Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nemam problem sa tim uopšte. Iako, moram da priznam, kad neko da dosta visoku ocenu često se razočaram jer (mi) nije ispunio očekivanja u skladu sa tom ocenom. :) Čak i javno kažem da me nervira preterana strogost moderatora ali to ie možda i dobro jer to znači da rade svoj posao marljivo i brižno. Ova tema je sjajna.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problem? Ništa, sem što se onda stvara pogrešna slika o nekom konsenzusu. Sad svi pominju jaz između kritike i gledalaca kod The Last Jedi, a jedini parametar su internet komentari. Evo, ja imam 38 godina i poprilično mi se dopao film, ali nisam potrčao da se ulogujem na RT ili gdje već i obznanim svima svoje cijenjeno mišljenje kao ova gomila neiživljenih koji čitav dan samo to i rade.

Internet je glasan ali zbog toga i nepouzdan kao mjerilo bukvalno bilo čega.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A na osnovu čega smatraš da imaš pravo druge da nazivaš "gomilom neiživljenih"?
 
e bas to..meni se cini po izboru filmova na ovom forumu i broju komentara da je prosek 16 god,realno

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Na svačiji profil možeš da klikneš i ako nije sakrio ili slagao vidiš koliko ima godina :)
 
SW The Last Jedi - 0 (nula)/10

Ne pamtim kada sam se ovoliko dosađivao. Da je bilo koji drugi film realno bih mu dao 4/10 za viđeno, ali pošto je SW onda dobija čistu nulu, zbog mojih (nažalost) abnormalnih očekivanja. Hteo sam mnogo, a dobio šipak. Film je rađen za uzrast od 7 godina max - humor, logika, priča ...
 
Da li ljudi misle da ostavljaju dojam neke više inteligencije ili ukusa s ovakvim "recenzijama"? Je li u tome fazon?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Svako može da napiše njegov utisak , bolje napisati iskreno da vam se nešto ne dopada nego veštački dizati u nebesa . Preuzimanjem Diznija se i jeste prilagodio za niži uzrast ,bar ova epizoda 7 , 8 nisam još uvek gledao.

Kod ovih franšiza što si veći ljubitelj u slučaju lošeg filma biće ti i veće razočarenje .
 
Da li ljudi misle da ostavljaju dojam neke više inteligencije ili ukusa s ovakvim "recenzijama"? Je li u tome fazon?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Uopšte ne, ja npr. gledam svašta, ima nekih "krš" filmova u kojima uživam, ima i nekih "genijalnih" filmova koji su meni eto krš i bzvz iako ih svi uzdižu (a to su baš ti koje pominješ). Mrzi me sad da pišem spojlere ali film (sw) u mnogo aspekata bukvalno vređa inteligenciju i vređa mnogo toga što su raniji filmovi postavili kao osnov za dobru priču. Na momente mi je Ep8 čak delovao kao reklama za sve nove igračkice za decu koje će Dizni licencirati za prodaju, a toga je bilo i u Ep7 samo mnogo manje.

The force awakens je remek delo u poređenju npr, a i on je za jedno gledanje max.
 
Pazi, kad kažeš da je nešto što se sviđa velikom broju ljudi "za uzrast 7 godina max", ne postoji način da ne zvučiš kao pretenciozni drkoš, pošto se to jedino može shvatiti kao uvreda.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pazi, kad kažeš da je nešto što se sviđa velikom broju ljudi "za uzrast 7 godina max", ne postoji način da ne zvučiš kao pretenciozni drkoš, pošto se to jedino može shvatiti kao uvreda.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

I dalje se ne osećam prozvanim ovde, iako se trudiš, a za ovo što si napisao moj odgovor je Transformersi ;). Zadnji je zaradio koliko ... jedno 2 milijarde ... svideo se ljudima masovno. Mene ne možeš ubediti da nije krš, većina jednostavno ima jako loš ukus kad plaćaju za tako nešto i oduševljavaju se.

Baš gledam spoiler utiske AngryJoe-a i čovek je realno istakao sve što je loše i promašeno u The Last Jedi, a video traje jedno sat vremena (ima mnogo toga).
 
Ljudi znaju zašto to gledaju, znaš ko je publika Transformersa, to nema veze ni sa čim. Nađi mi gdje neko iole inteligentan tvrdi kako su Transformersi išta više od glupe bezvrijedne zabave.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pazi, kad kažeš da je nešto što se sviđa velikom broju ljudi "za uzrast 7 godina max", ne postoji način da ne zvučiš kao pretenciozni drkoš, pošto se to jedino može shvatiti kao uvreda.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Večini, da ne kažem svima, bez obzira na uzrast, se takođe dobadaju crtaći o Paji Patku tako da ako neko i napiše "za uzrast do 7 godina" jer jesu za taj uzrast, to nije uvreda. Samo smernica onima koji nisu u datom momentu raspoloženi da gledaju filmove tog profila. "Pretenciozni drkoš", jeste...
 
Nista lose ak je neki film za decu ili mladjane.
Gledao sam opet posle 100god Terminatora prvi deo. Deluje malo kao B film trashina pogotovo uzasna gluma Sare K ali i dalje ima smeka.
 
@Skull Leader

uopste ne sumnjam da Dizni ne zeli da ide tim putem - sama kolicina izbacenih stvari koja je vezana za SW i kako planiraju da "voze" licencu narednih godina sa buducim filmovima nije nista drugo do hiperprodukcija i naravno neizbezan pad kvaliteta. Samo pogledaj animirane serije, igracke, igre - sve je usmereno ka klincima.

Gledao sam tradicionalno u bioskopu epizodu VII, gledao i RO. RO je gledljiv i verovatno za sada najbolji jos od epizode VI.

VII sam jedva pregurao do kraja u bioskopu i moj utisak je da su na dobrom putu da uniste sve vezano za SW sto smo voleli i stvore neke limunadice za siroke narodne mase. Skoro sam ga odgledao ponovo i , da se podsetim, gluma kao i radnja je zaista losa. Previse zbrzano i previse kopirana ep. IV (prakticno su udarali na setu fanova). Tada sam bio pod utiskom da ima potencijala da bude nesto ali sam iskreno pod utiskom da ce sa sledecom epizodom (VIII) da sahrane novu trilogiju (i da ce e IX da bude izbacena cisto radi reda) - a da ce pritom da se pop.... na originalnu.

Takodje jedino dobro u celoj toj prici je sto sa offspin filmovima mozemo da dobijemo novi "prosireni kanon" (prakticno stari ne vazi od kada je Dizni otkupio licencu) i da ti filmovi budu iole ok/dobri i ciljani ka odrasloj publici.


Verujem da dowla ne pise, niti pljuje bezveze, jer covek ima dobar ukus i procenu barem sto se dobre naucne fantastike tice - i meni je iskreno sada dilema da li da odgledam film u sredu jer vec imam bukovane karte.
Uopste me ne bi cudilo da su pokopali SW kakvog se secamo kako bi utkali "neki novi SW za aktuelne mladje narastaje"... Zali boze onda glavnih aktera originalne trilogije koji su im fakat samo za promociju posluzili...
 
Poslednja izmena:
Odgledao The Last Jedi i ne sviđa mi se...
Malo mi je bolji od Buđenja sile ali sam generalno razočaran, po nekim komentraima očekivao sam da je mnogo bolji...
Rogue one mi je najbolji od zadnja tri filma.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rogue One razočarenje, nemam želju da ga ponovo gledam, ikad. 10x lošiji ukupno od Ep. VII i VIII i apsolutno besmislen i nepotreban.

Da li je to problem? Ne, samo mi je žao. Donekle kapiram što se nekome dopao i to je to. Nema potrebe za pretencioznim bombastičnim postovima

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Večini, da ne kažem svima, bez obzira na uzrast, se takođe dobadaju crtaći o Paji Patku tako da ako neko i napiše "za uzrast do 7 godina" jer jesu za taj uzrast, to nije uvreda.

Kakve ovo veze ima sa TLJ? Ne bih rekao da se većini dopada Paja Patak. Jedno je kad ti se dopada nešto kad u stvari imaš sedam godina, drugo je kad nalijepiš etiketu na nešto kao način da umanjiš vrijednost.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poenta price je bila da je dowla (barem sto se sci-fi tematike tice) covek koji retko kada gresi. I da, ma koliko su filmovi stare trilogije "stari" i dalje su daaleko kvalitetniji od ep. VII i RO... Koga god pravog fana SW-a da pitas reci ce ti to...

Ali naravno postoje ukusi i razlikuju se ali opet nema potrebe da se skace i hvata za "gusu" ako neko iznese misljenje makar i onako subjektivno. Verujem da je to uradio jer je fan filmova i da je imao ocekivanja da ce da izvuku situaciju sa losim nastavcima...

Btw. ukoliko se ispostavi da se recimo veliki deo publike slozi oko toga, posle nekog vremena naravno, da je film potpuno podbacio i prakticno time Dizni popljuvao na originalnu trilogiju i fanove iste sta cemo onda da radimo?

Ali naravno uvek postoje ljudi koji zele da teraju vodu na svoju vodenicu bez da ih briga za misljenje ostatka sveta.

PS
The Earth is not flat

Ono sto Dizni sada radi nije nista vise no ono sto je Lucas probao sa prequel trilogijom, odnosno zeleo da postigne samo mu nije poslo za rukom- samo su sada malo lepse zapakovali...
 
Poslednja izmena:
Gledao sam opet posle 100god Terminatora prvi deo. Deluje malo kao B film trashina pogotovo uzasna gluma Sare K ali i dalje ima smeka.

I ja pre jedno mesec dana. :D Isto misljenje... Gluma živi cirkus. :D Ali recimo Konana obožavam da pogledam oba dela i uvek mi je odličan... A Predator mi je nakon svakog gledanja nekako sve bolji i bolji s godinama.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Ja sam lepo napisao, da je bilo koji drugi dao bih 4/10 a evo mogu da dodam da je ona nula samo meni, pa kome se ne dopada moje najsubjektivnije neka uzme tu 4-ku ;). Ali meni licno i personalno je nula od filma, zato sto me je razocaravao iz scene u scenu. Bilo je cool borbi i koreografije, ali (opet se vatam Transformera) i Revenge of the Fallen je bio užasan film sa predivnom scenom borbe u šumi (u IMAX verziji pogotovo). Par cool scena ne čine film dobrim. Overhipi krastavac, to je problem sa ovim kalibrom.
 
Kakve ovo veze ima sa TLJ? Ne bih rekao da se većini dopada Paja Patak. Jedno je kad ti se dopada nešto kad u stvari imaš sedam godina, drugo je kad nalijepiš etiketu na nešto kao način da umanjiš vrijednost.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Etiketiranjem se ne "umanjuje vrednost" nego skreće pažnja na nešto. Kao što je, recimo, Emanuelle film za odrasle i to ne bi gledao sa decom ali ne znači da je neka posebna "vrednost". Al' dobro, vidim da si krenuo u kontru, štedi bateriju...
 
Kao da pričam zidu. Nema veze, unsubscribe s teme, potpuno je besmisleno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poenta price je bila da je dowla (barem sto se sci-fi tematike tice) covek koji retko kada gresi. I da, ma koliko su filmovi stare trilogije "stari" i dalje su daaleko kvalitetniji od ep. VII i RO... Koga god pravog fana SW-a da pitas reci ce ti to...

Takvo gledanje je u startu greška, jer SW nije sci-fi, niti je to ikad bio, već je epska fantazija smeštena u futuristički okvir. Upravo zbog toga je i napravio bum, jer je ponudio nešto novo. A to nešto gotovo da niko nije uspeo da iskopira, pokušali su jedino sa Flash Gordonom i to je to.

Što se mene tiče epizoda VII ide u ravni sa originalnom trilogijom. Za većinu koji precenjuju originalnu trilogiju mogu staviti ruku u vatru da je u skorije vreme nisu reprizirali, odnosno da se radi o idolizaciji nečega što su voleli kao klinci i da su iz podsvesti izbrisali Evokse i sve ostalo što je deo šmeka SW-a. :)
Niti se slažem da se išta razlikuje Diznijeva politika što se tiče igračaka i ostalog bilo šta drugačija od Lukasove iz originalne trilogija. Pa ta politika je bila prozvana još u Spaceballs, pa u tu svrhu je i ubačen Joda u onakvom obliku, a zatim i Evoksi :d



Što se tiče osmice imam gomilu zameriki koji se tiče i režije i scenarija i koje ću smestiti u spojler. Za koplje ispod VII.

-Snoke je potrošen tako uzaludno, od njega su stvorili još jednog kliše zlikovca.
-Luke je morao biti daleko mračniji, svaki SW fan je očekivao tako nešto, delovalo je da su na dobrom putu kada su prvobitno prikazali njegov pokušaj ubistva Rena, da bi ga odmah potom i oprali sa sve njegovim rečima kako plan zapravo nije 'teo da sprovede do kraja.
-Ren i Rej su morali zameniti strane, nema nikakve logike u tome da Rej ni najmanje nije podlegla tamnoj strani, od nje napravili većeg svetca od Jode :d
-Očigledna želja da se ne ubije ni jedan bitan lik iz nove generacije.
-Bioskopski humar za nijansu slabili nego u EP VII i RO, a to je po pravilu jedan od glavnih kvaliteta SW serijala.
-veganski lobi :d
-Antiklimatična zavšnica, nisu stvorili ni najmanji hipi za naredni nastavak.

+Odličan flow, nisam ni osetio ta dva i kusur sata
+Par odličnih svemirskih borbi
+Scena Snoukovog ubistva
+Džedaj Leja, po prvi put da pokaže da je više "force sensitive" od Luka, do sada je to bilo samo na papiru.
 
Poslednja izmena:
The last jedi 3D.

Zaspao sam negde u prvoj polovini filma, dok me žena nije diskretno probudila laktom, druga polovina ok.
Sve u svemu, loše.

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk
 
@rAMA
:) Pravicu se da nisam video da mi objasnjavas kom zanru pripada SW - nadam se da je objasnjenje bilo za neupucene... Ep. VII moze da ide u ravni sa originalnom samo u smislu da je bila "inspirisana" * da ne kazem pokrala dosta ideja od) ep IV - sto im je verovatno i bila namera kako bi "navukli" staru gardu i nove fanove. Ono sto sam video tada je da ima dosta potencijala za sh*tfest epskih razmera zbog stvari koje odstupaju od kanona (koje ce tek da triggeruju nas koje smo malo citali i pratili i prosireni SW univerzum)

I u "dobrom duhu" teme je bolje da povucem rucnu jer cu samo da odem u debeli off i fasujem poene stvarajuci pritom opstu raspravu i prepucavanje clanova. Ako hoces mozemo da razmenimo misljenja na pm posle srede kada budem odgledao TLJ - i imao potpuniju sliku. Verujem da im je ovaj VIII deo kljucan za Diznijevo vidjenje sage i buduce SW filmove.
 
Poslednja izmena:
Gledao Last Jedi... ja sam uživao, 8/10.
Ne smatram sebe nekim velikim obozavateljem SW serijala ali mi je ovaj deo fino legao.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
The mountain between us - uf. Ovaj film nema nista osim dva lepa i dobra glumca, i prosto mi je zao da ih vidim u ovakvom ispraznom filmu. Bukvalno kao da je neko rekao, slusaj nemamo love za mnogo glumaca, uzecemo 2 komada, nema love za scenografiju daj da odemo u neke planine, nadji neku napustenu kucu mozda i sta nam jos treba aha da neka velika ideja mozda ljubav ne znam vidi smuckaj nesto...

Film nit smrdi nit mirise, odavno se nisam ovako razocarao, sve je klise od pocetka do kraja.
 
^ ja ga sam zavrsio, ljubav je pobedila 5/10

p.s smorio je film tu negde oko drugom polovinom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno