Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni taj deo o Mensonu ne predstavlja sustinu ovog Tarantinovog filma. Vise mi je tu samo kao neki kul dodatak.

Mene najvise odusevljava odnos izmedju glumca koji, prepun nesigurnosti i unutrasnjeg preispitivanja, pokusava da ozivi svoju karijeru i njegovog kaskadera. Takodje me fascinira kompletna scenografija i atmosfera koji vrhunski prikazuju Hollywood iz tog perioda. Potpuno sam bio uvucen u taj svet dok sam gledao film sinoc. Radnja sama po sebi gotovo da nije bitna, nego osecaj koji je film ostavio na mene dok sam ga gledao. Meni je ovo potpuno drugacije od svih ostalih Tarantinovih filmova. Npr. film "Into the Wild" je ostavio slican utisak na mene kada sam ga nekad davno gledao, iako nema nista zajednicko sa ovim filmom osim te neke atmosfere i osecaja koji u tebi izaziva dok gledas. Bilo jednom u Holivudu mi je jednostavno kliknuo po mnogim parametrima:

- Prica o glumcu iz kaubojskih filmova sezdesetih godina (jos od kada sam bio klinac sam se nevidjeno lozio na ove filmove)
- Vrhunska gluma bukvalno svih glumaca.
- Povremeni humor u meri taman koliko treba da ga bude
- Minimalna kolicina nasilja za Tarantina, sto je za ovaj film odlicno jer bi u suprotnom unistilo sustinu ovakvog filma
- Atmosfera koja stvara osecaj da se zaista nalazis tamo u tom periodu. Npr. one scene voznje automobila kroz grad uz odlicno odabranu pozadinsku muziku i specificno kadriranje su mi vrhunske. Nekom ce to mozda biti bespotrebne i preduge scene u kojima se ne desava nista, ali meni je leglo samo tako :)

Sve u svemu, mislim da ce oko ovog filma misljenja biti poprilicno polarizovana. Najcesce ce ljudi biti ili odusevljeni filmom ili ce im biti potpuni krsh. Nece biti mnogo sredine :)
 
Poslednja izmena:
Bas to, atmosfera je nenormalno dobra.. ne oslanja se film na klasicnu 'radnju'. Sad kad mi se sleglo sve posle par dana, remek delo realno..
 
Npr. one scene voznje automobila kroz grad uz odlicno odabranu pozadinsku muziku i specificno kadriranje su mi vrhunske. Nekom ce to mozda biti bespotrebne i preduge scene u kojima se ne desava nista, ali meni je leglo samo tako :)

Osećaj brzine, osećaj slobode. I meni su te scene savršeno legle :)
 
Godzilla: King of the Monsters - Ovaj film bi bio najbolji na svetu da ima 80% manje glumaca i da su se jos otvorili za CGI. Iskljucivo za one kojima se svideo prethodni deo.
Dragged Across Concrete - Od lika koji je radio Bone Tomahawk, surov i nepredvidiv. 9/10
 
Godzilla: King of the Monsters - Ovaj film bi bio najbolji na svetu da ima 80% manje glumaca i da su se jos otvorili za CGI. Iskljucivo za one kojima se svideo prethodni deo.
Dragged Across Concrete - Od lika koji je radio Bone Tomahawk, surov i nepredvidiv. 9/10
O da, patofnica [emoji4]

Sad gledam gledao sam od tog Zahlera 3 filma. 2 koja si pomenuo i Brawl in cell block 99 super ultra megaturbo trešina koju treba overiti òčekivanja bez. Voli on taj efekat plasticne lobanje i sirovih efekata.

Gibson niže sjajne uloge ispod radara, profesor i ludak i ovaj beton skroz dobri filmovi.
 
Poslednja izmena:
Godzilla: King of the Monsters - Ovaj film bi bio najbolji na svetu da ima 80% manje glumaca i da su se jos otvorili za CGI. Iskljucivo za one kojima se svideo prethodni deo.
Dragged Across Concrete - Od lika koji je radio Bone Tomahawk, surov i nepredvidiv. 9/10

Prethodni mi je bio ok, ovaj ne znam da li da gledam jer mi po trejleru delovao na Uwe Boll kvalitet...
 
Da ga nije potpisao Tarantino, niko ga ne bi uzeo u razmatranje kao remek delo. Niko neće da kaže da Tarantino može da snimi loš film da ne ispadne glup u društvu. Opet, moja dva RSD...

Njemu su osim Džeki Braun(i on je samo dobar film ništa više) svi filmovi su krš do težak krš. Ali jedna od svetih krava Holivuda, pa se ne sme reći istinia.
 
Meni bi ovakvi troleri dobili ban, cisto radi reda. Pit samo lep, nijedan Tarantinov ne valja osim Dzeki Braun.
Ma daj, klasicno flejmovanje.
 
Lagani ban :)
 
Ima pravo covek na misljenje. Tarantino svakako ne pravi umetnicke filmove, niti svako uziva u njegovom poimanju zabave - ako oduzmemo ta 2 elementa filmu, sta preostaje?
 
Kako ne pravi umetnicke filmove? Kako svrstati neku scenu od koje se najezis i s kojom osecas kao da si 'tamo', osim kao umetnost rezije/kamere itd..
 
Ban i trolovi ako se ne slaže sa vašim ili mainstream mišljenjem? :)
 
Dotični Bye-bye je u drugim temama povremeno u istom fazonu aktivan... Pojavi se istrola I nestane... Vise puta je prijavljen, gde je stvarno trebao da fasuje ban, I prošao nekažnjeno
 
Dajte sipke, vile, vesala, baklje i uzad neko rece da je Kventin krs.
Mada jesu mu filmovi posle dzukaca atmosfericni tresh. Eto gledajte Death proof, meni se bas svidja gledao ga 3-4x ali je realno, domaca reklama za pivo nivo umetnosti.
Werner Herzog pravi umetnost, ne ove nakoksane psihopate.
 
Tesko da je za oskara, nisu ofarbali Breda kao crnca a Di Caprio se identifikuje i dalje kao muskarac..
 
Lars von Trier, David Lynch i Tarantino su poslednji mohikanci i svojoj umetnosti dosledni režiseri. Nije umetnost za svakog, niti je poimanje iste indentično kod svake individue.

Neki i strip i video igre odbijaju da prihvate kao izraz i formu umetnosti, neki za umetnost prihvataju isključivo klasiku (neinspirativne osobe koje za umetnost prihvataju samo ono što su naučeni da je umetnost, ali ni nju nisu u stanju da razumeju). Tako da ne vredi raspravljati ili pozivati na banove :)
 
Poslednja izmena:
Meni je Dzeki Braun jedini Tarantinov film koji mi se ne svidja. Ali nikada nisam imao hrabrosti to da kazem, jer ipak je u pitanju sveta krava Holivuda, pa sam se plasio da kazem istinu jer mogu saznati ko sam. A tada moze svasta da se desi. Inace se divim ljudima koji skupe tako hrabrosti pa opljunu po njemu. Za to stvarno treba imati petlju.
 
^

tumblr_lrhixyRSch1qg6rkio1_500.gif
 
Odgledah remake Papillona
Ipak za dva nivoa ispod originala.
Jesu Hanam i Malik dobro odradili uloge ali ipak su Steve McQuinn i Dustin Hofmann imali bolju hemiju od ove dvojice

BTW nisam imao pojma da je film sniman kod nas.
Još se čudio što su na par mesta pričali srpski u filmu
Posle vidim da je i Vlada Srbije finansirala film
 
Dotični Bye-bye je u drugim temama povremeno u istom fazonu aktivan... Pojavi se istrola I nestane... Vise puta je prijavljen, gde je stvarno trebao da fasuje ban, I prošao nekažnjeno
Ajd sto komentarises nesto sto ne znas, ali da si propustio kako je nedavno bio na godisnjem... cudno...

I da se vratimo na temu koja nije Tarantino...

...über rimini 7
 
Bas to, atmosfera je nenormalno dobra.. ne oslanja se film na klasicnu 'radnju'. Sad kad mi se sleglo sve posle par dana, remek delo realno..

Slično je i kod mene...

Odmah posle filma sam bio u fazonu "Okej je, klasičan Tarantino, ali ništa spektakularno." Međutim, što sam više razmišljao o filmu, više mi se i dopao. Par brutalno dobrih scena: Ranč, bioskop, dijalog sa devojčicom (sa sve brkovima "kao Zapata")... S obzirom da sam ga gledao u Nemačkoj, trebalo mi je vremena da ignorišem nemački titl, pa možda i to pomalo kvari utisak.

Uglavnom, jedva čekam da ga pogledam ponovo u bioskopu kad se vratim u bg :)
 
Kad sam video onomad Džona Vejna u kaubojcu kako ulazi kroz leptir vratra saluna, drzi se onako karakteristicno za ruku, iza njega pustinja i izgovara :"MERHABA". Patosiro sam se od smeha.
Podseti me milko na to. :D
 
Kursk (2018)
Šta sam ja gledao... Nisam uopšte rusofil, ali ovo je takvo smeće od propagande (bar većina prikazanog) da nešto slično odavno nisam gledao. Još više boli činjenica da je ovo režirao jedan Thomas Vinterberg poznat po odličnom The Huntu, Festenu, Submarinu. Film ko film ima tu neku radnju ali dosta je to mlitavo i već viđeno, jednom rečju - gledljivo. Miljama daleko od bilo kog submarine filma za kojima sam fanatik. Sve ostalo...
Ovog čoveka treba za uvo pa odvući na projekciju Černobila da vidi kako se radi tragedija, a ne da Lade, Zaporožce i ambijent iz Černobila 1986 stavlja u 2000. Film ko fiilm ne zaslužuje bilo kakvu polemiku,ali sam događaj je itekako zanimljiv i vrlo kompleksan. Postoji nekoliko verzija havarije i sve su neverovatne i verovatno običan svet nikada neće saznati pravu istinu, a istina je tamo negde, kod Putina. Boli i činjenica da je postojala šansa za izbavljenje preostalih preživelih ali da je zbog rusko američkih igrica njihov život zapećaćen na dnu mora - svesno. U suštini ništa ovde nije prikazano i koga zanima događaj bolje da pogleda dokumentarac od Jean-Michel Carr Koursk: Un sous-marin en eaux troubles Ima par stvari koje mi nikako nisu bile jasne, a tiču se filma, jedna od njih je i to
"spajanje" spasilačke podmornice sa Kurskom? Pa da li je moguće da nije napravljen neki "klik-klak" mehanizam nego se oslanjaju na vakuum? Druga stvar, ono ronjenje u druge odseke da bi uzeli patrone za kiseonik(!?) Vrata se nekako i mogu otvoriti, ali ponovo ih zatvoriti od naleta vode je smešno. Ulaženje vode se kretalo nekih 90000 litara u sekundi, ne u svim sektorima ali zatvoriti vrata pri pritisku vode koja nadire je neizvodljivo. I nije mi jasno zašto u tim odsecima ne postoje ronilačka odela za slučaj nužde baš zbog tih havarija, nego rone kao da su obučeni za podvodno tečno disanje...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno