Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tekst uopste nije spojler, totalno je nebitno da li pre ili posle gledanja filma procitali tekst. A sustinu ima i te kakvu, kao sto rekoh ili prvo procitaj tekst ili odgledaj film pa ce ti stvari biti jasnije...

p.s. Ne bih postavljao nesto sto nema veze ni sa cim, cisto da budzim postove ne pada mi to gubljenje vremena na pamet. Ne znam koje rezolucije koristite da vam je tekst od 3 pasusa dugacak?

Pa naravno da je dugacak, nema to veze sa rezolucijom ! ... stavi u spoiler, pa pisi koliko hoces
 
^ Upravo to... Ili da okaci link sa biografijom...

Vise me interesuje njegov utisak o filmu, odnosno zasto sam film vredi gledati, nego li kilometarski post koji je u sustini "promo" ili biografija o glavnom liku iz filma...

Isto mu dodje kao i par drugih clanova kada okace "copy-paste" kratke radnje filma (ili dole u temi za knjige, samo prepisu sa poledjine) a nikakav kratak utisak o samom filmu nije dat...
 
Poslednja izmena:
Tekst je dobar, ali mu apsolutno nije mesto u temi. Kratak utisak o filmu i ocena. Koga zanima, ostalo će sam istražiti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izignorišite jedan post ako vam toliko smeta, nije čovek imao lošu nameru. Sigurno naših odgovora ima više nego njegov jedan.
 
+1 Upravo. Ne vidim razlog zašto bi nekome smetalo da li je tekst dugačak ili zašto nije stavljen u spojler iako mu tamo nije mesto. Koga ne zanima, jedno povlačenje prstom i opala!
 
^premotaj malo unazad (imas na svake 2-3 stranice), svaki post mu je bio mahom genericni copy-paste radnje filma, kao da citam najavu za film a njegov licni utisak o odgledanom filmu. Sve to je mogao uz imdb link i utisak o filmu u par recenica, eventualno ocena i da li preporucuje... Kao sto rece Dart Vejder, koga interesuje sam ce izguglati...
Verovatno mu je bilo dosadno pa odlucio malo da skrene paznju... :)
 
Poslednja izmena:
Mozda je clan grupe "Predlagac Dobrih Filmova" na Fejsu.. i ja sam, naleteo sam na neke bas dobre filmove tu, ali niko ne ume da napise 'normalnu' recenziju.. Mozda je do mene ne znam, ali kad vidim opis za T2 recimo: "On je robot poslat iz buducnosti (Arnold Svarceneger), da spase mladog Dzona Konora (Edward Furlong), koji jos nije svestan opasnosti koju buducnost donosi.."

I tako neko ****avanje :) Kao da google assistant ili Siri daje recenziju filma.. (ne pricam za ovaj opis na benchu, nisam to ni citao kad sam video koliko ima, vec ovako generalno).
 
Poslednja izmena:
^premotaj malo unazad (imas na svake 2-3 stranice), svaki post mu je bio mahom genericni copy-paste radnje filma, kao da citam najavu za film a njegov licni utisak o odgledanom filmu. Sve to je mogao uz imdb link i utisak o filmu u par recenica, eventualno ocena i da li preporucuje... Kao sto rece Dart Vejder, koga interesuje sam ce izguglati...
Verovatno mu je bilo dosadno pa odlucio malo da skrene paznju... :)

A znaš kako, ima verovatno ljudi, a svi smo manje više takvi, koji se ne mogu "stručno" ili kako god izraziti na nivoa onoga što osećaju nakon odgledanog filma i onda se pribegava tom kopi pejst, školskom, info tekstu gde su možda opisani baš takvi vizuelni utisci osobe koja ima želju to da predoči. Ne mislim na Mitka, nego pričam uopšteno. Kapiram šta hoćeš da kažeš, samo sam reagovao u smislu da, šta god da je pisano može lako da se preskoči. I ja više volim da pročitam lični utisak osobe koja ostavlja preporuku, za razliku od nekog teksta sa neta. Osim ako se povede neka šira diskusija, pa se eto ostavi neki link od kritičara iz svoje branše.
 
The Professor and the Madman da ne glume Sean Penn i Mel Gibson ne bih film verovatno nikada pogledao posto me istorija Oxfordskog recnika blago receno ne zanima. Vrlo mi je drago sto sam pogledao film, jako dobar i obojica su sjajni kao i ostatak glumacke postave. Rekao bih dobar casting.

MV5BNjRjNWIxMWMtNzcxYi00NDYyLWFmMzAtZTRiZWZhZDMwZmVkXkEyXkFqcGdeQXVyMjExMDE1MzQ@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ga vala jedva odgledah, mucno mi je bilo koliko je dosadan i bez radnje.
Kapiram ja da je to survival film i da nemaju mnogo sta da rade ali nema ni atmosferu da ono osetis to kroz sta lik prolazi.. Bas bas prazan i dosadan film, 2/10 ne znam na osnovu cega bih dao vecu ocenu.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Arktik sa Madsom Mikelsenom.

Film o snalazenju u ekstremnim uslovima, pokazuje ljudske granice u sudaru sa surovom prirodom i to koliko su disciplina, trening i volja bitni za opstanak.
Sat i po sporo prolazi bez bilo kakvog dijaloga, ali je muka i patnja verno prikazana.
Mikelsen opet odlican.

3+/5 ocena za Arktik.
 
Upravo pogledah Hochelaga:The Land of Souls.
Dobar film ko voli vracanje u proslost i preplicanje sadasnjosti i proslosti.
Govori o Indijancima u Kvebeku posle kolonizacije.

Takodje, sinoc pogledah The Highwayman, odlicna glumacka postava, film drzi paznju.Adaptacija lova na Boni i Klajd.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako ovo nisam pogledao ranije, s obzirom na glumacku postavu - Dustin Hoffman, Robert De Niro.
Wag the Dog (1997)
Politicki triler, satira i parodija na temu spinovanja informacijama u cilju skretanja sa tema. Zanimljivo,a posto je u pitanju satira dosta je prenaglaseno i iskarikirano mada sustina nije toliko daleko od stvarnosti. Bilo bi zanimljivo napraviti domacu verziju.
 
Arktik sa Madsom Mikelsenom.

Film o snalazenju u ekstremnim uslovima, pokazuje ljudske granice u sudaru sa surovom prirodom i to koliko su disciplina, trening i volja bitni za opstanak.
Sat i po sporo prolazi bez bilo kakvog dijaloga, ali je muka i patnja verno prikazana.
Mikelsen opet odlican.

3+/5 ocena za Arktik.

Nije tacno da nema dijaloga. :d
Prevod ima tacno 132 reda, od toga 2 na pocetku i 3 na kraju su ko je preveo i ime filma, znaci citavih 127 redova prevedenog govora ... :)
 
Poslednja izmena:
Kada smo vec kod Arktika,dali moze neka preporuka filma na temu prirodnih katastrofa,prezivljavanje u prirodi i tome sl.?!:)
 
Avengers End Game odličan, prva polovina mlaka ali ostatak odličan.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ne znam kako ovo nisam pogledao ranije, s obzirom na glumacku postavu - Dustin Hoffman, Robert De Niro.
Wag the Dog (1997)
Politicki triler, satira i parodija na temu spinovanja informacijama u cilju skretanja sa tema. Zanimljivo,a posto je u pitanju satira dosta je prenaglaseno i iskarikirano mada sustina nije toliko daleko od stvarnosti. Bilo bi zanimljivo napraviti domacu verziju.
Ne znam koje si godište ali ovaj film je u toku bombardovanja emitovan sto puta. A dobar je, nema šta
 
Hehe mnogo se toga izdesavalo za 3h koliko traje zato sam bio kratak da ne spojlujem. Ono što sam očekivao to sam i dobio, možda i manje.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Kada smo vec kod Arktika,dali moze neka preporuka filma na temu prirodnih katastrofa,prezivljavanje u prirodi i tome sl.?!:)

Lo imposible (2012)
Mada je dobrim delom porodicna drama ali je ok.

Bølgen (2015)
Dobar, ima tu ''holivudskih'' elemenata ali Skandinavci to mnogo bolje osmisle.

Skjelvet (2018)
Jos izrazenije holivudizacija pa je losiji od Bølgen ali moze da se gleda.

Black Water (2007)
Najbolji film na ovaj fazon koji sam gledao, dosta realniji i suroviji od svih ostalih.

The Reef (2010)
Zaboravio sam detalje ali se secam da bese za prelaznu ocenu.

47 Metres Down (2017)
Najniza prelazna ocena jer su ovakvi filmovi uglavnom veoma losi.

The African Queen (1951)
Klasik koji se nece bas svima svideti.

Backcountry (2014)
Ovaj moze i da se preskoci, mnogo vise sam ocekivao ali je bar dovoljno surov.

Long Weekend (1978)
Australijska klasika i taj njihov ''vajb'', meni je to dobar film ali kapiram da ce mnogima biti previse cudan.

A Jungle (2017) je jednim delom katastrofalan, ko odradi ovako ocajan kasting treba ga poslati u zatvor :d
Ocajna gluma, toliko promasaja a tako surova a lepa priroda.. ovom H. Poteru treba zabraniti da glumi u ozbiljnim filmovima. Mozda vredi odgledati ako se ispremotava sve sto ne valja, cisto da se vidi ta surova priroda.
 
Poslednja izmena:
Hehe mnogo se toga izdesavalo za 3h koliko traje zato sam bio kratak da ne spojlujem. Ono što sam očekivao to sam i dobio, možda i manje.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Ima li after credit? Da znam da li da čekam :) negde sam pročitao da nema.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Den Of Thieves Solidan ali predvidljiv. Dobra akcija ako ništa drugo

Mile 22 Peter Berg i Mark Wahlberg :) isto solidan ali isto predvidljiv.
 
Pre nego je film počeo rekli nam da nema aftercredits i da ne čekamo bzvz. Tako da nisam ni čekao.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
@hsv.stoned
Nisam gledao 80% ovih filmova,taman si mi dao dosta materijala za gledanje!Hvala!:wave:
 
Upravo pogledao nove avengerse..i zbog atmosfere ili bolje reci stanja i pomahnitalosri u bioskopu ja ne mogu da iznesem ocenu. Mogu samo da kazem da mi se cini da je slabiji nego prethodni deo a detalji mozda kasnije kad se smirim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno