Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjavam se unapred moderatorima ali me interesuje sta mislite da li postoji mogucnost remasterizacije snimka Radovan III?

Smatram da Radovan III kao i mnoge druge pozorisne predstave predstavljaju kulturno blago koje treba takodje digitalizovati.

Zao mi sto nisam nocas odgledao Leptiricu. Bila u ponoc.
Imaš Leptiricu na rtsplaneta.rs, samo ideš na odloženo gledanje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
"Pantelić je ocenio da projekat "Vip Kinoteka" predstavlja početak novog života kultnih ostvarenja naše kinematografije i podsetio da je, kada je stupio na dužnost direktora Kinoteke, obećao da će digitalna restauracija srpskih filmskih klasika biti prioritet."
"Vukosavljević veruje da će svih 100 srpskih filmova koji su pre godinu dana dobili status kulturnog dobra od velikog značaja, među kojima je na prvom mestu "Ko to tamo peva", biti digitalizovano i prikazano novim generacijama."

http://www.kinoteka.org.rs/srpski-igrani-filmovi-1911-1999-100-najboljih/

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Radoznalost je ubila mačku pa sam tako ipak morao da pogledam novog Predatora uprkos svemu što sam ovde i na drugim mestima pročitao :d

Loše,baš,baš loše.

Onaj Predators sa Adrien Brodyjem je remek delo za ovo
 
Obrnu Aquaman, ni kriv ni dužan, milijardu na kasama širom svrta... xD
Mislim da ni WB/DC ne znaju kako... Rekao bih da je čak film od koga se najmanje očekivalo, a posle ovoga verovatno će da nas počaste da minimum 2 nastavka...

Propustena prilika. Film je mogao biti R'n'R ili metal. A u stvari napravise mocne rendzere sa Rihanna soundtrack-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
"Vukosavljević veruje da će svih 100 srpskih filmova koji su pre godinu dana dobili status kulturnog dobra od velikog značaja, među kojima je na prvom mestu "Ko to tamo peva", biti digitalizovano i prikazano novim generacijama."

Kao što je napisano ranije to je nažalost malo verovatno zbog ex-yu haosa autorskih prava. Ali ok takva je situacija i šta da se radi, neka remasteruju što veći broj klasika i svi su na dobitku.
-------------------


The Man Who Killed Don Quixote (2018)
Terry Gilliam uvek solidan, preporuka.
 
A Quiet Place
Nije da ga je lako gledati, ali je kraj odličan :)

shotgun90197d7372a019df.gif
 
^
Jeste,odlicna scena.To je ona sutuacija kada te zena posmatra kako lezis na krevetu i gledas fudbal,a pre toga si joj obecao da ces je izvesti malo u provod!
 
^
a pre toga si joj obecao da ces je izvesti malo u provod!

Pa ko vas tera da obećavate bilo šta? :d

Elem,pogledah Hereditary
Iznenađujuće dobar film iako sam par puta morao da premotam neke scene da bih ukapirao šta je šta
Ili mi barem tako deluje posle onih A Quiet Place i Bird Box "filmova"
 
Todos lo saben 2018 Jakih 7/10

Dosta dobar španski psihološki triler iranskog reditelja sa francuskom sinhronizacijom, tako da i ne deluje loše kako Penelopa romandžara francuski, ali u principu mi smeta. Ipak volim da čujem domicilni jezik, kod bilo kog filma van engleskog govornog područja. Tema filma dosta eksploatisana, što mu ne umanjuje draž, mada je ovde fokus više preusmeren na uzorčnosti u odnosu na sam događaj koji se zbio. Savršen početak i fino otvaranje filma kroz uobičajene stvari i dešavanja nas na lep način uvlače u priču i upoznaju sa ostalim akterima, tako da su prvih pola sata odrađeni perfektno da sam prosto uživao u iščekivanju i daljoj razradi filma, što naravno neće možda odgovarati svima. I druga polovina ne zaostaje za dinamikom i atmosferom gde se polako otvara nekoliko frontova (ko, zašto i zbog čega?) gde nas režiser svesno baca u razmišljanje i ubacuje crva sumnje jer činjenica je da bi svako mogao imati razlog... Poslednja trećina filma mi je na neki način najslabija
iz prostog razloga što je režiser pre vremena (u drugoj polovni) nagovestio uzročno posledičnu vezu. Neko će provaliti, neko ne
ali opet javljaju se tu i moralne dileme kako kod protagonista tako i kod gledaoca. Film se lagano može ispratiti do kraja, nikako sa manje žara ali je u neku ruku izostao neki "ljudski" tvist.
Meni tvist ne može biti nešto ili neko ko se pojavljuje na dva minuta (ako i toliko) na početku i toliko na kraju filma, ili na debeloj polovini gde se gledaocu nagoveštavaju stvari u vezi deteta
Preporuka svakako!
 
Pisao sam već i meni se film dopao, svadba je ekstra urađena, pogotovo muzika.
Gradi se tenzija očekivanje, ali kraj nikako nije razočaravajući, sve je leglo taman.
Preporuka za Svi znaju.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Stavljen na listu.. nadam se da ima engleskih prevoda jer koliko vidim uz film ide samo francuski prevod.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Pisao sam već i meni se film dopao, svadba je ekstra urađena, pogotovo muzika.
Gradi se tenzija očekivanje, ali kraj nikako nije razočaravajući, sve je leglo taman.
Preporuka za Svi znaju.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

Nije razočaravajuć, daleko od toga i sasvim ok, ali falilo mu vrlo malo za jednu osmicu kod mene.

Stavljen na listu.. nadam se da ima engleskih prevoda jer koliko vidim uz film ide samo francuski prevod.

Imaš i "naš" prevod.
 
Bohemian Rhapsody
Odlican...Nikad nisam nesto preterano slusao Queen,ali posle gledanja filma sam ih bas zagotivio!Nisam ni u snu pomslio da je Fredi Persijanac!Ono sto ne mogu da svarim u glavi je taj njegov privatan zivot,ali kao umetnik je fantastican!Po mom misljenji Rami Malek zasluzuje oskara bez pogovora!
8/10
Green Book
Neki smatraju da je film za oskara,ali za neki moj ukus mislim da ne ostavlja bas takav utisak!Veoma je dobar i ostavlja dobru poruku,ali nije nesto sto bi mogao ponovo gledati!
7/10
 
The grl in the spider's web
Odgledam juče, dobar, kad uporedim šta sam sve gledao.
Odlično potrošeno vreme i što je najbitnije nije dosadan. Ima po neka rupa ali gde ih nema...

Samo mi nije kako ovi nasi prevode nazive filmova pa to je tragikomedija. Preveden naziv Ono što nas ne ubije meni tu nešto nije jasno nikako.
 
The grl in the spider's web
Odgledam juče, dobar, kad uporedim šta sam sve gledao.
Odlično potrošeno vreme i što je najbitnije nije dosadan. Ima po neka rupa ali gde ih nema...

Samo mi nije kako ovi nasi prevode nazive filmova pa to je tragikomedija. Preveden naziv Ono što nas ne ubije meni tu nešto nije jasno nikako.

Za ovo znas da imas i originalne filmove?
 
The grl in the spider's web
Odgledam juče, dobar, kad uporedim šta sam sve gledao.
Odlično potrošeno vreme i što je najbitnije nije dosadan. Ima po neka rupa ali gde ih nema...

Samo mi nije kako ovi nasi prevode nazive filmova pa to je tragikomedija. Preveden naziv Ono što nas ne ubije meni tu nešto nije jasno nikako.

Kad se odgleda orginalna svedska serija po kojoj je verovatno radjen film, odma ti se ne gleda.
Bas cu da skinem pa da bacim pogled...
 
Meni KAV kao pretnju (virus, sta li) dezinfikovao (obrisao) "The Girl in the Spiders Web" u milsim da je bio mkv formatu... :d
 
Posle 8 epizoga SW + rogue one zapitao sam se dokle će više bežati ? [emoji4]
Bojim se da ću pre otići sa ovoga sveta nego li oni završe sa svojom pobunom[emoji41]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno