Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Guilty (2018),

iako sam ljubitelj filmova u jednoj prostoriji, ovo je nesto novo za mene, jedan lik u jednoj prostoriji.
Moram priznati da sam prezadovoljan vidjenim. Mozda i sto sam ocekivao mnogo manje, mozda sto je film vrlo kvalitetan. Ne znam.

Za ovakvu vrstu ostvarenja, maksimum skoro pa da je izvucen. Ja bih subjektivno nesto promenio za moj ukus, ali nekih propusta nisam primetio.

Da se nadovezem na ranije preporuke posto kaskam dosta, za ljubitelje ovog pravca.
 
  • Like
Reagovanja: M J
^^
Buried
Locke

Takodje “one man show”, dobra oba
 
Interstelar institucija za Ad Astra. Sinoc sam gledao Astru, bilo mi zao, jutros ustao nenaspavan, ceo dan psujem Pita.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ad Astra slabo do loše...

Neko reče (više vas) da je fil prazan, ja ću da dodam da je prazan kao svemir u kome se dešava...

Nego zna li neko šta su hteli kazati tvorci ovim filmom?
Jesam li ja nešto propustio, da li ne umem "da gledam" ovo delo, da li samo nisam dovoljno intelektualno dorastao da shvatim ili vidim nešto u njegovoj "radnji"...?
Ako neko može da nam pomogne da shvatimo smisao filma neka slobodno napiše neku reč o njemu...

edit:
Zašto sam upošte gledao film nakon višestruko slabih ocena od mnogih kolega forumaša, pa radoznao sam, volim Breda i volim svemir kao i svemirske filmove...
A vi, zašto ste ga vi gledai?
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao Ad Astru sa drustvom, cisto da ispostujemo bioskop. :D
 
Ad Astra slabo do loše...

Neko reče (više vas) da je fil prazan, ja ću da dodam da je prazan kao svemir u kome se dešava...

Nego zna li neko šta su hteli kazati tvorci ovim filmom?
Jesam li ja nešto propustio, da li ne umem "da gledam" ovo delo, da li samo nisam dovoljno intelektualno dorastao da shvatim ili vidim nešto u njegovoj "radnji"...?
Ako neko može da nam pomogne da shvatimo smisao filma neka slobodno napiše neku reč o njemu...

edit:
Zašto sam upošte gledao film nakon višestruko slabih ocena od mnogih kolega forumaša, pa radoznao sam, volim Breda i volim svemir kao i svemirske filmove...
A vi, zašto ste ga vi gledai?
Ko kaze da je svenir prazan.

Po kritikama sa foruma ad astre to ce biti jedan od onih filmova koji cu za 15 20 god odgledati na tv kad naleti u fazona daj bas da vidim sta je toliko lose.
 
The Guilty i Locke naizgled slicni, a toliko razliciti filmovi.

Locke je sekvenca necijeg zivota koja koliko sutra moze da zadesi bilo koga sa foruma. Ja se sa filmovima ne ogranicavam da mora da ima uvod, razradu, zakljucak, eskalaciju... generalno sablon.
Nekad mi je i ovako nesto potrebno, drugacije, sporo. (mada je film taman dugacak)

Prica, tj. "prica" mi se zapravo jako svidela.
Ocekivao sam na kraju neku eskalaciju, ali ne nuzno i nisam razocaran sto nije bilo klasicnog filmskog kraja, jer ovo je, kao sto rekoh, sekvenca zivota. Da nas podseti na zivot.

The Guilty mi se vise svideo i zasigurno necu stati na ova dva filma. Potrazicu jos neke.
Oba filma traju nekih 70ak minuta i to je taman za ovaj pravac.
 
@emaremare: Relativno skoro sam ga reprizirao. Odličan (i odlično uklopljen sa scenama) soundtrack :)






Ali to je tip filma koji će da deli ljude u 2 tabora: jedni će ga obožavati a drugima će biti dosadan i pride i kao prepotentan / lažno dubok.
 
The Death of Dick Long

Ni komedija ni krimi priča, loš, a "paradajzičnih" 75/86% na rotten-u... Kao da su svi konzumirali onaj "paradajs" iz Jovanjice - i kritika i publikum i filmadžije. Mnogo je i 63 sa imdbja. Izgubljeno vreme.
 
Poslednja izmena:
The Guilty i Locke naizgled slicni, a toliko razliciti filmovi.

Locke je sekvenca necijeg zivota koja koliko sutra moze da zadesi bilo koga sa foruma. Ja se sa filmovima ne ogranicavam da mora da ima uvod, razradu, zakljucak, eskalaciju... generalno sablon.
Nekad mi je i ovako nesto potrebno, drugacije, sporo. (mada je film taman dugacak)

Prica, tj. "prica" mi se zapravo jako svidela.
Ocekivao sam na kraju neku eskalaciju, ali ne nuzno i nisam razocaran sto nije bilo klasicnog filmskog kraja, jer ovo je, kao sto rekoh, sekvenca zivota. Da nas podseti na zivot.

The Guilty mi se vise svideo i zasigurno necu stati na ova dva filma. Potrazicu jos neke.
Oba filma traju nekih 70ak minuta i to je taman za ovaj pravac.
U slučaju da ti je promaklo.. ovaj je isto odličan

https://www.imdb.com/title/tt1510938/

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ali to je tip filma koji će da deli ljude u 2 tabora: jedni će ga obožavati a drugima će biti dosadan i pride i kao prepotentan / lažno dubok.

Prošle nedelje sam odgledao Donnie Darko i skoro sve mi u tom filmu odgovara. I misterija i gluma i priča i to što nije sve servirano na tanjiru, mora da se uključe malo vijuge.
U svakom slučaju preporuka za ovaj pomalo uvrnut film.

Onda sam mislio da pogledam nešto slično, pa sam izabrao Mr. Nobody.
Nikako mi nije legao i nikako ga ne preporučujem.
Jedva sam odgledao film do kraja.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Razliciti su, Nobody je o posledicama izbora ali iz SF perspektive i plus u sve to sa ljubavnom podlogom. A Doni Darko je bolestan i uvrnut, svakako odlican.
 
The Room (2019)

Najpozitivnija stvar u vezi ovog sci-fi, mystery filma bila je oko petnaestog minuta kada sam ga isključio, ali potaknut jako solidnim osvrtima i ocenama imdb korisnika, pravim grešku, nastavljam gledanje i mučim sebe do kraja...
 
@N3n0: Pa kad filmovi nisu "slični" :p A i kad ne znaš šta valja :D :D :D
Ako nisi već gledao onda su šanse da ne treba ni da pokušavaš da gledaš The Fountain :d
 
Aoooo sta sam ja upravo pogledao...
Dog pound, kakva filmcina, kako je ovo ispod radara proslo.. 8+ od mene
Za sve ljubitelje Sivog doma, starija generacija zna.. [emoji79][emoji79][emoji79]

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Koji bese tvoj prosli nalog? Secam se tog aoooo, ocene sa plusevima itd.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ispraticu sve preporuke, hvala.

Nastavljam sa maratonom one man show filmova. Veceras na repertoaru bio jedan korejski. Do sad najbolji. "The Terror Live".

Radnja ukratko bez spojlera.
Tajanstveni terorista preti da će razneti most, i još ponešto, ukoliko se predsednik države ne izvini za nepravdu počinjenu pre par godina (u filmu saznajete koju). Uz to dodajmo samoživog radio novinara, koji ima priču svog života i film obecava napetost do krajnjih limita.

Ok, ovo nije u potpunosti one man show (google me zeznuo da jeste), ukljuceno je jos par likova, ali je film zaista pao na ledja jednog. Film se odigrava u jednoj prostoriji, novinarskoj i sve ide "uzivo" /

Jako napet film, standardan korejski (u svakom smislu, te ga ne preporucujem osobama koje nisu ljubitelji juznokorejskih uradaka), a kraj sigurno ne ostavlja gledaoca bez utiska, kakvog god.



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno