Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ford v Ferrari.

Ako se izuzme malo pretencioznosti i naivnosti, prilično korektan film. Stoji standardna mana američkih trkačkih filmova, kamera hvata kako ruka pomera menjač u nižu brzinu, auto poleti i izvrši preticanje.

Odlična fotografija, film kao da je pravljen kao tehnološki demo za HDR tehnologiju, dosta scena gde jako svetlo probija iz pozadine (reflektori u noći, sunce pred zalazak, farovi...).
 
Ford v Ferrari.

Ako se izuzme malo pretencioznosti i naivnosti, prilično korektan film. Stoji standardna mana američkih trkačkih filmova, kamera hvata kako ruka pomera menjač u nižu brzinu, auto poleti i izvrši preticanje.

Odlična fotografija, film kao da je pravljen kao tehnološki demo za HDR tehnologiju, dosta scena gde jako svetlo probija iz pozadine (reflektori u noći, sunce pred zalazak, farovi...).

Zato ti nisi vozac trkačkih kola kad ne znaš da auto moze "da poleti" kad prebaciš menjač u nižu brzinu i stisneš gas, to ti se na kolima zove "kickdown" samo sto je ovde u filmu manuelno, a mi sada to na kolima sa automaticima imamo "automatski"...
https://www.cars.com/articles/what-does-kickdown-mean-in-an-automatic-transmission-1420690417731/
 
Poslednja izmena:
Mali off
Na dizelima se ne preporučuje šaltanje u nižu pri preticanju , na benzincima je preporučljivo uz davanje "međugasa" da obrtaji ne bi pali pri promeni brzine u nižu. Tehnika poznata kao double clutch.
Probajte, pogotovo pri agresivnijoj vožnji.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Totalno mašite smisao, Laza je u pravu
Zeha, nhf, ti si tek omašio.

Nije u pitanju nikakav kik-daun. Kada ste u trci, vaši obrtaji su 99,9% vožnje u crvenom. Prebacivanjem u nižu brzinu samo ćete usporiti ili naterati motor da ekslpodira.
Ovo jesu filmske gl.u.posti.

Kik-daun je kada naprimer krstarite lagano u višem prenosu i treba nekoga da preteknete ko je i dosta sporiji od vas. Da bi to obavili brzo, šaltate u niži i gas do patosa.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju nikakav kik-daun. Kada ste u trci, vaši obrtaji su 99,9% vožnje u crvenom. Prebacivanjem u nižu brzinu samo ćete usporiti ili naterati motor da ekslpodira.
Ovo jesu filmske gl.u.posti.

BAT! Kao što se vidi u filmu, obrtaji u ovoj situaciji nisu u crvenom. I čest je slučaj da je pretposlednja brzina podešena za max speed tj. da je brža od najviše. A najviša upravo čuva motor. Ne znam da li je realistično tj. da li je i kod Shelbija to bio slučaj ali verujem da jeste.

I da, kikdaun nema nikakve veze sa trkama.
 
Totalno mašite smisao, Laza je u pravu
Zeha, nhf, ti si tek omašio.

Nije u pitanju nikakav kik-daun. Kada ste u trci, vaši obrtaji su 99,9% vožnje u crvenom. Prebacivanjem u nižu brzinu samo ćete usporiti ili naterati motor da ekslpodira.
Ovo jesu filmske gl.u.posti.

Kik-daun je kada naprimer krstarite lagano u višem prenosu i treba nekoga da preteknete ko je i dosta sporiji od vas. Da bi to obavili brzo, šaltate u niži i gas do patosa.
Otprilike si napisao, ovo nije belo nego je belo.
Naravno da zavisi od konkretne situacije ali generalno je pravilo da motor treba da bude u turaži da bi imao snagu. Tako se i bira prenos/brzina, ako nema snage u trenutnoj bespogovorno se ide u nižu... međugas, ako batalimo praistorijske kamione bez sinhro menjača, ima svrhu samo da ostavi turbinu u u turaži, trkačka kola imaju i pomereno paljenje da bi plamen "izašao" u auspuh i zavrteo turbinu prilikom šaltanja. Moderna kola naravno sve to rešavaju tehnologijom.

Da ostanem bar malo u temi, Knives out, sasvim simpatično. Preporuka.
 
Poslednja izmena:
Moze li pomoc kolega? Jel gledao neko online negde, da ima da se gleda The Immortal aka L'immortale (2019)? Ne nalazim nikakvu platformu gde ima ovaj film... (PS. nema veze ovo sa piraterijom, zanima me legalizacija :D )
 
Mene samo zanima koliko od vas eksperata je selo u trkacki auto a kamo li provozao po stazi?
Mante se off-a, Jaksa ce vas sve skalpirati...

...riding on 720p...
 
Hoće.
 
Ma samo seci, no problem :)

Mene samo zanima koliko od vas eksperata je selo u trkacki auto a kamo li provozao po stazi.
Možda bi se iznenadio... i koliko su neki proveli u razgovoru i sa relistima i sa "brzinskim" trkačima. Još tamo devedesetih, i nešto manje u kasnijim godinama.
I kako se posmatra teleterija po trci, i naravno da nisu isti parametri za brdske, kružne, klasične reli trke... niti su identični za sve staze, ni za sve tipove motora.

Ja uprostih tematiku oko kik-dauna ali neki to nisu shvatili.
Za trke o kojima se govori u filmu, radni režimi su prosečno veoma visoki, konkretno pomenute scene su d.e.bil.ne. Ali 'ajd, to valjda pali mase.
 
Poslednja izmena:
Ford Vs Ferrari napisao već jednom, ništa naročito.
1917 ništa naročito.
Knives Out kao Poaro sa tim što Agata nikada nije nagovestila ubicu a ovde jeste ali meni bolji od ova dva gore.
The Good Liar meni dobar, bolji od Knives Out, gluma naročito.
Sve u svemu 5.0 prva dva, 5.5 pa 6.0.

"The Good Liar

Razočaravajući. Odlični glumci, naizgled dobra priča, sa očajnim raspletom."

Gore napisano, dve trećine, može i 6.6 ali ipak samo šestica. To je meni minimum za gledanje.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citirao si me sa nekakvim komentarom koji uopste ne razumem?

pisao sam pod sedativima a sada sam malo ,lekovi za spavanje.
pa kao ima naturščika a ja naglašavam TUR kod jedne od njih je fantasičan znamo na koji se misli


Gledao Johny gut his gun ,i neću viče ni jednom,jedno od najpotresnijih filmskh priča
 
Dobio preporuku za knjigu pa posle nje odgledao i film. Nikad nije kasno za kvalitetnu slasher žurku [emoji3581]
da48a40efc09de2ce72a46c72a719a4f.jpg
 
The Host (2006)

Ovo je bilo 'previse korejski' za mene, ako nekog hoces da uvedes u korejsku kinematografiju nikako ovaj film.. Sto neko rece, previse zanrova pomesanih u jedan film, neke poprilicno lose odradjene politicke poruke i 'pouke'.. Uzeo sam nesto da pravim u kuhinji i nisam pauzirao film, to inace skoro nikad ne radim..

A vidim i fetish Bong Joon Ho-a, voli ove lose-stojece i disfunkcionalne porodice da obradjuje, al ovde bas random..
 
Poslednja izmena:
Pogledaj od dotičnog ako već nisi Mother i Sea Fog, koji su po meni jako solidni. Prvi režirao, u drugom radio scenario. Ovaj nisam ni imao želju da pogledam jer dalje od "A monster emerges"... nisam ni čitao.
 
od dotičnog je odličan "Sećanje na ubistvo"
 
The Host (2006)

Ovo je bilo 'previse korejski' za mene, ako nekog hoces da uvedes u korejsku kinematografiju nikako ovaj film.. Sto neko rece, previse zanrova pomesanih u jedan film, neke poprilicno lose odradjene politicke poruke i 'pouke'.. Uzeo sam nesto da pravim u kuhinji i nisam pauzirao film, to inace skoro nikad ne radim..

A vidim i fetish Bong Joon Ho-a, voli ove lose-stojece i disfunkcionalne porodice da obradjuje, al ovde bas random..

Vecina korejskih filmova je na taj fazon, takodje imam problem da svarim te njihove gluposti ali je cinjenica da i pored toga imaju na desetine odlicnih filmova.
Train to Busan je malo bolji od The Host ali pati od slicnih mana.

The Wailing je mnogo bolji film od ta prethodna dva, standardno uvrnut i prilicno kompleksan ali su naravno morali malo da ga upropaste sa sitnim krindz/glupiranjima, koja su stanovnicima tog dela Azije ocigledno bas zanimljiva :d
 
Poslednja izmena:
Ma znam, generalno ih volim i leze mi (Bin-Jip mi je remek delo), al ovo je bas bilo bolesno, nasumicno, depresivno.. Train to Busan mi je odlican, iako je korejski nekako ima neki uvod, razradu, zakljucak, The Host je totalno nabacan film u svim aspektima..
 
Poslednja izmena:
Pošto ste me iznervirali, za nepoštovanje diskusije u formatu
film/ocena/utisak
bićete udaljavani sa foruma na min 7 dana.

Sva pitanja drugim članovima tipa "gde si gledao negde" upućujte na pm.
 
I am Mother (2019)
Odlican film. Gledao sam i previse slicnih sci-fi filmova ali ovaj mi je jedan od najboljih. Losa gluma(glumci), ali sve osim toga perfektno.
Prica je jasna i film ima kraj. Nije kao jedan od onih sci-fi filmova koji te ostave na cedilu u svojoj "masti". Tesko da bih mogao da objasnim zasto mi se toliko svideo bez da spoilujem tako da cu samo reci 9/10 (nije 10 samo zbog losije glume).
 
Zato što su u SciFi jedino bitne ideje i "šta ako... " retko ko i ozbiljno može da voli taj žanr.
I roboti su glumci / i roboti su likovi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno