Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa i nije komedija, već je Džordž Buš toliki imbecil da je nemoguće da bude predstavljen drugačije nego kao neverovatno smešan lik.

Mislis Dick Cheney? :)

Ali za Once upon a time in Hollywood reci da je dosadan film.. kako.
 
Poslednja izmena:
6 Underground... 5/10
Nista specijalno, odvratno ovo sa brzim kadrovima... svake 2 sekunde promena kadra. Sve u svemu Rejnolds nista specijalan, deja vu ceo film. Preporuka za odgledati da se bude u toku jer cemo gledati jos koji deo ovog "krepa" verovatno. :D
 
Odgledah upravo Once Upon a Time in Hollywood.

Dobar film, nimalo dosadan, kraj nimalo ne kvari utisak o filmu.

Jednostavno nikakvo predznanje o Šeron Tejt nije potrebno da bi se uživalo u filmu.
 
Možda je potrebno u smislu što su u filmu
promašili gajbu :D jer, svako ko je upućen, očekivao je drugačiji završetak
 
Da, baš zbog toga,
ceo film očekuješ masakr sa najmračnijim krajem a ono ispade happy end... i onda pomisliš, kako si me z..... ali na dobar način. Ko ne zna pravu priču, dobije samo 5 minuta akcije na kraju filma, koja nema nikakvu težinu i povezanost sa svim prethodno prikazanim.
 
Poslednja izmena:
Kakva prava prica, na sta mislite?

Bukvalno jedna recenica sa wikipedije koja je veoma pozeljna da se zna pred gledanje filma:
Sharon Tate, americku glumicu i suprugu Romana Polanskog, ubili su clanovi Manson familije u njenom domu.

Samo to sam i procitao pre gledanja. Film i kraj mi bili skroz dobri.
 
Poslednja izmena:
Kakva prava prica, na sta mislite?

Bukvalno jedna recenica sa wikipedije koja je veoma pozeljna da se zna pred gledanje filma:
Sharon Tate, americku glumicu i suprugu Romana Polanskog, ubili su clanovi Manson familije u njenom domu.

Samo to sam i procitao pre gledanja. Film i kraj mi bili skroz dobri.

Cek ja vas sad nista ne razumem...
procitao si o tematici filma i film ti je dobar i ako nema blage veze sa tim.

Ovde je tarantino samo bukvalno iskoristio svoj renome i nasamario publiku, i sto je najsmesnije malo njih to sme da prizna. :)
Ako tako gledamo onda je napravio remek delo, i ako nikad gori film nije snimio.
 
Poslednja izmena:
Ne bre. Nego kraj filma ima veci znacaj/utisak ako se zna sta se stvarno desilo (ta recenica u spoileru).
 
Cek ja vas sad nista ne razumem...
procitao si o tematici filma i film ti je dobar i ako nema blage veze sa tim.

Ovde je tarantino samo bukvalno iskoristio svoj renome i nasamario publiku, i sto je najsmesnije malo njih to sme da prizna. :)
Ako tako gledamo onda je napravio remek delo, i ako nikad gori film nije snimio.

Potpuno se slazem....neocekivani kraj nije uslov da film bude remek delo...
 
Dobrim filmom, ako ne remek delom, ga čini to što se ne oseti veća minutaža što je karakteristično za Tarantinove filmove. A pri tome ima mnogo manje "sadržaja" na koje je mnoge navikao.

Uporediću sa Paddletonom sinoć gledao pa, iako su pokušali da priču učine fluidnom, nisu uspeli u skoro duplo kraćem filmu. 4/10 za Paddleton.
 
To niko nije ni tvrdio.

Pa dobro....ali je generalno stav onih koji misle da je odlican film da mi ostali nemamo "odnos prema periodu" sta god to znacilo...a veruj mi....mnoooogo godina imam...:) Ja i dalje smatram da je film ispod Tarantinovog nivoa, sto ne znaci da je los...i takodje smatram da sama ideja filma nije u toj twisting zavrsnici...opet kazem, mozda sam ja ocekivao vise....mozda mi i nije bilo vece za gledanje....ali definitivno "odnos prema periodu" nije u pitanju;)
 
Mislim da je Tarantino više napravio film za sebe i nazvao ga "Bilo jednom..." jer je želeo da ispriča neku svoju priču. Ko voli LA iz tog perioda slobodan je da mu se pridruži i uživa u filmu i odličnoj muzici.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa dobro....ali je generalno stav onih koji misle da je odlican film da mi ostali nemamo "odnos prema periodu" sta god to znacilo...a veruj mi....mnoooogo godina imam...:) Ja i dalje smatram da je film ispod Tarantinovog nivoa, sto ne znaci da je los...i takodje smatram da sama ideja filma nije u toj twisting zavrsnici...opet kazem, mozda sam ja ocekivao vise....mozda mi i nije bilo vece za gledanje....ali definitivno "odnos prema periodu" nije u pitanju;)
Pa očigledno je da ga nemaš ("odnos prema...") iako ga možda pamtiš, i ne znam što se osećaš prozvanim? Meni se svideo otvarač za konzerve, TV, garderoba, muzika, slušalice, radio kasetofon, Brus Li, Stiv Mekvin, vesterni, špageti vesterni, "Loga" na krovu... + Dikaprio, Pit, Paćino, Kurt Rasel, Brendi (iako mrzim tu rasu)... i naravno dijalozi, komedija sa sve katarzom na kraju.
Do tog kraja sam uživao u svemu, delom sam film, delom taj "odnos prema periodu" (verovatno žal za mladost). Kraj mi je seo ko šlag na tortu (opisano u ranijem postu).
Tebi nije, ali isto ok. Ne znam što se brecaš.
 
Poslednja izmena:
trebalo je malo više da mi se slegne ovaj film da bih svatio da je ovo zapravo čist tarantino. Šta sad to znači. Sve njegove nazovimo trejdmark veštine kao što su tenzija i brutalnost u scenama je dozirao minimalno tek da nas podseti kako to sjajno radi, a ostatak je kao što ljudi kažu "ljubavno pismo holivudu" urađeno na njegov maestralan način. Film ovakvog sadržaja da me neko natera da odgledam više od dva puta može samo genije. Navikao me na njegovo preterivanje u poslednjih nekoliko filmova pa mi je ovako nešto bilo neočekivano. Za mene je film čista desetka, odmah posle petparačkih priča i uličnih pseta
 
  • Like
Reagovanja: M J
Baš tako Tarantinsko nepredvidljiv
 
Naleteh sinoć na TV-u na "Bilo jednom na Divljem Zapadu", pa sam obnovio gradivo. Za razliku od Tarantinovog "Bilo jednom..." ovde nema dileme, sjajan film. Muzika je 11/10 :)
Pozdrav
 
Pa dobro....ali je generalno stav onih koji misle da je odlican film da mi ostali nemamo "odnos prema periodu" sta god to znacilo...a veruj mi....mnoooogo godina imam...:) Ja i dalje smatram da je film ispod Tarantinovog nivoa, sto ne znaci da je los...i takodje smatram da sama ideja filma nije u toj twisting zavrsnici...opet kazem, mozda sam ja ocekivao vise....mozda mi i nije bilo vece za gledanje....ali definitivno "odnos prema periodu" nije u pitanju;)

Meni je kraj od celog filma bio najmanje dopadljiv i kad je već ukenj.. film sa minutažom (što mi apsolutno nije smetalo), mogao je posvetiti i neki minut više dužim (boljim) krajem, ali ponavljam, meni je deo na Sphn ranču nešto najbolje što sam video u skorije vreme. I da, ubo je sa periodom kao niko drugi, jer ako sam se ja iz tamo neke pripiz... osećao kao da sam proživeo taj LA momenat, iako tamo nikada nisam ni bio, niti vremenski period odgovara mojim nekim "danima", recimo odrastanja osamdesetih, a koje uhvatim u pojedinim filmovima koji uspostave nekakav osećaj pripadnosti tom vremenskom periodu kada je film i sniman, a to sam osetio i u ovom filmu. Kako i zbog čega, nemam pojma :D
 
Za mene je film čista desetka, odmah posle petparačkih priča i uličnih pseta
Zavidim ti, ja poslednjih njegovih nekoliko filmova imam konstantan utisak da dok ih radi čini to sa mentalnim stavom "koja sam ja legenda i car". A da tog stava (barem tako/toliko izraženog) nema u prvoj polovini karijere i da se to primeti.
Bilo kako bilo što se mene tiče još nije napravio loš film i neka tako nastavi.
 
Meni sa Jokerom najbolja dva filma 2019 iz holivudske kujne.

Juce poceo da gledam 6 undergraund nekih 20 minuta, meni ono deluje malo nerealno [emoji4]

Koja trsevina mozga bum tras bam, ali deluje da je dobra zabava. Veceras ga zavrsavam.

Lepo si otvorim lobanju, izvadim mozak stavim ga na tanjir pa onda u frizider da odmori. Uzmem kokakolicu i pucke pa sednem ispred "malog" ekrana da uzivam onako otvorene glave kao u Hanibalu.
 
E danas cu i ja da odgledam Jokera kuci na tv... :)
 
Za one koji u praznično vreme gledaju Die Hard (a znam da vas ima u temi):

EJ0iE-mVAAIzyNb.png
 
Ja obavezno gledam drugi deo .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno