Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda si filmski mnogo siromasan...
Moguce, al mi deluje kao da je glumio samo u 'filmovima za oskara', i nekim skroz nepoznatim, malo mi prenaduvano da zasluzuje titulu legende..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Fenomenalan je glumac i dobri su to filmovi iako su "oskarovski" pravljeni. A da je legenda hm, nema on meni tu harizmu...
 
Bolje je da napisete nazive par filmova u kojima covek glumi, za koje mislite da bi se svideli prosecnom gledaocu. Osim ako su njegovi filmovi samo za "filmsku elitu", tj.

Snobovski je napisati nekome da je "filmski siromasan". To nije uvreda cak ni na temi o filmovima. Ne znaci nista.

Lozac ovde ima dugogodisnju istoriju provociranja filmskih neistomisljenika, ali kada mu napises da je filmski siromasan, pre ce ljudi na tebe gledati negativno, nego na Lozaca. I to ne samo zato sto je on lozac koji je nekoga nalozio.

Nije sramota gledati filmove iz zabave.
 
Gangs of New York, There will be blood, Lincoln...eto 3 filma gde glumi, a ima ih i jos... :)
 
DDL Ne moze da bude legenda apsolutno nikako. Pravi se fama upravo oko tih "oskarovskih" filmova a svi koji dobro prate film, znaju da su oskari prodati odredjenim kompanijama poslednjih 15 godina, ili kad je vec Hurt Locker dobio oskara (od tad je krenulo) - toliko iritantna situacija da niti jedan pobednik oskara za najbolji film i najbolju reziju ne bih mogao da svrstam ni u prosecne filmove, za razliku od 90ih gde su SVI do jednog legendarni filmovi a neki koji nisu ni osvojili su jedno 10 koplja ispred danasnjih oskara

osvajac (prvi) i nominacije -

1991 godina: The Silence of the Lambs, Beauty and the Beast, Bugsy, JFK, Prince of Tides
1992 godina: Unforgiven, The Crying Game, A Few Good Men, Howards End, Scent of a Woman
1993 godina: Schindler's List, The Fugitive, In the Name of the Father, The Piano, The Remains of the Day
1994 godina: Forrest Gump, Four Weddings and a Funeral, Pulp Fiction, Quiz Show, The Shawshank Redemption

Poredjenja radi,

2015ta godina: Spotlight, The Big Short, Bridge of Spies, Brooklyn, Mad Max: Fury Road, The Martian, The Revenant, Room

Koji su bre ovo filmovi ? Koji od ovih filmova ima bukvalno 1.01 rewatchable ocenu ? Spotlight 14 kila forsirane drame, Big Short je jedna katastrofa od filma sa nabacanim polu-idejama, polu glumcima, i nominovan bukvalno zbog premise "sve kao zvezde i komplikovana prica i reziser uzo dopa, pa ajde nominacija", Bridge of spies - istorijska drama-skoro dokumentarac, nuff said, Pobesneli maks meni licno fail (ovde ostavljam drugima da se odusevljavaju kao stvar ukusa, nije ovo meni ni pola onog osecaja koji je imao original) Marsovac tu jedini drzi paznju i aj da kazes "gledo bi ga ponovo za par godina", Revenant je zvanicno najdosadniji film ikada, i mogli su lagano da snime jedan dan Kaleta gospodara vremena kako prezivljava u Beogradu bilo bi zaniljivije, Room i Brooklyn nisam ni gledao nit mi je iko preporucio, toliko o kvalitetu filma

Meni je DDL popunjavac uloge, a nikako master glume. "Legenda" moze da se upotrebi za ljude kao sto su:

Kevin Spacey (ko prati ceo njegov rad ne moze a da ne konstatuje da je u pitanju najbolji glumac koji se ikad rodio)
Anthony Hopkins
De Niro
Gregory Peck
Cary Grant

Ja licno u ovu listu, da legitimno kazes da su Legenda, bih stavio jos i:

Denzel
Christian Bale ( ovog coveka cenis tek kad odgledas njegove ne-blokbastere)
Robin Williams
Ian Mckellen + Patrick Stewart

pre nego sto me iko pita gde je Al Pacino, ne volim ga licno i smatram da je manje dimenzionalan nego li Denzel. Obojica su holivudski Nikola Kojo, i licno mislim da kad ljudi cene rad Al Pacino-a, vise cene njegov lik (u filmu, i epic trenutak) nego njegovu glumu

izvinjavam se za ovaj rant, ali ovo sto se potura za oskare zadnjih dobrih 10ak godina, nikako nije ni blizu kvaliteta koji je nekad bio. a DDL hvata neki fame koji je po meni tu nezasluzen, nista on specijalno ne glumi pa da kazes "al je iskido"
 
Gad demn, kakvo je vreme doslo, kad se i moje misljenje poklapa sa igoricinim :(
 
Bolje je da napisete nazive par filmova u kojima covek glumi, za koje mislite da bi se svideli prosecnom gledaocu. Osim ako su njegovi filmovi samo za "filmsku elitu", tj.

Snobovski je napisati nekome da je "filmski siromasan". To nije uvreda cak ni na temi o filmovima. Ne znaci nista.

Lozac ovde ima dugogodisnju istoriju provociranja filmskih neistomisljenika, ali kada mu napises da je filmski siromasan, pre ce ljudi na tebe gledati negativno, nego na Lozaca. I to ne samo zato sto je on lozac koji je nekoga nalozio.

Nije sramota gledati filmove iz zabave.

Ono po cemu sam ga ja upamtio je ˝U ime Oca˝ pa onda sve ostalo. Iako se filma kroz maglu secam.

Mozda bi poceo sa tim filmom.

http://www.imdb.com/title/tt0107207/?ref_=nm_flmg_act_9
 
Wilson (2017)

Woody Harrelson nije trebalo da prihvati ulogu iako je super odglumio. Nije po meni on za ovakve filmove, ali svaka cast. Pokazao je da ume i ovde da se snadje.
Podseca me na Army of One Sa Nicolas Cageom. Ali je tematika razlicita. Ocena bi bila 3/5. A ako vec nemate sta drugo da gledate i ovaj film ce umeti da vas pogodi iz nekog ugla sigurno. Dosta skrivenih poruka se vuche kroz scene...
 
... Big Short je jedna katastrofa od filma sa nabacanim polu-idejama, polu glumcima...


Ja licno u ovu listu, da legitimno kazes da su Legenda, bih stavio jos i:

Denzel
Christian Bale ( ovog coveka cenis tek kad odgledas njegove ne-blokbastere)
Robin Williams
Ian Mckellen + Patrick Stewart

Hajde sada da se odlučiš jel Bejl poluglumac ili legenda pošto si malo kontradiktoran u jednom te istom postu...

Da se razumemo, slažem se sa drugim citatom ali mi je boldovana reč (jedna reč) u prvom čistu baš zaparala uši...
 
Poslednja izmena:
Naravno da nisu svi u Big Short polu-glumci, u fokusu u filmu su 10+ likova, necu da krenem da pljujem po ostalima da ne bih ispao hejter jer legitimno znam da neki ljudi seku vene na fore i komediju steve-a Carell-a Gosling je svim zenama bog, i neki ljudi ovde vole film Drive :)

Bale me je kupio zbog Machinist-e i Rescue Dawn (film koji po mom misljenju ima brutalne glumacne scene kako njega tako i ostatka postave)
 
Iskreno ko od nas ne bi voleo da vidi film o Kaletu gospodaru vremena i njegovoj maloumnoj druzini kako prezivljava po BG odvaljen od kojecega. Dok Inaritu rezira a Lubecki ga juri kamerom po tramvajima, stajalistima, parkovima, pijacama...
 
Bolje je da napisete nazive par filmova u kojima covek glumi, za koje mislite da bi se svideli prosecnom gledaocu. Osim ako su njegovi filmovi samo za "filmsku elitu", tj.

Snobovski je napisati nekome da je "filmski siromasan". To nije uvreda cak ni na temi o filmovima. Ne znaci nista.

Lozac ovde ima dugogodisnju istoriju provociranja filmskih neistomisljenika, ali kada mu napises da je filmski siromasan, pre ce ljudi na tebe gledati negativno, nego na Lozaca. I to ne samo zato sto je on lozac koji je nekoga nalozio.

Nije sramota gledati filmove iz zabave.

Pa ne znam, to je mozda uporedivo sa onim kao 'on je zavrsio fakultet', kao da je to neko merilo icega ko je kakav i kako rezonuje :) Mozda moram da gledam 45 filmova mesecno da budem filmski 'nacitan' i da imam pravo da kazem dal je nesto djubre ili dal je neko legenda :)

Legenda je kad nekog pomenes bilo kome, random liku sa ulice, da li je cuo za tog i tog glumca. I da je makar cuo, a za DDL-a mislim da 95% mojih poznanika nije culo, iako su dosta njih filmofili..
 
Poslednja izmena:
Razumem da ima ljudi koji ne misle da je DDL legenda... Razumem i da ima njih koji nisu čuli za njega... Ali nakon nekoliko stvarno maestralnih uloga i tri oskara da neko ko je filmofil ne zna ko je Danijel Dej Luis... daaaaj...

Inače, danas kad pitaš random lika sa ulice ko je bio Ekrem Jevrić i koje je njegovo najpoznatije delo, ko je Stanija ili trenutno Jelisaveta Orašanin (Teodosić) najveći broj njih će da ima odgovor na to pitanje što nas dovodi do toga da to što su random likovi na ulici uglavnom čuli za Teodosoćku ne čini je legendom...
 
Tranformers 5... Ne znam kako oceniti.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Razumem da ima ljudi koji ne misle da je DDL legenda... Razumem i da ima njih koji nisu čuli za njega... Ali nakon nekoliko stvarno maestralnih uloga i tri oskara da neko ko je filmofil ne zna ko je Danijel Dej Luis... daaaaj...

Inače, danas kad pitaš random lika sa ulice ko je bio Ekrem Jevrić i koje je njegovo najpoznatije delo, ko je Stanija ili trenutno Jelisaveta Orašanin (Teodosić) najveći broj njih će da ima odgovor na to pitanje što nas dovodi do toga da to što su random likovi na ulici uglavnom čuli za Teodosoćku ne čini je legendom...

Nije bas tako, da bi bio legenda u bilo cemu ipak i random lik treba da je cuo za tebe.. I to sto ima 3 oskara nije nikakvo merilo (ne kazem da nije vrh glumac ne znam), meni je Di Caprio vec legenda a ima jednog koji je iz milosti dobio..
 
Nije bas tako, da bi bio legenda u bilo cemu ipak i random lik treba da je cuo za tebe.. I to sto ima 3 oskara nije nikakvo merilo (ne kazem da nije vrh glumac ne znam), meni je Di Caprio vec legenda a ima jednog koji je iz milosti dobio..
Ma naravno da je tako, naročito u Srbiji gde masa random likova zna ko su Maca Diskrecija ili Tijana Ajfon ali ne zna ko je DDL, što ga automatski diskredituje i eliminiše iz trke za legendu...

Btw. ti oskari su kad je on u pitanju upravo merilo i pokazatelj kvaliteta jer je lik u tim filmovima, kako se ono ovde kaže - pokid'o i svaki je i više nego zaslužio.

Kao što ni dosta njih koji kao prate sport ne zna ko su u košarci Vilt Čemberlen ili Oskar Robertson pa bi to automatski trebalo da znači da nije reč o legendama...
 
Poslednja izmena:
Ali svi znaju ko je Air Jordan...
 
...legitimno znam da neki ljudi seku vene na fore i komediju steve-a Carell-a Gosling je svim zenama bog, i neki ljudi ovde vole film Drive :)

Sram ih bilo što nemaju ukus... [emoji4]

Filmski opus Stiv Karela je, po mom mišljenju, prosečan, ali je zato zacementirao sa ulogom Majkla u seriji The Office USA.

Drive je sjajan film. Možda jer mi se čini da je moderni Šejn...

Ovo je naravno moje mišljenje i to ne znači da ne treba da poštujem druga koja se razlikuju. [emoji56]
 
Contratiempo (2016) - probao 20 minuta, poceo da mi vredja inteligenciju, batalio. Zato necu da ga ocenim ali ga ne preporucujem.
 
Odlican je Contratiempo. Od mene svaka preporuka. Drzi do kraja

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Zato što je verovatno već gledao El Cuerpo pa Contratiempo dodje kao loš Deja Vu.

P.S. što ga po meni ne čini lošim filmom.

Ne čitati ako niste gledali El Cuerpo
Mada s o bzirom da je izašao posle El Cuerpa možda se i može svrstati kao loš pošto se bazira na sličnom zapletu. I ako se ne varam pošto ga nisam odgledao do kraja José Coronado glumi maltene istu osobu - oca/supruga poginulih u sudaru sa čijeg licinog mesta beže počinioci
 
Poslednja izmena:
Da, gledao sam El Cuerpo i on mi je tada bio sasvim ok. Jeste da su skoro identicni po idejnom pristupu. No konkretan razlog sto sam ga batalio

ona scena sa saobracajnom nesrecom - to treba da bude napeto, neizvesno i inteligentno a meni se toliko glupom cinila - ko bi se sa imalo mozga, nezavisno od situacije, ponasao onako? Plus sto je prvih 20 minuta bilo tako sporo i glavni lik izgleda kao da ima zatvor :d
 
Wonder Woman prosek, plafon 6/10.
Novi Kong mozda 7/10... nekako su mi izmesana "osecanja" povodom filma, pa je ocena bas okvirno data.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno