Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Cime da se menjamo kad sve imas;)
 
Tel i ne treba :) skroman sam..al zato novi lap top ne bi odbio heh..
 
Kroz bg putujem sad i nesto bas nece speeftest da radi.
 
Ali je net radio.
 
Ne znam do cega je jer ne mogu bas u isto vreme da probqm dvq telefona ali mi na autoputu bplje rad vip 3g only nego mTel kartica.
Na dosta mesta na autoputu gde kt kartica ima net mtel kartica ne radi. Isprobavam spwedtest na oba fona i nece ni da pocne.
 
Poslednja izmena:
To ti je slično kad ja pustim D3go od sbb prekine na pola sata net , mada taj d3go skida dosta gb ;-) ... ali net radi da znaš kod mene na planini ;-)
 
Previse zeza iskreno. Kao da zeza pri promeni BS pa proradi. Evo nije hteo u Nisu pa radi posle.
 
Da ako bude bolje sa tim najavljenim novim podesavanjima ...nisam probao kako torenti rade , ne dajse alfi ;-) ;-) ;-)
 
Ja taj mtelinternet apn od pocetka koristim. 3g only.
 
Kod mene je OK...

Ne znam dal ovaj Lakatel moze brze... 995 ... Sutra cu da probam sa USB modemom ...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1398898351137.jpg
    uploadfromtaptalk1398898351137.jpg
    52 KB · Pregleda: 285
Oce kod mene i vise ali cesto zaglupi i ne radi.
 
Nisam siguran, ja bih rekao da mtel APN zeza, jer mislio sam da nema sanse da onako lose radi MTS net.

Ali evo kod mojih sad ima nekoliko MTS kartica, svih tipova (prepaid, nekorisceni prepaid, KT, KT koji je otkazan i ovog meseca je samo ostao bonus net, MixNet, mTel i biznis paket - mislim da osim MegaNet i XFactora imam sve tarife :D). KT i MixNet isto zezaju ovde cesto. Moguce je da sam samo uboo da uvek testiram sa mTel karticom kad zeza, a redje sa mojom KT uz autoput.
Neverovatno je da VIP radi bolje - kad MTS radi, brzi otvara sve, ali VIP nigde nije secnuo!
Mada je bilo 20 barem MTS korisnika u krugu od 15 metara juce, videcemo danas kako ide ;)
 
Isprobane razlicite kartice u istom telefonu.
U svim slucajevima treba malo vremena kad se ubace u telefon da se APN poveze, ali osim mTel kartice, sve rade tada bez prekida.
mtel i trazi vremena da se prikaci i posle zeza cesce od ostalih. YT ne secka uopste na drugim karticama, sa mTel karticom (mtelinternet je APN, uvek sam proverio) cesto javi greske YT.
Speedtest na nekoliko sekundi tokom probe ne pomera liniju za DL/UL, kao da nema transfera uopste.

Ovo je u delu Nisa gde je prilicno los MTS signal doduse (W902 koji u Beogradu izdrzi 10-15dana Idle, ne moze ni 3 dana bez punjenja da izdrzi ovde).

Isprobacu jos po gradu ovih dana. Kao da mTelov APN ima najnizi prioritet i cim promeni BS zeza, a i ako je los signal zeza. U Beogradu mi nigde nije pravio problem (ono u poslovnici je ocigledno bilo opterecena BS, ali net je sve vreme radio).
VIP, bez premca ovde :) Da nije malisa HG532e za WLAN, bio bi brzi VIP net od bezicnog ;)
 
Alfi, sinoć skidao film(800MB) sa torenta .. nije bilo problema ... brzine su varirale od 7 - 28 mbit/sec , za 15 min skinuo ... sad proveravam you tube ne secka.... mada moram priznati da 3gnet bolje radi nego mtelinternet.....
 
Daj mi i taj drugi APN koji tebi radi da isprobam?
 
Mtelwap, ali i meni ne radi ... zadnji put je radio na drugarovom ... videću sa njim dal i dalje može da konektuje preko nje
 
Probom Speedtesta po Nisu sam uvideo da download radi izgleda uvek, dok upload zaglibi i ne pomeri se (vidi se da se nista ne pomera na liniji protoka tokom upload testa).
Nisam poneo, niti imao drugi MTS broj da isprobam, ali nema sanse da toliko secka YT na MTS brojevima.
 
Izgleda da je do P780 telefona ovde... mnogo bolje radi cak i u ArcS-u, dok u Galaxy-u sve radi!
 
Aktivirao sam ovo odmah krajem januara i dobio 6 meseci besplatan internet, dok sam u Crnoj Gori. Dok sam u Srbiji (BG) sve radi bez problema, torent, razgovori, sms. Trenutno koristim Alcatel Idol 6030, mada sam probao i na ostalim telefonima kao i na 3G modemima, brzina D: 3-6 Mb/s, U: 1-5 Mb/s. Radi i na WCDMA i na GSM mrezi, sa APN-om mtelinternet. Najbolja investicija do sada. Plasio sam se u martu da ce mi smanjiti brzinu ili deaktivirati, jer sam imao protok od ~210GB za 28 dana ali bez problema. Razgovori takodje.
 
Ja ne mislim nista slicno tome da potrosim, ali za 3EUR moze samo uz ugovor da se dobije 3GB. A ovo mogu jedan mesec da prodjem 15GB ako zatreba negde na lokaciji da nema ADSL bas na koji dan.
 
Ja ne mogu da postignem veći upload od 2 Mbps, iako je modem predvidjen za 5,76 Mb. Niti Speedtest, niti pri stvarnom uploadu. U cemu je fora, je l' MTS ne podržava HSUPA?
 
Moje misljenje je da su ili opterecene stanice ili su starije pa ne podrzavaju. Jer u stanu sam imao 5mbps ul i nigde vise.
 
@popravka:
Mom drugaru (opisano u OP, prvom postu), sve radi savrseno kao i tebi. Ne znam koji ima APN, ima onaj koji su mu podesili u CG, ne zali se, net leti, sve radi, otkazao ADSL. On je u centru BG, a radi mu dobro i kad je u Vojvodini, bio je u Indjiji jedan dan, rekao mi - radi isto kao u BG.

Ja nemam Mtel karticu. Zelim vam svima dobar DL i UL. ;)
 
Uspeo sam da napravim kvazi-load balancing sa ADSL vezom, bez dodatnog hardvera ili softvera. Nije idealno, ali je defintivno bolje nego sa jednom konekcijom.
 
Da li neko ima problem sa Guglom? Kada pokušam da uradim pretragu, tretira me kao spamera. Prvo me je smarao beskonačnim nizom CAPTCHA kodova, a sada mi kaže

Sorry...

We're sorry...

... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now.
See Google Help for more information.
Kad sam na ADSL vezi, sve je u redu. Samo 3G sa CG kartom zeza.
 
I mene poneki sajt, ali sa telefona samo.
 
Nema proxy-a za mTel CG APN.
 
Ima li negde u Srbiji da se kupi ta pripejd kartica?To je odlicna ponuda,pogotovo posto je velika brzina interneta a neogranicen je bez smanjenja brzine.Nemam nikoga u Cg pa tesko mogu doci do te kartice.
 
Nazad
Vrh Dno