Šta je novo?

PasswordBox и други Password Managers

ays

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
1,581
Poena
200
После овог дебакла око Heartbleed bug exploit-a одлучио сам да променим шифре за СВЕ налоге које имам по разним интернет сервисима...
Мало ме мрзи да измишљам нове шифре и да онда их још и памтим или да их, не дај Боже, записујем... памтити насумично генерисане карактере је немогућа мисија(поготово што их ваља имати различитим), па сам се зато дао у потрагу за неком апликацијом која ће ми омогућити да имам све те шифре на једном месту, заштићено енкрипцијом.

Погледао сам следеће:
LastPass
Keeper
1Password
и последњи, уједно и онај који сам одабрао:
PasswordBox

Могу да вам топло препоручим апликацију... ради заиста одлично као Chrome Extension и као iOS app.
 
Koristio sam (a i dalje koristim) KeePass 2 (besplatan je) ali ću probati i PasswordBox sada - da vidim kako funkcioniše.

Imao sam i jedan veliki debakl sa KeePass-om - slučajno sam obrisao key fajl koji je bio na drugoj particiji - i tako mi je otišla cela jedna baza sa šiframa u nepovrat. Kontakt sa podrškom nije urodio plodom - mogao sam samo da plačem od muke.
Sada u novoj bazi ne koristim šifru + key fajl za pristup već samo šifru.
 
Ух бедак...

Ја сам хтео да пробам KeePass али је исти само за Windows док су ови које сам набројао сви доступни за Мек платформу.
Док су LastPass & PasswordBox доступни на свим платформама.
 
Keepass baze su kompatibilne sa odgovarajućim portovima na raznim platformama:
13-04-2014-1397400182.png
 
Šta fali Password menadžeru u Safariju? Ili ne koristite Safari? :)
 
Šta fali Password menadžeru u Safariju? Ili ne koristite Safari? :)

Користим само да проверим да ли је приказао страницу онако како је приказана у овим другим броусерима.
 
Користим само да проверим да ли је приказао страницу онако како је приказана у овим другим броусерима.
:)
Nisam ni ja koristio, ali sa Meveriksom i Save Power opcijom znači mi na MBP jer mi uštedi i više od pola sata za razliku od korišćenja Fajerfoksa ili Hroma. :)
 
Има и овај PasswordBox екстензију и за Сафари и Фајерфокс. :)

Тих додатних пола сата ми не може ”уштедети” Сафари јер ми је броусер најмањи проблем што се тиче потрошње батерије :d
 
Svaka preporuka za 1Password. Koristim ga i na OSXu i na Windowsu i na iOSu...sinhronizuje se sa iCloudom i Dropboxom....olakšao mi je život i perfektno radi :)
 
Koliko sam video Password Box za iOS nema opciju da iz Safarija precicom popuni podatke i sifru vec se to radi unutar aplikacije, sto je za mene malo zamorno.
Moram prvo da udjem u aplikaciju pa da odem na akaunt kome hocu da pristupim pa da odaberem da li cu da otvorim u safari, u aplikaciji...
Dok tipa 1Password koristi precicu u Safariju i jednostavnim klikom pristupa sifri.
Demantujre me ako gresim, posto Password Box nisam koristio, samo sam na netu video kako funkcionise.
 
Upravo izašla nova verzija za iOS 1Password sa integrisanom funkcijom u Safariju (nisam probao, samo pročitao).
Inače izašla nova verzija i Dropboxa pošto sinhronizujem 1Password sa Dropboxom. Inače pre ovih verzija nisam uspeo da sinhronizujem podatke pošto je fleširala aplikacija kao luda :) Sada radi.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na iOS kao sto sam napisao. Hvala na potvrdi :)

Не знам како ми то промакло... главна разлика је што је PasswordBox бесплатан а сви остали који раде и на iOS - нису.
 
Roboform za mene najbolji, radi lokalno pamcenje sifri ili na cloud, sve pod enkripcijom, ima ga za sve platforme, filuje sifre i username na svim popularnim browserima, ima password generator i jos mnogo toga, nije skup ko bi da plati, postoji i narodnjak koji takodje savrseno radi itd...
 
Не знам како ми то промакло... главна разлика је што је PasswordBox бесплатан а сви остали који раде и на iOS - нису.

1Password je od sada besplatan za iOS.
 
1Password je od sada besplatan za iOS.

Сад ти ниси добро прочитао шта сам ја написао... ”и на iOS”. Сервис ми је бескористан ако морам да га платим оволико за рачунар:

Screen_Shot_2014_09_21_at_10_40_36_AM.png
 
Zavisi... ja sam dao te pare za 1Password na OS X
Isplatio mi se nebrojeno puta.
 
ja sam ga pazario i za iOS, i OSX i Windows....uopšte ne žalim ! Ne mislim više o passwordima....na iPhonu 5S podržava otisak prsta....ne moram više ni Master Password da znam :D
 
Ja sam kupio za iOS,mac,win i android msecure app

Jednostavno najbolja kupovina i savrsena app .. msecure 4 restilizovana i poboljsana verzija je vec dostupna za iOS , uskoro stize i za ostale platforme
 
Сад ти ниси добро прочитао шта сам ја написао... ”и на iOS”. Сервис ми је бескористан ако морам да га платим оволико за рачунар:

Screen_Shot_2014_09_21_at_10_40_36_AM.png

Sto bi morao da platis? Skini sa njihovog sajta, ne kosta nista.
 
Dobar je PasswordBox, ali free verzija ima ograničenje od 25 unosa.
Sa druge strane, sve pohvale za KeePass, sjajno parče softvera (makar za Win).
 
Kapiram da je sjajna stvar. Medjutim, kako se resava problem kada niste za svojim racunarom, a zelite da se ulogujete na neki od sajtova za koji ne znate sifru jer je ona "@!4#$%344354454344" ?
 
1password radi sjajno,al nemogu da iskopam nardonu verziju nigde,za 10.10,predlog je silverlock,trenutno je gratis,bio mislim oko 30-40 dolara ,eura,al ima problem sto nema ekstenzije za brauzer,pisao sam im i kazu tek posle nove godine,pa neka nova verzija ce da ima,tako da kome to odgovara eto prilike nesto free u ova skupa vremena ..a neostvarena zelja i predlog je roboform,njega koristim na win i sjajno radi,prosto,nezahtevno,nije pretrpana raznim dodacima za cuvanje svega i svacega (al tek za njega nemogu da iskopam narodnu verziju ) :(
 
Kapiram da je sjajna stvar. Medjutim, kako se resava problem kada niste za svojim racunarom, a zelite da se ulogujete na neki od sajtova za koji ne znate sifru jer je ona "@!4#$%344354454344" ?

Nekoliko šifara koje bi mogle da mi zatrebaju na tuđem kompu (što je izuzetno retko) znam napamet i nisu u tom obliku. Ostalo - pod ključem.
 
Koristim Dashlane mac os / ios

Pošalješ nekom pozivnicu,on prihvati (instalira app),oboje dobijate +6 meseci premium servis.Ako neko hoće,neka mi pošalje mail na pp.

Ima sve što ti treba i jednostavan je za upotrebu,redovan update,cloud...
 
Poslednja izmena:
Koristim Dashlane mac os / ios

Pošalješ nekom pozivnicu,on prihvati (instalira app),oboje dobijate +6 meseci premium servis.Ako neko hoće,neka mi pošalje mail na pp.

Ima sve što ti treba i jednostavan je za upotrebu,redovan update,cloud...

A zanima me videh na sajtu da je free,sta znaci premijum na 6 meseci,.koja su ogranicenja izmedju premijuma i free verzije , dal znas mozda,.jer kad istekne pola godine,onda te baca na free,kod nekih su ogranicenja na primer da mozes samo 10-25 unosa da imas ? Jel ima ekstenzije za brauzer,odnosno kako se pokrece,.imam iskustva samo s robofomr i 1password,pa me zanima? Thnx
 
Nazad
Vrh Dno