Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Godzila King of the Monsters, teska krsina kao i prvi deo i cela ova fransiza.
Ima par scena za wallpaper, dobro izgledaju ali ne znam ni da li je CGI bio dobar jer je uglavnom sve u mraku, podsetilo me je na onu epizodu GoT. Kod king konga je to bilo puno jasnije, sve se lepo videlo.
Ponekad je dobro preskočiti bioskop,kapiram da tu tek nista ne bih video.
2/10

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ready Player One

Kako mi je legao film ko budali šamar,šmek 80tih,muzika 80tih i DeLorian,plus sve ostale reference na 80te i 90te :)
Baš sam uživao
 
U 3D je još bolji, odlični efekti.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Pebacih slucajno na ovu staru Godzilu na RTS-u. Pa je l moguce da su efekti bili toliko smesni, nije to bas toliko davno... kao da sam gledao Dolinu Gvandzi!?
 
Ja sinoc na tvu uhvatio TT sindrom, nikad nisam ni cuo za ovaj film iako sam u vreme kada je izasao kretao u osnovnu i kao svako dete lozio se na horore.

Zanimljivo mi je bilo da vidim da su onakvi glumci uopste prihvatili da glume u onakom filmu. Svakako film je krs ali me je izuzetno zainteresovao pa sam ga odgledao do kraja

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Domaći horori su zanimljiva tema. Jedna od retkih kategorija gde manjkamo, brojčano i kvalitatitvno. Malo ih je snimljeno, dobrih još manje.
Variola Vera (koja u užem smislu može se reći i da nije horor), Leptirica (koja to definitivno jeste) i još otprilike desetak-petnaestak drugih naslova. Smeća poput Šejtanovog Ratnika i sličnih poluproizvoda ne ubrajam.
 
Once Upon A Time In Hollywood

Uh, ne znam sta da kazem, jos prebiram utiske, ali gleda mi se opet prakticno sutra, sto je uvek znak da mi se film jako svidja.. ne mogu nista 'pametnije' da kazem za sad.. Nema mnogo klasicnih Tarantinovih dijaloga, ali opet film ne moze vise biti 'tarantinskiji', u najboljem mogucem smislu.. Preporucujem da se upoznate pre filma sa inspiracijom za ovaj film i sa pravim dogadjajem, ja se nisam spremio..
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko gde pronaći taj sadržaj kako bi se valjano spremio za Once upon a time in Hollywood?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Godzila King of the Monsters, teska krsina kao i prvi deo i cela ova fransiza.
Ima par scena za wallpaper, dobro izgledaju ali ne znam ni da li je CGI bio dobar jer je uglavnom sve u mraku, podsetilo me je na onu epizodu GoT. Kod king konga je to bilo puno jasnije, sve se lepo videlo.
Ponekad je dobro preskočiti bioskop,kapiram da tu tek nista ne bih video.
2/10

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Ja sam gledao u bioskopu cim je izasao i sve se lepo videlo.
 
Ajd kao i Boris da pocnem opis Once upon a time in holywood sa jednim UH :)
Film je daleko od Tarantinovog smeka a kamoli od klasicnih filmova u smislu zapleta, razrade i kraja. Film mi je kao ok, Di Kaprio i Pit su odvalili uloge ali mi generalno film nije legao u smislu da nisam bio spreman niti raspolozen za takav tip.
Svakako pogledajte, sto kaze Boris malo se pripremite, ali i pored toga budite spremni da film nece leci bas svima.
 
Lazy sunday pa reko da pogledam nešto "glupo". Godzila King of the Monsters je visoko budžetni Sharknado :) Zabobići u širokom luku.
 
Once Upon A Time In Hollywood

Uh, ne znam sta da kazem, jos prebiram utiske, ali gleda mi se opet prakticno sutra, sto je uvek znak da mi se film jako svidja.. ne mogu nista 'pametnije' da kazem za sad.. Nema mnogo klasicnih Tarantinovih dijaloga, ali opet film ne moze vise biti 'tarantinskiji', u najboljem mogucem smislu.. Preporucujem da se upoznate pre filma sa inspiracijom za ovaj film i sa pravim dogadjajem, ja se nisam spremio..
Priprema o dogadjajima u vezi sa Sharon Tate ili nesto drugo?

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Priprema o dogadjajima u vezi sa Sharon Tate ili nesto drugo?

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Nadam se da se ne smatra spojlerom jer je pozeljno znati za taj dogadjaj pre filma, a i Margot Robbie se bas tako i zove u filmu :) Ocigledno da je to pominjano u nekom od intervjua ili slicno, jer jer par ljudi s kojima sam gledao znalo da ima veze sa tim, da..
 
Poslednja izmena:
Odgledah i ja Bilo jednom u Holivudu i film je, po meni, prilično loš. Dugačak, prilično dosadan. Da ga je režirao bilo koji drugi reditelj bio bi loše ocenjen ali pošto je Tarantinov onda se veliča kao vrhunac umetnosti. Izuzev par dobrih scena, scenario praktično i ne postoji. Volim spore filmove, volim Tarantinove filmove, volim retro atmosferu ali ovde jednostavno fali zaplet i motivacija.
 
Once Upon A Time In Hollywood (2019)

Loš utisak o lošem filmu... Dikaprio razvalio, Pit standardno samo lep, Margo neiskorišćena u filmu.
Bolje da sam uživo gledao Marinu Abramovič kako jede crni luk kao jabuku. Zbog silnih reklama, film je počeo 10 minuta kasnije, između ostalog bila je i reklama za izložbu Marine A.

Mnogo veći utisak ostavio trejler za novog Džokera nego svih 165 minuta ovog filma, to ću rado pogledati.
 
A eto meni neverovatno brzo proletelo 2h 45m, kad je bila odjavna spica mislio sam da je neka greska, da treba jos barem pola sata da traje.. To nisam osetio ni sa Inglorious basterds koji sam gledao tri puta u bioskopu, i nekako bas 'osecas' da film dugo traje, ovde nisam to osetio, sto je opet neki skriveni znak da je nesto dobro uradjeno..

Nije bas ni tacno da nema zapleta, ne mora svaki film da ima te klasicne 'uvod, razrada, zakljucak' sekcije.. Moze se smatrati remek delom samo zbog kadrova, scenografije i glume Di kapria i Pita koji su razvalili.. Bio sam 'sa njima' u tim alternativnim 60-im ceo film..
 
Poslednja izmena:
Da ga nije potpisao Tarantino, niko ga ne bi uzeo u razmatranje kao remek delo. Niko neće da kaže da Tarantino može da snimi loš film da ne ispadne glup u društvu. Opet, moja dva RSD...
 
Ne bih se bas slozio al ok, btw Hateful Eight sam isprozivao, smatram ga promasajem, tako da ne govorim samo slepo kao tarantinov fan..
 
Meni je Once upon a time... najbolji film koji sam pogledao u poslednje 2 godine. Voleo bih da je trajao jos pola sata duze, toliko mi je celokupna atmosfera u filmu legla.
 
Upravo to, ni sam nisam poverovao da je prošlo tri sata kada je krenula odjavna špica. Film ima nešto sporiji i laganiji ritam i taj ritam me je potpuno uvukao, taman toliko da sam izgubio pojam o vremenu. Prva misao u tom trenutku mi je bila da je moglo potrajati barem još malo. :)

Po meni, ritam i kompozicija filma savršeno asociraju na "Goli u sedlu", što i ne čudi jer je taj film svedočio o kulturološkoj i društvenoj prekretnici u kome se u tom trenutku nalazilo američko društvo, prelaz između dve epohe. Kako se samo poklopilo sa odlaskom Pitera Fonde.

Ono što mi se takođe dopalo je to da je film poprilično nevin za Tarantinove standarde, deluje da nije hteo previše da se igra sa svojom slikom koju ima o tom razdoblju, a ovaj film je omaž te neke ideje.


Ako moram da izdvojim neku scenu, to je definitivno ona hičkokovska kada Klif tokom posete ranču ide ka "kući na vrhu brda". Svaki put kada se osvrne tokom penjanja sve više ljudi/ptica ga nepomično posmatra, a zatim i istraživanje kuće (Psiho). I trolerski antiklimatični završetak iste.

Kao i scena kada je Manson u predvodnici, da je on povezao sam tek kada su se sreli pogledi njega i Šeron Tejt. Mislim da je ovaj detalj promakao mnogima koji su i upoznati sa pozadinom te priče, te verovatno okaraterisana kao glupa i nepotrebna scena :)
 
Poslednja izmena:
Once upon a time, treba procitati o Carlsu Mensonu i Seron Tejt pre gledanja filma da bude malo jasnija prica.
Film mi je dobar iako sam se na pola filma zapitao cemu sve ovo?! Problem je sto sam bio prilicno nepripremljen.
Sutradan nakon citanja svih okolnosti koje su se desavale u stvarnom svetu, pozeleo sam da pogledam film opet i to cu svakako uraditi cim izadje bluray.
 
Nadam se da se ne smatra spojlerom jer je pozeljno znati za taj dogadjaj pre filma, a i Margot Robbie se bas tako i zove u filmu :) Ocigledno da je to pominjano u nekom od intervjua ili slicno, jer jer par ljudi s kojima sam gledao znalo da ima veze sa tim, da..
Ako si vec dotakao tematiku, i ako te interesuje pogledaj kako je ko zavrsio ko je ucestvovao u filmu Rosemarina Beba iz 68. Nisam gledao ni Rosemarinu bebu ni bilo jednom u holivudu ali sam prosto naleteo na svu tu pricu u nekom trentutku. Kazu da Manson nije isao na Polanskog uopste nego na nekog muzicara koji je tu pre ziveo. Nije Manson isao na Polanskog ali je djavo dosao po svoje [emoji55]

P.S. jel Bilo jednom u Holivudu krvav, brutalan itd. Planiram sa zenom da odem da pogledam, pa da znam...mada voli Tarantina pa moze to i da ocekuje [emoji4]
 
Poslednja izmena:
P.S. jel Bilo jednom u Holivudu krvav, brutalan itd. Planiram sa zenom da odem da pogledam, pa da znam...mada voli Tarantina pa moze to i da ocekuje [emoji4]

Jako jako malo, ne bi to bio Tarantino da nema malo ;)
 
What We Do in the Shadows (2014) .. svaka im čast za ovo. Novozelandski, a kao da ga je pravila ekipa sa Balkana, ima taj šmek verovatno zbog vampirske tematike:d. Moraće da se pogleda još jednom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno