Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Probaj malo deaktiviraj karticu pa aktiviraj opet..Jutros sam imao i ja problem ali uporedo sam imao i problem na Srpskoj kartici
Sta bese treba uraditi kad slabo radi net, restartovati?zvati Suzu?

Zadnji 5-6 dana se posteno usporio.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kako mislis da deaktiviram?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Sad i ja proverih, 3/2 mbita, prilično jadno... koristim karticu u mifi ruteru...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Takodje u mifi koristim.. Presporo

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Aj što je net spor, nego je lošija i veza, lošije se čuje. Svaki voip ima kvalitetniji zvuk od gsm. Nebitno da li zvao mts brojeve u Srbiji ili mtel u CG
 
Pozdrav svima! Ne znam da li znate ali su puštene u prodaju mtel 4G prepaid sim kartice. Za sada se mogu samo kupiti nove prepaid sim kartice ali se ne može uraditi zamjena postojeće 3G za 4G sim karticu. Uskoro i ovo će biti omogućeno...
Nego, ima li neko da je bio u prilici da koristi m:tel roming tiket u Bosni i Hercegovini? Koliko sam upućen, aktivacijom ovog roming tiketa dok se boravi u BiH, dobijaju se samo neograničeni pozivi i sms poruke ka m:tel mreži Crne Gore (ne i ka mts Srbija i m:tel BiH mreži). Takođe, dobija se neograničen internet. Zna li neko šta podrazumijeva ovaj neograničen internet? Ima li smanjenja brzine, limita potrošnje itd za boravak u BiH?
 
Kakva je ovo ne ozbiljnost od kompanije. 25. 05. pustili obavijest na sajt da je u prodaji 4G prepaid sim kartica. Ganjam ih 5 dana za to i napokon juče dobijem informaciju da su sim kartice stigle u poslovnicu. Danas odem do poslovnice i radnik na šalteru kaže, ne nemamo 4G prepaid sim kartice. Potom mu objasnim da sam juče od Suzane iz Call centra dobio provjerenu informaciju da su kartice stigle u tu poslovnicu. On mi onda kaže, da jesu, stigle su ali smo ih morali vratiti iz razloga jer ih još u sistemu ne možemo "provući". Za ne povjerovati...

Nego, koristi li iko roming tikete u BiH? Znam da se njihovom aktivacijom dobijaju samo neograničeni pozivi i sms ka m:tel mreži u CG kao i neograničen internet. Šta podrazumijeva ovaj neograničen internet, da li ima određeni limit potrošnje, pad brzine itd?
 
Džaba 4G sim kartica, ako u romingu ne dozvoljavaju pristup 4G mreži. Prošle godine sam imao samo 3G u CG sa mts postepjd karticom, a brzine od 1 do max 3 Mbps. U PG sam izvukao 20Mbps. Onda sam kupio internet karticu Crnogorskog telekoma i uživao u 4G brzinama.
 
Kod mene i dalje osrednja brzina...

IMG_2875.JPG


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Da li je neko jurio promenu SIM kartice?

Promenio sam telefon i sada mi treba nano SIM pa me zanima kako to da izvedem....
 
Isečeš u nekom servisu mobilnih telefona?
Neki servisi neće da seku na nano, jer je može da odseče chip. Pre neki dan sam sekao jednu i tek u trećem servisu sam odradio. Isekla je ukrivo, ali je ušla u telefon i radi OK.
 
Da li je neko jurio promenu SIM kartice?

Promenio sam telefon i sada mi treba nano SIM pa me zanima kako to da izvedem....
najbolje od svog operatera da trazis nano sim.

a najjednostavnije da ti iseku u nekom servisu mobilnih telefona.

posle secenja u servisu, moze da se desi da ne radi.. za svaki slucaj sacuvaj sve bitno sa kartice (imenik,poruke).

Sent from Galaxy S8
 
Nadji servis koji ima secivo bas za NANO sim (ima onaj okvir, kao u fotografskim radnjama sto koriste da isecu odlicne slike za pasos).
Za mTel kartice jedino registrovan vlasnik moze da trazi zamenu :( (sto i treba, da se razumemo)
 
Vodite računa sa tim sečivima za nano, može skroz da uništi karticu.
Za micro je donekle ok, ali nano je vrlo diskutabilna pomoću alatke.
Ja sam to besprekorno rešavao oštrim makazama i finom turpijom da smanjim debljinu kartice.
 
Nadji servis koji ima secivo bas za NANO sim (ima onaj okvir, kao u fotografskim radnjama sto koriste da isecu odlicne slike za pasos).
Za mTel kartice jedino registrovan vlasnik moze da trazi zamenu :( (sto i treba, da se razumemo)

Ma to nije problem. Nego kako iz Crne Gore dobiti drugu karticu? Tehnički troškove mogu skinu od kredita, a ovu trenutnu mogu skinu sa mreže kad im javim da sam dobio novu.. nego hoće li da se lomataju sa time?
 
Naravno da nece :)
Nego odmah nova aktivna, a ti kad je dobijes je tvoj problem :)
 
jer zna neko kako da proverim jer tiket aktivan na broju jer *100# kaze nije dostupno.A ne vidim ni stanje kredita a na *105# vidim meni jer drugar mi kupio broj pa ne znam uopste jer registrovan broj ali je uhvatio mrezu dao mi je upakovan broj.

Sent from my M9 using Tapatalk
 
jer zna neko kako da proverim jer tiket aktivan na broju jer *100# kaze nije dostupno.A ne vidim ni stanje kredita a na *105# vidim meni jer drugar mi kupio broj pa ne znam uopste jer registrovan broj ali je uhvatio mrezu dao mi je upakovan broj.

Sent from my M9 using Tapatalk
Sibnes mail :)

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Resen je juce taj problem samo da javim.
 
Upravo bio u M:TEL CG prodavnici.
Nema zamene kartice. Moze samo nova da se uzme i da se prebaci broj i kredit sa stare ili da se uzme nova kartica sa novim brojem i na nju da se prebaci kredit sa stare kartice. To u obe varijante kosta 5e i dobije se 1e kredita.
Ako ste u CG, samom kupovinomkartice za tih 5e dobijate 100 min u CG, 100 SMS u CG i 10GB u CG. To sve traje mesec dana...
 
Poslednja izmena:
Ako si hteo 4G, pogledaj temu o rezultatima na 3G u Srbiji.
Neko je imao mTel 4G karticu, ali ipak nema kacenja na MTS 4G i dalje.
 
Ako si hteo 4G, pogledaj temu o rezultatima na 3G u Srbiji.
Neko je imao mTel 4G karticu, ali ipak nema kacenja na MTS 4G i dalje.
to sam ja pisao e5372 mifi vidi 4g cak pise i da je dozvoljeno ali kad kliknes kaze registracija neuspesna.

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Ja sam u CG i tu mi radi 4G. Doduse kilavo ali radi. U svakom slucaju, telefon mi je na 3G only modu jer tako uvek imam OK net.
 
Ja sam prošle godine zamenio moju karticu za nano sim, i platio sam 5€. Ove godine koliko vidim nova mtel kartica ima 100GB neta koji važi 7 dana od dana aktivacije, tj za sve aktivirane kartice do 30.09. Inače prošle godine sam bio zadovoljan sa CG telekom mrežom, svuda 4G, brzina nigde ispod 50 Mbps, a ove godine za 10€ vidim da daju tih 200GB da se koristi na 2 kartice, što je super. Telenor vidim da ne vredi uzimati jer imaju samo u par mesta 4G. Mtel dodatak uzimam zbog poziva, inače je net očajan baš. Od 1 do max 3 Mbps,pogotovo uveče.
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja iznesem svoje mišljenje u vezi 4G m:tel mreže u CG ali i korištenja m:roming tiketa za BiH. Kako sam boravio duže vrijeme u CG, koristio sam m:tel prepaid broj (4G) i mogu reći da sam bio veoma zadovoljan. Download je bio između 50-70Mbps a Upload oko 40Mbps i upload je bio veoma stabilan. Za mene koji dolazim iz BiH ovo su astronomske brzine :D Bio sam u prilici da koristim i m:roming tiket za BiH. Ne znam kako je u Srbiji ali u BiH brzina interneta je u download-u oko 2-3Mbps a u upload-u oko 4 Mbps. Upload je uvijek veći od download-a. Kupovinom m:roming tiketa za BiH dobijaju se samo neograničeni pozivi ka m:tel CG mreži i neograničen internet. Jednom prilikom su mi iz call centra rekli da je ovaj neograničen internet u okviru m:roming tiketa na 15 dana ograničen na 5GB a da potom pada brzina interneta. Međutim, ja sam bio potrošio skoro 15GB za 15 dana i brzina nije smanjena.
Kako su u BiH telekomunikacijeone usluge još uvijek veoma skupe, ovo sa karticom m:tel CG je dobro za nekoga kome treba internet u pokretu i to za 10 Eura mjesečno. Ipak, bolja opcija ali malo skuplja je roming tiket mts-a na prepaidu koji za 15Eura mjesečno daje neograničene min/sms ka mrežama Mts Srbija, m:tel BiH i m:tel CG kao i potpuno neograničen mobilni internet (tiket važi u BiH i CG).
Iskreno se nadam da će m:tel CG već pred kraj ove godine ponuditi PRVU KLASU roming tiketa i za BiH... Toliko od mene!
 
Imam m:tel karticu koju povremeno koristim u Srbiji, doduse nisam je jedno vreme koristio,
kad otvorim meni na *100# dobijem samo koliko je preostalo kredita i dokle vazi kartica.

koliko ima GB za net mesecno? kako da proverim koliko GB mi je ostalo?
 
Nazad
Vrh Dno