Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Moj pripejd Mtel broj (koji ne koristim) vodi se na mog oca (nebitno zašto). Bio sam u Mtel poslovnici u CG da broj prenesem na svoje ime i - ne može. Mora i moj otac da bude prisutan sa svojom LK i potpisom!

Napisao molbu, skenirali mi LK, došao u SRB, u sandučetu pismo od Mtel-a gde se molba odbija.

To je nešto novo?
 
Pa to je osnovno pravilo u svim transakcijama. Zamisli da ja dodjem u katastar i kazem da mi stan mog brata prenesu ma moje ime bez njegovog prisustva.
Da su ti to dopustili tvoj otac bi imao svako pravo da tuzi MTEL i lagano dobije spor i pozamasno obestecenje.
 
Poslednja izmena:
^ Ovde sam procitao da neko kupio 10 kartica na svoje ime, onda podeli drugarima i zamoli svakog da prenese vlasnistvo na svoje ime slanjem kopije LK na email Mtel korisničkog servisa.

Kako onda uraditi prenos vlasništva broja iz Srbije?

U srpskom MTS-u da bi se pripejd broj registrovao na drugo lice, dovoljno je da se novi korisnik pojavi sa karticom i svojom LK, prethodno revistrovani korisnik ništa se ne pita.
 
Meni je to skroz nelogično.. Nađem karticu na ulici, odem sa svojom lk u poslovnicu i prenesem je na svoje ime. Stari vlasnik nije obavešten, njegove pozive primam, odgovaram bez da je on obavešten ili upućen u to. Rekao da bih da se pita i vlasnik i da mora i on da bude tu kada se menja vlasništvo.
 
Pa to je osnovno pravilo u svim transakcijama. Zamisli da ja dodjem u katastar i kazem da mi stan mog brata prenesu ma moje ime bez njegovog prisustva.
Da su ti to dopustili tvoj otac bi imao svako pravo da tuzi MTEL i lagano dobije spor i pozamasno obestecenje.
Obestecenje je moguce samo ako se dokaze konkretna steta, a steta sto je nesto na oca ili sina je generalno nepostojeca (generalno, ne uvek).

@owim, posalji Suzi na mail zahtev da se preregistruje na tvoje ime. Mada iz ovog gore - ne kapiram sta ce ti to :)
U nasem MTSu mozes preregistrovati prepaid broj? Dakle, ne samo doci sa karticom kada nije registrovan, vec i kada je registrovan?
 
^ Ovo poslednje, tako je. Uzeo sam od tetke poklon pripejd MTS karticu registrovanu na nju i prebacio je na postpejd na svoje ime. U poslovnici ih je zanimalo samo da fizički imam tu karticu, što su proverili tako sto su pozvali broj koji je kod mene zazvonio. Ovo se ponovilo više puta.

Za Mtel, hteo da prebacim na svoje ime da vidim može li, jer bejah 2 dana u CG odmah kraj Mtel poslovnice i hteo da ponudim da kupim karticu nekome ovde ako treba - po ceni (3€). Ali da kupim 10 kartica i da se sve vode na mene, a dam ih drugima - hm, nije baš najbolja ideja, zar ne? ;)
 
Slažem se da treba voditi računa o mnogim stvarima, ali isto tako owime :) ne treba paranoisati svaki dan...

Imam na moje ime 10, a jedna kartica je kod mene :D Tako da ako se ne javim par dana, e to je zbog mtel kartice...
 
Kako vam radi net u prethodnim danima? Meni cesto puca i izlazi generalno iz mreze, danas i juce se smirilo...ali opet

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ne koristim svaki dan mtel, evo kako je sada.

xTeV3Py.png
 
ja koristim svaki dan kod mene ovamo odlično radi..

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zimska rezerva [emoji23]
c9ff6d113faa325ab9dc31db36097db1.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Direkt iz montenegra [emoji38]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
A realno šta će ti ovo :)

Imaš li karticu neke banke, gde se ne plaća održavanje? I kad vidiš da nestane net, uplatiš za minut.
 
A realno šta će ti ovo :)

Imaš li karticu neke banke, gde se ne plaća održavanje? I kad vidiš da nestane net, uplatiš za minut.
Imam brate do sad sam uplaćivao preko intesa electron a u kojoj to banci nema održavanja?

Ja da bi uplatio elektronski moram da odem do banke a ovde kod mene je uvek gužva u intesi..... ovako mi lakše krastavac....
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa u Intesi, AIKu, Telenoru, MTSu :)
 
mts banka na primer
 
Imam brate do sad sam uplaćivao preko intesa electron a u kojoj to banci nema održavanja?

Ja da bi uplatio elektronski moram da odem do banke a ovde kod mene je uvek gužva u intesi..... ovako mi lakše krastavac....
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Ako imaš račun tj. karticu Telenor banke, možeš da uplatiš eure sebi na račun direktno na bankomatu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Aik nema ovamo kod mene imam najbližu na 20km.... kod telenora ne verujem da može ako nisi njihov korisnik a mts kod mene ima samo jedan šalter ovde gde nemaju pojma ni osnovne stvari kamoli o ovome....
Tako da morao sam u intesu hteo ne hteo.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Šta ne može kod telenora, ako nisi njihov korisnik ?
 
Pa ne moze uplata EUR ako nisi njihov korisnik. To u stvari ni u jednoj banci ne moze :)
 
Odakle ti to?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Promenila se drasticno ponuda sto se tice interneta u Srbiji. Telekom omogucio iz odredjenih paketa (Miks XL Plus pa na gore) razgovore sa mtel mrezom. Navukao je mts dosta ljudi na tu roming promociju, sad je vreme da naplati. I kako se telekom ponasa u zadnje vreme i redom tera korisnike od sebe. To je moje misljenje,daj boze da opet bude promocija oko nove godine, meni licno odogovara.
 
Mislim da je gro nas uvelo sebi 068 radi neogranicenim pozivima ka MTS i fiksnoj mrezi i 10Gb Interneta.
Mnogo njih takodje samo zbog 10gb Neta.
Sada i Vip i Telenor imaju neogranicene minute ka svim mrezama tako da Mtel kartica za pozive otpada. Ostaje samo tih 10Gb neta.
i za povremene pozive ka Mtel CG ko ima potrebe uopste !
Tako da sada, verovatno mogu da i je ukidaju, jer ko ce im platiti 25 Eura samo za Net. i 20Eur kao 2016 je sada mnogo.
Videceomo MTSov odgovor. krajem godine.
Jednom bio u poslovnici za neki ugovor poznaniku, kada ono operater me bledo gleda kada sam mu
rekao da koristim MTEL u romingu kod nas.
Znaci prave se blesavi i naredjeno im je da cute o tome ovde u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Možda jednostavno smanje cenu promocije, npr 15 EUR.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Imaju VIP i Tln neogranicene minute, ali to kosta 8/10 evra najmanje mesecno :)
Meni je do pre godinu i nesto MTS cinio gro poziva, i bez problema mi je Smart150 zavrrsavao ostatak posla. I ja sam placao 2e mesecno + 2e mesecno za efektivno neogranicene pozive i (tada neogranicen) net.
Sada da biram, pitanje je da li bi isao na Online 3 tarifu u dokupljivao minute, ili bi pravio nesto tipa mTel kartica opet + VIP prepaid cak unutar VIPa.

Ali posto mTel nema 4G, iskreno, radije bi isao na varijantu Online 3 + minuti! EM jedna kartica, em ima 4G!

A ne verujem da je ideja ove promocije bila uopste da oni nesto zarade od nje. Pa i 100.000 ljudi da je uzmu, to je samo 3.5 miliona godisnje. A izgube verovatno toliko na tome sto ljudi ne kupe lokalne kartice i drndaju do besvesti :)
 
Nazad
Vrh Dno