Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahah vala bas. +1
Gledao sam Pixarov novi crtani - Onward. Uvek ubodu u suštinu i jaku emociju, svakim filmom. Prelepo, preporuka.
 
Melancholia (2011) 10+ Podela, gluma, režija, priča, retki ali perfektni specijalni efekti, teško mi je da sve to poređam po kvalitetu. Šteta što je filmska industrija otišla u totalno pogrešnom smeru pa umesto ovakvih filmova mi sada gledamo borce za ljudska prava,feminizam,Black lives matter,politiku Trampa,religiju i ostalu baljezgariju. Ovaj film nisu nominovili ni za Globus,ni za Oskara i hvala mocnim silama što nisu! Preveliki je ovo film za takve... stvari.
 
Jako je cudno to sve postalo za utisak o filmu, ni sebi vise ne verujem.. Vecina zna koliko sam Interstellar ishejtovao, ni Inception nesto ne mirisem.. a eto ovo mi leglo skroz. U smislu da si potpuno zadovoljan dok traje film, i onaj utisak kad se zavrsi.. taj neki prvi instinkt i osecaj, kao i za Once upon a time in Hollywood.. kao i za Avatar recimo, koji je napljuvan od vecine, a opet dok ga gledas i kad zavrsi, u nekom si zadovoljnom tripu, ne znam tesko je opisati :)

Moze se posle razglabati ima li smisla, sta je pisac hteo da kaze, rupe u fizici i scenariju, ali nekako mi je postalo dosta merodavnije taj prvobitni utisak..
 
Naravno, većina filmova tome i služi. Da te zabavi u toku projekcije i da se lepo osećaš posle.
 
Čemu onda horori, dal to nekog zabavlja i da li se realno posle možeš lepo osećati. Mislim na one bas bolesne
 
Meni jedino horori 70'-80tih odlazu samoubistvo.
 
Naravno, većina filmova tome i služi. Da te zabavi u toku projekcije i da se lepo osećaš posle.

To malo zvuci kao Fast and Furious 14-ti deo, ne mislim na ono 'mozak na ispasu'.. Nego ono dok gledas i kako zavrsi, ne osecas da si gledao neko djubre vec nesto dobro, a ne znas ni tacno zasto je to tako..
 
The Fighter (2010)

Solidan, verovatno bih imao i bolji utisak da nisam već gledao više filmova u kojima Bejl glumi nekada veliku nadu koja sada ima brdo ličnih problema i koja se tokom filma vraća na pravi put.
 
Pa kakvu god "emociju" da ti film probudi, sem fazon "kakvo je ovo smece", mislim da film treba da ima prolaznu ocenu bar... Onda ti neki detalji razlikuju OK film od dobrog filma, dobar od odlicnog, a odlican od MF masterpiece!

Inace odgledao sinoc outpost... S obzirom da je po istinitoj prici, nikako mi ne ide u glavu onako nesto, ko je gledao, zna na sta mislim... Ali film kao film je dobar.
 
Melancholia (2011)
umesto ovakvih filmova mi sada gledamo borce za ljudska prava,feminizam,Black lives matter,politiku Trampa,religiju

Dobra je Melanholija, uvuče u neki specijalni svet i atmosferu, u tom smislu podseća na Stalker.
Inače odgledao 12 godina ropstva i ništa, jedan iz paketa gorepomentih blm.

Preporuka za Melanholiju i suprotno za 12 godina ropstva.
 
Inače odgledao 12 godina ropstva i ništa, jedan iz paketa gorepomentih blm.

Preporuka za Melanholiju i suprotno za 12 godina ropstva.

Odlicna je Melanholija, dobar je i 12 years.
Kako postoje ljudi koje takvi filmovi ne dotaknu...nikada necu razumeti.
 
12 Years a Slave je solidan, ali teško da može u isti rang sa To Kill a Mockingbird ili Mississippi Burning, na primer. Mene nije pogodio ni približno kao pomenuta dva.
 
Poslednja izmena:
Tenet ocena 7/10.

Drzi paznju. U jednom trenutku postane malo dosadno pa se iskljucite ali nije lose. Neke scene bas dobro izgledaju i muzika kida.
Gledao sam u ovom novom bioskopu u Adi mall. Ozvucenje brutalno. Verujem da je i 4d ok. Nas osmoro u celoj sali. Nekim ljudima legne film nekima ne. Par u nasom redu se dosadjivao, lik zaspao na pola filma, devojka gleda telefon dva sata, kao da je u kaficu. Ali fino sto ponovo rade bioskopi.
 
12 Years a Slave je solidan, ali teško da može u isti rang sa To Kill a Mockingbird ili Mississippi Burning, na primer. Mene nije pogodio ni približno kao pomenuta dva.

Bas tako.
Ali snimaju nastavak "Another 12 years..." gde se agonija nastavlja, mozda ti se svidi..
 
Poslednja izmena:
Knives out - оцена 9. Мистерија током целог филма и иако делује да ће бити лимунада нешто се не уклапа до самог краја. И онда наравно кулминација [emoji4]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Interstellar 10/10

Ne znam više po koji put ga gledam, ali kao i uvek odličan... bolje reci perfektan!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Jao, nemoj Interstellar u ovoj temi, mislim forumu... [emoji3]
Šalu na stranu i meni je super film, gledao sam ga samo na premijeri u bioskopu planiram još jednom da ga obrnem

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
99 Homes
-pozitivno iznenađenje, za preporuku svakako, Majkl Šanon briljira.
Porodice u Americi gube kuće koje su pod hipotekom od strane banaka, nakon sudova na scenu stupaju izvršitelji.
Nekoliko tvistova u filmu, na kraju odlazi u neočekivanom smeru.

Mladost
-umetnički film čija radnja se odvija kao u nekom polusnu. Majkl Kejn, Harvi Kajtel, Džejn Fonda (nisam ja prepoznao [emoji846]) ga kvalitetom guraju preko crte.
Preporuka za one koji traže malo uvrnutije stvari.
 
Drago mi je da vam se sviđa Melancholia,film je baš perfektan.99 homes takođe odličan,prikazuje Ameriku u jednom drugačijem svetlu.Sinoć pogledao 21bridges,nije loš,solidna akcija za jedno veče zabave.
 
99 Homes
-pozitivno iznenađenje, za preporuku svakako, Majkl Šanon briljira.
Porodice u Americi gube kuće koje su pod hipotekom od strane banaka, nakon sudova na scenu stupaju izvršitelji.
Nekoliko tvistova u filmu, na kraju odlazi u neočekivanom smeru.

Mladost
-umetnički film čija radnja se odvija kao u nekom polusnu. Majkl Kejn, Harvi Kajtel, Džejn Fonda (nisam ja prepoznao [emoji846]) ga kvalitetom guraju preko crte.
Preporuka za one koji traže malo uvrnutije stvari.

Pominjao sam ga ovde, zaista odličan film. Preporuka i od mene.
 
Interstellar 10/10

Ne znam više po koji put ga gledam, ali kao i uvek odličan... bolje reci perfektan!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Gde ga gledate? Ja sam skoro poceo da ga gledam na netflix-u i izludeo sam potpuno. Glasovi su previse tihi i napinjao sam se da razumem sta pricaju, morao da da odvrnem zvuk a onda su mi muzika i efekti bili toliko preglasni da mi je bilo neprijatno da gledam. Morao da da prekinem film. Ne pamtim ga tako.

Tapatalk from Poco loco
 
To kod mene rešava dynamic range. Smanjuje razliku u jačini niskih i visokih tonova.
 
Teret,Krugovi,Pored mene,Ničije dete,Zvizdan,Ljudožder vegetarijanac,Suma sumarum,Ederlezi rising,Dnevnik mašinovođe,ustav republike hrvatske,Realna priča,Ajvar,Delirium tremens
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno