Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aftershock (Tang shan da di zhen 2010) - 10/10 - kakav film, kakva drama.. odličan, emotivan, vrhunski dijalozi. :Klanjanje
 
A quiet place - jel se oni zajebavaju? Ovo je toliko glupo da sam šokiran.
 
Deadpool 2 - meh, ne znam. U prvom delu sam se baš smejao na fore, ovde i ne baš. Dobar je, ali mislim da je maaaalo usiljen sa humorom na par mesta. Možda sam i previše očekivao obzirom na komentare. Svakako kome se svideo prvi treba da odgleda i drugi.
 
A quiet place - jel se oni zajebavaju? Ovo je toliko glupo da sam šokiran.

Nisi jedini :)

Da sam naleteo na taj film kao na neki nepoznat, random 5.2/10 ne bih se toliko iznervirao ali u odnosu na nenormalan hajp i nerealno visoke ocene ovo je neverovatna gomila gluposti i klisea.

Ne kazem da nema bar neke pozitivne elemente (ima ''to nesto'' zbog cega ne mogu da kazem da je totalno djubre) ali je jednostavno ta kolicina klisea i gluposti gura ovaj film ka The Happening by Shyamalan ''nivou kvaliteta'' :d

Npr. na ovaj film sam slucajno naleteo - Dark Was the Night (2014), ocekivao sam jedva prosecan ili los niskobudzetni horor pa neubedljivi efekti, losa gluma i gomila gluposti nisu bili povod za nerviranje :)

Hidden (2015) je relativno dobar, mozda do pola a onda sve losiji do kraja koji je veoma los pa me opet nije bas toliko iznervirao.

Zestoko napljuvani It Comes at Night (2017) mi je definitivno bolji film od A Quiet Place, prakticno na svim poljima.
Iskreno mi nije jasno cemu bas toliki hejt, meni je taj film za cistu sesticu.

Ipak mi prehajpovani, iritantni Get Out ostaje kao najveci fail u odnosu na hipi i ocene :d
 
Poslednja izmena:
Šta vam je to toliko glupo u A quiet place? Meni samo varijanta da ako imaju toliko razvijen "sonar" da se slepi kreću onoliko brzo onda bi morali i da "vide" plen i kada je tih i miran (dobro, i ono živo blato od žita). Ali ok, horor je u pitanju, ne može se očekivati realnost u tom žanru. Ima sve što mi se sviđa, napet je, jeziv, ošamari te dobro na samom početku i "čudovište" se više nego dobro vidi. Čak je i kraj dobar...
Pogotovo mi nije jasno da vam je (ovaj loš a) It comes at night dobar!?
 
Poslednja izmena:
Deadpool 2 (2018) - 9/10 - Bolji mi je od prvog dela, ne pamtim kad sam se toliko nasmejao na jedan film.

Chips (2017) - 5/10 - Moze da prodje za finu zabavu sa drustvom, Pena je jedino dobro u filmu.
 
Koji crni It Comes at night, Quiet Place pored svih rupa kod mene vazi za jedan od boljih horora poslednjih 5-6 godina, ako nista bar ima nesto originalno za razliku od drugih. Cak stavise i nije cist horor vise je triler koji je ciljao na napetost. Evo nek mi neko kaze bolji horor da je izasao zadnjih 5 godina ili mozda vise, mozda se ne sećam? Svakako bih voleo to da pogledam. (Ne pokusavati sa Conjuring, Annabelle jer mi se ti filmovi uopste ne razlikuju od mora istih cak su mi medju najgorim koje sam gledao).
Nema tu vise mnogo novog za smisliti, od ideja, do tehnika snimanja, taj zanr je jednostavno isusen vise od komedija. Ovaj bar ima originalnu podlogu.
I razumljivo mi je zasto je dobro prosao i digao hajp, ljudi generalno vole da pogledaju horor, svi su shit i onda kad izadje neki prosecan ili malo iznad proseka dobro reaguju.
Ja sam ga opet gledao u bioskopu mozda bi mi dosta slabiji utisak ovako ostavio, bilo mi je zanimljivo jer nikad nisam cuo takvu tisinu u bioskopu jer je ljudima bilo bzvz i da grickaju glasnije.
Ja mu dajem 7/10 vise zbog toga jer su samo krsevi od horora izlazili u zadnje vreme pa mi se ovaj izdvojio.
I opet, pogledati trejler, videti da se radi o
vanzemaljcima, cudovistima
i ocekivati realan film je glupo, jedino ako ga gledas na bum bez ikakvog pocetnog znanja o filmu.


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sama ideja je glupa, makar bila i originalna (a to jeste - ovako nešto glupo ranije nije palo ljudima na pamet :D ) . To je sve. Džaba mu tehnička izvedba, cgi itd.
...pa obična sova čuje glodara ispod snega, a ovo čudo svo od uveta ne čuje npr čoveka koji je ispred njega.... i na kraju mu razvali glavu sačmarom, a ovi pobili pola čovečanstva...kakav crni dobar film...
 
Poslednja izmena:
Kilometarski post o glupostima tog filma moze da se otkuca a tu je jos i pateticna kliseizacija od samog pocetka, ne znam kako nisam prekinuo gledanje posle prva 3 minuta :)
Ako je ovo najbolji ''horor'' u poslednjih nekoliko godina onda do..
 
Mene je držala neverica do samog kraja. Ne tražim 1h30m vremena nazad, sam sam kriv jer sam radoznala *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*...
 
Poslednja izmena:
U pravu je stoned, kilometarski post. Zato bolje copy/paste sa poznatog bloga:
Film je suviše lenj da stvori konzistentan i uverljiv SVET – baca nas in medias res u složenu situaciju, svet je već pregažen ovim čudima (iz dalekog svemira? ne kaže se, ali verovatno; odakle bi inače?) i mi sad treba da prihvatimo zdravo za gotovo:
a) Da su nekakvi vanzemaljski ekvivalenti ajkula i tigrova, dakle obične ZVERI koje žive samo da bi ždrale i koje, koliko vidimo i čujemo, nemaju ni jezik, ni društveni poredak, pa čak ni čopore, razvili civilizaciju i tehnologiju za međuzvezdani let i onda došli ovde da bi nas ždrali. Hello! Ne može bre nešto što je samo ukras oko kandži i čeljusti da razvije nikakvu tehniku i čuda-muda potrebne ni da pređe jednu *mjau**mjau**mjau**mjau*nu REKU a kamoli – pola vasione!

b) Da su ti i takvi stvorovi, koje obična dvocevka sređuje bez problema – dakle nikakvi skoro neuništivi alien-xenomorfi i zajebani predatori nego tako neka osrednja čudovištanca – dakle, svemirske ŽIVOTINJE koje nemaju ni lasere ni druga oružja za masovno uništenje, golim zubima i kandžama za samo godinu dana sjebali celu planetu Zemlju, a američki vojnoindustrijski kompleks, i svi ostali zemaljski srodni kompleksi, bili su, kao, skroz nemoćni da istrebe ove nenaoružane svemirske krtice! Prc!
c) Ok, ako su već ovi došli iz dalekog svemira, i ako su već zgazili čovečanstvo kao ništa, ipak je malko previše prihvatiti da, sa načinom života ove naše glavne familije koju pratimo, i sa modusom operandi tih zveri, da su ovi naši uspeli tako dugo (više od godine dana) da PREŽIVE. Dobro, zakopani u nekoj zemunici možda nekako i bi, ali ne sa velikom farmom kukuruza okolo (halo, kako je to kopano, orano, sejano, obrano – a da se ne zucne i nikakva buka ne digne?), i još sa povrćem iz bašte (ček da vidite njihove tegle sa zimnicom! – kako je to navodnjavano u tišini? sistem kap po kap?), i još imaju ogroman silos pun kukuruza – koji su valjda tamo stavljali zrno po zrno, jer inače – buka! Onoliku bre farmu jedva bi dvoje odraslih i šaka jada dečurlije održavali i u normalnim uslovima, sve i da nema ovih crittersa – a da to odrade sve na prstima, šu-šu, pst-pst – nema bre šanse!
I onda još gomila detalja i sitnica sasvim nepotrebno naprežu moju nevericu: čemu da se staze na farmi i od nje sve do šume posipaju peskom (eeej, kolki je to posao za obaviti, i kolko peska za to treba!) kao da se po utabanoj stazi ne može tiho hodati? I čemu da svi idu bosi, kao da neke lagane patike, starke ili baletanke, ili obični seljački gumenjaci, ne bi bili dovoljno tihi? I kako je ova familija preživela zimu, sneg, čišćenje snega, ovo ono... što se ne može baš u tišini raditi? A seča i cepanje drva? Itd. Moglo bi se ovako ubeskraj.
Može neko reći: cepidlačenje! Nepotrebno detaljisanje! Važna je drama, likovi, odnosi, SIMBOLIKA... a ne da li su i kako cepali drva. Ili, recimo, odakle uopšte struja u kući –koja se neštedimice troši na stotine sijalica oko farme – godinu dana nakon propasti civilizacije? Svet propao, a elektrane kanda još rade, i centrale, struja i dalje u svakom prekidaču i utikaču, to sve radi samo od sebe? Jer, nikakav agregat tu ne videsmo niti ČUSMO; te prokletinje su notorno bučne... Znači sve to i još trista logističkih problema – samo su, kao, „sitnice“.
 
Ono pod a) može, ako je alien :p ali to je potpuno drugi kalibar filma.

Inače, sve ovo je odvratna netflixovština (iako ovaj film nije ta produkcija ali npr annihilation jeste), zatrpavaju nas sra njima i misle da to može prolaziti u nedogled...
 
Poslednja izmena:
U pravu je stoned, kilometarski post. Zato bolje copy/paste sa poznatog bloga:
Film je suviše lenj da stvori konzistentan i uverljiv SVET – baca nas in medias res u složenu situaciju, svet je već pregažen ovim čudima (iz dalekog svemira? ne kaže se, ali verovatno; odakle bi inače?) i mi sad treba da prihvatimo zdravo za gotovo:
a) Da su nekakvi vanzemaljski ekvivalenti ajkula i tigrova, dakle obične ZVERI koje žive samo da bi ždrale i koje, koliko vidimo i čujemo, nemaju ni jezik, ni društveni poredak, pa čak ni čopore, razvili civilizaciju i tehnologiju za međuzvezdani let i onda došli ovde da bi nas ždrali. Hello! Ne može bre nešto što je samo ukras oko kandži i čeljusti da razvije nikakvu tehniku i čuda-muda potrebne ni da pređe jednu *mjau**mjau**mjau**mjau*nu REKU a kamoli – pola vasione!

b) Da su ti i takvi stvorovi, koje obična dvocevka sređuje bez problema – dakle nikakvi skoro neuništivi alien-xenomorfi i zajebani predatori nego tako neka osrednja čudovištanca – dakle, svemirske ŽIVOTINJE koje nemaju ni lasere ni druga oružja za masovno uništenje, golim zubima i kandžama za samo godinu dana sjebali celu planetu Zemlju, a američki vojnoindustrijski kompleks, i svi ostali zemaljski srodni kompleksi, bili su, kao, skroz nemoćni da istrebe ove nenaoružane svemirske krtice! Prc!
c) Ok, ako su već ovi došli iz dalekog svemira, i ako su već zgazili čovečanstvo kao ništa, ipak je malko previše prihvatiti da, sa načinom života ove naše glavne familije koju pratimo, i sa modusom operandi tih zveri, da su ovi naši uspeli tako dugo (više od godine dana) da PREŽIVE. Dobro, zakopani u nekoj zemunici možda nekako i bi, ali ne sa velikom farmom kukuruza okolo (halo, kako je to kopano, orano, sejano, obrano – a da se ne zucne i nikakva buka ne digne?), i još sa povrćem iz bašte (ček da vidite njihove tegle sa zimnicom! – kako je to navodnjavano u tišini? sistem kap po kap?), i još imaju ogroman silos pun kukuruza – koji su valjda tamo stavljali zrno po zrno, jer inače – buka! Onoliku bre farmu jedva bi dvoje odraslih i šaka jada dečurlije održavali i u normalnim uslovima, sve i da nema ovih crittersa – a da to odrade sve na prstima, šu-šu, pst-pst – nema bre šanse!
I onda još gomila detalja i sitnica sasvim nepotrebno naprežu moju nevericu: čemu da se staze na farmi i od nje sve do šume posipaju peskom (eeej, kolki je to posao za obaviti, i kolko peska za to treba!) kao da se po utabanoj stazi ne može tiho hodati? I čemu da svi idu bosi, kao da neke lagane patike, starke ili baletanke, ili obični seljački gumenjaci, ne bi bili dovoljno tihi? I kako je ova familija preživela zimu, sneg, čišćenje snega, ovo ono... što se ne može baš u tišini raditi? A seča i cepanje drva? Itd. Moglo bi se ovako ubeskraj.
Može neko reći: cepidlačenje! Nepotrebno detaljisanje! Važna je drama, likovi, odnosi, SIMBOLIKA... a ne da li su i kako cepali drva. Ili, recimo, odakle uopšte struja u kući –koja se neštedimice troši na stotine sijalica oko farme – godinu dana nakon propasti civilizacije? Svet propao, a elektrane kanda još rade, i centrale, struja i dalje u svakom prekidaču i utikaču, to sve radi samo od sebe? Jer, nikakav agregat tu ne videsmo niti ČUSMO; te prokletinje su notorno bučne... Znači sve to i još trista logističkih problema – samo su, kao, „sitnice“.
Izneverovao sam o kakvim stvarima osoba razmislja dok gleda ovakav film.
Ne znam, krenes na horor platis kartu, sok grickalice i ukljucis mozak na ovaj rezim. Ponavljam pre toga se informises, bar odgledas trejler za to sto gledas. Ne bih voleo njegov mozak ni na pola sata. Mora da je zesce zabavan na zurkama.
Pa isto ovo moze da se napise za bilo koji horor, cak i za vecinu popularnih filmova danas.
Ajde dajte mi logiku za bilo koji bolji horor film.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pa sve je lepo napisano u tekstu. Ja mogu svakakve gluposti da progutam u horor/(malo manje)SF žanru, ali ovde je stvarno svaka primedba na mestu.
Uostalom, ko voli nek lajkuje, ko ne voli nek zaobidje :D
 
Ovo pod a bi i moglo da se popuni, ali ostalo baš vadi oči kao što je Arcibalde napisao. *mjau**mjau**mjau**mjau*š SF kad ne može da ti suzbije nevericu. Svaka čast onima koji su mogli da ovo svare.
 
Poslednja izmena:
I Kill Giants. - Simpa film, bajkovit, malo tuzan. Ova mala ce biti odlicna glumica, ako ne poludi usput.
 
Ljudi svrha horor filma jeste da te drzi napetim tokom projekcije.
Shvra horora nikad nije bila niti ce biti logicnost.
Postoje drugi zanrovi za to.
Mislim dajte molim vas, ko trazi logiku u duhovima, cudovistima itd
Cudovista ne postoje(valjda) i samim tim sto je to neispitana teritorija, moze da se docara od strane rezisera kako god je njemu masta.


Sent from my SM-G965U1 using Tapatalk
 
Izneverovao sam o kakvim stvarima osoba razmislja dok gleda ovakav film.
Ne znam, krenes na horor platis kartu, sok grickalice i ukljucis mozak na ovaj rezim. Ponavljam pre toga se informises, bar odgledas trejler za to sto gledas. Ne bih voleo njegov mozak ni na pola sata. Mora da je zesce zabavan na zurkama.
Pa isto ovo moze da se napise za bilo koji horor, cak i za vecinu popularnih filmova danas.
Ajde dajte mi logiku za bilo koji bolji horor film.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Realno teze bi mi bilo da nastavim da citam ovaj blog, nego da lepo sednem sad i odgledam ovaj film...Klasican smarac, bukvalno sto kazes svaki film mozes da sednes i napises ovako nesto, skuplja lajkove na hejt. Da ne lupam napamet sad cu bas da pogledam film.
 
Nije problem izmisliti čudovišta, duhove i karakondžule sa kojekakvim sposobnostima i osobinama. Problem je kada kreator nema dovoljno mentalnih kapaciteta da onda to uklopi u jednu uverljivu celinu.
 
Ako je horor, ne znaci da treba da bude glup. Ako je horor, ima fiktivnih stvari i svakojakih karakondzula, ne mora da znaci da moze da se natrpava nebulozama. Isto tako se pricalo za Game of Thrones, sad pravim malu digresiju, ali je na istu temu. Ako je fantastika, znaci moze da se oprosti svasta.. e pa nije tako. Glupe odluke, nebulozna ponasanja likova, ocajna naracija... To sve odlikuje filmove/serije, i ne moze se samo trpati bez reda, ako je neki poseban zanr, treba nesto oprostiti, ali ne sve.
 
Realno teze bi mi bilo da nastavim da citam ovaj blog, nego da lepo sednem sad i odgledam ovaj film...Klasican smarac, bukvalno sto kazes svaki film mozes da sednes i napises ovako nesto, skuplja lajkove na hejt. Da ne lupam napamet sad cu bas da pogledam film.

Ako bas imas ''visak'' od 90 minuta u zivotu onda pogledaj to famozno ''remek-delo'' sa nenormalno visokim ocenama :)
Ili ipak nemoj :d fazon 4/10 ili plafon 5/10 ako si bas dobro raspolozen.

Inace, mislim da sam ovde negde postavio trailer ali nisam odgledao do kraja, trailere gledam samo kada su neki tresevi u pitanju i ostale zaebancije.
Mesecima sam cekao taj film jer sam na osnovu silnog hajpa mislio da konacno stize nesto dobro, inteligentno osmisljeno i zanimljivo a ispade glupost u rangu Shyamalanovih najgorih brljotina.

Zamisli kada je film toliko neubedljiv i vanserijski glup da nije mogao da mi izazove ni empatiju prema deci a inace ne podnosim kada se nesto lose desava deci ili zivotinjama pa makar se to desavalo i na obicnom filmu.

Sad ide spoiler za It Comes at Night kao primer -
sudbina psa me je 100x vise pogodila nego neubedljiva gluma i nebulozno ponasanje dece iz A Quiet Place, da ne pominjem uopste bolest porodica, posebno dece
@ DeLarge
Ako je horor, ne znaci da treba da bude glup. Ako je horor, ima fiktivnih stvari i svakojakih karakondzula, ne mora da znaci da moze da se natrpava nebulozama.
@arcibalde
Nije problem izmisliti čudovišta, duhove i karakondžule sa kojekakvim sposobnostima i osobinama. Problem je kada kreator nema dovoljno mentalnih kapaciteta da onda to uklopi u jednu uverljivu celinu.

Amin!
 
Poslednja izmena:
U pravu je stoned, kilometarski post. Zato bolje copy/paste sa poznatog bloga:
Film je suviše lenj da stvori konzistentan i uverljiv SVET – baca nas in medias res u složenu situaciju, svet je već pregažen ovim čudima (iz dalekog svemira? ne kaže se, ali verovatno; odakle bi inače?) i mi sad treba da prihvatimo zdravo za gotovo:
a) Da su nekakvi vanzemaljski ekvivalenti ajkula i tigrova, dakle obične ZVERI koje žive samo da bi ždrale i koje, koliko vidimo i čujemo, nemaju ni jezik, ni društveni poredak, pa čak ni čopore, razvili civilizaciju i tehnologiju za međuzvezdani let i onda došli ovde da bi nas ždrali. Hello! Ne može bre nešto što je samo ukras oko kandži i čeljusti da razvije nikakvu tehniku i čuda-muda potrebne ni da pređe jednu *mjau**mjau**mjau**mjau*nu REKU a kamoli – pola vasione!

b) Da su ti i takvi stvorovi, koje obična dvocevka sređuje bez problema – dakle nikakvi skoro neuništivi alien-xenomorfi i zajebani predatori nego tako neka osrednja čudovištanca – dakle, svemirske ŽIVOTINJE koje nemaju ni lasere ni druga oružja za masovno uništenje, golim zubima i kandžama za samo godinu dana sjebali celu planetu Zemlju, a američki vojnoindustrijski kompleks, i svi ostali zemaljski srodni kompleksi, bili su, kao, skroz nemoćni da istrebe ove nenaoružane svemirske krtice! Prc!
c) Ok, ako su već ovi došli iz dalekog svemira, i ako su već zgazili čovečanstvo kao ništa, ipak je malko previše prihvatiti da, sa načinom života ove naše glavne familije koju pratimo, i sa modusom operandi tih zveri, da su ovi naši uspeli tako dugo (više od godine dana) da PREŽIVE. Dobro, zakopani u nekoj zemunici možda nekako i bi, ali ne sa velikom farmom kukuruza okolo (halo, kako je to kopano, orano, sejano, obrano – a da se ne zucne i nikakva buka ne digne?), i još sa povrćem iz bašte (ček da vidite njihove tegle sa zimnicom! – kako je to navodnjavano u tišini? sistem kap po kap?), i još imaju ogroman silos pun kukuruza – koji su valjda tamo stavljali zrno po zrno, jer inače – buka! Onoliku bre farmu jedva bi dvoje odraslih i šaka jada dečurlije održavali i u normalnim uslovima, sve i da nema ovih crittersa – a da to odrade sve na prstima, šu-šu, pst-pst – nema bre šanse!
I onda još gomila detalja i sitnica sasvim nepotrebno naprežu moju nevericu: čemu da se staze na farmi i od nje sve do šume posipaju peskom (eeej, kolki je to posao za obaviti, i kolko peska za to treba!) kao da se po utabanoj stazi ne može tiho hodati? I čemu da svi idu bosi, kao da neke lagane patike, starke ili baletanke, ili obični seljački gumenjaci, ne bi bili dovoljno tihi? I kako je ova familija preživela zimu, sneg, čišćenje snega, ovo ono... što se ne može baš u tišini raditi? A seča i cepanje drva? Itd. Moglo bi se ovako ubeskraj.
Može neko reći: cepidlačenje! Nepotrebno detaljisanje! Važna je drama, likovi, odnosi, SIMBOLIKA... a ne da li su i kako cepali drva. Ili, recimo, odakle uopšte struja u kući –koja se neštedimice troši na stotine sijalica oko farme – godinu dana nakon propasti civilizacije? Svet propao, a elektrane kanda još rade, i centrale, struja i dalje u svakom prekidaču i utikaču, to sve radi samo od sebe? Jer, nikakav agregat tu ne videsmo niti ČUSMO; te prokletinje su notorno bučne... Znači sve to i još trista logističkih problema – samo su, kao, „sitnice“.
Potpuno se slažem sa tobom, međutim ko je pažljivo gledao film, mogao je da uoči odakle ta stvorenja na zemlji.
U jednom trenutku kada se prikazuje prostorija sa mnoštvom novinskih članaka na zidu, stoji i jedan na kojem piše da ja na Meksiko pao meteor koji je izazvao udarac ekvivalentan nuklearnoj bombi. Sa meteorom su na zemlju došla i stvorenja

Deadpool 2, sasvim solidan, malo lošiji od 1. dela, od mene 7/10.
 
Auf. Povlacim sve sto sam rekao, bas je los film. Neuverljiv do bola...ja sam vrlo sposoban da "pustim mozak na ispasu" ali ovo je mnogo lose. Sto rece neko, nisu uspeli ni empatiju prema deci da mi izazovu, a najcrnje od svega film nije ni strasan. Mislio sam da preterujete, ali ovo je neodbranjivo.
 
@ Markic

Slazem se sa cinjenicama koje si napisao u spoileru
(pauzirao sam nekoliko puta da bih citao takve detalje, mnogi podaci su samo dodatna kliseizacija)
alo nista ne pomaze ovoj krsini od filma :)

@ MareBGD

A lepo sam te upozorio :D

Ali eto, nekima je odlican film, postujem ali ne mogu bas da razumem.
 
Poslednja izmena:
A Quiet Place

Marijo, majko booozija, da li vidis sta rade sa tvoojooom deeeecoom...
 
^ Reakcija kada vidis ocene na RT.
Spoiler gif
xQXYFpx.gif
:d:d

Izvinjavam se na spamu, nisam mogao da odolim :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno