Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako možete da gledate te screener-e...
A ono, ima ga i u bioskopu...
Inače, slažem se, screeneri su (danas) bogohuljenje. Tek me ovaj zadnji Terminator, u svoja prva dva minuta podsetio kakve sam sve krševe od snimaka gledao, tamo na prelazu 80ih u 90e.
 
Poslednja izmena:
Lighthouse je totalni mindfuck. Interpretirao bih ga kao metaforu spoznaje gresaka i neadekvatnih poteza u životu lika Winslowa.
 
Sinoć odlgledao u bioskopu ruski film "Sluga" našeg Miloša Bikovića... Zabavan film za razonodu od sat i po. Jako zabavan.
6/10

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sinoć odlgledao u bioskopu ruski film "Sluga" našeg Miloša Bikovića... Zabavan film za razonodu od sat i po. Jako zabavan.
6/10

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Pomalo spor, ali je priča ok. Ono što me je oduševila je sama produkcija filma, koja je na vrhunskom nivou. Vidi se da su Rusi utukli dosta para u filmove/serije. Projekcija je bila popunjena skoro do zadnjeg mesta.

Delim ocenu s tobom 6/10.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
1917 (2019)

Filmčina. Kamera fenomenalna, ceo film izgleda kao da je snimljen iz jednog kadra, što nije prvi put da se koristi ovaj način montaže i snimanja (Birdman jedan od primera). Sve vreme grickao prste, napeto tokom celog filma.

Preporuke za ljubitelje ratnih filmova i generalno WW1.
Znači filmčina bez konkurencije...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Po mojem skromnom mišljenju Irishman nije vredan pomena.
Bolje da su koristili mladju ekipu pa da ih naprave starijim nego neuspeo pokušaj da starce podmlade. Treba i oni da znaju kada je vreme za penziju i da nam ostanu u sećanju kao velikani kinematografije.
Odradili su temu nekakvih mafijaša čije je vreme prošlo i više nikoga nije briga za tamo nekog Hofu i kako je nestao...
Bolje da su simili
"Moćne Rendžere u Penziji 2: Uplata penzije treći deo"
nego ovu smejuriju od filma.
Opet kažem moje skromno mišljenje.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Knives Out - Prijatno iznenađenje.

Ocena 9/10
 
Meni je novi Terminator užasan. Neko je gore u spojlerima lepo nabrojao sve što nije u redu sa ovim nastavkom.
 
1917 (2019)

Au koji film. Odgledati obavezno. I ja sam imao utisak kao da je sniman u jednom kadru.
 
Poslednja izmena:
^ i jeste, snimano je jednom kamerom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nije snimljen u jednom kadru, ali je to bio cilj od početka. Jako zanimljiv klip na temu kako je planiran i snimljen 1917.

 
Ne brukajte se sa tvrdnjom da je film snimljen u jednom kadru.
To bi značilo da su film snimili za 2 sata, koliko film traje. :)
 
Viktorija, nemački film iz 2015.

Shot in one single continuous shot (134 minutes).
It took 3 attempts to film the movie. The take used for the final cut was the third take and completed from 4:30 AM to 7:00 AM on 27 April 2014 in the Kreuzberg and Mitte neighborhoods.


Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja ne. Pročitaj pažljivo moj post.
Film, beše, traje "2 sata", pardon 119 minuta. ;)
Na ti ruda. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo napisao da podseca a ne i da je snimljen u jednom kadru. :)
 
Ima sve u onom YT videu. Secen je tako da se "ne primeti" ali svakako sto manje puta. A bilo je i preuzimanja kamere u pokretu, dron, covek, auto... dobra je ona scena kada kamermani u uniformama po predavanju kamere odlaze u napad kao statisti.
 
Parasite, setih se odmah Oldboy, prilično uvrnut film 8/10
The Lobster, još jedan uvrnut film, u principu volim distopijske filmove, ali ne baš preterano one koji se bave emocijama u takvom okruženju 7/10
 
Jay and silent Bob reboot tuga od filma, ne gledati ni slučajno,
pljunuli su na sve svoje uber kul filmove ovim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*tom,
Dno dna film, ne gledati čak ni high.
 
Ford vs Ferrari odličan.Bale i Damon odlični kao i uvek. Neko ga je uporedio sa Rush, slični su ali je Rush ipak bolji.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Parasite (2019)
Onako... 7/10
Prvu polovinu filma sam sve gutao jer sam ocekivao twist. Obzirom da se film dosta spominje po netu ocekivao sam da bude neki dobar twist. Kad ono skrivena podzemna prostorija u sklopu domacinstva. To mi je bio trip pre 6 filmova. I slag na tortu lik koji pije mleko na cuclu... u fazonu mnogo luda situacija :zgran:.
Cudno je da je ovo u nominacijama za best picture. Vidi se da se forsira iz nekog razloga.
 
Jojo Rabbit (2019)

9/10 Jako lep pacifistički film. Scena na kraju me je rasplakala, pogotovo jer mi je Rilke jedan od omiljenih pesnika.
Bio je užitak gledati nešto ovako nevino...


"Pusti da ti se sve desi
Lepota i strahota...
Nastavi dalje
Nijedan osećaj nije konačan..."

- R.M. Rilke
 
Poslednja izmena:
Parasite (2019)
Onako... 7/10
Prvu polovinu filma sam sve gutao jer sam ocekivao twist. Obzirom da se film dosta spominje po netu ocekivao sam da bude neki dobar twist. Kad ono skrivena podzemna prostorija u sklopu domacinstva. To mi je bio trip pre 6 filmova. I slag na tortu lik koji pije mleko na cuclu... u fazonu mnogo luda situacija :zgran:.
Cudno je da je ovo u nominacijama za best picture. Vidi se da se forsira iz nekog razloga.

Evo ti za tvist :d

https://www.imdb.com/title/tt1662557/
 
Once upon a time in Hollywood.
Vrh. Film jeste ni o čemu, ali opet zanimljiv. Na stranu Leonardo, Bred Pitt izdominirao, prava uloga koja je pokazala kakve vrednosti muškarac u životu mora da ima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno