Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Mislio sam da moze da gleda moju poziciju u realnom vremenu, dok se krećem. Glympse je aplikacija koju koristim za to, jer Google Maps ne radi sa CG karticom.

Mislim da Google čita IP adresu sa data kartice koja je crnogorska, pa zato i daje google.me adresu po defaultu i sl. Kad bi to nekako moglo da se promeni, kapiram da bi i stvar sa Share location bila rešena.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni sad 2x uspelo da kreiram link. Samo pičiš, boli te uvo za ono gde kaže da ne radi u CG, ti čpostaviš pin na mapu, daš mu ime i onda samo izlaziš ...kad se vratiš do sms on kreirao link. Verovatno treba podesiti učestalost slanja samo ...a i izabrati možda drugu app ako želiš a on bi onda verovatno nastavio sa slanjem promena.

Meni inače nebitno nego nemam šta pametnije da radim dok valjda jednom ipak ne zaspem :(
 
Interesantno, kad pokušam od kuće na wifi-ju, isto mi prijavljuje "not available in Montenegro", iako mi je isključen mobilni net, ali kad samo prebacim da se na net povezujem sa srpske kartice (imam dual sim), bez i da uključim net, sve radi normalno :/

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zna li neko kad su pale cene prosle godine za promociju?
 
Da li se isplati kupovati prepaid karticu u CG ili je bolje uzeti neku MTS promociju kao njihov postpaid korisnik?

Nisam u toku ima li kakvih promocija za minute ili net pa zbog toga pitam

Vidim da ima neki m:tel Plus 30 dodatak koji kosta 1499din i daje pozive i SMS ka MTS mrezi za 0 din tokom 30 dana. Da li se ovo isplati?
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati kupovati prepaid karticu u CG ili je bolje uzeti neku MTS promociju kao njihov postpaid korisnik?

Nisam u toku ima li kakvih promocija za minute ili net pa zbog toga pitam

Vidim da ima neki m:tel Plus 30 dodatak koji kosta 1499din i daje pozive i SMS ka MTS mrezi za 0 din tokom 30 dana. Da li se ovo isplati?

Imaš i za 10 dana, zavisi koliko ostaješ. POred poziva i sms, tu je i neograničen net. Odličan dodatak.
 
Samo pazi za Mtel dodatke u matičnoj mreži: neki startuju odmah, neki od ponoći, a neki kad se istrose ne dozvoljavaju da se opet aktiviraju dok ne prodje vreme trajanja dodatka. To ne piše u *105# meniju i tada nije bilo na sajtu (sumnjam da je i sada), u kol-centru su mi prosle god objasnili.
 
Ostajem sigurno mesec dana pa bih uzeo taj od mesec dana. Nisam znao da je i internet uključen u to sto je odlično. Ja bih to aktivirao dole kad stignem
 
Aktiviraš kad podješ, da da i net...
 
imam jednu karticu visak , sa 2,04 eura validnist kartice do 25,12,2016, nije ugasena jos a neznam dokle traje ,

ako nekom treba dajte ponudu
 
Koliko znam po validnosti,kartica vazi jos 90 dana.Posle toga se valjda gasi,ako nesto nisu menjali.Ili si pogresio datum ili je ugasena kartica.
 
Ukupna validnost je 90 dana od poslednje uplate kredita, tj. 60 dana od datuma koji prikazuje *100#. U tih 60 dana čuva se kredit, ali kartica ne može da se koristi za odlazni saobraćaj.

Nisam iskusio gašenje kartice. Uplatim kredit jednom u 90 dana, stavim u kalendar kad je sledeća uplata da me podseti. Ne koristim Mtel roming internet već 1,5 god, a ovih 8€ sto uk. uplatim godišnje za održavanje, iskoristim delimično ako se kratko leti nađem u CG. Ipak čuvam karticu, možda opet zatreba roming internet tiket, ko zna. :)

Zgodna je u CG za njihove Net dodatke ili druge dodatke (nijedan nisam koristio), dok mi je jeftinije da u CG zovem sa srpskog MTS KT broja u romingu, koristeci call-back. Da, to je jeftinije od Mtel kartice u matičnoj mrezi na Go Plus paketu (najpovoljniji paket pre 2 god, sad nisam u toku s cenama). Bez dodataka.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam i sumnjao ljudi iz korisnickog servisa iz mtela daju lazne informacije. Naime poslednji put sam dopunio kredit 6.12.2016. i veceras sam uspesno dopunio svoj kredit posle skoro sest meseci.
Dokaz:
mtel.jpg
 
Ne lažu, gase se kartice posle 90 dana. Oni misle na elektronsku dopunu kod nas u CG koja ne produžava validnost.
Edit: sad viđoh u potpunosti napisano, to je vjerovatno greška, gase se kartice posle 90 dana.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja dugo nisam uplacivao skoro 4 meseca validnost od 2 eura.
I skoro uplatio i bez problema produzio validnost na 1. mesec.
Nego sta se njim desava ? 34.9 Eura i dalje kosta promocija m:roming u Srbiji...
Nisu normalni... Zar ce tek septembra smanjiti na 15Eura ? Nije realno.
 
Proveri još jednom, vidiš da bi trebalo da su nam ugašene kartice :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Znači ne moram više svakih 90 dana da uplacujem 2€? [emoji83]
Da li vam se sačuvao kredit i posle 5 meseci?
 
Da, neka proveravaju oni koji nisu produzil validnost uplatom !
Moje je produzena nakon 110 dana, i ostao je kredit.
Po tome, dobice 2 Eur na svakih 90 dana , sto je sigurno.
Stvarno sada je ovih 34.9 Eur papreno za m:roming.
Prosle godine i pretprosle je bila akcija dupliranja uplacenog kredita.
Ove godine toga nema.
Zasto tako rade, njihova je racunica.
 
Da, neka proveravaju oni koji nisu produzil validnost uplatom !
Moje je produzena nakon 110 dana, i ostao je kredit.
Po tome, dobice 2 Eur na svakih 90 dana , sto je sigurno.
Stvarno sada je ovih 34.9 Eur papreno za m:roming.
Prosle godine i pretprosle je bila akcija dupliranja uplacenog kredita.
Ove godine toga nema.
Zasto tako rade, njihova je racunica.

Ne shvatam, kako papreno? Jel postoji bolja varijanta za 10gb 3G interneta mesečno + besplatni pozivi ? Budimo realni, ne postoji. Pride, možeš da koristiš karticu u cg ako odeš tamo na letovanje ili poslom. Da nije bilo zloupotrebe tj ljudi koji su otkazivali net da bi koristili mtel kao primarni izvor interneta, verovatno bi situacija bila još bolja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Papreno, u odnosu na pre, jer definitivno je ta promocija poskupela.
A to sto ona daje korisnicima je druga prica.
 
Znači ne moram više svakih 90 dana da uplacujem 2€? [emoji83]
Da li vam se sačuvao kredit i posle 5 meseci?

Vidi,broj to osoba sa kojom se cujemo redovno u cg a ima mtl broj,posle 90 dana nismo mogli dobiti.Kontaktirali preko vibera i rekli da se broj ne moze dobiti,i kad je otisao u poslovnicu,broj je jednostavno ugasen i kupili su drugi.Dal se desi neka propust,ili namerno ili nenamerno nama u srbiji ko zna.Ovo je bilo pre 10 dana.Mozes probati i preko 90 dana ovde,zavisi koliko ti treba i znaci kartica. :)
 
Poslednja izmena:
Zasto bi neko uopste rizikovao da mu se ugasi broj i nestane kredit bilo kakav ,
sa bedhih 2Eura na svakih 90 dana. Inace kartica u Srbiji vredi "zlata"...
 
Nazad
Vrh Dno