Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Novi Blade Runner. Kakav audio vizuelni dozivljaj. Ovo ce biti prvi film koji cu gledati kada jednog lepog dana budem imao 4K sistem.

Ima toliko genijalnih detalja koje necu pominjati zbog spojlerisanja ali eto jedan koji nece kvariti dozivljaj. Retro/futuristicki Sonijev dzuboks sa sve Frank Sinatrom u njemu, fenomenalno. Ceo taj Las Vegas je genijalan.

Imao sam jako niska ocekivanja vezano za pricu, a prica je i vise nego solidna. Njih troje cetvoro je izaslo negde posle pola, definitivno nije film za svakoga.

Dostojan naslednik prvog dela, ali u ovome delu nijedna uloga ne moze zameniti ulogu Rutger Hauera iz prvog dela i njegov performans. Sve u svemu prvi deo je druga dimenzija pogotovo sto je iz 1982, a ovaj je greota propustiti. Muzicka podloga u nekim trenutcima ledi...
 
Hvala za preporuku! Idi i Smotri je legendarni film, a ako je ovaj blizu toga, onda je zaista vredelo gledati ga.
 
Novi Blade Runner. Kakav audio vizuelni dozivljaj. Ovo ce biti prvi film koji cu gledati kada jednog lepog dana budem imao 4K sistem.

Ima toliko genijalnih detalja koje necu pominjati zbog spojlerisanja ali eto jedan koji nece kvariti dozivljaj. Retro/futuristicki Sonijev dzuboks sa sve Frank Sinatrom u njemu, fenomenalno. Ceo taj Las Vegas je genijalan.

Imao sam jako niska ocekivanja vezano za pricu, a prica je i vise nego solidna. Njih troje cetvoro je izaslo negde posle pola, definitivno nije film za svakoga.

Dostojan naslednik prvog dela, ali u ovome delu nijedna uloga ne moze zameniti ulogu Rutger Hauera iz prvog dela i njegov performans. Sve u svemu prvi deo je druga dimenzija pogotovo sto je iz 1982, a ovaj je greota propustiti. Muzicka podloga u nekim trenutcima ledi...

Ja sam već preorderovao 4K UHD BR na Zavvi-ju. Vredi definitivno. Vilnev se dovoljno potrudio oko svega da dobije moje parice ...
 
Blade Runner. Vredi li ga gledati u bioskopu ili da se ceka na "pozajmljivanje" sa interneta? Pod uslovom da ima kulturne publike. :)
 
Ako ista vredi gledati u bioskopu to je onda Blade Runner. Pikiraj neki radni dan kada nisu akcije i mislim da neces imati nelagodnosti. Ja gledao sinoc od 15 do 9 sve starija ekipa, kultura na 100.
 
Ja sam ga isto gledao u Cinestar-u NS u extreme 2D sali i dozivljalj je vrhunski. Ogromna sala i nas 10 na projekciji. Milina.
Film kao film vrlo dobar, vredi ulaznice, svakako...
 
Ja isto u zadnjih par godina ako sam odgledao 50 filmova a pre kad se setim 2 na dan.
 
Nema vise puno kvalitetnih filmova, godisnje sto izadje par bas dobrih, sve ostalo ili je prosjek ili odron. Sve vise $ vrte, a sve manje kvalitete
 
Nema vise puno kvalitetnih filmova, godisnje sto izadje par bas dobrih, sve ostalo ili je prosjek ili odron. Sve vise $ vrte, a sve manje kvalitete
Зато сам и ја врло мали број филмова погледао у посљедњих пар година. Неупоредиво мање него раније. Сад пеглам по серијама. Далеко су квалитетније од филмова.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
I ja sam se navukao na serije u ovih zadnjih par godina, serija ako ne valja niko je nece ni gledati, dok ovi novi filmovi svi se gledaju i svi zarade fino bio on los ili dobar
 
Blade Runner. Vredi li ga gledati u bioskopu ili da se ceka na "pozajmljivanje" sa interneta? Pod uslovom da ima kulturne publike. :)

Ma Blade Runner ne privlaci tu da kazem "nekulturnu" publiku. Lagano gledanje u bioskop i uzivanje.
 
Po drugi put sinoć overih Montage i mogu potvrditi ono što sam pre godinu dana rekao... Film u rangu nekih zvučnih južnokorejskih ostvarenja (Memories of Murder - isti glumac i igra, Chaser...). Apsolutna preporuka. I nešto upoređujem ovaj film sa pre neku noć odgledanim Wind Riverom... Smešno koliko je ovaj drugi loš po pitanju scenarija. 8/10.
 
Poslednja izmena:
Odlican je Papilon, zapravo nijedan film sa McQueenom nije los. Ostao mi na HDD Le Mans da pogledam. Bullitt je isto odlican kao i naravno Getaway.
 
Sad se vratio sam Blade Runnera.
efekti - odlicni
atmosfera turobna super uradjeno
muzika uklopljena u film neverovatno dobro
gluma dobra
prica dobra
sve u svemu film je ocajan. nije za bioskop. Prica iako je dobra razvucena do besvesti 2Č30h traje i film je totalno smorio, najstrasnije, jel pricu nisu razvili uopshte
da ne spoilerujem al nemoj da bacate novac na bioskop. kome se gleda da ceka 1080p i pogleda kod kuce i to ne uvece jel ce da zaspi. smorio se i moj ortak inace isto ljubitelj sf-a a i publika se smorila nacisto.
 
Sad se vratio sam Blade Runnera.
efekti - odlicni
atmosfera turobna super uradjeno
muzika uklopljena u film neverovatno dobro
gluma dobra
prica dobra
sve u svemu film je ocajan.

Hahaha

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Veliki car!
 
Sad se vratio sam Blade Runnera.
efekti - odlicni
atmosfera turobna super uradjeno
muzika uklopljena u film neverovatno dobro
gluma dobra
prica dobra
sve u svemu film je ocajan. nije za bioskop. Prica iako je dobra razvucena do besvesti 2Č30h traje i film je totalno smorio, najstrasnije, jel pricu nisu razvili uopshte
da ne spoilerujem al nemoj da bacate novac na bioskop. kome se gleda da ceka 1080p i pogleda kod kuce i to ne uvece jel ce da zaspi. smorio se i moj ortak inace isto ljubitelj sf-a a i publika se smorila nacisto.
O ukusima zaista ne treba raspravljati. Gledah ga u nedelju, pa sa zenom u ponedeljak. Ne secam se kada je holivud izbacio ovakav film u poslednjih 10 - 15 godina. Vilnev je pogodio sustinu price, za razliku od Skota i jedino oko cega cu se sloziti da ovo nije film za ljude kojima su Avendžersi i ini dobri filmovi. Za njih, i onako, ima filmova na pretek. Ja cu ga svakako odgledati jos jednom u bioskopu, a bice mi drago da kupim BR umesto da ga pozajmljujem sa neta. Ovo jeste film kome ce se vracati gledaoci i u godinama koje slede i jeste film koji ce uci medju all time klasike.
Eto, dva vidjenja istog filma.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
O ukusima zaista ne treba raspravljati. Gledah ga u nedelju, pa sa zenom u ponedeljak. Ne secam se kada je holivud izbacio ovakav film u poslednjih 10 - 15 godina. Vilnev je pogodio sustinu price, za razliku od Skota i jedino oko cega cu se sloziti da ovo nije film za ljude kojima su Avendžersi i ini dobri filmovi. Za njih, i onako, ima filmova na pretek. Ja cu ga svakako odgledati jos jednom u bioskopu, a bice mi drago da kupim BR umesto da ga pozajmljujem sa neta. Ovo jeste film kome ce se vracati gledaoci i u godinama koje slede i jeste film koji ce uci medju all time klasike.
Eto, dva vidjenja istog filma.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

A imaju i oni treći koji ni prvi Blade Runner nisu gledali, a kamoli ovaj :) A tih godina se kao klinac nisam vadio iz bioskopa i pitam se kako mi je to promaklo. Doduše, ni tada me nije zanimala tematika kao ni danas.

Druga stvar, neka se javi drugar koji je preporučio Bijitâ Q Pa da li si ti čoveče normalan? :d Koja ludaja od filma. Pa da sam znao ko ga je režirao ne da ne bih gledao, ali ispade drugačije :) Ovo ne da neću da preporučim, već strogo ide u folder "Gledao si i NIKOM ne pričaj"!
 
A ima i nas cetvrtih kojima su i Avengers i Blade Runner dobri filmovi. ;)
 
ja ne vredjam niciji ukus vec iznosim svoje misljenje a Vas trojica mene vredjane. nadam se da ce svaki dobiti po nedelju dana odmora od foruma.
 
Sad se vratio sam Blade Runnera.
efekti - odlicni
atmosfera turobna super uradjeno
muzika uklopljena u film neverovatno dobro
gluma dobra
prica dobra
sve u svemu film je ocajan. nije za bioskop. Prica iako je dobra razvucena do besvesti 2Č30h traje i film je totalno smorio, najstrasnije, jel pricu nisu razvili uopshte
da ne spoilerujem al nemoj da bacate novac na bioskop. kome se gleda da ceka 1080p i pogleda kod kuce i to ne uvece jel ce da zaspi. smorio se i moj ortak inace isto ljubitelj sf-a a i publika se smorila nacisto.

I posle takve analize koju si dao u kratkim crtama kako te uzeti za iole ozbiljnog posle takvog zakljucka koji je potom usledio?!

Ili kako onda bilo sta odgledati sto preporucis kada se sam sebi ...... u usta? :)



EMb0VIZ.jpg
 
ja ne vredjam niciji ukus vec iznosim svoje misljenje a Vas trojica mene vredjane. nadam se da ce svaki dobiti po nedelju dana odmora od foruma.

Zaboga dete, nije ti ovo škola pa da draškaš učiteljicu da nas kazni. Čak šta više, reagovao sam na post seegath-a, i nema veze sa tvojim viđenjem filma. Nekome je dobar, nekome ne, neko je sve to prespavao, kao ja...
 
vidim da nema potrebe da dalje pishem. Vas dvojica ste sigurno zavrsili akademiju i sertifikovani ste filmski kriticari. Samo napred.
A i vredjanje Vam je na nivou. Momci sve najbolje od mene i nastavite da vredjate sve oko sebe.
 
Meni je samo bilo smesno sto si naveo da ti je sve super pojedinacno a na kraju "sve u svemu film je ocajan" :d
 
vidim da nema potrebe da dalje pishem. Vas dvojica ste sigurno zavrsili akademiju i sertifikovani ste filmski kriticari. Samo napred.
A i vredjanje Vam je na nivou. Momci sve najbolje od mene i nastavite da vredjate sve oko sebe.

Stvarno, sad sam ozbiljan, nema razloga da se ljutiš zbog nečega čega nije ni bilo. Ja film nisam ni gledao, nego sam ga pomenuo u smislu gde si ti čoveče (mislim na sebe) bio kada se davao Blade Runner iz 1982 jer je u neku ruku bio masterpiece tog doba. Sad i oko novog se digla prašina, a ja zatečen šta je sad ovo kad svi kidaju na njega? U svakom slučaju izvini, ako si se osetio prozvanim na neki način.

Miike te pokid'o :d
Sa sve dugmićima :d
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno