Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

1534B02C18755F320B9683A2438A32B255A8C63B
 
Ako može savet za auto punjač sa 2 USB. Ako neko ima neki već provereni i kvalitetan bio bi zahvalan za savet.
 
^ Aukey CC T-7
d20e0b41d8ad79316e1c73982ee9e0cd.jpg
 
Poslednja izmena:
Ti si kupac.
Mozes da trazis povrat novca koji preostane od povratne postarine
Pa nema povratne poštarine.
Ja neću da primim paket, a paketi koji su ocarinjeni, a primalac je odbio prijem ili je nedostupan, se vraćaju pošiljaocu odmah ili najkasnije 48h, ukoliko je navedena adresa povraćaja.
Kinez je stavio 5$, a u Bg carini su promenili vrednost na 40$!. Ja ne želim da platim iz principa, zbog bezobrazluka, dižu cenu 5 puta (skoro 10 od deklarisane)!
Roba se vraća Kinezu, pa pitam da li je neko imao sličnu situaciju, da li sa otvaram dispute. Po TN sa Alija on mi nije ni poslao robu, jer je izgubio paket, pa je poslao drugi sa drugim tn.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@atosovic

Postarinu od Srbije do Kine ces ti da platis ako se paket vrati u Kinu.

Zato ti je bolje da ako jos uvek mozes platis tih 1000 dinara i pokupis paket....




@NIMARK

Da li ti treba QC opcija ?
 
@atosovic

Postarinu od Srbije do Kine ces ti da platis ako se paket vrati u Kinu.

Zato ti je bolje da ako jos uvek mozes platis tih 1000 dinara i pokupis paket....




@NIMARK

Da li ti treba QC opcija ?

Treba mi za mobilni i navigaciju, QC nije toliko bitan ako pod tim podrazumevaš brzo punjenje.
 
@sasa022
Poštarinu nazad ne plaćam ja, ja ne šaljem ništa. Ona se vraća pošiljaocu automatski po zakonu, ako je navedena povratna adresa, a uglavnom jeste. Da li on treba da nešto doplati ne znam.
Ma ne razumem da mi carina proceni pasivni element - produžnu utičnicu slično kao akcioni kameru! Šta da očekujem za 8-portnu utičnicu, koja je na putu i koja mi treba, za razliku od ove.
3000din


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Lepo pošalji carini dokaze o plaćanju kada ti te druge stvari pristignu, čim bude status Podnošenje na carinski pregled ti im pošalji dokaze na mail i to je to.

Što se ovog paketa koji se vraća nazad tiče, možeš da ne dobiješ ništa jer je kod svakog prodavca navedeno da su uvozne dažbine obaveza kupca. Jedino ako ti prodavac izađe u susret pa ti samo odbije povratnu poštarinu što ti je oko 650 din.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@sasa022
Poštarinu nazad ne plaćam ja, ja ne šaljem ništa. Ona se vraća pošiljaocu automatski po zakonu, ako je navedena povratna adresa, a uglavnom jeste. Da li on treba da nešto doplati ne znam.
Ma ne razumem da mi carina proceni pasivni element - produžnu utičnicu slično kao akcioni kameru! Šta da očekujem za 8-portnu utičnicu, koja je na putu i koja mi treba, za razliku od ove.
3000din


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Paket se vrati nazad ali kinez nije u obavezi i nece sigurno prihvatiti jer i on mora onda da plati nesto....Ovako moze da odbije i kaze da ti nisi prihvatio..

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@sasa022
Poštarinu nazad ne plaćam ja, ja ne šaljem ništa. Ona se vraća pošiljaocu automatski po zakonu, ako je navedena povratna adresa, a uglavnom jeste. Da li on treba da nešto doplati ne znam.
Ma ne razumem da mi carina proceni pasivni element - produžnu utičnicu slično kao akcioni kameru! Šta da očekujem za 8-portnu utičnicu, koja je na putu i koja mi treba, za razliku od ove.
3000din


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Plati tu crvenu i preuzmi paket, to ti je ubedljivo najpovoljnija opcija.
 
Ma slao sam mail prošli put carini, kad je došlo na podnošenje na pregled, da dokažem da sam '3D pen' platio 19$, oni mi ništa nisu odgovorili i procenili na 25e. A i identičan proizvod mi je stigao pre mesec dana i nije podnošenjen na carinski pregled!
Već sam platio 3-4 puta PDV, a nisam trebao jer su dizali vrednost uglavnom na 25e.
U redu je da pogreše ponekad i duplo, ali ne 5 puta. Nije meni do 1000 din, već me je strah šta će proceniti sledeći put. Ne bih voleo da se osile.
Pre ću kinezu da oprostim crvenu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa pdv bi trebalo uvek da se plati bez obzira na cenu, ako ne grešim .... Carina iznad 50e iznose ide...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
ma ovi nasi su skotine nevidjene...u cg ne diraju paket do 50e uopste ne zanima ih uopste,nit pdv nit carine.
A maksimalna granica ne znam tacno koliko je,al definitivno ovi nasi nas ubise!

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Ne mora ništa da se plati. Ide nazad, pa da imaju još malo papirologije i merenja, kad već tako 'lepo' rade.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bolje i to nego da na sve ide pdv kao što bi trebalo...
Kakvi su nam carinici sa adapterima za punjene (ugreen 2 komada)? [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pa nema povratne poštarine.
Ja neću da primim paket, a paketi koji su ocarinjeni, a primalac je odbio prijem ili je nedostupan, se vraćaju pošiljaocu odmah ili najkasnije 48h, ukoliko je navedena adresa povraćaja.
Kinez je stavio 5$, a u Bg carini su promenili vrednost na 40$!. Ja ne želim da platim iz principa, zbog bezobrazluka, dižu cenu 5 puta (skoro 10 od deklarisane)!
Roba se vraća Kinezu, pa pitam da li je neko imao sličnu situaciju, da li sa otvaram dispute. Po TN sa Alija on mi nije ni poslao robu, jer je izgubio paket, pa je poslao drugi sa drugim tn.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

U redu ti je da Kinez slaže na deklaraciji za više od duplo, ali ti nije u redu da carina proceni na više?

Njihova loša procena tebe košta dodatnih 400 dinara (PDV 240 i otvaranje paketa za koji si rekao da je veći 360 dinara).

Kako to misliš da je isporuka besplatna? Ona ne košta tebe, ali košta prodavca. Ili misliš da sve ove naše firme kada napišu da je besplatna isporuka preko npr 2.000 dinara, da im to znači da im kuriri onda to voze besplatno?
- Ako se paket vraća naravno da je to dodatna isporuka. Nije valjda da misliš da to neko radi džaba. Pobogu, to se i kod nas naplaćuje kao dupla poštarina.

Delom zbog tvoje neupućenosti, a delom zbog pravila tvoje države, treba da platiš dodatnih 400 dinara. Kinez ni za jedno od ta dva nije kriv i ne treba da snosi posledice.
Uostalom, za sve PDV na ostale pakete koje nisi platio (a trebalo je) opet ćeš biti u plusu.

TLDR: Plati tih 1.000 dinara je to najpovoljnija i najbolja opcija po tebe. A za sve ostale pakete se bolje raspitaj edukuj.
 
Poslednja izmena:
E a neko je pitao zašto Auckey neće da šalje više za Srbiju. Sledeći je Orico.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@ atosovic

Da si u NS , ti bi onda vratio 80% posiljki

@ dejan#7

U BG uglavnom pustaju ,prema pisanju kolega forumasa u NS su u stanju da carine maskice za telefone od 1€

@NIMARK

cc2a.jpg

Prosle godine je kolega za po 1,5$ komad nasao dobru seriju - uzeli smo par komada

Dnevno je 10-ak sati "na tockovima" , tablet je konstantno ukljucen i ponekad i telefon.

Punjac se nikad nije pregrejao.I ostalih par komada se cesto koriste i nje bilo problema.

Nazalost ponuda na AE je obrisana , ima gomila identicnih po izgledu i verovatno moze da se nadje
dobra serija , samo treba gledati u ocenama gde postoje slike koje dokazuju da stvarno mogu da daju 2A.
 
@sasa022
Ja ne znam zašto NS carina uopšte i postoji, ja ne bih nikad naručivavao preko njih, pa kad bi i ostali tako radili - ne bi ni oni postojali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dva USB kabla stigla za 19 dana, prema vasim pisanjima ocekivo sam da ce stici oko 1.aprila.

Imam jos nekoliko sitnih paketa bez pracenja koja sam narucio posle ovoga u 2-3 dana pa videcemo kada ce oni da stignu.
 
@ shexpir

Neke posiljke stignu za 10-ak dana , a nekima treba 2 meseca...

Pojedini trgovci posalju posiljku u roku od 24h , a nekima treba 15 dana...
 
Jako zanimljiva teza da se mora placati pdv za sve ? Ako do 50 evra nema carine, to se onda vodi da nema vrednosti ! Ako je vrednost 0 , otkud onda pdv na 0 ?
Logika je mnogo vazna u okviru pametovanja. Raspitajte se za druge drzave ako neverujete sebi !
 
Zbog čega onda nekome naplate samo pdv?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Svaka pošiljka koja se otvori na carini, ako ne naplate carinu, onda naplate otvaranje + PDV
 
Nazad
Vrh Dno