Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Inception:
Za onakav kraj neko treba krivično da odgovara !! :D
I mene je nerviralo, ali sam se posle priklonio mišljenju da nije bitna
čigra, već burma (ona pokazuje kad je san, a kad nije).

To su takvi filmovi, pravljeni da ih svako razume na svoj nacin.
U tome je stvar, nema guglanja, jer ces procitati tudje misljenje i to vise nije tvoj dozivljaj tog dela. Ja takve filmove obozavam, glavolomke sa hiljadu stvari ispod povrsine, za koje treba bas da se zagrebe..
I ja volim takve filmove, pod jednim uslovom.

Da sam autor (režiser i/ili scenarista) zna šta hoće da kaže, a onda namerno po filmu poseje i lažne tragove. A ako je urađeno suprotno, mene bi to mnogo podsetilo na situaciju kada, recimo, slikar prospe par vodenih boja po platnu i onda mi treba da se pravimo važni i da odgonetamo šta je hteo da kaže... Pa šta da kaže, prosuo je farbu, šta me za]ebavaš. E tako i za filmove.

Lynch se zgrozava objasnjavanja svojih dela, cela poenta je da svako shvati na svoj nacin bas kao sto DeLarge rece.
Baš se pitam što se zgrožava objašnjavanja :) A ta poenta mi je prilično slaba. Kad bi se ona usvojila, to bi značilo da je, recimo, u Pijevom životu potpuno nebitno
da li su životinje stvarno životinje, ili je pak to metafora za ljudska bića koja su zaista bila u čamcu.
A u zavisnosti od toga koja tumačenje prihvataš, imaš i potpuno različitu spoznaju umetničkog dela. Pa neko kaže ovo prvo je tačno i film je glup, neko kaže ovo drugo je tačno, film je dobar... Ne znam, meni je to loše. Jer kao, čim je tako višeznačno, mora da je i dobro. krastavac, ne mora da znači!

Al opet, ne mora da znači ni da sam ja u pravu :)
 
Unbreakable (2000) - 8/10

Super film, prvi put sam ga nazalost tek odgledao. Jako kratak, taman sam ocekivao nesto vise i kraj. Ali sasvim dovoljno da bude osmica.

Jel to Split bese nastavak ili je nesto kao povezan sa Unbreakable? Posto planiram sa drugom da ga odgledamo danas ili sutra...
 
U istom su univerzumu, ali nije nastavak. Za par godina izlazi film u kojem ce biti likovi iz oba filma.


Split je odlican. McAvoy po-ki-do.
 
Poslednja izmena:
To su takvi filmovi, pravljeni da ih svako razume na svoj nacin.
U tome je stvar, nema guglanja, jer ces procitati tudje misljenje i to vise nije tvoj dozivljaj tog dela. Ja takve filmove obozavam, glavolomke sa hiljadu stvari ispod povrsine, za koje treba bas da se zagrebe..

Mulholland Drive nije preterano komplikovan i nema mesta tu za različita razumevanja, na polovini drugog gledanja sve sam pohvatao. Lost Highway je na isti kalup i oba filma se čitaju na isti način, a ako se gleda sa razumevanjem to nije problem. Jednostavno potrebno je raščlaniti realnost/javu od sna i deluziju/ludilo pojedinaca kroz čije oči u filmu posmatramo tu realnost. Odnosno da se raščlani svesno od nesvesnog. Osnove psihoanalize su dovoljne za to, nije to Inception gde moraš paziti na svaki detalj tipa prsten/čigra, i da opet bude sve otvoreno interpretaciji... :)
 
Poslednja izmena:
Mozda gledaju preko mobilnog. Evo ovako izgleda kod mene:
zNt5AX.jpg


Hvala na podrsci, bas sam se potrudio da to izgleda lepo na forumu.
 
Baby driver zakuntao na pola filma... početak obećavao ali posle.... Spacey u ovakvim filmovima pored HoC... za ne verovati.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Lynch ima opasan uvid u mrak i tamnu stranu. Pre sam pisao kako sam sanjao posle odgledane 4 epizode (gde se prvi put pojavljuje FBI mackica) zenu sa umotanom glavom i ekserom u ruci iz spota koji je on rezirao dan pre nego sam naleteo na njega na YTa, definitivno nikada nisam video taj spot pre. Moj trip je da covek barata nekim stvarima koje retko ko moze da pojmi, mozda neki šamani. E sad to je moj trip i kao sto X-Kapa kaze mozda u tudjim ocima gresim ali meni je fenomenalan trip i za mene je Lynch bog otac mindfuck-a. Covek se igra sa podsvesnim samo tako. Prosto odgledas malo premotas po glavi sta mislis da si odgledao i cepas dalje - moje misljenje. Ako je too much ne gledas i gotovo.
 
To su takvi filmovi, pravljeni da ih svako razume na svoj nacin.
U tome je stvar, nema guglanja, jer ces procitati tudje misljenje i to vise nije tvoj dozivljaj tog dela. Ja takve filmove obozavam, glavolomke sa hiljadu stvari ispod povrsine, za koje treba bas da se zagrebe..

Secam se kad sam jednu "umetnicku dusu" pitao za neko "delo" u izlogu apoteke, staklo sa nekom flekom koja asocira na osobu koja drzi bebu u narucju i naravno dobijem takav odgovor... a ono batica na komad stakla iscedio lepak i zalepio napukao izlog. Toliko o dozivljaju.

Linca, pogledao Higway i ukapirao nista,
posle toga zjbm se i odem na Erasurehead (ne znajuci da mu je to valjda diplomski rad), pola bioskopa izaslo posle 2 minuta, druga polovina 15 minuta max. Od tog dana Linc i ja smo se razisli... kad se setim samo Twin Peaks-a. Koliko sam uzivao dok ga nije spopalo ludilo u zadnjim epizodama.
 
Poslednja izmena:
Lynch ima opasan uvid u mrak i tamnu stranu. Pre sam pisao kako sam sanjao posle odgledane 4 epizode (gde se prvi put pojavljuje FBI mackica) zenu sa umotanom glavom i ekserom u ruci iz spota koji je on rezirao dan pre nego sam naleteo na njega na YTa, definitivno nikada nisam video taj spot pre. Moj trip je da covek barata nekim stvarima koje retko ko moze da pojmi, mozda neki šamani.
Ovaj... verovatno sam te pogrešno shvatio, nemoguće je da misliš kako Linč ZAISTA zna neke natprirodne stvari, jel? :)

Secam se kad sam jednu "umetnicku dusu" pitao za neko "delo" u izlogu apoteke, staklo sa nekom flekom koja asocira na osobu koja drzi bebu u narucju i naravno dobijem takav odgovor... a ono batica na komad stakla iscedio lepak i zalepio napukao izlog. Toliko o dozivljaju.
:laugh:

pogledao Higway i ukapirao nista
Evo ti, ako zanima tebe ili nekog drugog člana foruma, objašnjenje našeg jedinog doktora za horor: http://www.duhovnirazvoj.com/Tekstovi/Postmodernidjavo.htm

Inače, isti čovek je na svom blogu, okačio jedan mini razgovor vođen sa Linčom preko Skajpa, pa možda nekom bude zanimljivo (pošto već raspredamo o Linču): http://cultofghoul.blogspot.rs/2017/09/razgovarao-sam-sa-dejvidom-lincom.html
 
Inception:

Za onakav kraj neko treba krivično da odgovara !! :D

I mene je nerviralo, ali sam se posle priklonio mišljenju da nije bitna
čigra, već burma (ona pokazuje kad je san, a kad nije).

Meni je kraj odičan.
Što se tiče čigre ja sam ukapirao da se čigra zaustavlja, što znači da nije san, vidi se kako se zatresla što znači da će stati. On nije sačekao da se čigra zaustavi jer je video decu i njihova lica (u filmu je u jednom trenutku rekao da u snu nikada ne vidi njihova lica, recimo da je tako znao da nije san). Na kraju krajeva nije mu ni bilo bitno da li je java ili san jer mu je jedini cilj bio da bude sa decom.
Po meni, suština filma nije ni bila u tome što su hakovali onog milionera nego u tome što je on "jurio" Japanca kroz snove ko zna koliko godina dok mu na kraju nije usadio ideju da treba da pozove vezu na carini i da njega puste u Ameriku. To se vidi po tome što je on kad su se probudili u avionu iz čista mira uzeo telefon i pozvao carinu, kao da se setio nečega.
 
Linca, pogledao Higway i ukapirao nista,

Šta tu ima da se kapira...
Čovek ubio svoju ženu u napadu ljubomore, čoveka uhapsili, čovek se žali zatvorskom čuvaru na neizdrživu glavobolju i povišenu temperaturu i zatim u tom delirijumu/snu tokom te noći sanja san koji vidimo u filmu gde on racionalizuje svoje postupke i pokušava da spase sebe krivice, odnosno pobegne od nje, zavaravajući sebe da nije ubio svoju ženu. Film je podeljen na realnost, njegov san u kom traži izlaz iz te realnosti i na kraju njegovo shvatanje realnosti. Mulholland Drive je film na potpuno isti fazon, gde vidimo beg od realnosti mlade "glumice" koja je zveknula uspešnu koleginicu/ljubavnicu (već sam zaboravio) na koju je bila ljubomorna.

To je ovako ukratko iz glave, pošto je prošlo dosta vremena od kada sam ga poslednji put pogledao.
 
Poslednja izmena:
Meni je kraj odičan.
Što se tiče čigre ja sam ukapirao da se čigra zaustavlja, što znači da nije san
Davno sam ga gledao, ali koliko se sećam, Nolan nas je tu malo prešao, jer u jednom trenutku u filmu se kaže da totem
radi samo ako je tvoj, a čigra je bila valjda totem njegove žene, čija već, tako da tokom celog filma, on nju vrti džabe. San je u onim momentima kada on nema burmu.
Ili kad je ima, stvarno je davno bilo, dosta sam pozaboravljao :)
 
ASSAULT ON PRECINCT 13 (1976)
IMDB rejting: 7.4/10
Zanr: Action
Info: Directed by John Carpenter. With Austin Stoker, Darwin Joston, Laurie Zimmer, Martin West.
4FCr2G.png


Carpenter, klasik. Onako, nije los. Gledao sam ga bas davno, mozda i 20 godina ima. Ja sam uzivao ali sam subjektivan.
Anegdota iz filma je da pricu koju je ispricao Ethan Bishop u policijskoj stanici je ustvari istinita prica Alfreda Hickoka o njegovom detinjstvu. To nisam znao pre a morao sam da podelim
Hvala ljudi na lepim recima. Osecam se kao kod kuce. :)
 
Ne znam za vas, ali ja pravim razliku između mindfuck filmova i filmova sa twistom (preokret na kraju). Po mom mišljenju u prvi grupu spada, recimo, Inception, a u drugu Šesto čulo ili Zatvoreno ostrvo. Linčova dela bi išla u prvu grupu, ali su toliko... zapetljana da mene odbijaju. Čitao sam neka njegova "objašnjenja", sve nešto ono što svi gledaoci misle je tačno; može ovako, a može i onako... Pretpostavljam da će me ljudi napljuvati zbog ovoga, ali stekao sam utisak da ni on ne zna, već namerno pravi teško razumljive filmove, da bi se raspravljalo oko toga. Mislim, ako ću posle filma morati da gugulujem satima i čitam stotine objašnjenja... ]ebo ti to. Eto, rekao sam, sad pljuvanje može da počne.

Apsolutno se slažem, nešto slično sam i ja rekao ovde pre dosta vremena. Nije problem razbijati glavu u toku filma, ako ću na kraju dobiti ono zbog čega sam film i pustio. Svaka druga internet palamuđenja filmova sa "sto putića" me ne zanimaju uopšte.
Što se Linča tiče, sve manje mi se dopada. Krenuo sam sa preprizom Twin Peaksa od prve sezone... Prva odlična, druga neviđeno smorna i loša (za mene), od treće ne očekujem iskreno, ništa. Nadam se samo da grešim.

Pa na svakom postu stoji slika procenta. Ili da se skrene pažnja da stavi sliku koja treba ili da ne stavlja uopšte.
Deset pogrešnih slika i pored mog skretanja pažnje nije slučajnost.
Ne znam šta reći, stvarno... Bezobrazluk sa tvoje strane :)
 
The Imitation Game (2014)

Preporuka :)
 
Mulholland Drive (2001) - 6/10

Nisam ga doziveo kao nesto specijalan film. Ocekivao sam bas to... Mozda ako mu dam jos jednu sansu, ali ovo je bilo mucenje meni.
 
Nemanja da smanji dozivljaj sa komentarisanjem nebitnih stvari.
 
da ne otvaram temu, molim kolege predlog za film za devojcice oko 10 god koji momentalno igraju u bioskopu, puno hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Okja - Sta sve ovde ima kakav je ovo doktorat od filma... Korejanac koji pravi korejski film u holivudu (i fejluje) s ljudima koji ne govore engleski :D. Super svinju koja ce na'rani covecanstvo a u stvari je nilski konj s duzim usima. Devojcicu koja ne da svinju Tildi, anemicne vegane anarhiste koji ne daju svinju Tildi, Tildu koja glumi onu frik ribu iz Snowpircera opet a tu je i Dzejk koji ne glumi u filmu vec izgleda da pokusava da prezivi los rad esida ispred kamere. 10/10 preskociti
 
Captain Jack Sparrow odličan nastavak i avantura. Samo neka ih stancaju, nemam ništa protiv.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Okja - Sta sve ovde ima kakav je ovo doktorat od filma... Korejanac koji pravi korejski film u holivudu (i fejluje) s ljudima koji ne govore engleski :D. Super svinju koja ce na'rani covecanstvo a u stvari je nilski konj s duzim usima. Devojcicu koja ne da svinju Tildi, anemicne vegane anarhiste koji ne daju svinju Tildi, Tildu koja glumi onu frik ribu iz Snowpircera opet a tu je i Dzejk koji ne glumi u filmu vec izgleda da pokusava da prezivi los rad esida ispred kamere. 10/10 preskociti

Kako sam se zaj*bo.

Vidim prvo Okja i 10/10. Odgledam trailer i kao "nije lose, taman sa devojkom da gledam nesto". Stavim da se skida naravno, vratim se da procitam tvoj review i skapiram da je film fail i sad cu da ga cancel-ujem :D
 
Žena patuljak je kao što si primetio vlasnica vile, a živi iznad kafića. Roberta je upoznala tako što joj je popravljao lift. Pošto je lice sa specijalnim potrebama sve vreme provodi, preko dana kod izloga kafića a noću pored svog prozora koji gleda takođe na vilu (to si mogao da vidiš u sceni kada Virgil dobija batine pri kraju filma. Kao lice sa specijalnim potrebama ima dar da pamti brojeve (koliko puta je ko ušao i izašao iz vile). I to je cela njena poenta.

Vezano za film "The best offer" - jedna nejasnoca:

Zanima me sledece - kako je Virgil uopste opljackan, kada je samo on znao sifru svog sefa (kada je Kler vodio da joj pokaze slike, drzala je stalno zatvorene oci, ako se ne varam)?
 
a mislile neki film ali od ovih sto se prikazuju bas ne znam da li je ijedan za njih?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
It :D

Sent from my Le X620 using Tapatalk
Hahaha, bas me lepo nasmeja :D

Inace, kome se gleda pravi mindfuck, lepo odgleda Primer (2004). E to je meni mindfuck... Film koji je logicki upotpunjen i koji razumes kad posle odgledanog filma pogledas explanation video na tjubu, a onda pogledas explanation video of explanation video i bude ti jasno sve (mozda) :d

Te zaebancije kad umuljas pricu koja moze da se tumaci na 300 nacina, nije meni to to, iako je mozda film kao film odlican.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno