Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko voli "iživljavanje" bolje od "B" produkcije neka pogleda

"Journey.To.The.West.Conquering.the.Demons.2013"

Meni se dopao , ima i prevod
 
Veronica.... Ne znam na cemu su bili ljudi kojima je ovaj film uzasno strasan... Mozda sam malo oguglao, ali ni na jedan jedini delic filma se nisam uplasio, strecnuo, najezio... Film kao film je ok i jedina prednost mu je nedostatak jump scare-ova, sve ostalo prosek.

Stronger, jes da je malo guranje americkog patriotizma i sta ti ja znam, ali nisam preterano obracao paznju na to, pa mi je film bio sasvim ok.
 
A Quiet Place
7/10
Dobar i napet horor, ocena je opet malo jaca jer mi je samo iznenađenje kad pogledam dobar horor pa sam voljan da mu dam bar pola ocene vise.
I sam hajp koji je ovaj film napravio je dovoljan pokazatelj koliko su ljudi zeljni danas horora koji nije shit.
Jer realno film ne zaslužuje ocenu sa imdb, hajp je tu jer ima zanimljivu ideju, ali opet nije mogao da pobegne od nekih američkih klisea.
Ono sto mi je bitno je da se nisam pokajao sto sam platio kartu, brzo mi je proslo vreme,film ne davi i vožnja je non stop.
Preporuka za bioskop, ili kuci sa jakim ozvučenjem.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Spectre 2015 5/10
Iz nekog razloga sam totalno preskočio/zaboravio na ovaj film, neki bi rekli s razlogom. Verovatno najgori Džejms Bond film u istoriji. Toliko je loše da u nekim situacijama, kojih ima podosta kad malo razmislim, liči na sopstvenu parodiju. Ovo je iživljavanje i za glumce i za publiku. Muzika je jedino što nešto valja.

Sent from mTalk
 
Red sparrow - propagandno smeće koje je zanimljivo za gledanje, zbog nje :)
 
Od Dženifer Lorens (valjda nije zabranjeno napisati :)) sam ogledao romansu Silver Linings Playbook.
Preporuka.
 
Ma jok, gledali trailer pa došli da obnove plamen strasti... :p
 
A Quiet Place
7/10
Dobar i napet horor, ocena je opet malo jaca jer mi je samo iznenađenje kad pogledam dobar horor pa sam voljan da mu dam bar pola ocene vise.
I sam hajp koji je ovaj film napravio je dovoljan pokazatelj koliko su ljudi zeljni danas horora koji nije shit.
Jer realno film ne zaslužuje ocenu sa imdb, hajp je tu jer ima zanimljivu ideju, ali opet nije mogao da pobegne od nekih američkih klisea.
Ono sto mi je bitno je da se nisam pokajao sto sam platio kartu, brzo mi je proslo vreme,film ne davi i vožnja je non stop.
Preporuka za bioskop, ili kuci sa jakim ozvučenjem.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Dobro je, znaci vredi gledati. Hajpuje se i na RT mada je i taj sajt prso odavno.
Ali cim cuveni ''kriticar istancanog ukusa'' Misko Bilbija pise da je film los onda stvarno postoji mogucnost da je bar za prelaznu ocenu :d Covek je totalno promasio hobi.
 
Den of Thieves - Leonida progoni pljackase banaka :smoke: Scenario ima vise rupa od fasada u Homsu ali mozak na off, akcija je dobra ne smara film, i ok je zabava.
Sve manje filmova i serija gde se zaista puca.
 
Nocturnal Animals 5/10

Pojma nemam sta sam gledao ni sto je ovo snimljeno.

Sent from mTalk
 
^Ako ti je za utehu i ja sam mu dao 5/10, a evo u spojleru neko moje viđenje od pre godinu dana...
Ajde da krenemo od početka, gde imamo ženu koja je u (drugom) braku, kome se nazire kraj (suprugova prevara) gde ne vidim neku poentu između nevere i ostatka filma ali nema veze. Rukopis koji je žena dobila od prvog muža je u stvari opisivanje izmišljenog događaja, njegova fikcija u kome su osećanja prava. On kroz gubitak žene i ćerke iz romana, predočava svoja osećanja koja je gajio prema njoj (Susan) onda kada su bili zajedno i kada ga je ostavila zbog drugog u trenutku kada je bila zakevila sa njim. Prikaz kada je sadašnji muž odvodi na abortus gde se nama kao gledaocima prikazuje kadar da je on znao da je ona izvršila abortus je slika iz knjige, gde na kauču leže gole i mrtve žena i ćerka. Dok Susan čita rukopis ona se seća svoje veze sa njim i provaljuje da on sa tim rukopisom opisuje njihov odnos koji se završio tako što ga je ona napustila i abortirala. Tu dolazi i onaj trenutak čitajući deo gde su one silovane i ubijene, da ona tada poziva svoju ćerku da vidi kako je, jer se uzbudila kako je neko ostao bez svog deteta u knjizi (odnosno njihovog, zbog abortusa). U suštini ispada da film nije loš da ne može da se gleda, ali radnja iz romana koja je nama predočena nije mi sela. Koja je uloga pandura iz knjige? Ne volim to kada reditelj zamišlja neku scenu, gde treba da se odradi momenat da glavni lik iz knjige ostane sam sa pištoljem, lice u lice sa osobom koja je silovala i ubila njegovu ženu i dete. I šta radi reditelj. A-ha, sada ćemo od pandura napraviti nekog Turčina - u smislu, nekog ko ne tuli cigare i što se provlači kroz ceo film da bi mu napakovali rak pluća, gde će on kad za to dođe vreme otići u wc da baci peglu jer mu muka i eto trenutka gde glavni lik ostaje sam sa ubicom i silovateljem. E takve stvari ne volim. Da remiziram. Pošto sam bio pospan, evo kako sam ja video kraj. Lik, njen prvi muž, se ubio, samo mi nije jasno da li se ubio mnogo pre nego što je ona dobila knjigu, preko neke druge osobe ili kasnije. Ona se toga plašila ali je skapirala kada ga je čekala u kafani, a njega nije bilo. Razmišljam da ga sad pogledam još jednom jer sam možda i ja propustio neke detalje, mada to retko radim sa filmovima koji mi se ne svide. Možda mu ipak dam drugu šasnu.
 
^Ako ti je za utehu i ja sam mu dao 5/10, a evo u spojleru neko moje viđenje od pre godinu dana...
Ajde da krenemo od početka, gde imamo ženu koja je u (drugom) braku, kome se nazire kraj (suprugova prevara) gde ne vidim neku poentu između nevere i ostatka filma ali nema veze. Rukopis koji je žena dobila od prvog muža je u stvari opisivanje izmišljenog događaja, njegova fikcija u kome su osećanja prava. On kroz gubitak žene i ćerke iz romana, predočava svoja osećanja koja je gajio prema njoj (Susan) onda kada su bili zajedno i kada ga je ostavila zbog drugog u trenutku kada je bila zakevila sa njim. Prikaz kada je sadašnji muž odvodi na abortus gde se nama kao gledaocima prikazuje kadar da je on znao da je ona izvršila abortus je slika iz knjige, gde na kauču leže gole i mrtve žena i ćerka. Dok Susan čita rukopis ona se seća svoje veze sa njim i provaljuje da on sa tim rukopisom opisuje njihov odnos koji se završio tako što ga je ona napustila i abortirala. Tu dolazi i onaj trenutak čitajući deo gde su one silovane i ubijene, da ona tada poziva svoju ćerku da vidi kako je, jer se uzbudila kako je neko ostao bez svog deteta u knjizi (odnosno njihovog, zbog abortusa). U suštini ispada da film nije loš da ne može da se gleda, ali radnja iz romana koja je nama predočena nije mi sela. Koja je uloga pandura iz knjige? Ne volim to kada reditelj zamišlja neku scenu, gde treba da se odradi momenat da glavni lik iz knjige ostane sam sa pištoljem, lice u lice sa osobom koja je silovala i ubila njegovu ženu i dete. I šta radi reditelj. A-ha, sada ćemo od pandura napraviti nekog Turčina - u smislu, nekog ko ne tuli cigare i što se provlači kroz ceo film da bi mu napakovali rak pluća, gde će on kad za to dođe vreme otići u wc da baci peglu jer mu muka i eto trenutka gde glavni lik ostaje sam sa ubicom i silovateljem. E takve stvari ne volim. Da remiziram. Pošto sam bio pospan, evo kako sam ja video kraj. Lik, njen prvi muž, se ubio, samo mi nije jasno da li se ubio mnogo pre nego što je ona dobila knjigu, preko neke druge osobe ili kasnije. Ona se toga plašila ali je skapirala kada ga je čekala u kafani, a njega nije bilo. Razmišljam da ga sad pogledam još jednom jer sam možda i ja propustio neke detalje, mada to retko radim sa filmovima koji mi se ne svide. Možda mu ipak dam drugu šasnu.

To je i meni prošlo kroz glavu na kraju filma, da se prvi muž ubio. Međutim on joj te večeri (ili večeri pre?) šalje mail da mu kaže kad i gde da se nađu. Ali to bi mogao da bude i automatizovani mail sa zadrškom na već njen poslati mail ili ga je napisao pa se ubio, ako se ubio - mi to ne znamo. Njegova bivša bi prvo trebalo da bzde besna što ga nema i/ili što kasni. Sva se bila picnula za seks da napakosti sadašnjem mužu, i sad dođe i njega nema. Drugo, Džilenhalova gluma i njegove reakcije tokom celog filma su toliko loše da sam ozbiljno počeo da sumnjam da on možda nije ubio svoju ženu i ćerku. Od samog trenutka kad ih je video mrtve pa na dalje. Ne zaboravi da mu je šerif poslao sliku jednog od počinilaca ubistva i da ovaj nije hteo ni da je pogleda i odmah je rekao da nije taj. Naziv filma je bez veze, jer nije jasno što je ovaj bivši nazvao ovu Noćnom životinjom (ili mi je to promaklo?). Inače, to što muž vara ovu je u stvari nešto što treba da stvori motiv ili poriv kod ove da se vidi sa bivšim. Klin se klinom izbija, što bi se reklo.
Na kraju, lik u romanu se ubija slučajno jer je pao na pištolj koji je opalio, nije to uradio svesno. To može da navede na zaključak da se i pisac romana ubio, ali ne nužno.


A Hard Day 7,5/10

Mnogo lud korejski film, jedan od najboljih koji sam gledao iz te zemlje. Preporuka!

Sent from mTalk
 
^ Davno ga gledao, ne mogu ljudski da se pohvatam, ali ipak ne bih mogao ponovo da gledam. A Hard Day je odličan.
 
Ma nije ni bitno, ionako dadosmo preveliku pažnju filmu koji to ne zaslužuje.

Sent from mTalk
 
Odgledah Hostiles i You were never really here i oba su mi dobro legla, jake 7ice za oba. Teški su filmovi pa možda nije za svačiji ukus, ali Bejl i Finiks bruka role.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Los Angeles Overnight

Procitah review kazu dobar film. Izdrzao sam do pola i nisam mogao vise.
Radnja se nije razvila, glumica je izrazito antipaticna i sve to uz dobro poznati vulgarni Americki dijalog gde ni u jednom njihovom filmu konverzacija ne moze da prodje bez reci na slovo F.
Ne secam se sada tacno koji sam film gledao, znam da je Jennifer Aniston bila jedna od glavnih glumica, e tu je bukvalno svaka druga rec bila na slovo F. i slicne izvedbe.
Cini mi se da je do kraja filma sigurno bilo ponovljeno preko stotinu puta. Degutanto.

Kako vreme prolazi sve vise se devijantnost, nemoral, nekultura, pogresne vrednosti, guraju u prvi plan u filmovima te zapadne produkcije, prosto covek ne moze vise da se opusti.

Split

Dobar film 8/10, odlicna gluma James McAvoy.

A Hologram for the King

U opisu stoji komedija. Ni blizu. Film nije nista posebno, zapravo je dosadan. 4.5/10
 
Poslednja izmena:
@trba, hvala druze. Nisam gledao ni jedan, pogledacu cim stignem. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno