Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

eken h4 gimbal, jel vredi? Ili neki drugi za slične pare?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Stigli filteri za usisvac, poruceni pocetkom marta :p

Btw jel ima indicija da se ova postarina vrati u normalu?
 
@cojamen

Mozda tek od iduceg leta.....

Preko koje poste su isli filteri ?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna neki drugi sajt koji prodaje polovne procesore? Posto AE ubija sa cenama postarine..
 
@sWeeP

KupujemProdajem
Intel procesore ces gotovo sigurno naci po istim ili nizim cenama nego na AE / EB.
Jedini sto je na AE/EB jeftinije su stare serije AMD AM2 procesora , ali zbog razlike od 2-3$
se ne isplati cekati 2-3 meseca.
 
Pisao sam ranije za brata i problem sa refundom.Ukratko narucio stvar koja mu nije stigla u roku,on zaboravio na to zbog nekih problema i u medjuvremenu ugasio racun u banci.Kasnije se setio i kontaktirao prodavca koji mu je rekao da mu se predmet vratio i da hoce da mu vrati novac (brat je trazio da mu ponovo posalje predmet ali ovaj kaze da nema vise te robe).Medjutim kako brat vise nema taj racun nekako smo uspeli da mu na aliju promenimo broj racuna i ubacili novi medjutim prodavac ili mozda cak i aliexpress (ne znam tacno ko) mu uplacuju novac ali na onaj stari ugaseni racun?
Od alija mu je povodom te uplate stigao i neki ARN broj (Acquirer Reference Number).
Danas je brat bio u banci i oni mu kazu posto je bio nevazeci broj racuna da su te pare automatski vracene aliju ili prodavcu to jest ko god je bio uplatioc.
Sta sada da radimo,kako ponovo da trazi od alija taj refund?
Opet mora "zamlacivanje" sa Evom ili postoji neki drugi nacin?
 
AliExpress mi je zatvorio dispute sa ovim:


AliExpress Processing the Proposal

Proposal:
Refund US $ 73.00

Dec. 02 2020

AliExpress' Judgment

Proposal:
Refund US $ 73.00

Jel to znaci da ce mi vratiti novac?

EDIT: Nisam video na vrhu sta pise, ipak ce mi vratiti novac:


Status:
Dispute Finished
Refund US $ 73.00
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima naručio sam neke sijalice još u septembru i za 6 dana mi ističe rok za dostavu njih još nema šta mi je raditi kad i kako da otvorim dispute?
 
@ sarpi

Obavesti prodavca da ti posiljka nije stigla i trazi da ti produzi period zastite za jos 30 dana.
Ako ne produzi period zastite i pocne da te smara sa tvrdnjom da je posiljka stigla i da ides u postu ,
pokreni spor i trazi refund.

Koji je kod za pracenje i koji je poslednji status ?
 
@ sarpi

Obavesti prodavca da ti posiljka nije stigla i trazi da ti produzi period zastite za jos 30 dana.
Ako ne produzi period zastite i pocne da te smara sa tvrdnjom da je posiljka stigla i da ides u postu ,
pokreni spor i trazi refund.

Koji je kod za pracenje i koji je poslednji status ?

Broj je neki fake zadnji status pošiljke je bio 31.10
 
Nije fejk.
Ako pratis top teme , videces da ima jos UB..LV posiljki iz oktobra i novembra koje nisu isporucene.

Evo ti jedan primer iz moje "kolekcije" - jos nije isporucena

nslv.jpg
 
@sasa022
Tražio sam od prodavca da produži zaštitu još 30 dana kao što si mi rekao šta je sledeće što treba da radim i na šta da pazim?
 
dt.jpg

Isprati obavestenja / poruke u narednih 24h.
Ako produzi rok - cekas.
Ako se ne javi , ili pocne da gnjavi , dan pred istek roka pokreni spor.
Izaberes opciju da istice rok , a posiljka je jos uvek u tranzitu.
U komentaru napises da posiljka nije isporucena a da trgovac
nije hteo da produzi period zastite
 
Pozdrav svima naručio sam neke sijalice još u septembru i za 6 dana mi ističe rok za dostavu njih još nema šta mi je raditi kad i kako da otvorim dispute?

Svakako ti neće usvojiti dispute dok ne istekne rok za isporuku. Dispute pokrećeš kada istekne rok za isporuku, u sledećih 15 dana.
Pre isteka roka za isporuku dispute neće odobriti. 15 dana posle roka za isporuku si zakasnio za dispute. Postoje izuzeci ali se razmatraju od slučaja do slučaja, i teško je uopšte doći u to razmatranje.

Dakle, traži produženje roka isporuke. Ako trgovac ne odgovara, sačekaj istek roka, te pokreni dispute za manje od 15 dana.

BTW, 90% da će ti pošiljka stići sa velikim zakašnjenjem.

Broj tvoje pošiljke je zvanično bez praćenja, i sa takvim brojevima se javlja onaj besmisleni status zvani "...arrived in the country of destination" koji i unosi najviše zbrke. A pošiljka je zapravo tek stigla u tranzitnu zemlju, najverovatnije Letoniju.
 
Poslednja izmena:
Meni uglavnom stizu posiljke za 25 do 35 dana. Iz mog iskustva sve sto ne dodje u roku od 60 dana nece ni doci.
 
Hvala vam produzio je rok za isporuku za 30 dana tako da sad cekam opet ako ne stigne cekam poslednji dan i pokrecem dispute za refund jel tako?
 
Kad istekne vreme imaš 15 dana rok da pokreneš spor. Ne moraš da se cimaš i loviš dan, stići će ti obaveštenje.
 
Jel porucivao neko po više sitnica, da li naši propuštaju? Hteo bih da poručim 7 ili 8 toogle prekidača, pa da ne ispadne da ne može da prodje, jer smatraju za preprodaju. Ili da poručim iz više puta, za svaki slučaj.
 
Koja je cena tome, verovatno ne vise od nekoliko dolara za 7-8 komada, nece za toliko da te diraju.
 
@ Drushkan
Trebalo bi da prolazi ladno, meni pre neki dan stigli vijci i navrtke (i jedno i drugo fi10x5) 120 kom komplet, stiglo u 12 kesica po 20 kom. Svaka kesica po 20 kom, upakovano posebno vijci posebno navrtke
 
Ma da, sitna cifra, a i sitan paket. Ok, hvala. Porucicu onda odjednom, da mi stigne u isto vreme.
Porucivao sam šrafiće što drže štampane ploče, kao odstojnik, u kutiji po 300kom u setu, pa je prolazilo. Ali to je bas sitnica kad se kupuje pojedinačno, i na to niko ne gleda ver.
 
Pozdrav.
Za jednu pošiljku što sam naručio pre mesec dana stoji da je otkazana a kad se uđe u kod za praćenje piše da je u tranzitu. Šta je u pitanju?
 
@nebeski.letac

Daj vise podataka.

Ili daj sliku sa npr. postal.ninja ili napisi kod za pracenje

Da li je prvi kod otkazan pa si dobio drugi ?

Prodavci koji imaju stalnu vezu sa distributerima imaju uvid u sistem
i mogu na vreme da promene kod za pracenje.
Mali prodavci koji rade za velike distributere imaju problem oko ovoga.
Distributeri ponekad ne uspevaju da na vreme posalju posiljke a rezervisu
kodove za pracenje koji isteknu za 5-10 dana . Desi se da posalju pod
drugim kodom , a prodavacu ne jave novi kod i on ga ne unese u sistem.
Ko pokrene spor dobije refund , a kasnije stigne i posiljka.

Evo samo jedan primer sada od 11.11


Clipboard001.jpg
 
Da li neko ima LP.... -> KDWUU....YQ
YANWEN Logistics - SunYou Logistics
iz oktobra ???


@nebeski.letac

Shipment cancelled

Uzmi refund


cancelled.jpg
 
Nazad
Vrh Dno