kroz uobičajene stvari i dešavanja nas na lep način uvlače u priču i upoznaju sa ostalim akterima, tako da su prvih pola sata odrađeni perfektno da sam prosto uživao u iščekivanju i daljoj razradi filma, što naravno neće možda odgovarati svima. I druga polovina ne zaostaje za dinamikom i atmosferom gde se polako otvara nekoliko frontova (ko, zašto i zbog čega?) gde nas režiser svesno baca u razmišljanje i ubacuje crva sumnje jer činjenica je da bi svako mogao imati razlog... Poslednja trećina filma mi je na neki način najslabija
iz prostog razloga što je režiser pre vremena (u drugoj polovni) nagovestio uzročno posledičnu vezu. Neko će provaliti, neko ne
ali opet javljaju se tu i moralne dileme kako kod protagonista tako i kod gledaoca. Film se lagano može ispratiti do kraja, nikako sa manje žara ali je u neku ruku izostao neki "ljudski" tvist.
Meni tvist ne može biti nešto ili neko ko se pojavljuje na dva minuta (ako i toliko) na početku i toliko na kraju filma, ili na debeloj polovini gde se gledaocu nagoveštavaju stvari u vezi deteta
Preporuka svakako!
Filmčina, bilo je pravo uživanje gledati svadbu i razvoj priče. Penelope ne gotivim ali je ovde odlično izvukla ulogu,Bardem sjajan kao i uvek.
Preporuka i od mene. 7/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Tokom ovih praznika dao sam sebi zadatak da nadonadim propušteno i pogledam Marvel filmove koje nisam gledao. Do decembra 2018. gledao sam: The Incredible Hulk, Iron Man, Thor, Captain America: The First Avenger, Guardians of Galaxy i The Avengers. Svi su mi se svideli, Iron Man i Kapetan Amerika ponajviše dok je Avengers i Guardians of Galaxy čista zabava u kojoj sam uživao. Ostalo sam gledao redosledom što pronađoh na internetu.

Počeo sam sa meni omiljenim Ajron Men-om, film drugi, što ga napljuvaše onomad pa posle odličnog (barem prve 3/4 filma) prvog dela rekoh da ne gledam. Šteta, jer je film sasvim dobar. Iron Man 3 sasvim solidan, mada lošiji od prethodna dva dela. Dobri negativci. RDJ najbolji glumac od svih Osvetnika, dominira scenama gde se god pojavi. Čovek koji glumi sa nepomičnom maskom na licu i ima više harizme u metalnom oklopu nego Tor i Kapetan Amerika zajedno. Šteta što se upropastio mlad pa ga nigde nije bilo jedno 15-20 godina. Zasluženo će postati glumac čiji su filmovi namlatili najviše para.

Thor: The Dark World me smorio za medalju, dosadan i naporan film. Nisam naročito uživao.

Captain America: The Winter Soldier odličan, po meni najbolji film od svih Marvelovih. Najmanje efekata, možda je to razlog za visok kvalitet. Redford dominira.

Guardians of Galaxy Vol.2 kao i prethodni deo neizmerno zabavan. Sjajna muzika plus Kurt Rasel koji je nekako uvek dobar čak i kada ima ovako bezvezne uloge.

Avengers: Age of Ultron je solidan ali malko naporan. Spajder vadi stvar donekle ali sam imao veća očekivanja od ovog filma. Mnogo likova, mnogo radnje ali ne najbolje promešano. Dobri efekti i scene fajta.

Ant-Man: Za ovog nikad čuo, mislio neka glupost. Sasvim dobar film i dobar Paul Rudd čiji nisam fan ali je ovde stvarno dobar. Majk Daglas dominira, iako ga nikad nisam gledao kao vrhunskog glumca ovde se vidi razlika u odnosu na ostale.

Captain America: Civil War je drugi najbolji film u serijalu i ima najbolje scene borbe. Mnogo likova ali to ovde funkcioniše. Zabavan, kvalitetan, glumci na nivou, jednom rečju odličan film. Definitivno su meni Kapetan Amerika filmovi najbolji.

Black Panther, ovde sam ušao sa predrasudama moram priznati. Što je greška film jer film je jako zabavan. Glavni glumac odličan mada su namerno napravili kontrast između njega i onog iz LA što je klasičan američki crnac. Kameo koji ovde kao i u Age of Ultron ima Endi Serkis je 100% pogodak, nisam znao da je Endi tako dobar kad glumi čoveka.

Doctor Strange, za ovog sam čuo ovlaš ranije. Izuzetan početak film ali zbrzano i na kraju bez puno smisla. Šerloka nisam voleo ali ovde me je kupio, odličan glumac. Šteta što je uloga koju je imao Mads totalno bezveze lik, može on ponuditi puno više mada je i ovo odradio poslovično dobro. Tilda Svinton očekivano odlična. Šteta dobrih glumaca, mogao je film imati bolji scenario.

Spider-Man: Homecoming, meni je ovo omiljena izvedba Spajdermena, mali je ubo ulogu odlično. Onaj Tobijev jeste šmokljo ali ovaj je prava stvar. Dobar i zabavan film, Majkl Kiton odličan kao negativac.

Thor: Ragnarok je jako zabavan, na nivou čuvara galaksije. Thor filmovi imaju jaku glumačku postavu koja je u ovom filmu dodatno pojačana ali šteta kada glavni glumac nekako nevoljno to radi jer sam ga gledao u boljim ulogama (Rush) a i Hopkinsa kao da igra pozorišni komad. Svejedno, Hidlston vadi stvari u svim Thor filmovima a i dodatni likovi su jako dobri. Uživao sam i voleo bih još ovakvog Thor-a. Jedino je Rufalo tanak ovde, ne leži mu gluma u kostimu. Norton je bolji glumac iako je njegov Hulk grozno dizajniran. Mada Norton i RDJ u istoj sceni, ne bi išlo jer obojica zahtevaju da scena pripada samo njima a ne verujem da bi imali hemiju kao De Niro i Paćino.

Ant-Man and the Wasp još malo čoveka mrava. Dobar kao i prethodni uz malo više fantazije. Dobri filmovi.

Avengers: Infinity War imao sam velika očekivanja od ovog filma jer sam smatrao da je kruna na serijal. Nažalost nije. Lošiji od prvog, tu negde sa drugim The Avengers filmom. RDJ odličan, Kurmberbič isto odličan, Hemsvort najbolji do sada ali Rufalo grozno loš, Kapetan Amerika kameo i to bezvezan. Čuvari Glaksije su bili i bolji mada ovde Gamora dominira. Najbolja stvar je gluma u kostimu Džefa Brolina koji je sustigao Serkisa po tom pitanju. Njegov Thanos je fenomenalan. Film kao i film je tako tako ali Thanos dominira.
 
The girl in the spiders web, dosta akcije, gledljiv ali ništa specijalno. 5/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Black Panther,
Glavni glumac odličan mada su namerno napravili kontrast između njega i onog iz LA što je klasičan američki crnac.

Crnci iz Vakande govore naglaskom različitim od američkog engleskog, govore afričkim engleskim naglaskom.
Crni panter je nominovan za sedam Oskara.

DxiChlZWwAAlZ9F.jpg:large
 
Ubedljivo najgori marvelov film...ne zasluzuje da se pomene u istoj recenici sa oskarom, mada u zadnjih 15 godina koji su kriterijumi za dodeljivanje nista me zapravo i ne cudi.
Posle onog geto whuts up kad nisam polomio tv, nikad necu.
Odgledao juce ponovo posle duze vremena Curious Case of Benjamin Button..lego mi ko budali samar. 8/10
 
Poslednja izmena:
Zna se zasto ima 7 nominacija i to nema mnogo veze sa filmom...

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Slazem se, ali mi je drago sto je nominovan. Uzivanje je citati komentare.
 
Ljubitelji spanskih trilera > jel gledao neko El Reino (2018)? Vredi li? Vidim glumi Bárbara Lennie iz Contratiempo filma.
 
Polar
https://www.imdb.com/title/tt4139588/
Neobičan film, neo akcija, triler. Prepun crnog humora.
Mikelsen na nivou. Zvuk savršen, vizuelno izuzetan film (i fotografije prirode i akcione scene).
Pomeren, ali zabavan, poprilično krvav.
Kraj je takav da miriše na nastavak.
Od mene 7.5/10
 
Од како је онај "Облик воде" узео Оскара, дотична награда ми све мање има смисла. Чекам да неки будући x- men добије оскара.
Како су кренули, биће као Евровизија.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
^ Odgledah sinoc, igrom slucaja kod zeta, na TV-u (i nekom od nasih "filmskih" kanala) Shape of Water.
Iako volim radove Del Toroa, jer ima izuzetno unikatan vizuelni stil koji se lako da prepoznati, nikako mi nije legao i iskreno ni ja ne razumem cemu Oskar... Vizuelno odlican ali nekako previse kopira sebe iz prethodnih filmova u sledeci uz prilico slabu fabulu (recimo dosta Panovog lavirinta u Hellboy 2, dok u Shape of Water dosta Hellboy stila, ako je ikako logicno)
 
Meni je Shape jedan od zasluženijih Oskara.

Nego jeste gledali šta od ovogodišnjih nominacija?
 
Napokon resih da pogledam Hunter Killer,
Jeste prica malo bzv (americki patriotizam i spasavanje sveta), ali sve u svemu film vredi da se pogleda, ako nista drugo zabavan je.
Film sa dosta akcije, adaptacija novele Firing Point, u stilu Tom Clancy.
Necu da dajem neku ocenu, ali recimo u odnosu na Close je filmcina.:p
 
@NightCrawler

Napisah odavno da je The Lobster limunada u odnosu na taj film :d
 
Lobster me je smorio bio.
Dogtooth nije :d

Ona scena sa VHS kasetom ma koliko brutalna bila ali ja nisam izdržao morao sam da se nasmejem

Jedino mi se kraj nije svideo
da li je ostala živa u gepeku,da li nije i sl.
 
Poslednja izmena:
Sulla mia pelle (2018) 7/10

Živo me zanima od kada je krenula ova pošast sa sinhronizacijom, u ovom slučaju engleski govor nalepljen na italijanksi film? Da su Švabe pa i da razumem, radili su to odavno. Da su Kinezi sa svojim lepljenim titlom i to da razumem. Ali ovo nema smisla, koliko ubija draž za gledanjem. Što se filma tiče... Rađen po istinitom događaju koji se zbio 2009 godine, a na imdb-u je sve rečeno u samom plotu pa da se ne ponavljam.
Dao sam mu sedmicu iz prostog razloga što je ovo jedan jako šokantan slučaj koji se desio u Italiji i uopšte ceo sled događaja koji su usledili, ali film mi i nije bio toliko wau! da bih ga mogao još jednom pogledati. Nikako nije loše urađeno, ali meni je sve bilo malo zamorno, verovatno zbog same činjenice da je u pitanju istinit događaj. Mišljenja sam da je ovo trebalo imati dokumentaristički pristup, kao što Ameri rade, jer je stvarno mnogo pitanja ostalo u vazduhu i jednom rečju neverovatno je šta može da snađe čoveka i koliko, u eto tih sedam dana u zatvoru može da bude beznadežno pa i u toj Italiji pre desetak godina, a koliko vidim nije situacija ništa bila bolja ni 2017 gde je u italijanskim zatvorima ukupno umrlo preko 170 ljudi(?!) Svakako preporuka sa moje strane.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno