Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Razočarenje od filma, mnogo sam više očekivao od La migliore offerta, prosek u najboljem slučaju.
 
Uf meni je taj film bas dobar. Pogledao sam ga na preporuku iz ove teme pre par meseci i bas mi je legao.
 
To mu je zvanican naziv
 
Meni je dosta haotično bilo, neke stvari koje si naveo ja nisam povezao, moraću još jednom da odgledam.
Pomalo brkam Izgubljeni autoput sa Mulholand drajv.

Lost Highway je na sličan kalup kao Mulholland Drive.

Lost Highway ima nešto jednostavniju osnovu. U najkraćim crtama, ljubomorni lik je ubio ženu, u zatvorskoj ćeliji pada u delirijum/san koji njegova podsvest kreira kao otklon od realnosti onoga što je učinio i taj san posmatramo kroz čitav film.
 
Ako vam je MD haotican, nemojte gledati Inland Empire :).
 
Je l' to The Best Offer? Što si pisao na italijanskom?

Reditelj je Giuseppe Tornatore, film je rađen u produkciji Paco Cinematografica, sniman u Trstu i Veneciji.

Što se tiče Svi znaju, preporuka od mene. Dopalo mi se što je sva gungula na kraju rešena ne glupo, kao što se moglo desiti.
Muzika na svadbi je ekstra.
3+/5

Lost Highway je na sličan kalup kao Mulholland Drive.

Lost Highway ima nešto jednostavniju osnovu. U najkraćim crtama, ljubomorni lik je ubio ženu, u zatvorskoj ćeliji pada u delirijum/san koji njegova podsvest kreira kao otklon od realnosti onoga što je učinio i taj san posmatramo kroz čitav film.

Hvala na objašnjenju, možda sam trebao više puta da odgledam, teško povezujem radnju u ta dva filma. Em su mračni, em radnja nije linearna.
Verovatno ću opet odgledati oba.
 
Poslednja izmena:
First Man, mračan, depresivan... valjda je takav čovek bio (posle životne tragedije koju je doživeo i ne čudi me). Ne treba očekivati odiseju a La Apollo 13.
Film je bazična biografija sa osvrtom na Gemini I Apollo program i naravno 11. misiju. Film nije za svakog ali ga preporučujem. Vizuelno, odličan.
Šta bih dao za samo trenutak doživljaja kada su otvorili vrata modula na mesecu.
scena sa narukvicom me razvalila
 
Poslednja izmena:
Zadnjih par dana sam imao dosta slobodnog vremena i pogledam celu sagu Star Wars-a. Iako sam do sad odgledao par puta, svaki novi je različit.
Možda zbog godina.
Ali definitivno jedna od najboljih i po meni prava slika kako bi trebao da izgleda SW je Roug one. Kakav fimcina.
U kolekciji od oko 1000 naslova samo par njihogu gledati non stop. A ovaj je među prvima....
 
Poslednja izmena:
Slazem se on je jedini koji moze da nosi epitet SW filma. Ono budjenje sile je tako piece of shit.
 
Poslednja izmena:
Meni je Osveta Sita omiljena bila barem u poslednjem prisecanju pre par godina.
 
Kralj Petar I

Dobar, dosta dobar.. nadao sam se da ne bude nekog pateticnog patriotizma, isforsiranog, ali nisam primetio..

Borbe su odradjene odlicno, gluma dosta dobra, kadrovi, scenografija, na pro nivou je sve.. Za sad nemam nista da ishejtujem, mozda bude nesto kad se malo slegne..

Od mene jedna jaka 7ica. Nedostaje mi bolja muzička podloga, neka pesma vojnika i sl.

Scene sa klincem su mi katastrofa teško pale.
 
Arizona (2018)
Najzad jedan vrhunski, u nedostatku novog Tarantina. Skoro pa kao da ga je on pravio, neocekivano prijatno iznenadjenje.
 
Arizona (2018)
Najzad jedan vrhunski, u nedostatku novog Tarantina. Skoro pa kao da ga je on pravio, neocekivano prijatno iznenadjenje.

Ja sam juče krenuo El Royal i neverovatno koliko deluje da ga je Tarantino radio. Odgledao 20 min i zaspao, ali od umora film deluje obećavajuće, večeras ga završavam.
Otvara se novi pravac/žanr, Tarantism.
 
jer, navesti puno ime i imdb/neki drugi link je tako smor... :)
 
Ja sam juče krenuo El Royal i neverovatno koliko deluje da ga je Tarantino radio. Odgledao 20 min i zaspao, ali od umora film deluje obećavajuće, večeras ga završavam.
Otvara se novi pravac/žanr, Tarantism.

Ja ga bas sinoc pozajmio iz biblioteke jer mi je delovao da ima taj neki vajb. :) Gledace se, koliko jos za vikend... :)
 
Teska vremena u El Rojalu nije los... malo jeste WTF, podseca na Tarantina.
 
Aquaman

Iznenadjujuce dobar! Glumci koji su selektirani su odlično odradili posao, a Momoi je legla kao budali samar.

Uz Infinity War i Ragnaroka, najbolji film o nekom heroju ove godine.

Sve ukupno 7.5/10.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Bad Times at the El Royale jako dobar. Jedan od onih filmova koji nisu iz sablona. Ima taj tarantino vajb na trenutke. Malo reciklaze i pretencioznosti ali sto se mene tice oprosteno. Svakako osvezenje i za listu za pogledati ko nije...

Cenim da je na snimku, to jest na traci bio
Elvis, tacno je u to vreme posle rata u Vijetnamu i umro. A i kad gori traka kadar zumira na El od El Royal...Jos je bio Kralj - Royal... ne vidim ko bi drugi mogao da bude
 
Poslednja izmena:
Slažem se za zadnji Thor, loš do bola. Pokušao par puta i nije išlo.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno