Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Čisto da dopunim - nije ključno što su pomenuti filmovi van engleskog govornog područja, već što dolaze iz zemalja u kojima proizvodnja ozbiljnih filmova doskora gotovo da nije postojala. O već etabliranim španskim, francuskim i npr. kinematografijama nekih azijskih zemalja više ne treba posebno ni govoriti, one su značajno ispred naše.
 
A zašto smo nekad imali dobre filmove(za vreme juge) a sad ne??

Zato šta svi (sr,hr,bih,slo) brž bolje teli da se otarase starih navika (komunizma),i ajmo pravit filmove kao u holivodu

Na prste mogu nabrojat DOBRE meni filmove,Crveni kamion sive boje,Lepa sela lepo gore,5 majskih dni,par hrvatskih,par bosanskih....i to je to,u 25 godina par filmova

Pisma sv. Nikolaju je slo režiser (Mitja Okorn) al snimljen u poljskoj sa poljskim glumcima,tako da njega nemogu tu računat,al ima taj komunistički šmek....tj školu

Zamisli sad da neko iz bivših republika krene radit čisti partizanski film,mislim da bi ga križali....a omladinu to i ne zanima,znači fijasko u najavi

Isto tako je i sa gradanskim ratom(nazovimo ga tako),ljudi žele da zaborave,da pometu pod prag,svoju i tuđu sramotu

i svi oni filmovi šta sam nabroja su rađeni sredinom 90tih,još uvek balkanska škola,bez uticaja holivoda
 
Poslednja izmena:
Jeli bre boba, ti nisi čuo da je kusta prekinuo snimanje u americi?
 
neko gledao VLAZNOST ???

moze li jadnije ??? kako losa prica, gluma, a kao najavljivan vauuuu film...Najbolje od svega tako losa gluma one babe ko fol direktorke firme gde radi glavni junak price, pa ono je mizerija...ko dade kameru nekim likovima, strasnooo...zao mi 2 sata protracena...puno hteli, puno zapoceli, a nista
 
Final Fantasy XV film 10/10 obavezno pogledati...
 
Poslednja izmena:
neko gledao VLAZNOST ???

moze li jadnije ??? kako losa prica, gluma, a kao najavljivan vauuuu film...Najbolje od svega tako losa gluma one babe ko fol direktorke firme gde radi glavni junak price, pa ono je mizerija...ko dade kameru nekim likovima, strasnooo...zao mi 2 sata protracena...puno hteli, puno zapoceli, a nista

imdb link?
 
Star trek beyond
7/10

Volim serijal iako su realno svi njesra, ovaj je malo manje od prethodnog pa eto 7
Film ima sve: očaj glumce, ruski akcenat, bespotrebnu gej sekvencu, samouki kungfu ali je lep i eto, volem ;)
 
ukucaj ime filma u IMBD... 2016.god.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Procitaj pravila teme, lepo ti pise da stavis link do filma, sad da li imdb, rotten tomatoes ili nesto trece nebitno, samo ostavis link.


On topic:

Odgledah novi Star Wars. Cool mi je zamisao da se odradi prica o tome kako su pobunjenici dosli u posed planova. No to je sve sto mi je i cool :d. Razocaravajuci kasting, gluma nula. Ako izuzmem Mikelsena ostalo katastrofa. Cak mi je i akcija bila dosadna. I devojka i ja smo se smorili. Jeste mi onaj prosli gori, ali mi je ovaj gori od originalnih 6.
Ocena 4/10
 
Vrlo je jednostavno:
film,
link,
utisak, ne mora ali može i lična i subjektivna ocena

Nasao sam. Nema u prvom postu ali mislim da bi trebalo biti pogotovo zato sto moderatori spominju stalno.
 
Editovan 1. post i ubačeno u nj.
 
Odgledao Hell or High Water, odlična glumačka postava, film pomalo težak i depresivan na momente ali sve u svemu nije loše. 7.5/10

Sent from my SM-N9006 using Tapatalk
 
neko gledao VLAZNOST ???

Gledao sam ja, pre gotovo godinu dana. I preneo moje kratke utiske ovde, koji su u odnosu na tvoje dijametralni.

Timotijević nosi film, u kadru je u preko 90% scena i on je svoj deo odigrao maestralno. Sad, dal' se tu neka "baba" koja ima ulogu od 60 sekundi snašla ili nije ne vidim kao mnogo bitno. U svakom slučaju, film predstavlja nešto drugačije od onoga na šta smo navikli i ima svoju priču, koja je u kontextu sa aktuelnim prilikama kod nas. Ne bih sad išao sa onim "film nije za svakoga" i "treba ga razumeti", svako ima pravo na svoj stav, ali ne i da ga agresivno nameće kao axiom.
 
hvala ma misljenju, slazem se za Timotijevica, ali ostali jako losi, izvestaceni, iritantni, pogotovo njegova sestra, na kraju nedoreceno,ne zna se gde je bila zena???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hvala ma misljenju, slazem se za Timotijevica, ali ostali jako losi, izvestaceni, iritantni, pogotovo njegova sestra, na kraju nedoreceno,ne zna se gde je bila zena???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mogao bih dosta da komentarišem o ovom filmu, razmenjivao sam mišljenja sa rediteljem u više navrata, istina nakon što je završio film.

Sestru, tj. Katarinu Marković sam upravo želeo da pomenem u prethodnom postu, ali joj nisam našao "mesto". Ona je za mene bila najslabija karika. I to ne toliko zbog glume, već zbog asocijacije na Pink angažmane koje je imala, a koji joj, da se tako izrazim, neće baš obogatiti filmsku biografiju.

Bilo je tu pored Timotijevića i dobrih rola - gosti iz Holandije Maria Kraakman i "naš" Dragan Bakema, koji kod nas retko igra, pa Slaven Došlo koji ima samo 2 (duže) scene, ali ključne, pa zatim majka Jasna Beri (za koju je vezan i jedan goofs, koji ću možda otkriti drugom prilikom) itd.

A ako ne znaš gde je bila žena, film nisi shvatio i to je uzrok tvog razočarenja ;) Zato se nadam da ti nisi onaj koji je nedavno komentarisao na imdb-u i filmu dao 1 zvezdicu, uz dosta neopravdanih kritika.
 
Koga je glumio Bakema???a koga Doslo??? nisam na imbd davao ocenu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Došlo igra Milana i nastupa već u prvoj sceni filma, dok Bakema glumi poslovnog partnera firme, ali on je samo cameo (pogrešno sam se gore izrazio).

Za imdb > reči korišćene u komentaru, piše navodno naš čovek iz BG, pre 3 dana... pa sam video neku sličnost :)
 
Poslednja izmena:
Gledao sam ja, pre gotovo godinu dana. I preneo moje kratke utiske ovde, koji su u odnosu na tvoje dijametralni.

Timotijević nosi film, u kadru je u preko 90% scena i on je svoj deo odigrao maestralno. Sad, dal' se tu neka "baba" koja ima ulogu od 60 sekundi snašla ili nije ne vidim kao mnogo bitno. U svakom slučaju, film predstavlja nešto drugačije od onoga na šta smo navikli i ima svoju priču, koja je u kontextu sa aktuelnim prilikama kod nas. Ne bih sad išao sa onim "film nije za svakoga" i "treba ga razumeti", svako ima pravo na svoj stav, ali ne i da ga agresivno nameće kao axiom.

Potpisujem sve, mrzelo me da kucam. :)
 
Meni lik sa Parking Servisom...samo cekam kad ce kod nas tako nesto da bude a nije da nije bilo sl incidenata

Beyond Genius Lies Insanity
meni je svaka prica luda totalis a najbolja siledzija na putu, kakav kraj i. tumacenje policije [emoji13] [emoji12] [emoji12] [emoji12]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mogao bih dosta da komentarišem o ovom filmu, razmenjivao sam mišljenja sa rediteljem u više navrata, istina nakon što je završio film.

Sestru, tj. Katarinu Marković sam upravo želeo da pomenem u prethodnom postu, ali joj nisam našao "mesto". Ona je za mene bila najslabija karika. I to ne toliko zbog glume, već zbog asocijacije na Pink angažmane koje je imala, a koji joj, da se tako izrazim, neće baš obogatiti filmsku biografiju.

Bilo je tu pored Timotijevića i dobrih rola - gosti iz Holandije Maria Kraakman i "naš" Dragan Bakema, koji kod nas retko igra, pa Slaven Došlo koji ima samo 2 (duže) scene, ali ključne, pa zatim majka Jasna Beri (za koju je vezan i jedan goofs, koji ću možda otkriti drugom prilikom) itd.

A ako ne znaš gde je bila žena, film nisi shvatio i to je uzrok tvog razočarenja ;) Zato se nadam da ti nisi onaj koji je nedavno komentarisao na imdb-u i filmu dao 1 zvezdicu, uz dosta neopravdanih kritika.

Ajde i ja da se javim u odbranu filma. Rekao bih da ovaj film ima donekle "UMO sindrom", zato što žanrovski i konceptom odskače od naše kinematografije i tipskog snimanja, pa nam je u neku ruku čudno... Film ima dosta slabosti ali i vrednosti. Da se više ovako snima, leglo bi sve to na svoje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno