Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
janka123 - usmena opomena, bez poena, zbog komentarisanja tudjih ocena i spamovanja.
 
Ta učmalost radnje i likovi koji su zarobljeni u kolotečini svakodnevnice je upravo i poenta samog filma.

Klasičan umetnički film čiji je cilj kritika modernog društva, pre svega nedostatka prave komunikacija, suzbijanje pravih emocija na uštrb materijalističkih želja i potreba, itd..

Kako bilo, za mene je film uspeo u svojim namerama jer me je naterao na neku dublje razmišljanje u danima posle gledanja gde sam i uvideo svrhu nekih detalja čiju svrhu nisam razumeo po samom gledanju.

Slažem se, to je i moj utisak koji sam stekao tokom gledanja filma, zbog toga je dobio 4/10, inače bi prošao još gore.
Ok, možda sam mu zalepio previše nisku ocenu, uz puno dobre volje bih mogao da dam i mršavu peticu, čisto zbog nelagodnosti i neverice tokom gledanja koju je film preneo na mene.
Više puta mi je prostrujala misao "ok, to je film, ali šta ako odslikava bar donekle realno stanje... do đavola, ne bih voleo ni jedan dan da provedem u takvom društvu/mestu/okruženju".
Opet, sa druge strane, čitajući pozitivne kritike, imam utisak da se niko u njima ne osvrće na taj aspekt filma (ok, nisam čitao sve kritike), tj. kako sam ga ja doživeo, već hvalospevi idu u stilu "topla, emotivna, izvanredna priča o odrastanju, bla-bla-truć...".
Po tom pitanju, iz mog ugla film je totalno podbacio, zagrebao je malo po površini, ali suviše plitko, da bih se na taj aspekt uopšte osvrtao, a to je u stvari (po kritikama) njegova glavna snaga?

What Happened to Monday? 7/10

Mršava sedmica, solidna distopija sa novom idejom, koja dosta izvlači sam film.
 
Gledao neko Wildling(2018)? Liv Tajler glumi, koliko vidim

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moonlight (2016) - dosadno
 
U poslednjih 10 godina nisam odgledao gori i gluplji film od Deep Blue See 2 .........
 
Kad ga pre pogleda kad sutra izlazi. (17 April 2018 USA) :d

Bolje sacekaj da bar dobije ocenu na imdb pa da otprilike vidis da li upaliti ili ne :d
 
Odavno je već u biblioteci. Dobar pokazatelj o kvalitetu može biti upravo to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravo ga gledam. Slažem se da je poslednji Maze Runner slaba reciklaža ali vrlo lep na oko, vidi se skupa produkcija. Nego, izgubio sam nit priče pa ako neko može da me podseti:
kakve veze beše ima njihov boravak u lavirintu sa imunitetom i pravljenjem vakcine za zombi virus?

Nesto kao ta stresna situacija im potstice lucenje nekog enzima koji se kosristi kao lek za virus.
 
Super Troopers 2 je u bioskopima u 'merici "right meow" ...
Nije na nivou keca ali nije ni potpuni promašaj...
 
Odgledao ga u subotu, prica jadna, efekti nula, gluma nizerazredna, finale filma uzas, male ajkule koje plivaju kao pirane i pustaju pistave zvukove .....
Ako hoces dacu ti i link da odgledas remek delo .....
 
Poslednja izmena:
El Cuerpo (2012) ili The Body (2012) - Auuuuuu kakav film... Filmcina! :) 10/10
 
Molly's Game
Uživao sam u ovom filmu po istinitoj priči... Jessica Chastain razbija ali ona je i postavila takve standarde. Dva i po sata mi je prebrzo prošlo. Preporuka svima od srca.
8/10

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Koji je video kvalitet tog snimka koji si gledao?

...verovatno ovaj

720x400, 1733 Kbps -2 Passes

VKUoz3M.png


3rd63Ev.png
 
IMHO, ma koliko god neki film bio zanimljiv na snimku lošeg kvaliteta to će i samo da ispadne loše. I nikad nisam razumeo čemu tolika žurba da se nešto pogleda odmah po izlasku pa i po cenu da se odgleda u nekom tako krš kvalitetu gde dobro bude loše a loše još gore...
 
Auf kurze Distanz, čuči na hardu dugo, nisam ni video o čemu se radi dok nisam počeo da gledam. Film o srpskoj mafiji u Berlinu koja organizuje nameštene utakmice, nisam ni znao da smo tako jaki. Osim glavnog glumca Tom Schillinga koji glumi undercover policajca srpskog porekla
( u nekim situacijama lepše priča srpski od naših)
ostali (većinom sa naših prostora) neubedljivi. Da me ne dotiče laž u startu gde smo opet prikazani kao negativci, film bi dobio 7, ovako samo 5/10
 
IMHO, ma koliko god neki film bio zanimljiv na snimku lošeg kvaliteta to će i samo da ispadne loše. I nikad nisam razumeo čemu tolika žurba da se nešto pogleda odmah po izlasku pa i po cenu da se odgleda u nekom tako krš kvalitetu gde dobro bude loše a loše još gore...

Nije ovo krsh video, samo je rez. mala ...ovde dosta njih gleda filmove i preko telefona, tako da :D
 
Poslednja izmena:
Sve je to OK, samo što ja lično ne vidim gušt u tome da se tako gleda film, u snimku/rezoluciji gde se naprežu oči i opet ne vide detalji, gde boje ipak nisu boje etc. Naravno, svako zna šta je za njega najbolje, just sayin'...
 
Kad se setim 90ih i snimaka iz bioskopa gde tečina ćela bleji u donjem desnom uglu ovo danas sve je premium. Mada realno koliko materijala ima uvek moze da se saceka kvalitetan snimak.
 
Auf kurze Distanz, čuči na hardu dugo, nisam ni video o čemu se radi dok nisam počeo da gledam. Film o srpskoj mafiji u Berlinu koja organizuje nameštene utakmice, nisam ni znao da smo tako jaki. Osim glavnog glumca Tom Schillinga koji glumi undercover policajca srpskog porekla
( u nekim situacijama lepše priča srpski od naših)
ostali (većinom sa naših prostora) neubedljivi. Da me ne dotiče laž u startu gde smo opet prikazani kao negativci, film bi dobio 7, ovako samo 5/10

+1 Auu, konačno da razjasnim malo kako to puče Fortuna Köln baš kad mi je trebala! :D

Hyena - slično opučili i po onima iz takozvane republjik, jedino što fudbalj nije njihov do(lj)men i nije nov film ali je prilično dobar tj isto za neku 7-u.
 
Kingsman: The Golden Circle - Veliko razocaranje, ocajan film. Prvi deo je bio nesto novo, osvezavajuce i interesantno, a ovo nista. Dva sata i kusur, nicega. 3/10
 
Jumanji 2017 6/10

Ako vam treba nešto da pustite mozak na pašu...

Sent from mTalk
 
Dunkirk 7.5-8/10

Vizuelno i zvučno veoma dobar film, mali pad pred kraj (zbog toga variranje između 7.5-8), vredi pogledati.

Edit: (nije spojler o radnji filma)
možda se neće svakom svideti, gledam upravo malo kritike na nekim stranicama, veoma ambvivalentne ocene, prilično niske, ili veoma visoke.

Logan Lucky 7/10

Ćoškasto-otkačen film, sve bolji kako odmiče radnja.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno