Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ što ne menja činjenicu da film nije film nego samo pucanje.
Al dobro, pročitah da se hvali Midway, tako da ......

Pa sta ce da bude u filmu cija je glavna radnja ispod 24h jedne "bitke" i to su uzeli vanserijske primere oba puta (Outpost i BHD). Sta su trebali, da ulaze u dubinu likova? Njihove porodicne probleme? Slazem se da Outpost nije biser kinematografije ali je sasvim gledljiv, cak korektan za kategoriju produkcije kojoj mislim da pripada.
 
Poslednja izmena:
Palm Springs 8.5/10

Totalno prijatno iznenadjenje. Nije “samo jos jedan” romcom. Topla preporuka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Baš juče odgledao i obradovao se što je Edi i dalje Edi. :) Zanimljiv film i zanimljiv deo muzičke istorije za koju nisam znao. Može 8/10.
 
Greyhound

Ako nemate ništa pametnije da radite sat i po onda može da se pogleda.
 
The Outpost - Krljacina. Prosek. Elem, na koju foru je neko mislio da je dobra ideja postaviti bazu u onu rupcagu, prosto da ne verujes.

Imali su Ameri još takvih udaljenih ispostava gde su trpeli gubitke.

Još jedna pored ove gde su takođe pretrpeli gubitke je bila kod mesta Quam (valjda sam dobro napisao)

Potražite Battle of Wanat za više informacija.
 
Vice sa Bejlom vrlo dobar, hebeni politicari i korporacije kad ce doci vreme da svet moze da funkcionise bez njih?
 
Ne znam ko je preporucio Aniara. Ali bih ga zamolio da vise ne preporucuje filmove. Bolestina neopevana.
 
Poslednja izmena:
spomenuti Salò o le 120 giornate di Sodoma (1975) je kultni film iz tog žanra. stvarno ima gadne scene. inače, autorov poslednji film, ubijen je pre premijere.
nadam se da je ono bila čololada a ne pravi izmet
nemojmo izostaviti čuveni Cannibal Holocaust koji se pojavio 5 godina kasnije
 
Poslednja izmena:
Greyhound... Film kao da nije kompletan, kao duza scena nekog filma. Slobodno zaobici, nista se ne propusta.
 
The Cabinet of Dr. Caligari (1920)

The_Cabinet_of_Dr._Caligari_poster.jpg


https://www.imdb.com/title/tt0010323/

Ne zna se sta je bolje u filmu, da li muzika, da li stilizirana scenografija koja daje jos bolji uzitak filmu da se priblizi gledaocima taj 'poremeceni' um... da li osvetljenje koje je korisceno tada 1919/20. da bi se opet dao bas taj pravi prikaz opet kazem 'poremecenog' uma !
Gledam na internetu da postoji cak i remake ovog remek dela - taj remake ne bih preporucio...
 
Moracu da ga pogledam.
 
Greyhound, au kakvo iznenađenje! Ne znam zašto ali uopšte nisam očekivao dobar film iako glumi Henks. Ispade odličan, samo mi je žao što sam ga pogledao na nekoj četrdesetici. Nema upoznavanja sa likovima (nekima se to neće svideti), isti recept kao u The Outpost "samo" WWII i Tom Henks. U pitanju je jedna tenzija i (najrealnija) trodnevna akcija sabijena u dva sata. Jedina zamerka, što nije trajao sat duže.
 
Meni dobar. Nisam imao nikakva očekivanja pre gledanja, utoliko bolje.
 
I meni je ok film jedino me nerviralo ono
Ubacivanje nemaca u radio frekfenciju. Ne znam da li se to uopste radilo za vreme WWII ili su malo dodali u filmu radi efekta.
 
Poslednja izmena:
I meni je ok film jedino me nerviralo ono
Ubacivanje nemaca u radio frekfenciju. Ne znam da li se to uopste radilo za vreme WWII ili su malo dodali u filmu radi efekta.

Sumnjam da su se ubacivali,to je i meni malko zasmetalo+ onaj iritantni glas nemca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno