Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Imaju VIP i Tln neogranicene minute, ali to kosta 8/10 evra najmanje mesecno :)
Meni je do pre godinu i nesto MTS cinio gro poziva, i bez problema mi je Smart150 zavrrsavao ostatak posla. I ja sam placao 2e mesecno + 2e mesecno za efektivno neogranicene pozive i (tada neogranicen) net.
Sada da biram, pitanje je da li bi isao na Online 3 tarifu u dokupljivao minute, ili bi pravio nesto tipa mTel kartica opet + VIP prepaid cak unutar VIPa.

Ali posto mTel nema 4G, iskreno, radije bi isao na varijantu Online 3 + minuti! EM jedna kartica, em ima 4G!

A ne verujem da je ideja ove promocije bila uopste da oni nesto zarade od nje. Pa i 100.000 ljudi da je uzmu, to je samo 3.5 miliona godisnje. A izgube verovatno toliko na tome sto ljudi ne kupe lokalne kartice i drndaju do besvesti :)

+1
 
Pa tu i nije u pitanju zarada nego crnogorski lobi, isto kao što i dalje njihovi studenti ne plaćaju studiranje i imaju razne benefite ovde u Srbiji..... nisam protiv toga da me ne shvatite pogrešno.... ali trebalo bi i za nas da bude kad odemo u cg slično.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja jesam protiv ako imaju neke beneficije. Mislim, mora biti konkretan dogovor, a ne vise "po babu i po stricevima".
Ali ovo bi pre rekao da je nesto drugo za mTel kartice.
 
Šta god i kako god, ja i dalje mislim da je za 25 evra godišnje po 10 GB mesečno nenadhebiva ponuda.
 
Vlasotince nemoj lupetati i kakve beneficije u temi sa Mtel karticama? Niko te ne tera da ih kupis. Svasta. Jel ti to stitis nase operatere od “zlih crnogoraca”? Pa Telekom Srbija je vlasnik MTEL-a!
 
Šta god i kako god, ja i dalje mislim da je za 25 evra godišnje po 10 GB mesečno nenadhebiva ponuda.

Svakako vredi sto kazete i zbog 10GB Interneta, a posle neogranicenog neta makar i tog po sporoj brzini.
Primer meni je Mtel 068 bila druga kartica u dual sim telefonu, da ne bi prekoracivao Telenor postpejd.
Tako je nadam se svima. Sada imam Telenor Neogranicen za 950 dinara sa 2.25 GB Neta. Tako da za plus 2 Eura (250din) vredi tih 10Gb ...
 
Znam da važi ono pravilo da free pozivi ne važe za brojeve koji su prebačeni (portovani) iz Telenor i Vip mreže ali da li važi i obrnuto da mogu da se za dž zovu brojevi koji su iz mts prebačeni u Telenor ili Vip?
 
Free je za sve koji imaju pozivni 064, 065 i 066. Nebitno je u kojoj su mrezi.
 
Poslednja izmena:
Samo ima jedna mala fora od strane mts-a. Naime letos sam koristio mts roming dodatak u trajanju od 30 dana, gde takođe piše da je bitan samo prefiks a ne i u kojoj mreži je broj. Međutim zvao sam 065 broj koji je prenet u vip, i naplatili su mi to 100 dinara za oko 2 min razgovora. Kada sam uložio prigovor, rekli su mi da pozivani broj nije u mts mreži. A onda sam ih pitao šta bi se desilo da sam zvao broj iz vipa ili telenora koji je prenet u mts mrežu, i do dan danas nisam dobio nikakav odgovor.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koliko vas je potrošilo tih famoznih 10 GB mtel roaming interneta u toku jednog meseca i da li stvarno odmah posle opadne brzina i na koliko otprilike?
 
opadne na neupotrebljivo.... pa brale ja sam jednom i prešao tih 10gb ali nisu me isključili na sporiji.... kako i zašto ne znam.... retko kad da toliko potrošim realno svi imamo već u domaćim mrežama po nekoliko gb ovo nam dođe kao dodatak..... ako misliš da vučeš torente ili gledaš tv zaboravi.... za 2e MESEČNO to je što je....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ovaj mesec potrosio oko 11 do sad i dalje ide normalno

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ima li neko problem da koristi ovu karticu u dual sim telefonu i da na primarnoj kartici bude nedostupan neko vreme? Ja koristim mts u jednom i mtel u drugom slotu, baš često mi se dešava da na mts budem nedostupan i da mi samo odjednom stigne poruka o propuštenom pozivu. To se inače ne dešava kad mtel kartica nije ubačena u telefonu. Ne znam da li je do mtel-a ili mts-a, ali počinje da me izluđuje.

Kakva je situacija kod vas?
 
Mislim da će pre biti da je do telefona.
U porodici imamo 4 dual sim telefona sa istom kombinacijom mts+mtel i nema takvih problema.
 
Drugu se pre desetak dana desilo da je brzina opala na neupotrebljivo. 60kbps je.
Potrošio je ispod 500mb, karticu sam stavio u svoj telefon i brzina je ista 0,06/0,06. Pogledao sam podešavanja iz prvog posta i identična su. Njemu su poslali drugu karticu (iz Crne Gore je) i isti je đavo.

Do čega može da bude i kako da se reši?

Da li postoji neki broj telefona nekoga ko se tamo bolje razume i/ili mail?
Možda ovde pominjanja Suzana (tako nešto valjda beše)?
 
Drugu se pre desetak dana desilo da je brzina opala na neupotrebljivo. 60kbps je.
Potrošio je ispod 500mb, karticu sam stavio u svoj telefon i brzina je ista 0,06/0,06. Pogledao sam podešavanja iz prvog posta i identična su. Njemu su poslali drugu karticu (iz Crne Gore je) i isti je đavo.

Do čega može da bude i kako da se reši?

Da li postoji neki broj telefona nekoga ko se tamo bolje razume i/ili mail?
Možda ovde pominjanja Suzana (tako nešto valjda beše)?

Pozoves ih i resice vrlo brzo. Ja sam imao tih problema sa vemena na vreme i morao je reset brzine sa njihove strane i onda je radilo sve ok.
 
Pozoves ih i resice vrlo brzo. Ja sam imao tih problema sa vemena na vreme i morao je reset brzine sa njihove strane i onda je radilo sve ok.
Preneo sam mu, ali već su mu pre zamene kartice resetovali model i dali drugu (uzeli njegovi tamo) pa mi je čudno što nisu uradili taj reset.

Ne zna ništa o produžetku akcije.
 
Ja sam na jednoj od mtel kartica imao taj problem sa neupotrebljivo sporim netom, mesecima nisam uspeo da rešim - mailovi, reset brzina, različiti telefoni, različite bazne stanice, različita APN podešavanja, Suzane - ništa nije pomoglo, pa sam je na kraju batalio.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam na jednoj od mtel kartica imao taj problem sa neupotrebljivo sporim netom, mesecima nisam uspeo da rešim - mailovi, reset brzina, različiti telefoni, različite bazne stanice, različita APN podešavanja, Suzane - ništa nije pomoglo, pa sam je na kraju batalio.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
U kom smislu si batalio?
Uzeo si drugu karticu, drugi broj i proradilo ili si potpuno odustao od Mtel-a?
 
Mislim da je to bilo dva-tri meseca pred kraj godine, recimo u ovo neko vreme. Taj broj sam na kraju batalio, ostavio, a druga dva koja sam imao su normalno radili. Jednu karticu sam prodao, a drugu sam zadržao za sebe [emoji16]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne prolazi mi online dopuna sa par srpskih kartica, jel ima još neko taj problem? Do sad su te iste kartice radile bez problema.
 
Ako su intesa onda je zbog održavanja.... nećeš moći do 07.novembra da platiš....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nisu Intesa. Jedna je erste , druga kombank. Sad probah i jednu američku karticu, ni ona ne radi.
 
Valjda ce se resiti za par dana, kad sve banke unaprede sisteme.

Screenshot_2017-11-02-00-34-51-013.jpeg

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče uplatio, visa kombank.
 
Evo prošla dopuna sad, to izgleda sinoc bio neki problem do njih.
 
Nazad
Vrh Dno