Šta je novo?

H.265 kodeci i x265 kodek kao njegova freeware implementacija

Divno :) nije je bilo par meseci..
 
Nikada nisam konvertovao u h265, pa imam par pitanja.


Handbrake:

7vuX4HZ.png


Da li su mi bitne ove opcije - Preset, Tune i Profile, ako mi je cilj da neke 1080p 3-5Mbps fajlove konvertujem u 720p 1Mbps h265, kako bih dobio velicinu 500-900MB? Pitam zbog niskog bitrate-a. :D

Ako ipak jesu, sta je optimalno da stavim? Moze i objasnjenje usput.
 
Poslednja izmena:
OK odredio si velicinu fajla prema svojim potrebama.
OStaju jos 2 stvari kvalitet i brzina encodovanja, sta i koliko ti je bitno . TIme dobiajs odgovor na pitanje da li su ti bitne pomenute opcije ;)
 
Poslednja izmena:
Ocekujem da kvalitet bude makar na nivou ovih hdtv 720p epizoda (1-2GB), sto se torrent-uju za prakticno svaku seriju. To mi je skroz ok.
Brzina? Pojma nemam, ali kontam da nema potrebe na poslednja tri najsporija preseta. :D

Predlozi nesto, svakako cu isprobati kada ne budem za kompom dok konvertuje. Pa cu prosuditi da li je vredno vremena u odnosu na 264.
 
Poslednja izmena:
Koristi samo "preset" opciju, ovo dugo ne moras da diras. Nemoj da ides na sporije od slow jer je previse sporo (mada je i slow preset mnogo sporiji od x264 ekvivalenta). Ako radis na procesoru iz potpisa to ce verovatno dosta da potraje. CQ mislim da ce nesto brze da obavi posao i tu bi trebao da ides na negde 21...
 
Probao sam, definitivno se ne isplati. :D Em sto traje mnogo duze, em sto dobijem za samo 200MB manji fajl nego sa h264.
 
Meni treba small file size mkv npr oko 500MB , u pitanju je Domaci jako poznat film vidite SS kvalitet i nije nesto poseban, znaci treba mi savet za sto bolji kvalitet slike.

crop.jpg

SOURCE je DVD - MPG2


General
Format : MPEG-PS
File size : 4.33 GiB
Duration : 2h 23mn
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 4 309 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Custom
Format settings, GOP : Variable
Format settings, picture struc : Frame
Duration : 2h 23mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 3 647 Kbps
Maximum bit rate : 9 000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.352
Time code of first frame : 00:00:14:18
Time code source : Group of pictures header
Stream size : 3.67 GiB (85%)

Audio #1
ID : 189 (0xBD)-128 (0x80)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Muxing mode : DVD-Video
Duration : 2h 23mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 198 MiB (4%)
 
Savet - koristi x264
 
Ne znam da li je ovo prava tema,ali potrebna mi je pomoć.Ne znam zašto VLC plejer neće da otvori format 1080p Bluray x265 10bit AAC 7.1,stalno mi prebacuje da ga otvorim u 321 player classic?
 
Sta fali mpc?

@dejan87dex

Nema sta tu posebno da namestas, stavi slow preset i zeljeni bitrate ( ili CQ) i to je to.
 
Navikao sam da koristim VLC,nekako mi lakši.Znači ovakvi formati ne mogu u VLC?
 
Kk, odradicu x265 i 264 verzije na istom bitrateu,presetu pa cu da uporedim dva ista frame-a :-D
@sky007 mpc hc i uzivaj, nema bolji player!
 
Ma sigurno moze, samo treba da podesis da ti vlc po difoltu otvara te fajlove. Ili otvoris vlc i prevuces fajl u njemu.

DD

Samo ne znam koji ces program da koristis da uhvatis identican frejm :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da za 10 bit treba poseban neki kodek da se instalira koji jo[ uvek po difoltu nema u plejerima?
 
Libx264 podrzava i 8 i 10bit, ali ne oba istovremeno. Mora da se 2x kompajlira (jednom za 8bit format, a drugi put za 10 bit format). Ovo važi za encoder. Decoderi su druga priča i verovatno podrzavaju i 8 i 10 bit istovremeno.
 
Kako u pot-u identican frejm, a da ne bude odokativno?

Ja hvatam sa kombinacijom mpc-hc+ffdshow (sa osd ukljucenim), ali ne radi za h265 fajlove...
 
Poslednja izmena:
Capture.jpg

Preko MPC-a isto moze nije neka nauka..
Pauzirate video pa Navigate /Go to :) ovo je sample x265
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno