Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ slucajno sam sad primetio da u svom nicku imas ime jednog lika iz "Gotham univerzuma" i to dva puta :)
 
Nikad culi za Dark Ambient pa se odusevljavaju. Mind Necrosis Factor, Lustmord, Job karma, Phragments, ako ti se Hildur svidja.

+ Atrium Carceri, Raison d'être, Cities Last Broadcast, za entuzijaste eventualno i Abruptum i Sunn O))) (drone bi mogao da se dopadne ljudima kojima se sviđa dark ambient)...
 
Poslednja izmena:
Sve je to dosadno :D Neoclassical darkwave >>>> (klasičan) dark ambient.

Mortiis (Era 1) je tata...
 
I meni uglavnom, ali se nađe poneka dobra kompozicija. Npr:




Mortiisu priznajem samo Emperor, ostalo me ne zanima. :D
 
Joker (2019) - 9/10

Lagano, taman ono sto sam ocekivao. Hoakim Finiksu moze odmah oskar... Jos cu overiti ovih dana Dark Knight-a da upotpunim euforiju. :D
8/10 Dobar film, ali mislim da je prevelik hajp :))

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne znam, meni evo posle nedelju dana utisak kao da sam sad izasao iz bioskopa.
 
odličan mi je joker. nemam još ocenu, vrat me boli jer sam bio u prvom redu...


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Par puta sam sedeo u prvom redu u bioskopu i bilo je iznenađujuće dobro iskustvo. Nekako se više uroni u film zbog blizine.
 
Sedeo jednom tako i nikad više. Em prvi red em skroz bočno... živ se iskrivio. Naravno da se potrefilo da je film koji traje 164 minuta :d
 
E pa i nije... Nekada davno davno dok sam bio dete i ziveo u jednom malom gradu negde u YU, sesti u prvi kred kina je bilo super, jer ispred je bila cela bina na kojoj su se mogle igrati i predstave, prava kao pozorisna i nije bilo krivljenja glave i vrata. Sada u bioskopima ko sedne u prvi red je nagrabusio. Sesti sa strane je nezaboravno, pa vise nikada necete pozeleti sesti ni uprvih 10 redova savremenih bioskopskih sala. Nista posebno bolje nije sesti ni po sredini prvih nekoliko redova, opat glava visoko uvis, ali barem je pravo na gore...

Nego poceo sam da gledam (konacno) filmove u 4K (UHD, 2160p), odgledah danas The Dark Knight.
Slika mnogo lepsa, punija, ostrija, cak koloritnija, samo nisam siguran za zvuk sta da kazem, nekako mi je malo tiši nego na nekim 720p ili 1080p.
 
^
Jesi li gledao neki rip i koji, koliko težak ili sa uhd diska?

Joker je skroz drugačiji od svega sto je DC servirao do sada.
Film počinje sporo i pojedine scene malo dosadne na trenutak na sredini filma da bi pred kraj dobio eksplozivni naboj i brzinu.
Imao sam malo problem na početku da ne gledam Phoenix-a kao Commodusa iz Gladiator-a, a da je odglumio ulogu života u to nema sumnje. Jezivo dobro.
Čudan film i teško mu je dati neku kategoriju ili ga uporediti sa nečim.
9/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Jesi li gledao neki rip i koji, koliko težak ili sa uhd diska?
Jedan od ova dva:

The.Dark.Knight.2008.2160p.UHD.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.5 (od 22,11GB)
ili
The.Dark.Knight.Rises.2012.2160p.UHD.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-H (od 23,67GB)
ali ne znam koji od ta dva.
Već je bačen, da ne zauzima prostor...

Sledeći je sprewman za gledanje The.Dark.Knight.Rises.2012.RERiP.2160p.UHD.BluRay.x265-TERMiNAL (od 23,5GB)
Milsim da odlicnu sliku ima i ovaj 1080p The.Dark.Knight.Rises.2012.IMAX.1080p.BluRay.10bit.HEVC.6CH.MkvCage.ws (od 4.01GB)

Posle njega Anna.2019.MULTi.UHD.BluRay.2160p.HDR.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.-DDR (od 16,8GB)
ili
Anna.2019.UHD.2160p.HDR.WEB-Rip.DDP.5.1.HEVC-DDR[EtHD] (7,80GB)

Kod ove dve Anne mi smeta sto ne nalazim gde je skriven engleski titl na ruski govor... malo me nervira preklapanje titlova.

Sve gledam na tv sa fleske.
 
Posalji mi na PM gde si skinuo ako nije problem.
Ja 4k uhd nalazim samo one po 50 60 gb, ali iz nekog razloga mi seckaju i lose rade kad probam da premotavam.
 
Šta da kažem o Jokeru što drugi nisu rekli... Fenomenalno, ne pamtim kada je neko ovako dobro izneo ulogu kao Joakin. Čista desetka.
 
Malo je "naivan" u par scena zarad nastavka radnje, ali film godine po meni je Parasite.
 
Joker 2019:
Ne bih da sporim glumu Joakin-a, muziku, kadrove i visoku produkciju, sve bih ocenio visokom ocenom, ali
čini mi se da je u filmu uložen ogromana napor da se nešto loše prikaže u pozitivnom svetlu. Prvo, Džoker je psihopata koji ubija ljude i postaje heroj nacije. Drugo, anarhija se predstavlja kao nešto čemu treba stremiti. Moje mišljenje je da je ciljna publika oni sa viškom testosterona - pubertetlije koje tragaju za vođom koji se bori protiv establišmenta. Neka vrsta buntovnika/idola koji spašava stvar.
Mi smo imali Džoa bageristu i paljenje skupštine da srušimo Slobu. U filmu imamo psihopatu i grad kojeg uništavaju huligani "for teh lulz". Da su zaista protiv loših ljudi, krenuli bi na te loše ljude/institucije(ne računam ubijanje Thomas Wayne-a, za koga ne bih rekao da je uzrok zla u Gotham-u). Međutim, ovde vidimo kako gore ulice i omladinu koja igra(teško je, hajde da demoliramo grad). Kosovo za patike part 2.
A možda ja previše očekujem od DC Comics i Holywood-a :D
 
Pa svesno si otisao da gledas Jokera, a pod "ali" tj. ono sto ti se ne svidja si stavio sve ono sto Joker jeste. Pa se postavlja pitanje zasto si uopste isao da gledas film o onome sto ti se ne svidja? Ili jednostavno nisi imao pojma sta Joker predstavlja i ko je taj lik?
Ne branim film sad po svaku cenu, volim kad vidim konstruktivnu kritiku, pogotovo kod necega sto mi se svidja, da mi neko ukaze na nesto što nisam primetio da ne valja. Samo sto mi ovo tvoje gore previse deluje da si samo hteo da kazes nesto kako bi rekao da ima nesto lose. A po tebi je lose jer je film o Dzokeru.
Svakako da film verovatno ima neku manu, ali to sto si ti napisao sigurno nije.

Odgledah danas End Trip
https://www.imdb.com/title/tt6450662/
Dobar horor triler, slazem se tu negde sa imdb, 7/10

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
The death and return of the Superman 2019
sta reći nego proleteli 2:45h. Spojeni The Death i Rein of the Superman u jednom.
Preporuka za animirani ko voli.
8.5/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Posle 15-tak godina ponovo pogledah Spilbergov A.I

Dobar film ali mi je kraj nekako suviše sladak u odnosnu na ceo film koji je mračno-depresivan.
 
Одгледах Кристину од Џона Карпентера. Решио сам да погледам поново све екранизације романа Стивена Кинга. Маестралан двојац. Није без разлога добио статус култног филма.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Upravo pogledao Breaking Bad movie. Kad su filmovi od netflixa u pitanju, ocekivanja svedem na minimum. Da li zato ili ne, ali ja sam filmom prezadovoljan.
Kako se zavrsio, tako sam dobio zelju da repriziram seriju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno