Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Da tu. Mozes i mejlom da im pises ako nemas ponudjenu opciju

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
I sad nakon svega, koliko godišnje košta promocija i koliko se zapravo dobije interneta?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne mora mejl. Ako nema opcije na 105, može sms da pošalje: tiket4 na broj 14555.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
I sad nakon svega, koliko godišnje košta promocija i koliko se zapravo dobije interneta?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
U sustini je 10gb ali se neretko desavalo da predjem tu granicu i potrosim 15gb i sve normalno radi, moguce je da tolerisu ako recimo ne potrosis 10gb za dan...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja baš tako odradio aktivaciju preko mifija sms-om :)

Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Ako je neko zainteresovan za mtel karticu neka se javi, ja sam prešao na mix xl pa mi više nije potrebna.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Da proverim, pozivi ka mTel.ba nisu ukljuceni u tiket?
 
Hvala :( Htedoh starijem komsiji da uzmem mtel CG jer dosta zove BiH, ali krastavac.
 
Je l to provereno? Ne pise tako ni za poruke ka mtel bih pa su besplatne... ?

Sent from my LG using Tapatalk
 
Proverio sam sad. Ne ulazi u tiket...
 
Izgleda je skinuto ogranjčenje za razgovore, više ne prekida na sat vremena
 
Ne znam kakva je situacija za internet. Mislim da su i ti skinuli blokadu sa 10gb. Moja majka je za 10-ak dana skinula 11gb, sve je i dalje ok. Jedino ako presek ne rade 1. Već nekog drugog dana u mesecu.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Što se interneta tiče, toleriše se i preko 10 gb ako nije praksa da svakog meseca troši velike količine
 
Što se dužine razgovora tiče, sumnjam da to ima veze sa MTEL, više sa mrežom čije resurse koristiš. Odnosno MTS u ovom slučaju.
 
Sa mts karticom nikada nije dolazilo do prekida na sat, dok sam se juce bas iznenadio sa mtel, jer je do sad redovno sekao tacno u sekund.
 
Proteklog vikenda Mtel je presao na real-time obracun cena poziva. Sad imaju isti sistem kao i MTS i Telenor.
Pozdrav
 
Alfa, stvarno mislis da neko prati i analizira dužinu trajanja poziva za svakog korisnika, i shodno tome menja tajmere na centrali?
Pozdrav
 
Pozivom call centru to ti ugase.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Alfa, stvarno mislis da neko prati i analizira dužinu trajanja poziva za svakog korisnika, i shodno tome menja tajmere na centrali?
Pozdrav
NEKO? Ne, sistem. Meni za svaki novi broj treba koji put da zovem 1h, i opet pozovem kada se prekine, i posle toga nema prekida na 1h, imam i po 3h otvorenu liniju.
 
Alfa, kod kog operatera ti se dešava to "automatsko" podešavanje maksimalne dužine trajanja poziva?
Izgleda da postoji nedokumentovana funkcionalnost na MSC-u, možda uzmemo neke pare na licenciranje...
Pozdrav
 
Da, and?
@Rafiki, VIP i MTS naravno. Ne otkacuju me na 1h odavno na brojevima gde konzistentno idem preko 1h "dovoljno cesto" izgleda.

Ne znam cemu opet taj ton od tvoje strane, bas atipicno za tebe.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da postoji sistem u mobilnoj telefoniji koji sam menja tajmere na MSC-u u zavisnosti od načina korišćenja pojedinačnog korisnika. MSC mora da ima mogućnost da razlikuje dva korisnika, da bi mogao da primeni različite tajmere (mada nisam siguran da ovi tajmeri nisu globalni na nivou MSC-a; proveriću). Znači da ili postoji parametar na HLR-u za dužinu trajanja poziva, ili je taj parametar vezan za korisnikov profil. Ovde je problem što se profil dodeljen korisniku retko menja, jer od njega dosta toga zavisi.
Postoji i 3-ća mogućnost: da pozivom upravlja neka IN koja reguliše dužinu trajanja poziva, ali i za VIP i za MTS sam skoro siguran da to nije slučaj.
Što se tiče Mtel-a, k'o što rekoh, od pre nedelju dana, imaju novi sistem. Koliko sam čuo, još ima nekih problema koji se rešavaju - ako neko nešto primeti, nek prijavi korisničkom...
Pozdrav
 
Ne znam da postoji sistem u mobilnoj telefoniji koji sam menja tajmere na MSC-u u zavisnosti od načina korišćenja pojedinačnog korisnika.
Ne znam ni ja, samo sam pretpostavio. Posto se nisam zalio, niti ista drugo radio, samo je posle nekog vremena prestalo da prekida :)D) na ~sat vremena. Izvinjavam se sto je zvucalo kao da je "de facto", shvatam kada sam presao opet stranu ovu :)
Mmm, VIP (nas) i mTel (CG) u SR, da budem precizniji, ne VIP i MTS (RS) broj. Same MTS brojeve mislim da nisam koristio za duze razgovore iole cesto.
 
Nazad
Vrh Dno