Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Odg

E Alfi ;-) ali video si na *105# najavljuju neke promene tako da ko zna sta mogu da urade ..promocije se uvek daju lako ugasiti .. kad vide da su dali vise nego sto su trebali .. kao sa onom rodjendanskom vipovom de si za 200 din dobijao 6000 min u vipu i 6000 sms ka svim i 60 mb i to sve 30 dana .. nije dugo trajalo ...

Samo da se nadovezem na ovo u vezi vipa.Promociju koristim i dan danas i jos par ljudi koje poznajem.Dakle za 200 din 6000 min u vipu,6000 sms ka svima i 60 mb tako da nije istina da nije dugo trajalo,tj traje jos uvek od 2012 god.Samo sto se u pocetku dobijalo i 200 din kredita i 5000 min za vip,5000 sms za sve i 50 mb,a sada se skida tih 200 din ali je sve povecano...
 
Poslednja izmena:
Nije na to mislio, bemu misa, nego da ce je ukinuti ...

I ja i dan danas koristim na ViPu Javi se uvecaj kredit, i imam u svakom trenutku po 30000 ,,, kredita, a znalo da bude i preko 50 000 .... Ali, vise ne moze to da uzmes, na to je mislio .... A ko je platio 29 evra, odnosno 26.5 preko njihovog WebShopa pa dobije 10 posto vise ( nema na cemu :) ), njemu ne smeju da ugase nesto sto je platio ....
 
Da u pravu si.Pogresno sam razumeo,a mislio je u smislu bilo je lepo dok je trajalo tj dok je moglo da se uzme,a ko je tada uzeo ima i dalje.E sada dokle to je pitanje.A i da se nadovezem na temu mtel-a.Dali su promociju za dz od 1.12.2013 god do 15.1.2014 god taj dodatak za dz da se proba za 0e.I to je radilo savrseno,pa sam zato i uzeo taj dodatak.Na tabletu sam skinuo oko 50GB za mesec dana i video sam da se brzina nije smanjila.Sada tu karticu koristim u otkljucanom modemu HUAWEI e3131 koji inace moze do 21,6 Mb/s a ja izvucem i do 17 Mb/s sa tim modemom sto je sasvim o.k za taj modem.Da dajem pare na Huawei E3251 koji je skup i koji moze da izvuce teoretski 43,2 Mb/s mislim da nije isplativo bar za sada kada je polovan oko 5000 din,a kasnije sto da ne.
 
Samo da se nadovezem na ovo u vezi vipa.Promociju koristim i dan danas i jos par ljudi koje poznajem.Dakle za 200 din 6000 min u vipu,6000 sms ka svima i 60 mb tako da nije istina da nije dugo trajalo,tj traje jos uvek od 2012 god.Samo sto se u pocetku dobijalo i 200 din kredita i 5000 min za vip,5000 sms za sve i 50 mb,a sada se skida tih 200 din ali je sve povecano...

Jesi siguran da se ova promocija moze aktivirati na svim karticama ili samo na onima iz rodjendanske serije ?
Po onome sto sam ja razumeo moze samo na starim iz te rodj. serije ako gresim ispravi me;-)
 
Što se Mtel-a tiče, drugarov drugar koji radi kao inženjer u Mtel-u reče da je gotova akcija (za nove korisnike). Za one koji su aktivirali, naravno da traje do kraja godine. Od njega sam i saznao za akciju.
 
Mislim da nije, jer evo meni upravo javili da mi aktivirali karticu, i da će do kara dana da mi se aktivira #105* meni sa Roming paketima, isto sam morao na Standard da je prebacim.
 
Što se Mtel-a tiče, drugarov drugar koji radi kao inženjer u Mtel-u reče da je gotova akcija (za nove korisnike). Za one koji su aktivirali, naravno da traje do kraja godine. Od njega sam i saznao za akciju.

Meni juce u mail Suzana rece da ce se moci aktivirati i posle 1.05...izgleda da je nisu obavestili ...-))) do sada je bila nepogresiva
 
Ili cemo da setamo ovu karticu... Card sharing:)
 
Da li jos nekome net zeza sto se tice ove promocije ... celo popodne nikako ne mogu da predjem 300kbit/sec protok.. probao i na tabletu i na modemu na kojem je skoro isao i preko 25mbit .... izludecu koliko je spor -)
mts 3gnet radi kako treba i kt net ...
 
Poslednja izmena:
Isto:( Mislio sam da je do opterecenja ali nisam probao kt na istoj lokaciji da poredim.
 
U poslovnici sam da izmenim nekoliko ugovora pa cu proveriti i kt posle kod kuce.
 
Vratio se na 8Mbps evo, i 3Mbps u pokretu. U poslovnici je nesto bio slab net izgleda, ali tamo nisam imao KT broj da poredim. Isprobacu na malo sirem podrucuju danas/sutra bas.
 
Znači radi .....

Pošto evo, dobih sve opcije i na ovoj kartici ... obećali su mi podešavanja na mejl, baš za moj alkatel, pa da sačekam tih par minuta ... :) :)
 
Meni i dalje je spor ...magic ajd kad dobijes podesavanja prosledi ih ...-) mozda tu nesto gresim
 
Probaj mtelinterntet za APN?
Meni je samo kod poslovnice radio sporo (i negde u prolazu jutros, ali to sam bio u vuko......), nego sam eto vise puta tokom dana video slabiji signal, pa rekoh da je do toga. Ali radi.

Doduse, i u poslovnici je forum otvarao bez ikakvih stucanja, nisam osetio usporenje kakvo bi Speedtest sugerisao.

To je isto ono kao VIP naspram MTS - Na VIPu konstantno imam bolji signal i Speedtest result. Ali MTS ozbiljno brzi i fluidnije radi, otvara sajtove itd. Bilo na ovoj m:Tel kartici, KT, MixNet... jedino me prepaid mrzi da probam :)
 
Zahvaljujem ali nece pa nece ... vreme da zovem 1600 a posle i da pisem mail Suzani -)
 
Odg

Isto:( Mislio sam da je do opterecenja ali nisam probao kt na istoj lokaciji da poredim.

Nije to nista to je normalno.Meni se do sada desilo 3x ja sam na netu,i sad mora da se ima na kartici tipa 1e da bi ta promocija radila,i desilo mi se par puta da mi skinu kredit,pa onda ja njih zovem kao greska je ispravicemo,i za 24h mi to rese.A sto se tice brzine na jednoj lokaciji kod ortaka u centru ping je bio uvek 36ms a brzina oko 12 Mb/s medjutim 14 dana je bilo problema ping 1100ms brzina 0,03/0,01 Mb/s bio je problem na toj baznoj stanici,probao sam sa 3 kartice,a posto je u pitanju stan signal sa druge bazne nisam mogao da uhvatim.I posle 14 dana su to resili i sada je ping 36ms a brzina ide i do 17 Mb/s.Tako da je to normalna pojava.A baznu stanicu opterecuju i pozivi i sms poruke,tako da i od toga zavisi brzina koja ide DO 43,2 Mb/s a moze da bude i 0,05 i to je o.k...
 
Uplatio, aktivirao, sve OK.

Ali isto mi se vuče i DL i UL ... a na MTS kartici radi, oko 3 i DL i UL ...

Jeste li vi rešili ?
 
Podnesi reklamaciju... kod druga na modemu 21mbit isao sinoc oko 9mbit ...izgleda da nam nisu pustili net kako treba ...jer su mi rekli sinoc da nema limita sto se tice minuta ,sms, neta i nema limitiranja brzine ,sve je bas kako kazu neograniceno
 
Poslao, zvali, "će bude sređeno", javiće, vide gde je greška ... wait n see ....
 
Ne znam za tebe magic...ali mene zaposleni iz mtel narocito Suzana sa kojom od pocetka komuniciram odusevljavaju..koliko brinu o korisniku-) ...posle ovih iz vipa .
Malopre me zvala i kolege iz tehnicke sluzbe ce to resiti. :)) kako je lepo kad ljudi rade svoj posao kako treba
 
Ista osoba ... Nisam mogao da izdržim da je ne pitam, čuli smo se za uskrs, čuli smo se pre podne, popodne, predveče .... i pitao sam je koliko joj je to radno vreme?!?

Kaže, onda je supervizor korisničkog servisa, i trude se da na svaki mejl odgovore u roku od 15 minuta, fonom ili mejlom ....

Veorvatno da i kod kuće ima aplikaciju na laptopu (pretpostavka, znam da naši imaju, ali ne uključuju :) :) ) i da je stalno "u toku" a i ipak je CG dosta manja ... i nas par manijaka iz SRB koji traže rupe u sistemu .. :) :)
 
Ma i nasi mogu ,kad bi postojalo vise ljudi koji rade posao kao ona ...u tom lancu fukcionisanja ...resiti problem sto pre ...da ne polemisem ...svaka joj cast :) javi kad ti proradi ...idem da rostiljam :)
 
Internet proradio ;-) ;-) ;-) Ide preko 20mbit .. Srecan ti 1 maj ;-)
 
Sad samo jos i ja da nadjem neki modemcic koji moze toliko da izvuce :) Mada i telefon hoce da predje 15 ponekad, verovatno je samo zauzeta dosta BS :(
 
Alfi da se menjamo ;-) meni ni tel ni tablet ne mogu preko 7 ..zato modem huawei e3251 cepa kao lud ...srecom sam ga otkljucao ...mrzim ta ogranicenja ...
 
Nazad
Vrh Dno